Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

jeszcze dodam że warto poświęcić trochę czsu na poczytanie umowy którą przedstawia wykonawca i koniecznie trzeba dołaczyć do niej szczegółowy zakres prac i określić materiały z których budynek ma być wykonany.

 

i dalej, nie dawać żadnych zaliczek i płacić w transzach za wykonaną pracę i odebraną przez kie-buda albo inspektora budowlanego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kosztorys to koszt ok. 1500 zł podobnie jak Ty miałem zamiar skorzystać z kosztorysanta ale znajomy kosztorysant - branżowiec i kilku znajomych krórzy się budowali odwiodło mnie od wyrzucenia tych pieniędzy w sumie w błoto.

Wybrałem kilka firm podrzuciłem im swój projekt (projekt indywidualny) i zebrałem w sumie 6 ofert na budowę budynku w stanie surowym otwartym. Prosiłem o dość dokładne rozpisanie poszczególnych etapów i na podstawie tego można było porównać oferty i wyłonić wykonawców o których jeszcze dodatkowo trzeba było zsięgnąć języka - i tu bardzo przydatne jest forum. Na tej podstawie wybrałem wykonawcę - zdecydowałem się na rozwiązanie jego materiał i robota - ja nie miałem czasu na dopilnowanie tego co się dzieje na budowie. A pilnowanie powierzonego materiału nie wchodziło w rachubę! Moim zdaniem te pieniądze lepiej dołożyć do dobrego kierownika budowy - który powinien stać po twojej stronie i być twoim doradcą który odpowiednio przypilnuje budowę w Twoim imieniu.

A tak na marginesie u mnie na budowie już się dzieje i kończą ścianki fundamentowe, w przyszłym tygodniu leją beton.

 

Kosztorysant robi kosztorys na podstawie cenników (np. sekocenbud), które często odbiegają od cen rzeczywistych (in plus lub in minus). A dla porównania, ja mam trzy bardzo szczegółowe kosztorysy na wykonanie fundamentów sporządzone przez różne firmy. Dwa z nich mają bardzo podobną cene końcową, a z porównania wychodzi, że różnią się ogólnym kosztem robocizny ok 9%, sprzętu 12% a materiałów aż 21%. Wnioski nasuwają się same - najpierw założenie ile chce się zarobić, a potem do tego dopasowuje się kosztorys. A fundamenty bedzie mi robić czwarta firma, która nie robiła szczegółowego kosztorysu tylko podała konkurencyjną cenę :D

A swoją drogą, tak z ciekawości, jarek73: ile będą Cię kosztowały fundamenty i przy jakiej powierzchni zabudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kosztorys to koszt ok. 1500 zł podobnie jak Ty miałem zamiar skorzystać z kosztorysanta ale znajomy kosztorysant - branżowiec i kilku znajomych krórzy się budowali odwiodło mnie od wyrzucenia tych pieniędzy w sumie w błoto.

Wybrałem kilka firm podrzuciłem im swój projekt (projekt indywidualny) i zebrałem w sumie 6 ofert na budowę budynku w stanie surowym otwartym. Prosiłem o dość dokładne rozpisanie poszczególnych etapów i na podstawie tego można było porównać oferty i wyłonić wykonawców o których jeszcze dodatkowo trzeba było zsięgnąć języka - i tu bardzo przydatne jest forum. Na tej podstawie wybrałem wykonawcę - zdecydowałem się na rozwiązanie jego materiał i robota - ja nie miałem czasu na dopilnowanie tego co się dzieje na budowie. A pilnowanie powierzonego materiału nie wchodziło w rachubę! Moim zdaniem te pieniądze lepiej dołożyć do dobrego kierownika budowy - który powinien stać po twojej stronie i być twoim doradcą który odpowiednio przypilnuje budowę w Twoim imieniu.

A tak na marginesie u mnie na budowie już się dzieje i kończą ścianki fundamentowe, w przyszłym tygodniu leją beton.

 

Kosztorysant robi kosztorys na podstawie cenników (np. sekocenbud), które często odbiegają od cen rzeczywistych (in plus lub in minus). A dla porównania, ja mam trzy bardzo szczegółowe kosztorysy na wykonanie fundamentów sporządzone przez różne firmy. Dwa z nich mają bardzo podobną cene końcową, a z porównania wychodzi, że różnią się ogólnym kosztem robocizny ok 9%, sprzętu 12% a materiałów aż 21%. Wnioski nasuwają się same - najpierw założenie ile chce się zarobić, a potem do tego dopasowuje się kosztorys. A fundamenty bedzie mi robić czwarta firma, która nie robiła szczegółowego kosztorysu tylko podała konkurencyjną cenę :D

A swoją drogą, tak z ciekawości, jarek73: ile będą Cię kosztowały fundamenty i przy jakiej powierzchni zabudowy?

