Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

czy wie ktoś, ile teraz kosztuje gładzenie ścian po tynkowaniu (wew.)?

 

Znajoma robi w nowym mieszkaniu i fachowiec robi jej chyba 15 zł za m2. Z tego co mówi jest bardzo zadowolona bo chłop się przykłada a ona jest up... niczym jedna z czarownic z Salem (taki charakter). Ogólnie chyba gładź w takiej cenie się trzyma na naszym rynku ale popytaj jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚWIADECTWO ENERGETYCZNE czy ktoś z was juz robił lub zamierza robić i ma jakies namiary na taniego wykonawcę. Interesuje mnie jak najtańszy max do 500 zł, kompletnie mnie nie obchodzi jakość wykonania tego kwitu. Za wszelkie info będe wdzięczny.

 

Podnoszę

 

Witam,

Maro74 udało się Tobie lub komuś z forumowiczów znaleźć takiego wykonawcę? Jaki jest realny koszt takiego świadectwa dla domku?

 

I ponownie zapytam, ponieważ wiosna się zaczyna i nowe budowy pewnie ruszają: szukam ziemi do wyrównania terenu (okolice prawobrzeża Szczecina). Może ktoś właśnie rozpoczyna wykopy po tej stronie miasta?

 

strone czy dwie do tylu pisalam gdzie robie swiadectwa energetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonia , Q-Bis - dzięki za namiary na dekarzy. Rozumiem, że jesteście zadowoleni ze swoich dachów...

Piotriwa - co do ścianki kolankowej to wynikneła troche wyższa w związku ze zmianą materiału na ściany z Y tonga na poroton. Co do wysokosci dachu symulacji nie robilem ale sadze,ze bedzie w granicach normy :D Chyba trzeba to wypośrodkować - proporcjonalność bryły budynku i funkcjonalność poddasza. Na razie mam wieniec na sciance więc trudno cos wyrokowac...

Pozdrawiam grupę.

 

moi znajomi podnieśli ściankę kolankową o 1 pustak...dom wyglada szkaradnie jakby miał za mała czapkę na glowie.

niestety zobaczyli to jal juz dachówki lezały....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonia , Q-Bis - dzięki za namiary na dekarzy. Rozumiem, że jesteście zadowoleni ze swoich dachów...

Piotriwa - co do ścianki kolankowej to wynikneła troche wyższa w związku ze zmianą materiału na ściany z Y tonga na poroton. Co do wysokosci dachu symulacji nie robilem ale sadze,ze bedzie w granicach normy :D Chyba trzeba to wypośrodkować - proporcjonalność bryły budynku i funkcjonalność poddasza. Na razie mam wieniec na sciance więc trudno cos wyrokowac...

Pozdrawiam grupę.

 

moi znajomi podnieśli ściankę kolankową o 1 pustak...dom wyglada szkaradnie jakby miał za mała czapkę na glowie.

niestety zobaczyli to jal juz dachówki lezały....

 

my nie podnosiliśmy domu. Jesteśmy przyzwyczajeni do skosów, a po drugie wystarczy nam tak jak jest w projekcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem, to byloby idealne, ale nie mam jeszcze projektu i nie chce go kupowac tylko po to zeby to w jakims programie mi architekt wyrysowal (troche to za drogo) moze ktos zna taki program?

 

 

tzn. co chcesz zrobic? Nie bardzo rozumiem?

 

Chcialabym zobaczyc jak by wygladal dany dom z mniej stromym dachem i podniesiony o pare cm. Zastanawiam sie czy to mozna 'automatycznie' wygenerowac np. w archicadzie i czy ktos by cos takiego zrobil (czy jednak jest to zbyt wymyslne i trzeba jakies obliczenia robic). Chodzi mi tylko o wizualke na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My podnieśliśmy ściankę kolankową, a co za tym idzie wydłużyliśmy krokwie. Nie zmienialiśmy też kąta nachylenia dachu. Obniżyliśmy odpowiednio daszek nad drzwiami, by nie wisiał gdzieś w powietrzu. Zawsze taka zmiana powoduje zmianę sylwetki domu, ale przy zachowaniu zdrowego rozsądku i przy innych zmianach, można z tym żyć. Nasza ścianka miałaby wysokość ok. 63 cm, co uznaliśmy za stanowczo za mało. Byliśmy w domu budowanym według naszego projektu bez podniesionej ścianki i pomieszczenia na poddaszu wydawały się trochę przyciasne.

Nawet jeśli będzie to stodółka, to i tak chcemy w niej mieszkać. Doznania estetyczne z zewnątrz są ważne, ale ważniejsza jest funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialabym zobaczyc jak by wygladal dany dom z mniej stromym dachem i podniesiony o pare cm. Zastanawiam sie czy to mozna 'automatycznie' wygenerowac np. w archicadzie i czy ktos by cos takiego zrobil (czy jednak jest to zbyt wymyslne i trzeba jakies obliczenia robic). Chodzi mi tylko o wizualke na razie.

