Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Ostatnio rozmawiałem z producentem okien (drewnianych i platikowych). Rozmowa była służbowa i na inny niż okna temat, jednak na koniec spytałem jakie ma Pan okna u siebie w domu, na co otrzymałem odpowiedź: "plastikowe, ponieważ są łatwiejsze w utrzymaniu a ponadto drewno użyte do produkcji okien drewnianych nie ma wiele wspólnego z prawdziwym drewnem ponieważ jest tak sprasowane, ma metalowe elementy że tak naprawdę to tylko z nazwy jest drewniane". Dla jasności tylko powiem że w domu mam okna "drewniane". Idę oglądać mecz i pozdrawiam Bartek

 

Moim zdaniem takie rzeczy może pleść kompletny ignorant a nie producent okien - chyba że plastikowych w ramach czarnego PR.

 

Pod rozwagę: w dłuższym okresie czasu okna plastikowe odbarwiają się pod wpływem słońca - widziałem to na przykładzie okien w moim mieszkaniu w bloku od strony południowej, okna były białe - nie ma (chyba-ja nie znam) metody na tanią i skuteczną renowację takich okien. No a drewniane to wiadomo - wręcz będą wymagały takiej renowacji - tylko nie wiadomo po jakim czasie, ale w tym wypadku można to zrobić b.łatwo.

 

Do meggys:

Czy te okna z bloku to były okna współczesne-zespolone czy skrzynkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Ostatnio rozmawiałem z producentem okien (drewnianych i platikowych). Rozmowa była służbowa i na inny niż okna temat, jednak na koniec spytałem jakie ma Pan okna u siebie w domu, na co otrzymałem odpowiedź: "plastikowe, ponieważ są łatwiejsze w utrzymaniu a ponadto drewno użyte do produkcji okien drewnianych nie ma wiele wspólnego z prawdziwym drewnem ponieważ jest tak sprasowane, ma metalowe elementy że tak naprawdę to tylko z nazwy jest drewniane". Dla jasności tylko powiem że w domu mam okna "drewniane". Idę oglądać mecz i pozdrawiam Bartek

 

Moim zdaniem takie rzeczy może pleść kompletny ignorant a nie producent okien - chyba że plastikowych w ramach czarnego PR.

 

Pod rozwagę: w dłuższym okresie czasu okna plastikowe odbarwiają się pod wpływem słońca - widziałem to na przykładzie okien w moim mieszkaniu w bloku od strony południowej, okna były białe - nie ma (chyba-ja nie znam) metody na tanią i skuteczną renowację takich okien. No a drewniane to wiadomo - wręcz będą wymagały takiej renowacji - tylko nie wiadomo po jakim czasie, ale w tym wypadku można to zrobić b.łatwo.

 

Do meggys:

Czy te okna z bloku to były okna współczesne-zespolone czy skrzynkowe?

 

 

A nasze w bloku nie zżółkły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem jakie chce...

myślałam, że drewniane...

ale podobno te drewniane nie są WCALE tak lepsze od plastikowych...

i zgłupiałam 8)

dobre okna plastikowe są lepsze od kiepskich okien drewnianych. i odwrotnie. w zasadzie jest to temat-rzeka i pewnie gdzieś na forum jest długi wątek na ten temat.

 

Jest jedna zasadnicza roznica. Ciemne okna lepiej robic w drewnie, bo plastik pod wplywem temperatury (ciemne sie nagrzewa mocniej) potrafi sie wypaczy. Oczywiscie sa takie okna plastikowe, ktore nawet w ciemnej okleinie sie nie wypacza, ale osobiscie bym chyba nie zaryzykowal.

