Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Zgapiliśmy się z drzwiami tymczasowymi. :(

Może ktoś z Was ma takie na zbyciu. Czas jak się okazało nas goni, bo okna wstawiają już we wtorek.

A i jeszcze jedno pytanko- jak u Was było przy wstawianiu okien. Otwory były wymurowane na maksa. Co innego mówią murarze, co innego ekipa od okien. I bądź człowieku mądry.

 

Nasi "specjaliści" nam wmówili, że zostawią trochę większe otwory, żeby okna się zmieściły bo tak się robi - oczywiście pomimo tego, że mieli i projekt i kartkę z wymiarami otworów od sprzedawcy okien. Efekt tego jest taki, że nad drzwiami balkonowymi musieliśmy wstawiać styropiany, bo przestrzenie były olbrzymie a jakoś nie bardzo wyobrażałem sobie szalowania i wciskania betonu nad wstawionymi oknami. Podobnie było z niektórymi oknami - musieli je podmurować cegłami (tu już problem nie był tak wielki). Teraz gdyby mi murarze powiedzieli, że zostawią większe otwory, to pogoniłbym ich z budowy, bo widocznie z budowlanką sobie nie radzą.

A tak zahaczając o wątek pozostałości pobudowlanych to mam pół palety bloczków fundamentowych, ponad pół palety porothermu 11,5cm, 50 sztuk prętów stalowych żebrowanych i jedne drzwi castoramowe. Gdyby ktoś był w potrzebie...

 

Mi firma montująca okna podała rozmiary otwórów okiennych, ekipa dostała wytyczne i tak musieli zrobić. Nie było problemów z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Chętnie pozbędę się pewnych pozostałości materiałów, może akurat ktoś potrzebuje:

 

1.

wełna mineralna Rockwool Fasrock na ocieplenie ścian gr. 15cm i 18cm

gr. 18 cm - 5x1m2= 5m2

 

gr. 15 cm - 2x1m2=2m2

 

przechowywana pod dachem

 

zakupiona w hurtowni WKT

 

2.

rura do drenażu w otulinie ok 10 m

 

3. przy okazji materiałów niezbędny element każdej budowy

 

rozdzielnica budowlana

 

Szczegóły i fotki na priva

pzdr

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem tu nowa. Dopiero zaczynamy papierologię. W związku z tym mam wielką prośbę o namiary na architekta, który dokona adaptacji projektu typowego (mój e-mail [email protected]). Nie ukrywam, że zależy mi na tym aby nie był drogi. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

 

poszło na maila

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co do błędów. Nie bardzo rozumiem. Projekty gotowe w mojej ocenie są bardziej sprawdzone niż projekty indywidualne. Zazwyczaj na podstawie danego projektu gotowego było już budowanych kilka, kilkanaście domów, w zależności od popularności - nawt jeśli są/były jakieś błędy zostały lub powinny zostać wyłapane przez atchitekta dokonującego adaptacji projektu.

Zmiany w projekcie gotowym wymagają zgody autora, co również zabezpiecza przed błędami.Projekty indywidualne wcale nie są wolne od ryzyka że wykonujący je architekt popełnił błąd. :wink:

 

Po swoich doświadczeniach chyba się zgodzę z tą opinią o gotowych projektach. Ja z konieczności mam indywidualny projekt i ilość błędów przyprawia mnie o zawroty głowy, a bagatelizowanie ich przez twórców architektów rozkałada na łopatki. :evil: . Dobrze. że coś niecoś się na tym znam i mogę samodzielnie poprawić, bo inaczej nie wiem czy to byłby ten mój wymyślony domek, czy jakiegoś tam "Kowalskiego". Niestety dla mnie potwierdziła się ogólnie panująca opinia o niezrozumiałych i często nieodpowiedzialnych zachowaniach naszych lokalnych architektów - np. mają cudowny dar znikania gdy zbliżają sie terminy, giną im komórki, zawieszają się programy, itp.

Aha, w razie zmasowanego ataku "zadowolonych ze swoich architektów";

absolutnie nie wrzucam wszystkich do jednego wora, ale złoszczę się na siebie, że mając wieloletni kontakt z różnymi architektami dokonałam złego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co do błędów. Nie bardzo rozumiem. Projekty gotowe w mojej ocenie są bardziej sprawdzone niż projekty indywidualne. Zazwyczaj na podstawie danego projektu gotowego było już budowanych kilka, kilkanaście domów, w zależności od popularności - nawt jeśli są/były jakieś błędy zostały lub powinny zostać wyłapane przez atchitekta dokonującego adaptacji projektu.

Zmiany w projekcie gotowym wymagają zgody autora, co również zabezpiecza przed błędami.Projekty indywidualne wcale nie są wolne od ryzyka że wykonujący je architekt popełnił błąd. :wink:

 

Po swoich doświadczeniach chyba się zgodzę z tą opinią o gotowych projektach. Ja z konieczności mam indywidualny projekt i ilość błędów przyprawia mnie o zawroty głowy, a bagatelizowanie ich przez twórców architektów rozkałada na łopatki. :evil: . Dobrze. że coś niecoś się na tym znam i mogę samodzielnie poprawić, bo inaczej nie wiem czy to byłby ten mój wymyślony domek, czy jakiegoś tam "Kowalskiego". Niestety dla mnie potwierdziła się ogólnie panująca opinia o niezrozumiałych i często nieodpowiedzialnych zachowaniach naszych lokalnych architektów - np. mają cudowny dar znikania gdy zbliżają sie terminy, giną im komórki, zawieszają się programy, itp.