 

... aaa..., no jak projekt w formacie CADa, to jest to chwila... w przeciwnym razie trzeba troche wklepac..... radze pochodzic i popatrzec na cudze domki i ich dachy, wtedy mozna sobie latwiej wyobrazic jaka bedzie zmiana.. wizualizacja to tylko narzedzie, ktore nie odda rzeczywistosci ;)

 

 

mam tez do was pytanie... jak na tym forum wrzucic awatar to profilu?

nie wychodzi mi :((

 

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak widać temat ścianki jest bardzo rozległy i każdy musi sam wybrać - dobrze jest jednak zdawać sobie sprawe, ze podniesienie scianki kolankowej to nie tylko koszt budowy samej scianki. Ze za ta decyzją muszą byc inne aby zachować bryłe wybranego projektu (chocby to ze powieksza sie powierzchnia dachu - czyli wiecej materiału). U mnie krokwie też beda dluzsze czyli okap wiekszy i przez to mam nadzieje, ze za małej czapki nie bedzie...jak wyjdzie niestety zobacze dopiero jak bedzie dachowka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

czy wie ktoś, ile teraz kosztuje gładzenie ścian po tynkowaniu (wew.)?

 

Znajoma robi w nowym mieszkaniu i fachowiec robi jej chyba 15 zł za m2. Z tego co mówi jest bardzo zadowolona bo chłop się przykłada a ona jest up... niczym jedna z czarownic z Salem (taki charakter). Ogólnie chyba gładź w takiej cenie się trzyma na naszym rynku ale popytaj jeszcze.

 

nam też tyle zaproponowali, pracują na dobrych niepylących materiłach.... ale myslałam, że z racji większej powierzchni roboczej może będzie ciut taniej.. :D . Dzięki za odzew.

 

pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P R O P O R C J E !!!

Najważniejsze, to zachować proporcje. Bezsprzecznie, podniesienie ścianki kolankowej zdecydowanie powiększy powierzchnię użytkową. Minimalne zmiany konta są niezauważalne, jeśli zachowa się odpowiednie proporcję. W projekcie jest narysowane ile ma wystawać dach i tego trzeba się trzymać. zresztą, dobry góral - dekarz będzie wiedział jakie mają być proporcje.

Ulicę dalej stoi dom, identyczny jak mój, ale ściana została zgodnie z projektem. Byłem w środku i na pewno dobrze zrobiłem :) Na zewnątrz nie widzę specjalnie różnicy. Jeśli chodzi o koszty, mnie nie kosztowało to nic więcej... Tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P R O P O R C J E !!!

Najważniejsze, to zachować proporcje. Bezsprzecznie, podniesienie ścianki kolankowej zdecydowanie powiększy powierzchnię użytkową. Minimalne zmiany konta są niezauważalne, jeśli zachowa się odpowiednie proporcję. W projekcie jest narysowane ile ma wystawać dach i tego trzeba się trzymać. zresztą, dobry góral - dekarz będzie wiedział jakie mają być proporcje.

Ulicę dalej stoi dom, identyczny jak mój, ale ściana została zgodnie z projektem. Byłem w środku i na pewno dobrze zrobiłem :) Na zewnątrz nie widzę specjalnie różnicy. Jeśli chodzi o koszty, mnie nie kosztowało to nic więcej... Tyle ;)

Pozostaje jedna "nieistotna" sprawa a mianowicie zgodnosc z wydanym pozwoleniem na budowe. Na sile to ktos kiedys bedzie mogl sie doczepic. Zmiana kubatury jest istotna zmiana, tak samo jak kat nachylenia ktory przez przypadek moze byc sprzeczny z tym co mowi plan zagospodarowania lub wydane warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jedna "nieistotna" sprawa a mianowicie zgodnosc z wydanym pozwoleniem na budowe. Na sile to ktos kiedys bedzie mogl sie doczepic. Zmiana kubatury jest istotna zmiana, tak samo jak kat nachylenia ktory przez przypadek moze byc sprzeczny z tym co mowi plan zagospodarowania lub wydane warunki.

 

 

hmmm... myslisz, ze ktos kaze rozbierac budynek, bo kat miast 35 bedzie mial 32 st??

 

Dalej, kubatura jest zawsze szacunkowo podawana przez projektantow....

Ale w sumie czasem zmiany nieistotne okazuja sie istotne ;)

 

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jedna "nieistotna" sprawa a mianowicie zgodnosc z wydanym pozwoleniem na budowe. Na sile to ktos kiedys bedzie mogl sie doczepic. Zmiana kubatury jest istotna zmiana, tak samo jak kat nachylenia ktory przez przypadek moze byc sprzeczny z tym co mowi plan zagospodarowania lub wydane warunki.

 

 

hmmm... myslisz, ze ktos kaze rozbierac budynek, bo kat miast 35 bedzie mial 32 st??

 

Dalej, kubatura jest zawsze szacunkowo podawana przez projektantow....

Ale w sumie czasem zmiany nieistotne okazuja sie istotne ;)

 

Szymek

Poddaję się. Zawsze będzie jakieś "ale".

Każdy robi jak chce.

Na upartego, to trzeba wybudować trzy domy. Pierwszy dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla siebie. Bo dopiero przy trzecim będziemy wiedzieć co chcemy i co możemy. Ile będzie kosztowało, którego z partaczy zepchnąć ze schodów, a któremu uścisnąć dłoń... Co można olać, a czego musimy się trzymać... itd.

Powodzenia! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wogle ktoś może spać zaczynając budowę ?

:D

Wyśpij się teraz, bo przy wykończeniówce to dopiero nie pośpisz ;)

Ja spałem świetnie. Rosła sobie trawka. Zrobiłem zdjęcie, zapakowałem familię w samolot i polecieliśmy do Hiszpanii. Jak wróciliśmy, zaczynali dach :) ...

Tak, ja spałem spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...