Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

A ja jestem właśnie po rozmowie z budowlańcami i pytałam ich

o pompy ciepła.

Miałam wiele pytań dotyczących zapotrzebowania na prąd tych urządzeń.

Artykuły w miesięcznikach opisują różnie, najczęściej jakby to były samonapędzające się perpetum mobile...

( wydaje się że zależnie od tego kto zamawia dany artykuł....),

doświadczenia właścicieli owiane są tajemnicą...

jakoś nikt nie chce się pochwalić jak kształtują się ceny prądu podczas sezonu grzewczego.

Owy budowlaniec rozwiał moje wątpliwości i potwierdził to co napisał wurzel2.

Że rachunki za prąd często kalkulują się w granicach nawet 1000 złotych w miesiącu, gdzie tu oszczędność.... i kiedy instalacja pompy ciepła się zwróci?

 

 

Jestem ciekawa jakie są wasze opinie na ten temat, być może ktoś uchyli rąbka tajemnicy czy są one faktycznie tak opłacalne... :-?

 

Nadal jednak zastanawiamy się nad rekuperatorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

dzisiaj rozpoczęliśmy w domu sezon grzewczy :) i mam pytanie kto ostatnio kupował drewno i po ile

 

Mój ostatni zakup to 20 m dębiny (w tzw "metrach" do popiłowania) wyniósł 1200 zł+300 zł transport.

Zakup "kontrolowany" :D w nadleśnictwie

Ciepełka życzę

 

dziękuję za info i proszę o namiary. A ciepełko jest na razie z tego co zostało nam po budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sobotnio...

 

poszukuję wykonawców do ocieplenia dachu i wykonania regipsów. Możecie kogoś polecić?

 

A.

 

PS Czy cena za robociznę 55zł/m2 za ocieplenie (wełna 15+5cm), stelarz podwójny, regips z wykończeniem-to dużo?

 

Mam tę samą cenę, czyżby p. Robert?

A może to zmowa cenowa? :D

Pan Bogdan :roll: . Czyli zmowa! :wink:

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie ale - praca+trwająca budowa+praca...

 

Pisałem swego czasu o swoich poszukiwaniach rozwiązania podgrzewania cwu...decyzja została podjęta:

 

nie będzie powietrznej pompy ciepła-rozmowy z doświadczonym instalatorem oraz wnikliwa lektura różnych fachowych publikacji, m. in. Poradnika Muratora nr4/2008 "Ogrzewanie" wpłynęły na moją decyzję:

piec gazowy+dwa "kawałki" podłogówki+kominek Makrotermu+zasobnik 220 l na wodę+solary....

 

dlaczego tak? przeważył ostatni artykuł, który przeczytałem w w/w miesięczniku :D ,pozwolę sobie zacytować: "...w czasie dużych mrozów jej efektywność [pomy ciepła] maleje do tego stopnia, że zużywa tyle prądu co zwykły elektryczny bojler...."

myślę. że to będzie dobra decyzja...czas i moje wydatki na opłaty pokażą... :D czy się pomyliłem.

 

a teraz...teraz wybieram kolor swojej elewacji :D i czekam na tynki wewnątrz...

 

:D nasze przemyślenia były podobne... zdecydowaliśmy się w końcu na taki sam zestaw :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rozpoczęliśmy w domu sezon grzewczy :) i mam pytanie kto ostatnio kupował drewno i po ile

 

Mój ostatni zakup to 20 m dębiny (w tzw "metrach" do popiłowania) wyniósł 1200 zł+300 zł transport.

Zakup "kontrolowany" :D w nadleśnictwie

Ciepełka życzę

a daj namiary :D

 

Drogi szydas i Ty soniu 2003 namiary mogę dać jak najbardziej ale jest jedno ale-ja na dzisiaj jeszcze nie mieszkam w Szczecinie :D i obawiam się, że transport z moich stron by Was "pożarł finansowo". Kupowałem drewienko w Drawieńskim Parku Narodowym, ale takie same stawki ma Nadleśnictwo w Drawnie, Choszcznie itd...po prostu popytajcie w swoim "okręgu leśnym". Leśniczowie nie za bardzo się chwalą ale mają drewno normalnie na tzw "zbyciu" na legalną asygnatę (tzw rachunek). Ceny kształtują się podobnie - ok 60-65 zł za metr drewna liściastego (twardego-buk i dąb) trochę tańsze jest drewno iglaste -sosna, ceny ok. 45-50 zł za m.

Hm, do tego trzeba doliczyć transport-raczej nikt osobówką nie będzie woził drewna z lasu-a poza tym jest zakaz wjazdu do lasu-czyli bardzo szybko by Was "zhaltowali" strażnicy leśni :lol: .

Transport najczęściej załatwić można u tego samego leśniczego, u którego kupuje się drewno-najczęściej pracują u niego na umowie tzw ZULe (nie mylić z żulami :lol: ) są to Zakłady Usług Leśnych-firmy, które dokonują wycinki, zrywki, itd...oni mają także specjalne samochody z ładowarkami do przewozu drewna. Biorą w zależności od negocjacji z kupującym :)

 

Jedno o czym powinni pamiętać wszyscy amatorzy drewna kominkowego - w ilości trochę większej niż kilka woreczków :lol: to to, że drewno trzeba kupować już teraz bo po prostu w późniejszym okresie leśnicy powyczerpują swoje limity sprzedaży i "wyrobku" i będzie o wiele trudniej dostać coś innego oprócz szyszek :D .

 

Czyli Panowie i Panie do lasu zbierać szyszki! Bo Indianie zbierają chrust-idzie ciężka zima!

