Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

kurcze skasowalam swoj emblemat i za cholerke nie moge wrzucic nowego. Wiem , ze to nie ten watek ale please ... podpowiedzcie , ktory kod mam skopiowac z fotosika - miniaturke, alternatywna miniaturke, kod do zdjecia czy co???

 

Jesli chodzi o geologa to w moim dzienniku mozna sobie poczytac co sie dzieje jak sie nie wie co w ziemi piszczy... mozna byc jakies 50 tys do tylu :).

 

Oczywiscie jesli chodzi o moja dzialke to szok nie byl tak wielki - wiedzielismy , ze jest mokro i ze byc moze grunt bedzie do wzmocnienia. Niespodzianka byl fakt ,ze grunty nosne sa dopiero na 2,5 m glebokosci. Tak wiec domek stoi na 60 kolumnach cementowych wpuszczonych w ziemie na 5 metrow.

 

Nie chcialam straszyc. Tez mi sie wydaje , ze jesli dookola 10 sasiadow i wszystko bylo ok, nie rosna sitowia ani wierzby, nie ma sladow po starym bajorku ani zadnych legend o ciezarowkach pelnych zbrojonych plyt to chyba nie ma sie co obawiac.

 

A w sumie cale badanie wcale nie jest az tak wielkim wydatkiem w stosunku do calej inwestycji. 5 odwiertow 1200 zl. 3 pod dom a 2 pod budynek gospodarczy. Kazdy na gl 4m. Po tygodniu ksiazka z przekrojami , opisami, rysunkami i opinia gotowa.

 

Chyba jednak warto. Po to zeby spokojnie spac.

 

a gdzie w Wawelnicy się budujesz....codziennie tamtedy przejeżdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Potrzebuję*namiarów na dobrych dekarzy, dzisiaj jak pojechaliśmy na budowę*i zobaczyliśmy sp......... 1/4 dachu z ułożoną*dachówką, ekipa poleciała na zbity pysk żeby już*dalej nie spaprać. Czy ktoś*może podać*jak kształtują*się*obecnie ceny u nas za położenie m2 dachu, na pewno będzie trzeba łaty i kontrłaty poprawiać.

 

Ewa

 

podejdz do tych co sa na ostatnim dachu w moją strone, super fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wieniec na sciance kolankowej :D

 

Hej.

Mam nadzieję, że kolankową masz na rozsądnej wysokości. U mnie w projekcie kończyła się na wysokości ok 30cm. Koresponduję z ludźmi, którzy budują taki sam dom jak ja, ale ścianki nie zdecydowali się podnieść i teraz mają nie złe problemy z umeblowaniem góry. Moi fachowcy podnieśli mi ścianki o dwa pustaki i doszło mi ponad 40m kw powierzchni użytkowej. Czasem architekci mogliby się wysilić. Lekko spłaszczony dach, kalenica na tej samej wysokości, może troszkę kosztem strychu, ale w końcu nie będę na nim mieszkał... A ułożenie dwóch pustaków dookoła to też żadne wyzwanie... Znowu się rozpisałem :)

Pozdrawiam

 

O bardzo ciekawie to brzmi - ja mam taki problem że niestety wybrany projekt jest za wysoki aż o pół metra od max. kalenicy, więc myślałam żeby przerobić dach na takiej zasadzie:

- obniżyć kąt nachylenia dachu (wobec czego obniżyć dach o te 0.5m)

- podnieść ściankę kolankową (aby nie stracic za dużo na powierzchni użytkowej)

 

Ale boję się że dom po zmianie dachu z 35% na.. nie wiem... 22% (pewnie gdzieś tyle by po zmianach wyszło) będzie jakoś kiepsko wyglądał...

 

..czy ktoś Ci przerysował to spłaszczenie dachu? Wiedziałeś wcześniej jak to będzie wyglądać?

