Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Się pochwalę...

ławy dziś zalałem, wreszcie coś widać na działce :lol: :lol: :lol:

 

 

 

No to "pierwsze koty za płoty" :wink: gratuluję :D

I pytanie: B-15 czy B-20?

 

 

W projekcie jest B 15 ale doszedłem do wniosku, że B 20 jest niewiele droższy a za to mocniejszy i powszechnie stosowany w ławach fundamentowych i został wybrany i zastosowany w moich ławach.

 

:D No właśnie taka zamiana chodziła mi po głowie

po Twojej odpowiedzi już nie chodzi :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu na liście krążyła taka ala " instrukcja budowania "

w której ujęte było co jak kiedy i w jakiej kolejności....

Jeżeli ktoś by jeszcze dysponował

to byłabym wdzieczna za przesłanie :)

 

Matam zgadzam się z założeniami.

 

Mam jeszcze małe pytanie do tych co mają:

- pompę ciepła - chciałabym wiedzieć czy to jest opłacalne i

jak kształtują się koszty energii elektrycznej w okresie grzewczym

czy ktoś będzie skory się podzielić informacjami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matam popieram sam szykuję kilka przemyśleń na Twoją listę :lol: muszę się tylko trochę sprężyć :D
Ta lista nie jest MOJA jest NASZA Osobom, które chcą uczestniczyć w jej tworzeniu udostępnię konto, tak aby lista została dla potomnych. Mój czas budowy się kończy i naturalnie że mniej zaglądam na forum, i mam nadzieje że dalej będę zaglądał jak wielu to czyni.

Hmm jakiś sentymentalny ten post ...

 

Ktoś wspomniał o spotkaniu, jestem jak najbardziej za. Na pewno ognisko by się przydało :). Każdy weźmie po jednej palecie i będzie ognicho że cho cho, Pozostaje kwestia miejsca. Tutaj albo publiczne np okolice głębokiego albo prywatne i tutaj chętni mogą zaoferować swoje miejsce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzie mogę kupić w dobrej cenie komplet materiałów na strop typu teriva? Druga sprawa jak rozliczaliście się z kierownikiem budowy bo ostatnio rozmawiałem z jednym to powiedział, że bierze 600zł za miesiąc i to ja decyduje na ile miesięcy go potrzebuje, średnio na 4 miesiące czyli na stan surowy gdyż potem podobno już nie potrzeba kierownika.

Jeśli ktoś może polecić jakiegoś kiera proszę o namiary na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamDruga sprawa jak rozliczaliście się z kierownikiem budowy bo ostatnio rozmawiałem z jednym to powiedział, że bierze 600zł za miesiąc i to ja decyduje na ile miesięcy go potrzebuje, średnio na 4 miesiące czyli na stan surowy gdyż potem podobno już nie potrzeba kierownika.

Jeśli ktoś może polecić jakiegoś kiera proszę o namiary na niego.

 

Umów się na całość, wypłacaj w transzach, tak jak płacisz wykonawcom. Nie dojedzie grucha z betonem, albo miesiąc będzie lało, gość nic nie będzie miał do roboty, a Ty bulisz...

Potem kierownik też jest potrzebny. Przynajmniej formalnie. Ktoś musi robić wpisy do dziennika budowy. Do samego końca !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami, a co tam... Nie tylko Wy macie pod górkę :)

 

W październiku 2007 roku zamówiliśmy zabudowę kuchni, [...]Do dzisiaj żadnych wieści. Część mebli stoi prowizorycznie w kuchni, część stoi nie rozpakowana w kartonach. Pieniądze za meble zapłaciliśmy w całości, zgodnie z umową. Została część za montaż....