 

Ciepełka życzę, pomimo wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rozpoczęliśmy w domu sezon grzewczy :) i mam pytanie kto ostatnio kupował drewno i po ile

 

Mój ostatni zakup to 20 m dębiny (w tzw "metrach" do popiłowania) wyniósł 1200 zł+300 zł transport.

Zakup "kontrolowany" :D w nadleśnictwie

Ciepełka życzę

a daj namiary :D

 

I ja poproszę!" Kontrolujmy" te zakupy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie ale - praca+trwająca budowa+praca...

 

Pisałem swego czasu o swoich poszukiwaniach rozwiązania podgrzewania cwu...decyzja została podjęta:

 

nie będzie powietrznej pompy ciepła-rozmowy z doświadczonym instalatorem oraz wnikliwa lektura różnych fachowych publikacji, m. in. Poradnika Muratora nr4/2008 "Ogrzewanie" wpłynęły na moją decyzję:

piec gazowy+dwa "kawałki" podłogówki+kominek Makrotermu+zasobnik 220 l na wodę+solary....

 

dlaczego tak? przeważył ostatni artykuł, który przeczytałem w w/w miesięczniku :D ,pozwolę sobie zacytować: "...w czasie dużych mrozów jej efektywność [pomy ciepła] maleje do tego stopnia, że zużywa tyle prądu co zwykły elektryczny bojler...."

myślę. że to będzie dobra decyzja...czas i moje wydatki na opłaty pokażą... :D czy się pomyliłem.

 

a teraz...teraz wybieram kolor swojej elewacji :D i czekam na tynki wewnątrz...

 

:D nasze przemyślenia były podobne... zdecydowaliśmy się w końcu na taki sam zestaw :D :D

 

my mamy podobnie, tylko że zasobnik na 300litrów.

Teraz po pracy na budowie ręce można umyć w ciepłej wodzie z podgrzania solarów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jesteśmy na etapie szukania dzrwi wejściowych z montażem i w związku z dość dużym wyborem jaki oferuje firma DDD zastanawialiśmy się nad zakupem drzwi u nich w sklepie na santockiej lub na struga. Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia dobre lub złe z tym sklepem?? Bo jeśli okażą się dobrzy to może i podłogi u nic zamówim :p

JA MAM ZŁE NA STRUGA... Olewka pacjenta... Tyle na ten temat. Zobaczcie sobie drzwi w firmie "Dziadek" kilka sklepów dalej ( w stronę Kauflandu)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowal ktos ostatnio kratki trawnikowe? Takie na podjazdy, parkingi. Mozna gdzies kupic wieksza ilosc w cenach nizszych od marketowych?

 

hej :lol: jestem na bierzaco z tematem-zajedź na miłą w Dąbiu-producent albo na koksową(za gazownią)-tez producent-euroinsbud

 

według cennika u pierwszego-szary-9,76 brutto,czerwony-10,98

u drugich-szara-44zł netto za metr kw(na 1m wchodzi 4,16 szt-nie mam pod reka kalkulatora aby przeliczyc na szt :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie małe pytanka do posiadaczy kominków z p.w. czy próbowali opalać w nich brykietami drzewnymi? I czy one się sprawdzają? Widziałem jakieś porównanie do zwykłego drzewa i wychodziły nieco lepiej w kaloryczności. Ale porównanie to było na stronie producenta a drewno było podane z wilgotnością 25%, więc chyba niezbyt niską. Stąd moje pytanie do praktyków ;)

 

pozdrawiam,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie małe pytanka do posiadaczy kominków z p.w. czy próbowali opalać w nich brykietami drzewnymi? I czy one się sprawdzają? Widziałem jakieś porównanie do zwykłego drzewa i wychodziły nieco lepiej w kaloryczności. Ale porównanie to było na stronie producenta a drewno było podane z wilgotnością 25%, więc chyba niezbyt niską. Stąd moje pytanie do praktyków ;)

 

pozdrawiam,

żółwik

 

Brykiet ładnie się pali, ale z kosztami różnie wychodzi. Jak znajdziesz dobry brykiet (bez śmieci), nie będzie syfił kominka i efekt termiczny powinien być zadowalający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kontaktu do stolarza.

 

Potrzebuję "banalnej" rzeczy dębowej deski o określonym wymiarze na "policzek" schodów - no i niestety mam z tym problem :(

 

Chyba za mała robota - jakoś dziwnie się wszyscy migają.

 

A gotowej nigdzie nie ma nawet w zbliżonym wymiarze.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję sprawdzonych brukarzy - wiem było na forum ale przy tej ilości postów trudno wyłapać wszystkie namiary.

 

Sprawdzam właśnie tych co są na liście - może macie jakieś świeże doświadczenia, których tam jeszcze nie ma? :D

 

Zapytam również o słupki i siatkę - gdzie najtaniej ?

 

Pzdr

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jesteśmy na etapie szukania dzrwi wejściowych z montażem i w związku z dość dużym wyborem jaki oferuje firma DDD zastanawialiśmy się nad zakupem drzwi u nich w sklepie na santockiej lub na struga. Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia dobre lub złe z tym sklepem?? Bo jeśli okażą się dobrzy to może i podłogi u nic zamówim :p

JA MAM ZŁE NA STRUGA... Olewka pacjenta... Tyle na ten temat. Zobaczcie sobie drzwi w firmie "Dziadek" kilka sklepów dalej ( w stronę Kauflandu)...

 

Ja niestety też mam złe doświadczenia z salonem na Struga, wszystko ciągnęło się pare miesięcy i dopiero po zgłoszeniu do inspekcji handlowej wywiązali się z umowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...