Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich, mam pytanklo czy ktoś ostatnio zamawiał sobie czrnoziemm na trawnik , jeśli tak prosze o jakies namiary i info po ile teraz to sprzedają.

 

O tak, tak, podłączam się bo ostatnio jeden taki zapodał mi cenę 500 pln za wywrotkę ok 18 ton. Może da się taniej?

 

Oj, wątpię , 500 zł to i tak dobra cena, ja też szukam i na razie ceny od 500 do 800 zł :cry: , szukam dalej..

w zeszłym roku płaciłem podobnie... liczą jak za zboże. watpię, żeby udało się dużo taniej dostać. my liczyliśmy jakieś 5-10 cm warstwę czarnoziemu, wyszło kilkanaście wywrotek.

co do nasion - ja brałem w castoramie jakieś niemieckie (wolf coś tam) - strasznie dużo chwastów w tym było, ale potem ładnie się rozrosła. teraz jak byłem to widziałem bardzo duży wybór polskich mieszanek. wybrać trzeba jakąś sportową, jeśli planuje się intensywne deptanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) tak by bylo najlepiej :) ale gdyby w okolicy mogl zarekomendowac sprawdzonego okiennicomistrza, warto wiedziec.

Ceny gotowych sa brane chyba z sufitu.

 

Dostalam dzis kolejna wycene domkow i ...Carramba!...

Zmartwiona zajrzalam sobie do netu, no, skoro kryzys, to moze ktos cos, jakis stan surowy w niezlej cenie...

To dopiero jest carramba! Za to, co sobie winszuja za stan surowy zamkniety w naszej wsi (w tym dzialka), my powinnismy sie zmiescic ze wsiem (dzialka tez), pewnie i na pierwsze meble starczy.

Humor mi sie poprawil :) Juz mi sie niemal tanio wydaje :wink: :lol:

 

Jak to jednak wszystko od punktu odniesienia zalezy...

 

Dla zainteresowanych -

"Wyceniacze" oscyluja w granicach 3,2 - 3,5 tys. za 1 m2 PU (tak mi z wycen wyszlo) - gorna granica bardziej prawdopodobna. Lepszy standard - 4000 zlotych polskich.

Przy wiekszym domu koszty 1m2 sa odrobinke nizsze.

 

Metr kwadratowy wykonczeniowki ocenia sie na 2000 PLNow (to chyba od stanu zamknietego surowego sie liczy, nie spytalam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Azalka od okiennic zaczynasz??? :)

 

Od czegos trzeba :D

 

Powazniej - zaczynam od dachu :lol:

Musze jakos ten niechciany wielospadowy oswoic.

Zalozenia ogrodka tez juz sie miela...

 

A okiennice bym chciala - bardzo - i musze skalkulowac, czy mi sie w wydatkach zmieszcza. Bo jak maja byc po 2000 komplet, to raczej nie. Albo sama je bede zbijac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Azalka od okiennic zaczynasz??? :)

 

Emwu, dotrło do mnie coś ślicznie poetyckiego - już ty wiesz co :wink: . A więcej na p.w.

Azalka - to mają być takie drewnine, rozchylane na boki, jak we francuskich, starych domach??? - to urocze :D - powodzenia w szukaniu aż do skutku.

A dla zainteresowanych - aktualnie w Leroy-u jest siatka ogrodzeniowa 1.6m w tzw. promocji - schodzi jak ciepłe bułeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azalka

śliczny domek z okiennicami postawił sobie ktoś na bezrzeczu - zaraz na początku przy ul. Parkowej (bezpośrednio z drogi do Wołczkowa) zwracają - okiennice na siebie uwagę !. Może ktoś zna tego kogoś kto zafundował sobie te rozwiązanie i podzieli się z Tobą informacją

Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dostalam dzis kolejna wycene domkow i ...Carramba!...

Zmartwiona zajrzalam sobie do netu, no, skoro kryzys, to moze ktos cos, jakis stan surowy w niezlej cenie...

To dopiero jest carramba! Za to, co sobie winszuja za stan surowy zamkniety w naszej wsi (w tym dzialka), my powinnismy sie zmiescic ze wsiem (dzialka tez), pewnie i na pierwsze meble starczy.

Humor mi sie poprawil :) Juz mi sie niemal tanio wydaje :wink: :lol:

 

Jak to jednak wszystko od punktu odniesienia zalezy...

 

Dla zainteresowanych -

"Wyceniacze" oscyluja w granicach 3,2 - 3,5 tys. za 1 m2 PU (tak mi z wycen wyszlo) - gorna granica bardziej prawdopodobna. Lepszy standard - 4000 zlotych polskich.

Przy wiekszym domu koszty 1m2 sa odrobinke nizsze.

 

Metr kwadratowy wykonczeniowki ocenia sie na 2000 PLNow (to chyba od stanu zamknietego surowego sie liczy, nie spytalam).

 

Ja mam jedna wycene (reszta sie ciagnie dluuugo) na ok 2700PLN/m2 budynek z silikatow, PU 190m2 to stan tzw. deweloperski. Czyli zostają do pomalowania ściany wew. oraz zrobienie podlog i wyposazenie kuchni/lazienki.

