Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

ewamin napisał:

 

agata39 napisał:

Witam grupkę.

Szukam w Szczecinie sklepu,który ma dużą ofertę drzwi sosnowych.

Pomóżcie

 

 

Jeśli szukasz surowych sosnowych to są w każdej castoramie, nomi itp.. Wybór jest też w Stargardzie Szczecińskim (my tam kupowaliśmy nasze) są tam dwa sklepy koło siebie więc za jednym zamachem można porównać ich ofertę

 

A gdzie dokładnie w Stargardzie? Jakieś bliższe szczegóły? Wybarwialiście i montowaliście sami?

 

Na ulice Różanej 2a my akurat braliśmy w "Drew-Dom" zaraz obok jest drugi. Kupiliśmy drzwi firmy Stolwax (mają swoją strone internetową). Zamontowane są (nasza ekipa od wykończeniówki) ale malowanie dopiero przed nami. Potrzebowaliśmy też drzwi o nietypowym wymiarze i bez problemu zrobili (oczywiście za dopłatą).Gorzej tylko z rabatami.

Dzięki za odpowiedż.

Czy drzwi ,które macie montowane mają regulowane ościeżnice?

 

Spory wybór drzwi sosnowych i drewnianych elementów małej architektury jest w Pilchowie, sklep na wjeździe od strony Głębokiego, tuż przy szosie - chyba Drewmar (?). Jeżdżę obok codziennie, a nazwa mi umknęła :roll:

 

Sęk ju! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Ile i gdzie płaciliście za n/w rzeczy? Pierwszą przymiarkę robię i sprawdzam co i gdzie.

 

Beton B 15 m 3

Bloczek betonowy

38/24/12 szt

38/24/14 szt

Pręty stal żebrowane 12 fi t

Pręty stal gładkie 6 fi t

Drut wiązałkowy 1,2 fi kg

Cement t

Wapno t

Piach t

Żwir t

 

Piach, żwir - 501154308; ceny w całym Szczecinie zbliżone. Warto na początku budowy umówić się z jednym dostawcą bo trochę piasku trzeba. My braliśmy piach od Pana Mirka - skład w Mierzynie. Przywoził a potem się rozliczaliśmy.

Beton najtaniej dostaliśmy w Thomas Beton. Też obsługa na całą budowę. Trochę tego było, więc można było pertraktować cenę zwłaszcza,, że mieliśmy strop lany. Siedziba na Piotra Skargi, ale załadunek w Podjuchach.

Stal najtaniej dostaliśmy w Felmaxie, ale trzeba się trochę przekomarzać o cenę, ale się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ma ktoś mże jakieś doświadczenia z ogrzewaniem podłogowym, chodzi mi ogrzewanie podłogowe w salonie. czy konieczne jest wykonanie posadzki ceramicznej? czy ktoś ma może deski?

 

My zastosowaliśmy, ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości kafle, ale w części wypoczynkowej wyspę z drewna, z Merbau (np. w DLH). Są specjalne dylatowane deski. Pamiętajcie też, żeby w okolicy kominka położyć kafle! Nie ma takiej opcji, żeby coś, czasem z niego nie wyskoczyło...

Trzeba też uwzględnić kwestię kontroli temperatury w salonie. Jeśli zastosujecie czujnik temperatury w salonie, to ciężko będzie kontrolować temperaturę w całym domu. Chodzi mi o to, że gdy napalimy w kominku ( zakładam, że będzie, u nas jest z płaszczem wodnym...), jednocześnie włączona jest podłogówka, to w salonie jest 26-28 stC. Gdy czujnik zmniejszy temperaturę w układzie, to w innych pomieszczeniach jest za chłodno. Kwestia dopracowania tematu, ale to ważne!

 

dalej w temacie

czy słyszeliście coś niecoś o desce szwedzkiej? może ktoś z was ma ułożone, byłem na targach w MTS w sobotę i tam mi polecali na podłogówkę deskę szwedzką. PIOTRIWA masz zainstalowany system z kominkiem z płaszczem wodnym -jesteś z tego zadowolony? polecasz?