 

--------------

 

Drugie pytanie do mieszkańców Dobrej

 

Czy okolice ulicy Granicznej się trochę rozwijają czy to inwestycja na lata? Już drugą działkę tam znalazłam i już drugi agent mówi 'tak, tak, ale tam jeszcze pole i dopiero za parę lat może...' - co myślicie? Widzę że ktoś się w tamtych okolicach buduje więc... :o

 

 

No i do mieszkańców Dołuj:

 

Czy ktoś wie gdzie są ulice 'kwiatowe'? Wiem że są zwierzęce (po prawej), ptasie (po lewej) a te kwiatowe to niby też po prawej, chyba dalej jeszcze na Kościno. Czy ktoś o takich ulicach słyszał i wiedzą gdzie one leżą / jakie tam warunki zabudowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie do mieszkańców Dobrej

 

Czy okolice ulicy Granicznej się trochę rozwijają czy to inwestycja na lata? Już drugą działkę tam znalazłam i już drugi agent mówi 'tak, tak, ale tam jeszcze pole i dopiero za parę lat może...' - co myślicie? Widzę że ktoś się w tamtych okolicach buduje więc... :o

 

Który odcinek Granicznej od ronda na Grzepnicę czy Lubieszyn?

Jeśli agenci tego nie rozróżniają to zmień biuro...

Na Grzepnicę to już ciasno ale zawsze ktoś tam coś sprzedaje...

Na Lubieszyn luz-tam powstają ciągle nowe ulice idące w lewo lub w prawo od Granicznej.

Sama Graniczna przeznaczona do remontu-tylko kasy brak...

Gmina startowała razem z powiatem na schentynówki ale ich nie zakwalifikowali.

Teraz będą próbować z innego źródła...

Jestem umiarkowanym optymistą co do remontu drogi...uda się w ciągu najbliższych 5 lat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natienka ulice kwiatowe w Dołujach znajdują się przed targowiskiem ZAN po lewej stronie jak jedziesz w kierunku na Lubieszyn, są tam ulice Bratkowa, Bławatkowa, Fiołkowa. Ja mam działkę właśnie w tym rejonie tylko jest to już ulica zwierzęca (ul. Wilcza) za ulicami kwiatowymi. Warunki zabudowy jakie dostałem to pow. zabudowy 22%, maksymalna wysokość w kalenicy 8,5m, lina zabudowy 6m, szerokość budynku od 12m do 18m, pow. biologiczna czynna 50%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natienka ulice kwiatowe w Dołujach znajdują się przed targowiskiem ZAN po lewej stronie jak jedziesz w kierunku na Lubieszyn, są tam ulice Bratkowa, Bławatkowa, Fiołkowa. Ja mam działkę właśnie w tym rejonie tylko jest to już ulica zwierzęca (ul. Wilcza) za ulicami kwiatowymi. Warunki zabudowy jakie dostałem to pow. zabudowy 22%, maksymalna wysokość w kalenicy 8,5m, lina zabudowy 6m, szerokość budynku od 12m do 18m, pow. biologiczna czynna 50%

 

Kurcze no właśnie nie wiem gdzie to targowisko :o

 

Jadę sobie z Mierzyna, tak? Wjeżdzam do Dołuj... mam ten główny rozjazd do głębi Dołuj lub na Lubieszyn... czyli jak rozumiem wjeżdżam w Dołuje tak? No więc jadę tą starą drogą wzdłuż Kościoła... skręcam w prawo na 'nową' drogę... i co??

 

Czy w ogóle źle myślę i to jeszcze przed rozjazdem?? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie do mieszkańców Dobrej

 

Czy okolice ulicy Granicznej się trochę rozwijają czy to inwestycja na lata? Już drugą działkę tam znalazłam i już drugi agent mówi 'tak, tak, ale tam jeszcze pole i dopiero za parę lat może...' - co myślicie? Widzę że ktoś się w tamtych okolicach buduje więc... :o

 

Który odcinek Granicznej od ronda na Grzepnicę czy Lubieszyn?

Jeśli agenci tego nie rozróżniają to zmień biuro...

Na Grzepnicę to już ciasno ale zawsze ktoś tam coś sprzedaje...