 

Chcecie wiedzieć co za to firma ? ;)

Jeszcze nie spotkalem sie z przypadkiem zeby kuchnie za pierwszym podejsciem zamontowali i wszytko bylo od razu tip top, wiem ze teraz pewnie sypnie sie z jak z worka milion postow ze u nas to bylo wszystko od razu OK ;)... ale jakos nie moge w to uwierzyc. Ostatnio postanowilem nawet zakladac sie ze znajomymi o kolacje ze nie zrobia wszystkiego od razu... jedliscie w Santorini? na pierwszy ogien idzie kuchnia grecka :D

 

Ale 8 miesięcy? Zwłaszcza, że zamówiliśmy graty prawie dwa lata temu....

Polecam jagnięcinę w "Chałupie" ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na razie pojdzie Santorini, przy kolejnej okazji kuchennej sprawdze te jagniecine ;) Chyba ze ekipa sie wykaze ale wtedy wlascicel powinien byc tak szczesliwy ze i tak postawi kolacje, nie uwazacie? :D

 

A tak serio... wlasnie zrobilem najwieksza piaskownice swojego zycia, 14 lodek piachu zasypowego wsypanego miedzy moje fundamenty. No i chlopaki tak ochoczo wzieli sie za zageszczanie (oczywiscie warstwami) ze przy ostatnich warstwach rozeszla sie lekko jedna sciana fundamentowa. Pewnie zaprawa nie zwiazala, mniejsza o to ale zastanawiam sie co dalej? Wykonawca, twierdzi ze to zamuruja... ale jak? A ze kontrola najwyzsza forma zaufania postanowilem zapytac tu...

Szczelina jest ok 15 mm w najgrubszym miejscu, przy narozniku, w gornych warstwach fundamentu, idac w dol zmniejsza sie i zanika po ok 1 m (cala sciana fundamentowa ma ok 1,60). Wg mnie to chyba trzeba odkopac piasek zasypowy i wymurowac to od nowa? Czy wystarczy ze chlopaki zamuruja te szczeline zaprawa? Ale co z pionem? Hmmm, dla mnie to nie jest duzo, jeden bloczek krzywo ustawiony moze wiecej znaczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matam popieram sam szykuję kilka przemyśleń na Twoją listę :lol: muszę się tylko trochę sprężyć :D
Ta lista nie jest MOJA jest NASZA Osobom, które chcą uczestniczyć w jej tworzeniu udostępnię konto, tak aby lista została dla potomnych. Mój czas budowy się kończy i naturalnie że mniej zaglądam na forum, i mam nadzieje że dalej będę zaglądał jak wielu to czyni.

Hmm jakiś sentymentalny ten post ...

 

Matam hm oczywiście, że jest nasza :D po prostu nastąpił tzw "skrót myślowy"...

a tak swoją drogą po przeczytaniu Twojego postu..."stary matam się kończy...jego czas budowy też... :D lista dla potomnych... :D " - tak to sobie wyobraziłem, taki ciąg myślowy u mnie nastąpił :wink: .

 

Stary nie pocieszaj się, że Twoja budowa się kończy, kończy się pewien etap Twojej budowy-mieć dom to ciągła i nieustająca budowa i nieustające remonty, przeróbki... :D - wiem coś o tym bo od 20 latek pomieszkuję sobie w domku jednorodzinnym.

Moja obecna budowa i to w co się teraz pakuję to będzie odświeżenie moich doświadczeń :lol:

Pozdrawiam wiosennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na razie pojdzie Santorini, przy kolejnej okazji kuchennej sprawdze te jagniecine ;) Chyba ze ekipa sie wykaze ale wtedy wlascicel powinien byc tak szczesliwy ze i tak postawi kolacje, nie uwazacie? :D

 

A tak serio... wlasnie zrobilem najwieksza piaskownice swojego zycia, 14 lodek piachu zasypowego wsypanego miedzy moje fundamenty. No i chlopaki tak ochoczo wzieli sie za zageszczanie (oczywiscie warstwami) ze przy ostatnich warstwach rozeszla sie lekko jedna sciana fundamentowa. Pewnie zaprawa nie zwiazala, mniejsza o to ale zastanawiam sie co dalej? Wykonawca, twierdzi ze to zamuruja... ale jak? A ze kontrola najwyzsza forma zaufania postanowilem zapytac tu...