Na targach spotkałem się też z opinią o zasadności montażu kolektorów słonecznych dla c.w.u. - co poniektórzy instalatorzy twierdzą żę jest to fanaaberia i koszt który ne zwraca się zbyt szybko o ile w ogóle się może zwrócić. Móili też o kłopotach z kolektorami podczas wakacji gdy wyjeżdżamy z domu i nie ma odbioru ciepłej wody, podobno są zalecenia przez sprzedawców o tym że trzeba kolektory osłaniać od słońca? - bo system może się uszkodzić. Macie w tym zakresie jakieś doświadczenia?

Przeprasza za takie pytanie ale sam się jużmaksymalnie zakręciłem. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na targach spotkałem się też z opinią o zasadności montażu kolektorów słonecznych dla c.w.u. - co poniektórzy instalatorzy twierdzą żę jest to fanaaberia i koszt który ne zwraca się zbyt szybko o ile w ogóle się może zwrócić. Móili też o kłopotach z kolektorami podczas wakacji gdy wyjeżdżamy z domu i nie ma odbioru ciepłej wody, podobno są zalecenia przez sprzedawców o tym że trzeba kolektory osłaniać od słońca? - bo system może się uszkodzić. Macie w tym zakresie jakieś doświadczenia?

Przeprasza za takie pytanie ale sam się jużmaksymalnie zakręciłem. :o

 

Jedno ze zdań na temat kolektorów - do zakręcenia :wink:

http://www.tanie-ogrzewanie.pl/pl/news/63.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

kiedyś poleciłam fachowca Przemka Rucińskiego - wszyscy są zadowoleni.

Teraz polecam mistrza glazurnika.....nie można się powstydzić.

Jest ze Świnoujścia,ale jeśli będzie miał gdzie spać to bez problemu pracuje.

gdyby ktoś szukał telefon podam na pw.

 

Gdzieś na forum już było na temat p. Rucińskiego ale nie pamiętam; czym się zajmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady w sprawie tarasu.Chciałabym,żeby oczywiście było pięknie,trwale i oczywiście tanio

:wink: ,ale wiadomo gdzie tak dają...

Szydas,czy ten świerk był impregnowany ciśnieniowo?Jak abyła cena?

nie, świerk był zwykły, impregnowany powierzchniowo (na zielono, ale lekko). ja impregnowałem go samodzielnie drewnochronem - 1x przed montażem, potem jeszcze 2x po położeniu. ceny za diabła nie pamiętam - razem z łatami na legary wyszło jakieś 1200 pl za 30 m2. kupowane u kudry w mierzynie, od ręki, ponieważ był wieczór transport był na 6 rano :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej bajki.

Czy jest jakiś przepis określający czas od zgłoszenia zakończenia budowy do ujawnienia budynku w sądzie?

 

 

NIe ma. Napiszcie uprzejmą prośbę o przyspieszenie rozpoznania sprawy :wink:

 

A gdzie mi się śpieszy? ;)

 

Ups nie doczytałam. Budynek można ujawnić w każdej chwili nawet po latach od zakończenia budowy. Kiedyś był taki moment, że księgi odmawiały ujawniania budynków, bo brakowało przepisów, teraz to się zmieniało, ale nie wiem jak w księgach w Policach podchodzą do tematu, bo "co kraj to obyczaj" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIOTRIWA masz zainstalowany system z kominkiem z płaszczem wodnym -jesteś z tego zadowolony? polecasz?