 

eeeeeeeeeeeeetam.... Bzdury piszesz :)

Zobacz jaka jest konstrukcja w środku okien plastikowych, a potem mi powiedz jak to się może wypaczyć. O odbarwianiu się okien nie słyszałem, a coś tam wiem. Białe okna, dobrej marki będą białe i białe... Jak zżółkną, są środki, żeby przywrócić je do stanu białości :) Drewniane są ładne, wręcz prestiżowe. Ale jeśli chodzi o trwałość i kolor, w niczym nie są lepsze od dobrych plastików (DOBRYCH!). Też się wypaczają i też są powlekane chemią, wręcz warstwą sztucznego tworzywa, a w środku i tak jest metalowa konstrukcja. Drewno, to tylko oprawa. Dla informacji powiem Wam, że np. w Hiszpanii stosuje się w 90% domów okna aluminiowe. U nas raczej nie spotykane. Mam znajomych, którzy handlują oknami właśnie tam. To dopiero możliwości, zwłaszcza kolorystyczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem jakie chce...

myślałam, że drewniane...

ale podobno te drewniane nie są WCALE tak lepsze od plastikowych...

i zgłupiałam 8)

dobre okna plastikowe są lepsze od kiepskich okien drewnianych. i odwrotnie. w zasadzie jest to temat-rzeka i pewnie gdzieś na forum jest długi wątek na ten temat.

 

Jest jedna zasadnicza roznica. Ciemne okna lepiej robic w drewnie, bo plastik pod wplywem temperatury (ciemne sie nagrzewa mocniej) potrafi sie wypaczy. Oczywiscie sa takie okna plastikowe, ktore nawet w ciemnej okleinie sie nie wypacza, ale osobiscie bym chyba nie zaryzykowal.

 

eeeeeeeeeeeeetam.... Bzdury piszesz :)

Zobacz jaka jest konstrukcja w środku okien plastikowych, a potem mi powiedz jak to się może wypaczyć. O odbarwianiu się okien nie słyszałem, a coś tam wiem. Białe okna, dobrej marki będą białe i białe... Jak zżółkną, są środki, żeby przywrócić je do stanu białości :) Drewniane są ładne, wręcz prestiżowe. Ale jeśli chodzi o trwałość i kolor, w niczym nie są lepsze od dobrych plastików (DOBRYCH!). Też się wypaczają i też są powlekane chemią, wręcz warstwą sztucznego tworzywa, a w środku i tak jest metalowa konstrukcja. Drewno, to tylko oprawa. Dla informacji powiem Wam, że np. w Hiszpanii stosuje się w 90% domów okna aluminiowe. U nas raczej nie spotykane. Mam znajomych, którzy handlują oknami właśnie tam. To dopiero możliwości, zwłaszcza kolorystyczne ;)

Niestety bzdur nie gada, Plastki ma wieksza rozszerzalnosc niz drewno i to stad wynika, problem pojawia sie przy duzych oknach, znam przypadek ze drzwi balkonowe po nagrzaniu nie chca sie zamknac, im ciemniejszy kolor okien tym gorzej. Ten problem dotyka wszystkich producentow wiec nie mozna zganaic na jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeeeeetam.... Bzdury piszesz :)

Zobacz jaka jest konstrukcja w środku okien plastikowych, a potem mi powiedz jak to się może wypaczyć. O odbarwianiu się okien nie słyszałem, a coś tam wiem. Białe okna, dobrej marki będą białe i białe... Jak zżółkną, są środki, żeby przywrócić je do stanu białości :) Drewniane są ładne, wręcz prestiżowe. Ale jeśli chodzi o trwałość i kolor, w niczym nie są lepsze od dobrych plastików (DOBRYCH!). Też się wypaczają i też są powlekane chemią, wręcz warstwą sztucznego tworzywa, a w środku i tak jest metalowa konstrukcja. Drewno, to tylko oprawa. Dla informacji powiem Wam, że np. w Hiszpanii stosuje się w 90% domów okna aluminiowe. U nas raczej nie spotykane. Mam znajomych, którzy handlują oknami właśnie tam. To dopiero możliwości, zwłaszcza kolorystyczne ;)

hmm... wydaje mi się, że mam DOBRE okna drewniane, i metalowe w nich są tylko okucia i ramki szyb zespolonych. pokryte są porządnym lakierem a nie żadnym plastikiem. a plastiki "pracują" dużo mocniej niż okna drewniane, zwłaszcza na słońcu, i nie jest to żadna tajemnica, dobrzy producenci lojalnie uprzedzają, że plastki mogą się wypaczyć przejściowo tak, że się okna nie otworzy (kiepskie drewniane też, jakby co). metalowe konstrukcje mają właśnie kiepskie okna drewniane, bo ich producenci nie potrafią zapewnić odpowiedniej sztywności skrzydła.