Szczelina jest ok 15 mm w najgrubszym miejscu, przy narozniku, w gornych warstwach fundamentu, idac w dol zmniejsza sie i zanika po ok 1 m (cala sciana fundamentowa ma ok 1,60). Wg mnie to chyba trzeba odkopac piasek zasypowy i wymurowac to od nowa? Czy wystarczy ze chlopaki zamuruja te szczeline zaprawa? Ale co z pionem? Hmmm, dla mnie to nie jest duzo, jeden bloczek krzywo ustawiony moze wiecej znaczyc...

Hmm, ja bym kazal aby przemurowali na nowo ten naroznik, najwazniejsze aby twoj kierbud to widzial i nakazal sposob tego naprawy. Jak naprawia to niech lepiej obsypia budynek (fundament na zewnatrz) wtedy ryzyko jest mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na razie pojdzie Santorini, przy kolejnej okazji kuchennej sprawdze te jagniecine ;) Chyba ze ekipa sie wykaze ale wtedy wlascicel powinien byc tak szczesliwy ze i tak postawi kolacje, nie uwazacie? :D

 

A tak serio... wlasnie zrobilem najwieksza piaskownice swojego zycia, 14 lodek piachu zasypowego wsypanego miedzy moje fundamenty. No i chlopaki tak ochoczo wzieli sie za zageszczanie (oczywiscie warstwami) ze przy ostatnich warstwach rozeszla sie lekko jedna sciana fundamentowa. Pewnie zaprawa nie zwiazala, mniejsza o to ale zastanawiam sie co dalej? Wykonawca, twierdzi ze to zamuruja... ale jak? A ze kontrola najwyzsza forma zaufania postanowilem zapytac tu...

Szczelina jest ok 15 mm w najgrubszym miejscu, przy narozniku, w gornych warstwach fundamentu, idac w dol zmniejsza sie i zanika po ok 1 m (cala sciana fundamentowa ma ok 1,60). Wg mnie to chyba trzeba odkopac piasek zasypowy i wymurowac to od nowa? Czy wystarczy ze chlopaki zamuruja te szczeline zaprawa? Ale co z pionem? Hmmm, dla mnie to nie jest duzo, jeden bloczek krzywo ustawiony moze wiecej znaczyc...

Hmm, ja bym kazal aby przemurowali na nowo ten naroznik, najwazniejsze aby twoj kierbud to widzial i nakazal sposob tego naprawy. Jak naprawia to niech lepiej obsypia budynek (fundament na zewnatrz) wtedy ryzyko jest mniejsze.

 

W jakiej cenie kupowałeś piach zasypowy do fundamentów i gdzie. Jaki jest koszt transportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matam popieram sam szykuję kilka przemyśleń na Twoją listę :lol: muszę się tylko trochę sprężyć :D
Ta lista nie jest MOJA jest NASZA Osobom, które chcą uczestniczyć w jej tworzeniu udostępnię konto, tak aby lista została dla potomnych. Mój czas budowy się kończy i naturalnie że mniej zaglądam na forum, i mam nadzieje że dalej będę zaglądał jak wielu to czyni.

Hmm jakiś sentymentalny ten post ...

 

Matam hm oczywiście, że jest nasza :D po prostu nastąpił tzw "skrót myślowy"...

a tak swoją drogą po przeczytaniu Twojego postu..."stary matam się kończy...jego czas budowy też... :D lista dla potomnych... :D " - tak to sobie wyobraziłem, taki ciąg myślowy u mnie nastąpił :wink: .

 

Stary nie pocieszaj się, że Twoja budowa się kończy, kończy się pewien etap Twojej budowy-mieć dom to ciągła i nieustająca budowa i nieustające remonty, przeróbki... :D - wiem coś o tym bo od 20 latek pomieszkuję sobie w domku jednorodzinnym.