Przy Porothermie wychodzi nieznacznie taniej. Gdybym chcial z nimi zrobic tylko tzw. stan surowy zamkniety to by bylo 1500PLN/m2. Szkopol w tym, ze nie wiadomo z jaka oni ekipa wejda na budowe, bo z tego co widzialem, to maja lepsze i gorsze wykonastwo. W przypadku silikatow/ytonga wszystko zgodnie ze sztuka. Tak samo wykonczenie, wylewki, jakosc wiezby i prac dekarskich. Jesli jednak jest to Porotherm... widzialem jedna ich wykonanie... i .... niezbyt przypadlo mi do gustu ;) Czekam na reszte wycen i dam wam znac. Ten moj stan zamkniety to dodam, ze dachowka ceramiczna (nie karpiowka) oraz okna plastiki 5 komorowe. Gdybym chcial jednak z nimi podpisac, to wrzucilbym Sokolke. W sumie, to najchetniej zrobilbym tylko stan surowy zamkniety i potem powoli wykanczal we wlasnym zakresie.

 

Oczywiscie podane ceny sa z materialem.

 

Pozdr.,

Szym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

Pytanie do osób mających już trawniki lub zorientowanych w tej tematyce.

Gdzie najlepiej kupic nasiona trawy i jakie mieszanki?

 

Pozdrawiam serdercznie

Rygó

zdecydowanie Barenburga golfowego

masz super sklep http://www.e-hortico.pl

 

mam tę trawkę i jest piękna i wytrzymała,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O - jestes! A ja myslalam , zes Ty sie w dole fundamentowym utopila ,ze Cie bylo. :)

Nawet nie licz na to, że zalegnę w jakimkolwiek dole przed wypiciem kawki (i nie tylko) u Ciebie :lol: :lol: :lol:

 

Zaczelo sie ??

No jeśli to można nazwać "zaczęciem" to ... geodeta wyrwał się do pracy i powbijał trochę palików pod przyłącza, które niedługo dźwig rozjedzie (te paliki) - nasza firma nie zaleca robienia studni przed postawieniem konstrukcji - za cieżki sprzęt i właśnie w miejscu studni upatrzyli sobie miejsce do postawienia tego dźwigu :( . I... zrobiła się ładna pogoda więc sprawdzałam nasłonecznienie przyszłego ogródka - teraz mam ładne rumieńce :lol: . Powżniej, to czekam na podrasowane fundamenty i mam nadzieję na poczatek tuż po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azalka - to mają być takie drewnine, rozchylane na boki, jak we francuskich, starych domach???

 

Niom. Jak w polskich starych tez. Chcialabym takie "stajniane".

Tylko zeby nie byly 2x drozsze od okna...

 

Okiennice - Francja - to takie moje pierwsze, sentymentalne skojarzenie :D

A "stajenne" i tanie to najbardziej kojarzą mi się a jakąś "złotą rączką" rzemieślnika pasjonata - tyko gdzie takiego znaleźć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Magda i zaczynam budowę domu w Dobrej przy ul. Granicznej czy ma może ktoś namiary na porządnego kierownika budowy.

I jeszcze jedno pytanko musimy sami wybudować sobie wodociąg czy ktoś coś takiego już budował w Dobrej? Przestudiowałam forum od a do z ale i tak jestem laikiem w temacie budowy domu. No nic to wszystkiego trzeba w życiu spróbować. Proszę o informacje i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Magda i zaczynam budowę domu w Dobrej przy ul. Granicznej czy ma może ktoś namiary na porządnego kierownika budowy.

I jeszcze jedno pytanko musimy sami wybudować sobie wodociąg czy ktoś coś takiego już budował w Dobrej? Przestudiowałam forum od a do z ale i tak jestem laikiem w temacie budowy domu. No nic to wszystkiego trzeba w życiu spróbować. Proszę o informacje i z góry dziękuję.

 

Witam

 

Jeśli chodzi o wodociąg to ja właśnie prawie kończę walkę z wodociągiem (dostałem właśnie pozwolenie na budowę wodociągu). Budujemy wodociąg w Dołujach dla 23 działek jeśli chcesz znać więcej szczegółów napisz do mnie maila jutro to podam Ci na priva nr telefonu i wtedy powiem Ci o wszystkich szczegółach co należy zrobić i gdzie gdyż jest tego sporo dlatego nie chce mi się pisać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my wczoraj zaczęliśmy kopanie pod deszczówkę. Mały koszmar w naszej glinie. W Wielkanoc chyba skończymy ;)

 

 

Heloo Sąsiadka! :D

 

a jak robicie tę deszczówkę? Coś zaawansowanego technologicznie czy raczej kręgi z rozsączeniem? No i jaka glina? U nas sam piach i błoto luźne. :o

Kiedy przeprowadzka?

 

Pytanie do Wszystkich:

Ile płaciliście za:

-ocieplenie dachu

-regipsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...