[...] :o

 

Tak, tak, tak! Polecam. Tydzień temu skończyło mi się suche drzewo. Grzałem od wrześnie. Poszło ok 13m3 buku. 205m2 pow. użytkowej. Średnia temp w domu to ok 23 st. Paliłem w kominku od ok 18tej-19tej. Przed północą dokładałem do pełna i rano jeszcze było gorąco. Teraz ogrzewam gazem. Jest fajnie, temperatura odpowiednia. Nie ma roboty przy paleniu i przy czyszczeniu kominka. Niby ok, ale rachunek za gaz sporo wyższy, a i tego klimatu mi brakuje :)

Na targach spotkałem się też z opinią o zasadności montażu kolektorów słonecznych dla c.w.u. - co poniektórzy instalatorzy twierdzą żę jest to fanaaberia i koszt który ne zwraca się zbyt szybko o ile w ogóle się może zwrócić. Móili też o kłopotach z kolektorami podczas wakacji gdy wyjeżdżamy z domu i nie ma odbioru ciepłej wody, podobno są zalecenia przez sprzedawców o tym że trzeba kolektory osłaniać od słońca? - bo system może się uszkodzić. Macie w tym zakresie jakieś doświadczenia?

 

Solary nie głupia sprawa. Tyle, że w naszym, dziwnym kraju jeszcze średnio ekonomiczna. No chyba, że ktoś wie, jak wyrwać z unii trochę grosza na ekologiczne cuda. Ja nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Móili też o kłopotach z kolektorami podczas wakacji gdy wyjeżdżamy z domu i nie ma odbioru ciepłej wody, podobno są zalecenia przez sprzedawców o tym że trzeba kolektory osłaniać od słońca? - bo system może się uszkodzić. Macie w tym zakresie jakieś doświadczenia?

Przeprasza za takie pytanie ale sam się jużmaksymalnie zakręciłem. :o

 

A mówili jakie konkretnie uszkodzenia mogą się wydarzyć? Podejrzewam, że chodzi o ciśnienie w instalacji, ale nie wierzę, żeby nie było do tego regulatorów.

 

pozdrawiam,

zółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej bajki.

Czy jest jakiś przepis określający czas od zgłoszenia zakończenia budowy do ujawnienia budynku w sądzie?

 

 

NIe ma. Napiszcie uprzejmą prośbę o przyspieszenie rozpoznania sprawy :wink:

 

A gdzie mi się śpieszy? ;)

 

Ups nie doczytałam. Budynek można ujawnić w każdej chwili nawet po latach od zakończenia budowy. Kiedyś był taki moment, że księgi odmawiały ujawniania budynków, bo brakowało przepisów, teraz to się zmieniało, ale nie wiem jak w księgach w Policach podchodzą do tematu, bo "co kraj to obyczaj" :wink:

 

Ok stycznia składaliśmy w Policach o ujawnienie budynku (opłata 60 zl w księgach plus opłata za rysunek z naniesionym budynkiem z geodezji 120 zl). Potwierdzenie wpisu dostaliśmy jakoś na początku marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Móili też o kłopotach z kolektorami podczas wakacji gdy wyjeżdżamy z domu i nie ma odbioru ciepłej wody, podobno są zalecenia przez sprzedawców o tym że trzeba kolektory osłaniać od słońca? - bo system może się uszkodzić. Macie w tym zakresie jakieś doświadczenia?

Przeprasza za takie pytanie ale sam się jużmaksymalnie zakręciłem. :o

 

A mówili jakie konkretnie uszkodzenia mogą się wydarzyć? Podejrzewam, że chodzi o ciśnienie w instalacji, ale nie wierzę, żeby nie było do tego regulatorów.

 

pozdrawiam,

zółwik

 

Powiem tak: to są jakieś bzdury :o .Przecież do każdego systemu solarnego montowany jest czujnik, który reguluje temperature. W razie nie odbioru ciepłej wody automatycznie jest schładzana i nie ma opcji osłaniania solarów. Bo jak by to miało niby wyglądać: przed każdym dłuższym wyjazdem trzeba by było wspinać się na dach.

Temat już kilkakrotnie się powtarzał i powiem tak: mamy solary, w lecie nie mieliśmy możliwości złużycia całej nagrzanej wody (bo jeszcze nie mieszkaliśmy w domu) i nic sie nie działo złego 8) . Czujnik działał rewelacyjnie i dzisiaj jak wychodzi słońce woda się grzeje i nie ma mowy o jakichkolwiek uszkodzeniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ile i gdzie płaciliście za n/w rzeczy? Pierwszą przymiarkę robię i sprawdzam co i gdzie.