Moja obecna budowa i to w co się teraz pakuję to będzie odświeżenie moich doświadczeń :lol:

Pozdrawiam wiosennie

Dzięki za "pocieszenie". Teraz powoli sie przenosze na forum ogrodowe, pozniej zapewne bedzie forum remontowe :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzie mogę kupić w dobrej cenie komplet materiałów na strop typu teriva? Druga sprawa jak rozliczaliście się z kierownikiem budowy bo ostatnio rozmawiałem z jednym to powiedział, że bierze 600zł za miesiąc i to ja decyduje na ile miesięcy go potrzebuje, średnio na 4 miesiące czyli na stan surowy gdyż potem podobno już nie potrzeba kierownika.

Jeśli ktoś może polecić jakiegoś kiera proszę o namiary na niego.

ło joj jaki drogi ten kierownik !!!! :o

 

My placimy za calosc 1500zl ( no chyba ze beda duze problemy z budowlancami i masa przerogrk to dloiczy sobie 500zl ) ale poki co to idzie dobrze.Po polozeniu dachy dalismy 1000zl a reszte juz na samym koncu >No i teraz budowa nam sie przedluza z powodu braku transzy wiec nie polecam takiego rozliczania jakie ci proponuje twoj kierownik ,Niegdy nie woadomo na jakie problemy sie natniesz podczas budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzie mogę kupić w dobrej cenie komplet materiałów na strop typu teriva? Druga sprawa jak rozliczaliście się z kierownikiem budowy bo ostatnio rozmawiałem z jednym to powiedział, że bierze 600zł za miesiąc i to ja decyduje na ile miesięcy go potrzebuje, średnio na 4 miesiące czyli na stan surowy gdyż potem podobno już nie potrzeba kierownika.

Jeśli ktoś może polecić jakiegoś kiera proszę o namiary na niego.

ło joj jaki drogi ten kierownik !!!! :o

 

My placimy za calosc 1500zl ( no chyba ze beda duze problemy z budowlancami i masa przerogrk to dloiczy sobie 500zl ) ale poki co to idzie dobrze.Po polozeniu dachy dalismy 1000zl a reszte juz na samym koncu >No i teraz budowa nam sie przedluza z powodu braku transzy wiec nie polecam takiego rozliczania jakie ci proponuje twoj kierownik ,Niegdy nie woadomo na jakie problemy sie natniesz podczas budowy

 

A możesz dać mi namiary na maila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzie mogę kupić w dobrej cenie komplet materiałów na strop typu teriva? Druga sprawa jak rozliczaliście się z kierownikiem budowy bo ostatnio rozmawiałem z jednym to powiedział, że bierze 600zł za miesiąc i to ja decyduje na ile miesięcy go potrzebuje, średnio na 4 miesiące czyli na stan surowy gdyż potem podobno już nie potrzeba kierownika.

Jeśli ktoś może polecić jakiegoś kiera proszę o namiary na niego.

ło joj jaki drogi ten kierownik !!!! :o

 

My placimy za calosc 1500zl ( no chyba ze beda duze problemy z budowlancami i masa przerogrk to dloiczy sobie 500zl ) ale poki co to idzie dobrze.Po polozeniu dachy dalismy 1000zl a reszte juz na samym koncu >No i teraz budowa nam sie przedluza z powodu braku transzy wiec nie polecam takiego rozliczania jakie ci proponuje twoj kierownik ,Niegdy nie woadomo na jakie problemy sie natniesz podczas budowy

 

A możesz dać mi namiary na maila [email protected]

 

jasne ze dam ale nie dzis bo mąz ma go wpisanego w komorke.Tyle ze my sie budujemy zupelnie w innej czesci szczecina (załom ) a pan kierownik jest z goleniowa wiec nie wiem czy bedzie zainteresowany dolujami( bo chyba tam jest budowa ???).Ale moze da ci namiary na kogos znajomego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...