Na Lubieszyn luz-tam powstają ciągle nowe ulice idące w lewo lub w prawo od Granicznej.

Sama Graniczna przeznaczona do remontu-tylko kasy brak...

Gmina startowała razem z powiatem na schentynówki ale ich nie zakwalifikowali.

Teraz będą próbować z innego źródła...

Jestem umiarkowanym optymistą co do remontu drogi...uda się w ciągu najbliższych 5 lat :wink:

 

Na Lubieszyn - czyli to ta mniej zabudowana część? No z tym że działki tam są to wiem ale właśnie agenci jakoś twierdzą że tam się nic nie dzieje :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc od Mierzyna drogą na Lubieszyn nie skręcaj na rozjeździe w Dołujach w lewo. To nie to zagłębie domków. Pojedź drogą główną na Lubieszyn - ona zasadniczo skręca w prawo na tym "skrzyżowaniu". Po lewej stronie jak już wyjedziesz na prostą będziesz miała te ulice kwiatowe. Po prawej Sady - słoneczny sad (...).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wieniec na sciance kolankowej :D

 

Hej.

Mam nadzieję, że kolankową masz na rozsądnej wysokości. U mnie w projekcie kończyła się na wysokości ok 30cm. Koresponduję z ludźmi, którzy budują taki sam dom jak ja, ale ścianki nie zdecydowali się podnieść i teraz mają nie złe problemy z umeblowaniem góry. Moi fachowcy podnieśli mi ścianki o dwa pustaki i doszło mi ponad 40m kw powierzchni użytkowej. Czasem architekci mogliby się wysilić. Lekko spłaszczony dach, kalenica na tej samej wysokości, może troszkę kosztem strychu, ale w końcu nie będę na nim mieszkał... A ułożenie dwóch pustaków dookoła to też żadne wyzwanie... Znowu się rozpisałem :)

Pozdrawiam

 

O bardzo ciekawie to brzmi - ja mam taki problem że niestety wybrany projekt jest za wysoki aż o pół metra od max. kalenicy, więc myślałam żeby przerobić dach na takiej zasadzie:

- obniżyć kąt nachylenia dachu (wobec czego obniżyć dach o te 0.5m)

- podnieść ściankę kolankową (aby nie stracic za dużo na powierzchni użytkowej)

 

Ale boję się że dom po zmianie dachu z 35% na.. nie wiem... 22% (pewnie gdzieś tyle by po zmianach wyszło) będzie jakoś kiepsko wyglądał...

 

..czy ktoś Ci przerysował to spłaszczenie dachu? Wiedziałeś wcześniej jak to będzie wyglądać?

 

Własnie chciałem o tym napisać. Niektórzy wybierają projekt, potem dla zyskania powierzchni (lub przed teoretycznym jej niezmarnowaniem) podnoszą ściankę kolankową. Często potem taki dom traci urok, a nawet wyglada jak kurnik. To tylko moje zdanie.

Moja rada: zastanów się poważnie, może uda się zrobić jakąś symulację wyglądu domu po wprowadzonych zmianach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wieniec na sciance kolankowej :D

 

Hej.

Mam nadzieję, że kolankową masz na rozsądnej wysokości. U mnie w projekcie kończyła się na wysokości ok 30cm. Koresponduję z ludźmi, którzy budują taki sam dom jak ja, ale ścianki nie zdecydowali się podnieść i teraz mają nie złe problemy z umeblowaniem góry. Moi fachowcy podnieśli mi ścianki o dwa pustaki i doszło mi ponad 40m kw powierzchni użytkowej. Czasem architekci mogliby się wysilić. Lekko spłaszczony dach, kalenica na tej samej wysokości, może troszkę kosztem strychu, ale w końcu nie będę na nim mieszkał... A ułożenie dwóch pustaków dookoła to też żadne wyzwanie... Znowu się rozpisałem :)

Pozdrawiam

 

O bardzo ciekawie to brzmi - ja mam taki problem że niestety wybrany projekt jest za wysoki aż o pół metra od max. kalenicy, więc myślałam żeby przerobić dach na takiej zasadzie:

- obniżyć kąt nachylenia dachu (wobec czego obniżyć dach o te 0.5m)

- podnieść ściankę kolankową (aby nie stracic za dużo na powierzchni użytkowej)

 

Ale boję się że dom po zmianie dachu z 35% na.. nie wiem... 22% (pewnie gdzieś tyle by po zmianach wyszło) będzie jakoś kiepsko wyglądał...

