Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Taka niestety jest smutna prawda o adaptacjach :cry: Jesli chesz miec solidnego architekta, ktory potraktuje Cie powaznie i wykona adaptacje zgodnie z umową i terminem to musisz liczyc sie z wydatkiem ok 6-8 k. (i to gotowiec). Jesli chesz miec indywidulany projekt licz sie z wydatkiem ok. 10 k. Wychodzi podobnie. Ja tez probowalem oszczedzic i w rezultacie trafilem na poleconego kolege za 4 k i opoznienie PnB wynioslo ponad 6 miesiecy bo kolega nie posiadal podstawowej wiedzy o uzyskiwaniu PnB. Powtorna adaptacja kosztowala 5,5 ale Pani wykonala ja w umowionym terminie 1 miesiaca (jest to mozliwe!) i zlozyla w UM. A naczytalem sie na forum historii o adaptacjach gotowych projektow za 1,2 k (tak byko jeszcze 2-3 lata temu). To chyba juz tylko legendy. Tak czy owak sam robilem projekt intalacji gazowej do PnB w mieszkaniu i placilem 400 zl a do domu (adaptacja) 2x tyle a przeciez tutaj projektant zaczynal od zera a nie dostawal do reki gotowa dokumentacje i jego rola oganiczala sie do przybicia swojej pieczatki...pewnie wlasciciele pieczatek maja na ten temat inne zdanie. Zycze wytrwalosci w walce i spory worek hajcu bo inaczej sie nie przebrnie przez nasza polska urzednicza rzeczywistosc.

 

Pozdrawiam

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacja projektu + kilka zmian w projekcie (m.in. zadaszenie tarasu) + pnb 5800 netto

 

Czyli brutto 7000. A do tego koszt projektu, tak? Czyli razem 8,5-9 tysiecy?

 

A sie nazywa niby "projekt gotowy"... To jest nabijanie ludzi w butelke!

 

Trzy lata temu płaciłem ok 6,5 tys (brutto) architektowi. Znalazłem gotowca, on go zakupił, adaptował i załatwił wszystkie potrzebne dokumenty z PNB włącznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacja projektu + kilka zmian w projekcie (m.in. zadaszenie tarasu) + pnb 5800 netto

 

Czyli brutto 7000. A do tego koszt projektu, tak? Czyli razem 8,5-9 tysiecy?

 

A sie nazywa niby "projekt gotowy"... To jest nabijanie ludzi w butelke!

 

Tyle własnie wyniosło nas robienie projektu indywidulanego..

Jest szyty na miarę i spełnieniem marzeń... Ale szycie na miarę zajęło ponad dwa lata, użeranie się z architektem, z urzędnikami, i teraz nie jesteśmy pewni czy dobrze zrobliśmy,

...czy jednak nie za wygórowane te marzenia, bo ciężko się pochamować a papier wszytsko przyjmie...

no ale projekt piękny... a pozwolenie jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacja projektu + kilka zmian w projekcie (m.in. zadaszenie tarasu) + pnb 5800 netto

 

Czyli brutto 7000. A do tego koszt projektu, tak? Czyli razem 8,5-9 tysiecy?

 

A sie nazywa niby "projekt gotowy"... To jest nabijanie ludzi w butelke!

 

Trzy lata temu płaciłem ok 6,5 tys (brutto) architektowi. Znalazłem gotowca, on go zakupił, adaptował i załatwił wszystkie potrzebne dokumenty z PNB włącznie!

piotiwa

Mój projekt adoptuje architekt dokładnie ten sam co i Tobie - tylko tyle że 3 lata później - niestety. Miałem wyceny od 3 arch. wszyscy poleceni przez formuwiczów, wyceny wynosiły odpowiednio 5000, 4900 i 5800 (wszystko netto). Wybrałem oferte teoretycznie najdroższą ale mam wrażenie że najsolidniejszą - czas pokaże. Bardzo istontym czynnikiem były również opinie forumowiczów, albo w zasadzie najważniejszym. Co do projektów gotowych to o wiele dłuższy czas oczekiwania, a najniższa cena jaką mi zaproponowano to 12000 netto.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pisałem wcześnie ja zapłaciłem za adaptacje + pozwolenia na budowę 4700zł brutto gdzie normalnie zapłacił bym 3500zł ale zmiany które wprowadziłem kosztowały mnie 1200zł. Jeśli ktoś chce namiary mogę wysłać na priva a zapomniałem dodać, że architekt jest z Polic ale warto chyba pojechać tam kilka razy :). Jak dzwoniłem po architektach ze Szczecina to średnio za to samo chcieli 6000zł netto :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za adaptację projektu gotowego łącznie z pozwoleniem na budowę mamy zapłacić ok. 6000. Też nam mówiono że za adaptację projektu 3 lata temu płacono 2-3 tys wiec bylismy trochę załamani. Ale jak zaczęliśmy wchodzić w szczegóły to okazało się, że ta cena dotyczyła tylko adaptacji przez architekta bez pracy branżystów. Nasz architekt za adaptację z małymi zmianami bierze 3 tys ale do tego trzeba doliczyc uzgodnienia z branżami (wod-kan+gaz+drenaż -1500, elektryczność - 700) + konstruktor - 800 zł to w sumie daje 6000.

Niestety nie udało nam się znaleźć nic tańszego. Jeżeli Wam się udało to gratulacje :lol:

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM JA KUPOWAŁEM POROTON 24 PO 4,59 ZŁ BRUTTO W HMB POZDR

 

A musiałeś się targować czy to jest cena na dzień dobry, ile sztuk Porotonu brałeś?

 

Dzięki za info, też orientowałem się m.in. w HMB (jak na razie mają najlepszą ofertę) jaka będzie ostatecznia cena dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...