a w naszym klimacie aluminiowe okna raczej się nie sprawdzają.... to nie hiszpania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem z producentem okien (drewnianych i platikowych). Rozmowa była służbowa i na inny niż okna temat, jednak na koniec spytałem jakie ma Pan okna u siebie w domu, na co otrzymałem odpowiedź: "plastikowe, ponieważ są łatwiejsze w utrzymaniu a ponadto drewno użyte do produkcji okien drewnianych nie ma wiele wspólnego z prawdziwym drewnem ponieważ jest tak sprasowane, ma metalowe elementy że tak naprawdę to tylko z nazwy jest drewniane". Dla jasności tylko powiem że w domu mam okna "drewniane". Idę oglądać mecz i pozdrawiam Bartek

 

Moim zdaniem takie rzeczy może pleść kompletny ignorant a nie producent okien - chyba że plastikowych w ramach czarnego PR.

 

Pod rozwagę: w dłuższym okresie czasu okna plastikowe odbarwiają się pod wpływem słońca - widziałem to na przykładzie okien w moim mieszkaniu w bloku od strony południowej, okna były białe - nie ma (chyba-ja nie znam) metody na tanią i skuteczną renowację takich okien. No a drewniane to wiadomo - wręcz będą wymagały takiej renowacji - tylko nie wiadomo po jakim czasie, ale w tym wypadku można to zrobić b.łatwo.

 

Do meggys:

Czy te okna z bloku to były okna współczesne-zespolone czy skrzynkowe?

 

Nie słyszałem o problemie odbarwiania się okien (co nie oznacza że nie istnieje), co do renowacji to masz oczywiście 100% racji.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę - ma ktoś namiary na dwóch solidnych chłopaków którzy zrobią murek oporowy, wkopią i zaleją słupki i skręcą nam ogrodzenie (gotowe przęsła) wokół domu???? panowie którzy mieli nam to zrobić gdzieś wyparowali.... :(

 

Z ciekawosci jaki murek robisz (wysokosc x dlugosc) i jaka cena za to wyjdzie (beton, zbrojenie, deski, robocizna) ?

 

Fantom

ps. Ja tez sie szykuje, ale albo kupie prefabrykaty albo moze z murowanych bloczkow przezbrojonych (widzlaem teraz u sasiada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dalej o oknach...

my mamy w mieszkaniu 12 letnie plastikowe okna - nie pożółkły, nie wypaczyły się, domykają sie, ani razu nie popsuły sie... ale troche marzą mi sie drewniane...:)

 

jeszcze jedno pytanko - z czego budowaliście domki?

:lol:

i czy dodawaliście izolację... bo niby teraz są lepsze pustaki i można nie dodawać nic dodatkowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dalej o oknach...

my mamy w mieszkaniu 12 letnie plastikowe okna - nie pożółkły, nie wypaczyły się, domykają sie, ani razu nie popsuły sie... ale troche marzą mi sie drewniane...:)

 

Dokładnie, mam takie same doświadczenia z plastikami :)

jeszcze jedno pytanko - z czego budowaliście domki?

:lol:

i czy dodawaliście izolację... bo niby teraz są lepsze pustaki i można nie dodawać nic dodatkowego...

 

Oj, proponuję przejrzeć to forum... Kolejny temat "morze"...