Aha, w razie zmasowanego ataku "zadowolonych ze swoich architektów";

absolutnie nie wrzucam wszystkich do jednego wora, ale złoszczę się na siebie, że mając wieloletni kontakt z różnymi architektami dokonałam złego wyboru.

 

Niestey ja też :( Teraz kupiłabym "gotowca". Mój architekt był z polecenia i niestety zawalił na całej lini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra skoro tyle ludzi nie może tego 2 maja, to ustalamy na sztywno:):)

 

datę*spotkania na 9 maja 2009 r. w Kościnie

 

Teska, % tak, co kto lubi i na co ma ochotę:)

 

Może już*na tego 9 maja będą*u nas okna.......

 

Mam nadzieję, że jakaś grupa osób spotka się u Was tego dnia, ja jak powiedziałem będę z żoną i córką :D

 

Chyba skorzystaliście z usług Krzyśka B ?

Jak to się mówi "będziecie zadowoleni"-oczywiście bez ironii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy budował ktoś projekt z Muratora???

 

u nas zmiany (dobrze, że na tym etapie) - zamieniamy się z mamą działką, z tym że druga dzialka mniejsza i konieczna zmiana projekto (pierwotny się nie mieści...)....

 

My mamy projekt z Muratora + pewne zmiany :D

o to fajnie, że ktoś już budował - a powiedz mi jak się mają te projekty do budowy (na tym forum czytałam, że mają wiele błędów, ale to przy gotowcach często piszą :lol: ) i czy wybraliście dom z poddaszem użytkowym? Były porządne skosy??

 

Dom z poddaszem użytkowym.

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "porządne skosy"?

My podnosiliśmy ściankę kolankową by pokoje były wygodniejsze.

Co do błędów. Nie bardzo rozumiem. Projekty gotowe w mojej ocenie są bardziej sprawdzone niż projekty indywidualne. Zazwyczaj na podstawie danego projektu gotowego było już budowanych kilka, kilkanaście domów, w zależności od popularności - nawt jeśli są/były jakieś błędy zostały lub powinny zostać wyłapane przez atchitekta dokonującego adaptacji projektu.

Zmiany w projekcie gotowym wymagają zgody autora, co również zabezpiecza przed błędami.

Projekty indywidualne wcale nie są wolne od ryzyka że wykonujący je architekt popełnił błąd. :wink:

my też mamy wg projektu muratora z naszymi modyfikacjami. co do błedów - błędów jako takich nie było, były niedoróbki, np. w opisie i zestawieniach więźba krokwiowo-jętkowa, w projekcie brak jętek. wyłapuje się w czasie budowy, jak wykonawca pyta "a jak ja mam to zrobić, bo tu strop wisi w powietrzu?" :wink: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgapiliśmy się z drzwiami tymczasowymi. :(

Może ktoś z Was ma takie na zbyciu. Czas jak się okazało nas goni, bo okna wstawiają już we wtorek.

A i jeszcze jedno pytanko- jak u Was było przy wstawianiu okien. Otwory były wymurowane na maksa. Co innego mówią murarze, co innego ekipa od okien. I bądź człowieku mądry.

 

Mi drzwi wejściowe zbiła z desek ekipa która stawiała SSO, mysle , ze takie sa wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co do błędów. Nie bardzo rozumiem. Projekty gotowe w mojej ocenie są bardziej sprawdzone niż projekty indywidualne. Zazwyczaj na podstawie danego projektu gotowego było już budowanych kilka, kilkanaście domów, w zależności od popularności - nawt jeśli są/były jakieś błędy zostały lub powinny zostać wyłapane przez atchitekta dokonującego adaptacji projektu.

Zmiany w projekcie gotowym wymagają zgody autora, co również zabezpiecza przed błędami.Projekty indywidualne wcale nie są wolne od ryzyka że wykonujący je architekt popełnił błąd. :wink:

 

Po swoich doświadczeniach chyba się zgodzę z tą opinią o gotowych projektach. Ja z konieczności mam indywidualny projekt i ilość błędów przyprawia mnie o zawroty głowy, a bagatelizowanie ich przez twórców architektów rozkałada na łopatki. :evil: . Dobrze. że coś niecoś się na tym znam i mogę samodzielnie poprawić, bo inaczej nie wiem czy to byłby ten mój wymyślony domek, czy jakiegoś tam "Kowalskiego". Niestety dla mnie potwierdziła się ogólnie panująca opinia o niezrozumiałych i często nieodpowiedzialnych zachowaniach naszych lokalnych architektów - np. mają cudowny dar znikania gdy zbliżają sie terminy, giną im komórki, zawieszają się programy, itp.

Aha, w razie zmasowanego ataku "zadowolonych ze swoich architektów";

absolutnie nie wrzucam wszystkich do jednego wora, ale złoszczę się na siebie, że mając wieloletni kontakt z różnymi architektami dokonałam złego wyboru.

 

Ja mam niestety ale podobne doswiadczenia, w moim przypadku to jeszcze nieszcześliwie tracą wszystkie dane, a i za grosz autokrytycyzmu co do swoich poczynań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Mam nadzieję, że jakaś grupa osób spotka się u Was tego dnia, ja jak powiedziałem będę z żoną i córką :D

 

Chyba skorzystaliście z usług Krzyśka B ?

Jak to się mówi "będziecie zadowoleni"-oczywiście bez ironii :)

 

Super, zapraszamy :) jeszcze przed 9 maja dokładnie ustalimy ile osób ma ochotę*przyjść.

 

A co do Krzyśka B- to chyba nie, ktoś inny nam robił dach-2 ekipy, on był za drogi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...