Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Ja jeszcze raz zapytam o jakieś sensowne namiary na drewno do kominka.

 

Dzwoniłem dziś do Klinisk, ale Pan z którym rozmawiałem zabił mnie ceną, dąb w metrach bez transportu 120zł+7%var,

a za 140zł za mp (z transportem) gość mi przywoził w zimie połupane już drewno

(mieszanka dębu, buka i brzozy), wiec wcale nie drożej niż bezpośrednio od leśniczego, trochę bez sensu

 

Macie jakies sensowne namiary na drewno?

pozdrawiam

m.

W listopadzie zapłaciłem 150 za m3 za grab w metrowych kawałkach... Chcesz namiar?

 

Poproszę namiar na priva - popytam o tego graba.

 

Generalnie można by intensywnie poszukać dobrego i taniego źródła drewna - może zorganizujemy hurtowy zakup - zawsze to więcej m3 - większe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Aniutka i Roofi

a ja chciałam zapytać, gdzie kupowaliście ceramikę łazienkową, krany..? Kto ma dobre ceny?

My kupowaliśmy w hurtowni Bims zaraz ze Extra dachem na Krakowskiej. Poza tym warto zajrzec na przeciwko gazowni na Tamie Pomorzańskiej choc tam nie wiem jak dokladnie cenowo u nich wygląda sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś*na forum naszym ma drzwi ze Stobrawy? Chcielibyśmy zobaczyć*je "na żywo" przed zamówieniem.

 

Po długim czasie przeglądania netu i odwiedzania szczecińskich firm stwierdziłam straszną monotonię we wzornictwie drzwi - naprawdę mały wybór :( . Te ze Stobrawy wydają mi się najlepszą propozycją za przyzwoitą cenę i szkoda, że nie można ich u nas nigdzie obejrzeć "na żywo". Mój wybór to Teksas S3, muszę jednak sprawdzić czy można je montować z otwieraniem na zewnątrz i czy wpasują się w wymiary mojego otworu przygotowanego pod drzwi wejściowe.

Może jeszcze odezwie się jakiś posiadacz Stobrawy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję firmy która wierci studnie. I proszę napiszcie mi ile brali za 1 m studni.

 

Witaj.

 

My przedzieraliśmy się przez oferty studniarzy. Ceny padały od 120 zł do 350 zł za metr plus materiał. Zależy to od metody, jaką wiercą oraz kosztów dojazdu. Szczecińscy studniarze podawali najwyższe stawki, ale ci z okolic Szczecina mają o wiele niższe ceny.

Za dwa tygodnie mamy umówiony termin wiercenia studni na naszej działeczce pod Goleniowem. Studniarza ściągamy z Międzyzdrojów. Zaproponował nam cenę 150 zł za metr + 500 zł za materiał.

 

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Czy cala dzialke mam czyscic z chaszczorow, czy tylko ten maly kawalek (jak nie oczyszcze, murku nie postawie). [...]

 

Wrócę jeszcze do tego tematu. Jest dobry sposób. Randap, oprysk całego terenu, oczyszczasz z chwaszczorów tam gdzie potrzebujesz i nie ma problemu. Jak zostawisz chwaszczory, to za dwa tygodnie nie znajdziesz swoich nasadzeń.

Jak zaczniesz budowę, to i tak cały teren zostanie zniwelowany 10 razy, więc po co ładować się w koparkowe koszty? Jeśli jest nie równo, poszukaj chłopa z traktorem, za 5 dych wygłaska Ci teren. Ale oprysk konieczny :) A jeszcze w kwestii murka, to dobrze by było mieć wiedzę na jakiej wysokości będzie zero budynku (geodeta)...

Ale mnie wzięło na rady, a jeszcze trzy lata temu nie odróżniałem łopaty od szpadla... Hehe. Życie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

Potrzebuje namiarów na sprawdzoną ekipe od docieplenia poddasza i regipsów a takze kogos do wylania tarasu i schodków wejsciowych, kafelkarzy i podłogarzy:) Przy okazji z czystym sumieniem moge polecic do tynków pana Bogdana Stańczyka (jest na liście). I jeszcze jedno, czy ktos z was robił kuchnie lub inne zabudowy w Manusie z Polic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorotka.20

..... I jeszcze jedno, czy ktos z was robił kuchnie lub inne zabudowy w Manusie z Polic ?

Manus robił kuchnie u moich rodziców, kuzynki i cioci. Wszyscy zadowoleni.

 

No i my sie raczej na Manusa zdecydujemy, mamy do zrobienia kuchnie, dwie szafy, garderobe i spizarnie, która ma byc gratis jak zrobimy u nich wszystko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

słyszałam o praktyce składania projektów w hurtowniach

do wyceny materiałów.

Możecie polecić jakieś składy w Szczecinie lub okolicach?

Robiliście tak?

 

Słyszałam ze pod stargardem jest bardzo dobra hurtownia http://www.frambud.pl/ Ponoc maja dobre ceny. Koleżanka kozystała z ich usług i była bardzo zadowolona.

 

My mielismy materiały z hurtowni "FAR" z dowozem, oni przeliczali i kupowali dla nas nawet dachowki. Niestety wyszlismy na tym jak zabłocki na mydle i w konsekwencji bardzo przepłacilismy. Poza tym przeliczali tak, że jednego materiału mielismy na 1,5 domu a innego za mało. Miało byc pięknie i cudownie, materiał miał byc dowozony na budowe w miare jej postepu a w konsekwencji lezał odłogiem na placu budowy. Jak juz mieli cos dowiezc to zajmowało im to dwa dni lub wiecej i tym samym budowlancy nie mieli z czego robic. Dachówki przywiezli popękane wiec musielismy sie jeszcze meczyc z reklamacja i wymianą. Chciali od nas jeszcze wyciągnąc pieniądze za palety ponad 60 szt wmawiając nam ze ich nie zabierali ! Jakis koszmar. Takze FAR -u z pomorzan nie polecam. Lepiej samemu załatwiac materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zdecyował się zamiast tradycyjnej więźby na uzycie wiązarów dachowych? Lub korzystał może z firmy Partner zajmującej się owymi wiązarami? Jestem ciekawa waszych doświadczeń.

Ja jestem po rozmowie z firmą Partner w Płoni, ponieważ zrezygnowałem ze stropu w domu i poprosiłem o wycenę, która wyniosła 15 000 netto plus transport do Dołuj i niezbędne elementy potrzebne do zamocowania wiazarów razem 20 000 brutto (powierzchnia dachu 240 m2). Wydaje mi się to trochę drogo i chyba zdecyduje się na tradycyjne rozwiązanie. Napewno zaletą wiązarów jest dobra jakość drewna oraz sposób połączenia ze sobą elementów, ale minusem mało miejsca na ewentualnym poddaszu. Dopiszę jeszcze tylko że montaż wiązarów przez poleconą przez spółkę Partner firmę na mój dach kosztuje 4000 zł.

pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, napiszcie proszę ile płaciliście za podłączenie prądu budowlanego - mam już skrzynkę na działce trzeba zrobić projekt i podłączyć się do tej skrzynki mam już na to warunki z enei. A może ktoś z Was zna definicję powierzchni zabudowy, a konkretnie chodzi mi o to czy zadaszony taras wpływa na powierzchnię zabudowy?

pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...