Generalnie, porotherm (porothon), tu styropian albo wełna. YTONG i jemu podobne, tu nie koniecznie ocieplamy, ale.... jak ktoś chce... Oczywiście, kwestia sposobów ocieplania, kolejny temat "morze". ;)

Są też inne możliwości: prefabrykaty z betonu (w Wielgowie właśnie rośnie taki dom i muszę przyznać, że nie źle to wygląda. System "kanadyjski" na drewnianej konstrukcji, cegła (sporadycznie), z klocków styropianowych, w środek wlewa się beton (dwa tygodnie i stan surowy otwarty) itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem jakie chce...

myślałam, że drewniane...

ale podobno te drewniane nie są WCALE tak lepsze od plastikowych...

i zgłupiałam 8)

dobre okna plastikowe są lepsze od kiepskich okien drewnianych. i odwrotnie. w zasadzie jest to temat-rzeka i pewnie gdzieś na forum jest długi wątek na ten temat.

 

Jest jedna zasadnicza roznica. Ciemne okna lepiej robic w drewnie, bo plastik pod wplywem temperatury (ciemne sie nagrzewa mocniej) potrafi sie wypaczy. Oczywiscie sa takie okna plastikowe, ktore nawet w ciemnej okleinie sie nie wypacza, ale osobiscie bym chyba nie zaryzykowal.

 

eeeeeeeeeeeeetam.... Bzdury piszesz :)

Zobacz jaka jest konstrukcja w środku okien plastikowych, a potem mi powiedz jak to się może wypaczyć.

 

Plastik na zewnatrz sie deformuje pod wplywem temperatury, okna przestaja sie domykac, powstaja szpary. Temat znam niejako z autopsji, widzialem u brata. Od strony poludniowej byl wrecz dramat. Okien brat juz nie otwieral, bo tylko cudem udawalo sie zamknac. Po kilku latach okna trzeba bylo po prostu wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem jakie chce...

myślałam, że drewniane...

ale podobno te drewniane nie są WCALE tak lepsze od plastikowych...

i zgłupiałam 8)

dobre okna plastikowe są lepsze od kiepskich okien drewnianych. i odwrotnie. w zasadzie jest to temat-rzeka i pewnie gdzieś na forum jest długi wątek na ten temat.

 

Jest jedna zasadnicza roznica. Ciemne okna lepiej robic w drewnie, bo plastik pod wplywem temperatury (ciemne sie nagrzewa mocniej) potrafi sie wypaczy. Oczywiscie sa takie okna plastikowe, ktore nawet w ciemnej okleinie sie nie wypacza, ale osobiscie bym chyba nie zaryzykowal.

 

eeeeeeeeeeeeetam.... Bzdury piszesz :)

Zobacz jaka jest konstrukcja w środku okien plastikowych, a potem mi powiedz jak to się może wypaczyć.

 

Plastik na zewnatrz sie deformuje pod wplywem temperatury, okna przestaja sie domykac, powstaja szpary. Temat znam niejako z autopsji, widzialem u brata. Od strony poludniowej byl wrecz dramat. Okien brat juz nie otwieral, bo tylko cudem udawalo sie zamknac. Po kilku latach okna trzeba bylo po prostu wymienic.

 

a znasz może producenta okien u brata?

Ja mam dobre doświadczenia co do plastików (w bloku, więc żadne "mercedesy") Okna mam od północy ale też centralnie od południa- nie idzie wytrzymać w lecie w tych pokojach bez zacieniania. Nic nam się nie wypaczyło, nie zżółkło i jestem z nich bardzo zadowolona. Teraz też będziemy mieli plastiki (białe). Drewnianych nie chciałoby się nam konserwować, malować... poza tym często mają drobne "zadziorki" co utrudnia mycie no i bałabym się, że drewno jest niewłaściwie dobrane (też się kurczy, rozsycha itd itp). Jak już wyżej powiedziano: temat - rzeka, czyli każdy ma to co lubi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanklo czy ktoś ostatnio zamawiał sobie czrnoziemm na trawnik , jeśli tak prosze o jakies namiary i info po ile teraz to sprzedają.

 

O tak, tak, podłączam się bo ostatnio jeden taki zapodał mi cenę 500 pln za wywrotkę ok 18 ton. Może da się taniej?

 

Oj, wątpię , 500 zł to i tak dobra cena, ja też szukam i na razie ceny od 500 do 800 zł :cry: , szukam dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...