 

powierzchnia zabudowy 145 m kw koszt z materiałami 33 tyś tzw zero

w różnych ofertach różnie to wychodziło nie byłato najniższa cena ale o wyborze zadecydowała cena całości stanu surowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

powierzchnia zabudowy 145 m kw koszt z materiałami 33 tyś tzw zero

w różnych ofertach różnie to wychodziło nie byłato najniższa cena ale o wyborze zadecydowała cena całości stanu surowego.

 

:D

A wiesz może ile w tej kwocie jest za robociznę a ile za materiały?

Ja mam ok. 230 m2 (właściwie to są dwa domy - nie bliźniak) i wycenioną tylko robociznę na 15 tys. W tym jest ogrodzenie tymczasowe, baraczek 15 m2 i przyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

powierzchnia zabudowy 145 m kw koszt z materiałami 33 tyś tzw zero

w różnych ofertach różnie to wychodziło nie byłato najniższa cena ale o wyborze zadecydowała cena całości stanu surowego.

 

:D

A wiesz może ile w tej kwocie jest za robociznę a ile za materiały?

Ja mam ok. 230 m2 (właściwie to są dwa domy - nie bliźniak) i wycenioną tylko robociznę na 15 tys. W tym jest ogrodzenie tymczasowe, baraczek 15 m2 i przyłącza.

robocizna 11tyś 22 tyś materiały, ale w cenie jest rozprowadzenie instalacji pod płytą budynku bez przyłaczy zewnętrznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze raz zapytam o schody - dobre, ładne i niedrogie - gdzie szukać? żeby nie marnowac czasu?

A może, podobnie jak wcześniej geodetów, nikt nie używa schodów :wink:

Dobre i ładne, NAVIGO w Płoni. Tanie... no cóż ;)

"Abu, abu... Abu czysta gęba, abu pełny badziuch..." :)

 

:lol: :lol: :lol: No właśnie, jak się dobrze zachęci, to się człowiek doczeka i odpowiedzi i odrobiny humoru na dobry dzień :wink:

Oferta NAVIGO po wstępnym oglądzie i ... jeden model mi się spodobał - pozostaje sprawdzić "how many"

Mam dzisiaj dobry dzień czego i wszystkim tutaj życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm! Jest też Maggie, Szydas i M3 - witam serdecznie - pamiętacie mnie jeszcze?

 

 

A wracając do problemu z jakim tu przyszłam: Chodzi mi o kwestię zgłoszenia remontu. W najnowszym muratorze jest, że "wymiana instalacji co wymaga zgłoszenia" - a jak się sprawa ma z rozbudową instalacji? Czy ten fakt również ma być zgłoszony? Rozbudowa to co innego niż wymiana.

Więc proszę o rozwikłanie tej sprawy.

 

Pozdrawiam Wszystkich - i tych których znam i tych z którymi nie miałam przyjemności się spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy mogłabym prosić o informacje jakie macie oferty cenowe na sufity podwieszane oraz zabudowę skosów poddasza płytą g-k?

Ja mam na razie jedną ofertę: sufity 45-55zł/m2 w zależności od skomplikowania, skosy ok 60zł/m2. Czy to są normalne ceny?

 

Pozdrawiam,

Kasia

Nie prościej dogadać się na całość? Skosy, zagięcia, listwy...szmery, bajery...

Tyle i tyle za całość i po sprawie. A jak Ci się zechce zrobić jakiś bajer pod oświetlenie, to doliczą ile zechcą?...Zaokrąglasz w dół i po sprawie. Roboty dzisiaj mało, robotnicy idą na różne układy! Trzeba walczyć :)

 

Ok, tak na pewno będzie prościej. Czy mogę w takim razie prosić o info ile płaciliście za całość zabudowy g-k :)

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm! Jest też Maggie, Szydas i M3 - witam serdecznie - pamiętacie mnie jeszcze?

 

 

A wracając do problemu z jakim tu przyszłam: Chodzi mi o kwestię zgłoszenia remontu. W najnowszym muratorze jest, że "wymiana instalacji co wymaga zgłoszenia" - a jak się sprawa ma z rozbudową instalacji? Czy ten fakt również ma być zgłoszony? Rozbudowa to co innego niż wymiana.

Więc proszę o rozwikłanie tej sprawy.

 

Pozdrawiam Wszystkich - i tych których znam i tych z którymi nie miałam przyjemności się spotkać.

Nie wymaga zgłoszenia i pozwolenia na budowę - no chyba że jest zmieniana trasa instalacji gazowej - oczywiście jeżeli ktoś chce mieć wszystko z projektem gazowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze raz zapytam o schody - dobre, ładne i niedrogie - gdzie szukać? żeby nie marnowac czasu?

A może, podobnie jak wcześniej geodetów, nikt nie używa schodów :wink:

 

Już tak się nie gorączkuj! - poszło na priw :-)

 

thanks a lot :D

Gorączki pewnie dostanę jak zobaczę dno w portfelu przed zakończeniem budowy :wink: . Póki co dopisuje mi dobry humor, spotykam samych miłych ludzi, powoli coś się zaczyna kręcić, więc w takim nastroju sobie tutaj piszę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...