 

Beton B 15 m 3

Bloczek betonowy

38/24/12 szt

38/24/14 szt

Pręty stal żebrowane 12 fi t

Pręty stal gładkie 6 fi t

Drut wiązałkowy 1,2 fi kg

Cement t

Wapno t

Piach t

Żwir t

 

Piach, żwir - 501154308; ceny w całym Szczecinie zbliżone. Warto na początku budowy umówić się z jednym dostawcą bo trochę piasku trzeba. My braliśmy piach od Pana Mirka - skład w Mierzynie. Przywoził a potem się rozliczaliśmy.

Beton najtaniej dostaliśmy w Thomas Beton. Też obsługa na całą budowę. Trochę tego było, więc można było pertraktować cenę zwłaszcza,, że mieliśmy strop lany. Siedziba na Piotra Skargi, ale załadunek w Podjuchach.

Stal najtaniej dostaliśmy w Felmaxie, ale trzeba się trochę przekomarzać o cenę, ale się da.

 

A możesz napisać dokładnie gdzie w Mierzynie brałeś piach, planuje budowę w Dołujach ten nr telefonu rozumiem, że jest właśnie do Pana Mirka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ile i gdzie płaciliście za n/w rzeczy? Pierwszą przymiarkę robię i sprawdzam co i gdzie.

 

Beton B 15 m 3

Bloczek betonowy

38/24/12 szt

38/24/14 szt

Pręty stal żebrowane 12 fi t

Pręty stal gładkie 6 fi t

Drut wiązałkowy 1,2 fi kg

Cement t

Wapno t

Piach t

Żwir t

 

Piach, żwir - 501154308; ceny w całym Szczecinie zbliżone. Warto na początku budowy umówić się z jednym dostawcą bo trochę piasku trzeba. My braliśmy piach od Pana Mirka - skład w Mierzynie. Przywoził a potem się rozliczaliśmy.

Beton najtaniej dostaliśmy w Thomas Beton. Też obsługa na całą budowę. Trochę tego było, więc można było pertraktować cenę zwłaszcza,, że mieliśmy strop lany. Siedziba na Piotra Skargi, ale załadunek w Podjuchach.

Stal najtaniej dostaliśmy w Felmaxie, ale trzeba się trochę przekomarzać o cenę, ale się da.

 

A możesz napisać dokładnie gdzie w Mierzynie brałeś piach, planuje budowę w Dołujach ten nr telefonu rozumiem, że jest właśnie do Pana Mirka?

 

 

Tak to numer do niego. Skład jest koło Elgeronu, przy wjeździe do Mierzyna. Wjazd jest ulicą następną po Spółdzielców, czy Spółdzielczej, Dokładnie nie wiem w którym miejscu bo zawsze na zapłatę umawialiśmy się gdzieś w Szczecinie. Można zadzwonić i zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się ile może kosztować ogrodzenie frontowe całe metalowe wykonane ze stali zwykłej z elementów takich jak można kupić w Castoramie. Szerokość ogrodzenia 28m w tym 5m brama przesuwna, furtka i zatoczka na śmietnik

Zależy od tego kto, z czego i jak będzie to robił.

Taniej jak w casto... nie da się. Przęsła są ok trzy razy tańsze! Robiłem rozeznanie jakiś czas temu, ale za przęsło wychodziło ok 1000 zł + słupki itd. W castoramie 250 zł, słupek 70 zł itd... Furtka i brama to też super price!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś orientował się w obecnych cenach za posadzki?

Mam ofertę na 32zł/m2 z materiałem, ale styro i folia ma być moja...

Macie jakieś odniesienie?

Pozdrawiam

 

u nas 25 zł/m2 z materiałem sypkim (styro i siatka po naszej stronie)

:D

A.

 

dzisiaj zrobili nam posadzki. Całkowity koszt to 38zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...