 

..czy ktoś Ci przerysował to spłaszczenie dachu? Wiedziałeś wcześniej jak to będzie wyglądać?

 

Własnie chciałem o tym napisać. Niektórzy wybierają projekt, potem dla zyskania powierzchni (lub przed teoretycznym jej niezmarnowaniem) podnoszą ściankę kolankową. Często potem taki dom traci urok, a nawet wyglada jak kurnik. To tylko moje zdanie.

Moja rada: zastanów się poważnie, może uda się zrobić jakąś symulację wyglądu domu po wprowadzonych zmianach?

 

A i owszem, to byloby idealne, ale nie mam jeszcze projektu i nie chce go kupowac tylko po to zeby to w jakims programie mi architekt wyrysowal (troche to za drogo) :roll: moze ktos zna taki program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę*powiedzieć, że jesteśmy po obejrzeniu naszego sp......go dachu przez dekarzy i mało tego, że łaty i kontrłaty są*źle położone, do wymiany idzie też cała folia i 3 lukarny będą*robione od nowa, jestem załamana, mam nadzieję, że nowe wyceny nie będą*dla nas dużym zaskoczeniem. W każdym razie w przyszłym tygodniu powinno się*coś*ruszyć i w końcu pójdzie wszystko jak należy (mam nadzieję:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonia , Q-Bis - dzięki za namiary na dekarzy. Rozumiem, że jesteście zadowoleni ze swoich dachów...

Piotriwa - co do ścianki kolankowej to wynikneła troche wyższa w związku ze zmianą materiału na ściany z Y tonga na poroton. Co do wysokosci dachu symulacji nie robilem ale sadze,ze bedzie w granicach normy :D Chyba trzeba to wypośrodkować - proporcjonalność bryły budynku i funkcjonalność poddasza. Na razie mam wieniec na sciance więc trudno cos wyrokowac...

Pozdrawiam grupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a gdzie w Wawelnicy się budujesz....codziennie tamtedy przejeżdzam

 

A przy tej nowej drodze redlica - wawelnica . jadac od strony bezrzecza.

 

A co to za droga i dokąd prowadzi?

 

Czy to przedłużenie drogi z Bezrzecza przez Osiedle Leśne na Redlicę? Kiedyś tam się kończył asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonia , Q-Bis - dzięki za namiary na dekarzy. Rozumiem, że jesteście zadowoleni ze swoich dachów...

Piotriwa - co do ścianki kolankowej to wynikneła troche wyższa w związku ze zmianą materiału na ściany z Y tonga na poroton. Co do wysokosci dachu symulacji nie robilem ale sadze,ze bedzie w granicach normy :D Chyba trzeba to wypośrodkować - proporcjonalność bryły budynku i funkcjonalność poddasza. Na razie mam wieniec na sciance więc trudno cos wyrokowac...

Pozdrawiam grupę.

 

Gdyby było coś nie tak, nie poleciłabym mojego górala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za droga i dokąd prowadzi?

 

Czy to przedłużenie drogi z Bezrzecza przez Osiedle Leśne na Redlicę? Kiedyś tam się kończył asfalt.

 

Tak , dokldnie. Ta droga prowadzi z bezrzecza przez osiedle lesne potem przez lasek jak to po osiedlu lesnym nalezaloby i z gorki na redlice. Redlica to 5 domkow. Jadac z tej gorki widac cala doline (doluje, las w lubieszynie,wawelnice) fajny widoczek. I pelno saren w stadach nawet po 30 sztuk. :),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...