Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam !!!!

Mamy stan surowy otwarty i napiszczie jakie prace robiliscie dalej tzn kolejnosc bo nam kazdy podpowiada co innego.

ostatnio nam znajomy podpowiada zebysmy zrobili najpierw elektryke i tynki potem okna .

AAA no i ppszukujemy teraz na to wszystko wykonawcow jak mozecie kogos polecic to bede wdzięczna :)[/b]

 

I jeśli planujesz okna drewniane to ten znajomy dobrze tobie doradza. Jeśli położysz tynki po oknach i będzie z oknami coś nie tak, to w wypadku zgłoszenia reklamacji możesz stracić gwarancję. Każdy producent okien drewnianych zaznacza w gwarancji-montaż okien po tynkach i posadzkach-czyli pracach mokrych. Ale posadzki obecnie to produkt półsuchy więc nie ma takiego zagrożenia.

Kwestię ochrony instalacji przed kradzieżą można rozwiązać w różny sposób-moja budowa jest trochę na uboczu, wynająłem stróża-100pln/tydzień.

 

W przypadku okien plastikowych na stróżu można zaoszczędzić :wink:

i wtedy sekwencja okna, instalacje, tynki...jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

mam pytanie, czy ktoś może dać namiary na ekipę, która przygotuje murek pod ogrodzenie

 

To i ja podłaczę się pod pytanie.

Wiadomo - sprawdzona i niedroga ekipa to skarb - nawet w czasach kryzysu :D

 

 

no to już są bogaci! (ci co się nadadzą :wink: )

 

ja też poproszę o namiary :D :D

 

No tak - "wyrobią" 10 km ogrodzeń i są ustawieni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy ktoś może dać namiary na ekipę, która przygotuje murek pod ogrodzenie

 

To i ja podłaczę się pod pytanie.

Wiadomo - sprawdzona i niedroga ekipa to skarb - nawet w czasach kryzysu :D

 

 

no to już są bogaci! (ci co się nadadzą :wink: )

 

ja też poproszę o namiary :D :D

 

No tak - "wyrobią" 10 km ogrodzeń i są ustawieni :D

U nas wlasnie skonczyli robic ogrodzenie z siatki z gotowa podmurowka z betonu. Wiec jak ktos jest zainteresowany zarowno robocizna jak i materialem to podam kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy ktoś może dać namiary na ekipę, która przygotuje murek pod ogrodzenie

 

To i ja podłaczę się pod pytanie.

Wiadomo - sprawdzona i niedroga ekipa to skarb - nawet w czasach kryzysu :D

 

 

no to już są bogaci! (ci co się nadadzą :wink: )

 

ja też poproszę o namiary :D :D

 

No tak - "wyrobią" 10 km ogrodzeń i są ustawieni :D

U nas wlasnie skonczyli robic ogrodzenie z siatki z gotowa podmurowka z betonu. Wiec jak ktos jest zainteresowany zarowno robocizna jak i materialem to podam kontakt.

 

Co znaczy "gotowa"? Z prefabrykatow? Dlaczego akurat taka wybraliscie?

I daj namiar na wykonawce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!

 

 

U nas w okolicy była działka położona najniżej w stosunku do pozostałych i prawie zawsze był tam sporawy, jak na te okolice, akwen wodny. Któregoś dnia pojawiła się koparka, wyrównała nawiezioną ziemię/piasek/cokolwiek to było, potem nawiercili dużo otworów, które zalali betonem a, chyba, ze dwa miesiące później stanął dom szkieletowy. Czyli się da. O kosztach wykonania oraz stabilności rozwiązania nie wiem nic. To tak w nutce optymizmu.

 

 

żółwik

 

Zolwik? A czy to nie o mnie to to ? :) :roll: :)

 

A jesli o Tobie, to jakich kosztow mniej wiecej moge sie spodziewac? W sensie czy pare tysiecy czy jednak paredziesiat....

:oops: :oops:

 

 

pozdrawiam serdecznie!

 

Musze Was zmartwic ale paredziesiat.

Jak znajde chwilke to napisze Wam na priv. Teraz jednak nie moge. Moze jutro rano, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy ktoś może dać namiary na ekipę, która przygotuje murek pod ogrodzenie

 

To i ja podłaczę się pod pytanie.

Wiadomo - sprawdzona i niedroga ekipa to skarb - nawet w czasach kryzysu :D

 

 

no to już są bogaci! (ci co się nadadzą :wink: )

 

ja też poproszę o namiary :D :D

 

No tak - "wyrobią" 10 km ogrodzeń i są ustawieni :D

U nas wlasnie skonczyli robic ogrodzenie z siatki z gotowa podmurowka z betonu. Wiec jak ktos jest zainteresowany zarowno robocizna jak i materialem to podam kontakt.

 

Co znaczy "gotowa"? Z prefabrykatow? Dlaczego akurat taka wybraliscie?

I daj namiar na wykonawce :)

Gotowa podmurowka to znaczy plyty betonowe zbrojone, ja wzielem plyty wys 40 cm, gdzie 20 wystaje 20 w ziemi, do tego sa speclajne laczniki i oczywiscie slupki, calosc zamowilem na allegro, gosc bardzo sumienny jakosc tez, ja wzielem grubsze slupki i siatke ocynkowana i powlekana. W razie co namiary na priv. Siatke wzielem 130 co daje nam plot 150. W wolnej chwili zrobie zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy ktoś może dać namiary na ekipę, która przygotuje murek pod ogrodzenie

 

To i ja podłaczę się pod pytanie.

Wiadomo - sprawdzona i niedroga ekipa to skarb - nawet w czasach kryzysu :D

 

 

no to już są bogaci! (ci co się nadadzą :wink: )

 

ja też poproszę o namiary :D :D

 

No tak - "wyrobią" 10 km ogrodzeń i są ustawieni :D

U nas wlasnie skonczyli robic ogrodzenie z siatki z gotowa podmurowka z betonu. Wiec jak ktos jest zainteresowany zarowno robocizna jak i materialem to podam kontakt.

 

my chcemy podmurówkę a na niej ogrodzenie kute (nie wiem dokładnie jak to opisać, ale chyba wiecie o co chodzi ;) )

Matam, jeśli Twoja ekipa przygotowuje też coś takiego pod ogrodzenie kute to bardzo proszę o namiary na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kable po ścianach, puszki z linijką i najważniejsze!!! Róbcie duuużo zdjęć!

Sto razy mi się to przydało. Kable pod tynkami są nie widoczne :)

 

"Mój" elektryk na zakończenie pracy wręczył mi płytkę ze 150 zdjęciami wykonanych instalacji. :D

 

Oświećcie proszę nieświadomą inwestorkę - po co te zdjęcia? czy to jest aż taki labirynt że przed każdym wbiciem czegoś w ścianę lub podłogę trzeba przeglądać album ze zdjeciami? :( i o co chodzi z "linijką"?

 

Np podczas montażu bramy garażowej, jeśli montaż odbywa się po tynkach, dobrze jest wiedzieć gdzie mamy kable bo "bramiarze" jak coś przewiercą to się o tym możemy dowiedzieć w najmniej odpowiednim momencie.

Jeśli masz podłogówkę a będziesz montował stelaż pod sedes to dobrze wiedzieć gdzie idą rury aby nie przewiercić żadnej z nich.

To samo dotyczy najróżniejszych zabudów - tam gdzie instalacje tam ryzyko, że przy montażu fachowcy nie zapytają czy nie kolidują, a jak ty zapomnisz o tym też, to w wypadku niektórych instalacji mogą być duże koszty naprawy.

A dzięki linijce możesz określić odległość danej instalacji od np. ściany.

 

Ja już mieszkam 1,5 roku i jedno co powiem to zdjęcia uratowały mi już mnóstwo razy "tyłek".

Tak od etapu prac wykończeniowych - kiedy na każdej ścianie miałem powieszony wydruk zdjęcia instalacji i rurek. Ekipa wykończeniowa miała za zadanie patrzeć albo płacili za ewentualne uszkodzenia - przez całą budowę przecięty został 1 kabel !

Tak po dzień dzisiejszy - za każdym razem jak coś wieszam, wiercę itp. to najpierw patrzę na zdjęcia instalacji !! - raz tego nie zrobiłem bo co tam tylko cztery wkręty do kratki wentylacyjnej i 2 wkrętami trafiłem w kabel ;-]

 

Zdjęcia robiłem na każdym etapie budowy, fotografowałem wszystko co się da , z każdej strony mam tego niesamowite ilości.

Przydało się już wiele wiele wiele razy - polecam fotografowanie wszystkiego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...