Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

No wielka szkoda... :(

Tyle, ze dzis komunijny dzien.

 

W Dolujach, na rozjezdzie w Lisia i szose na Koscino, stoi taki maly zolty parterowy budyneczek a przy nim mnostwo lawostolow.

Czy ktokolwiek wie, co to? Moze by tam sie dalo spotkac - jesli bedzie wiecej chetnych. A jesli mniej, to cosik innego, jeszcze kameralniejszego, wymyslimy.

 

Pytanie - kiedy? 23 maja? Ktos chetny? Na jakich warunkach? ;)

Mnie jest sie teraz dosc trudno zajac strona organizacyjna, bo jestem sama i jedynie na nogach pomykam... bardziej mobilna bede dopiero od jesieni.

 

Bylam na swiecie hrabstwa na angielskiej wsi... To bylo cos "nadsuper" :D

Wystawy zwierzat (krowy, owieczki, drob, kroliki, psy, kozy, guanako - i wszystko z pieknymi rozetami za lokaty :) ), wyroby miejscowych zakladow spozywczych czyli - miodek, serek, chlebek. Pokazy strzyzenia owiec i powozenia, male zawody jezdzieckie. Pokaz stawiania muru z kamienia bez uzycia zaprawy. Pokaz tancow irlandzkich. Pokaz rzezbienia w drewnie pila mechaniczna. Wszelkie konkurencje "kwiatowo-ogrodkowe".

Dla gospodyn domowych: konkurs na najpyszniejsze ciasto, najladniejsze rekodzielo i sama juz nie pamietam co.

Wszystko powiazane z jarmarkiem, gdzie mozna bylo kupic wszystko po bardzo przyzwoitych piniondzach...

Spedzilam w Anglii sporo czasu, ale dzien spedzony na tamtym festynie byl najpiekniejszym ze wszystkich... Czulam sie jak trzylatek w sklepie z zabawkami :)

 

Jezeli cokolwiek podobnego bedzie sie przytrafiac w mojej gminie, to bede wspierac czym sie da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Apel do forumowiczow :

Nie wiem czy slusznie czy nei, ale uwazam, ze na forum ni epowinny sie pojawiac posty typu : "poprosze o namiar na ta firme" oraz "poszlo na priv".

Jest tego naprawde sporo (i to najczescienj zawierajace potezne cytaty z poprzednich postow), a tego typu korespondencja powinna sie odbywac poprzez skrzynki prywatne. Naprawde nikogo nie ineteresuje, ze jedna osoba prosi o namiary a druga informuje, ze jej wyslala. A zapych to starsznie forum i powoduje ze staje sie nieczytlene.

Co o tym sadzicie ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel do forumowiczow :

Nie wiem czy slusznie czy nei, ale uwazam, ze na forum ni epowinny sie pojawiac posty typu : "poprosze o namiar na ta firme" oraz "poszlo na priv".

Jest tego naprawde sporo (i to najczescienj zawierajace potezne cytaty z poprzednich postow),[...]

Co o tym sadzicie ?

 

Fantom

Mniej, więcej się zgadzam z Twoją teorią :) Cytat można skrócić i nie wymaga to większych umiejętności [...] :) Co do pytania o fachowców, to uważam, że między innymi po to jest to forum! Co do info, że poszło na priv, z jednej strony masz rację, ale taki odzew, to też sygnał, że jest odpowiedź na zadane pytanie, a ustalone jest, że na forum nikogo nie reklamujemy! ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel do forumowiczow :

Nie wiem czy slusznie czy nei, ale uwazam, ze na forum ni epowinny sie pojawiac posty typu : "poprosze o namiar na ta firme" oraz "poszlo na priv".

Jest tego naprawde sporo (i to najczescienj zawierajace potezne cytaty z poprzednich postow),[...]

Co o tym sadzicie ?

 

Fantom

Mniej, więcej się zgadzam z Twoją teorią :) Cytat można skrócić i nie wymaga to większych umiejętności [...] :) Co do pytania o fachowców, to uważam, że między innymi po to jest to forum! Co do info, że poszło na priv, z jednej strony masz rację, ale taki odzew, to też sygnał, że jest odpowiedź na zadane pytanie, a ustalone jest, że na forum nikogo nie reklamujemy! ...

 

Oczywiscie, ze forum jest miedzy innymi po to aby pytac o fachowcow. Ale napsialem wyraznie "poprosze o namiar na ta firme o ktorej pisales" a nie "czy znacie firme ktora zrobi ...".

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel do forumowiczow :

Nie wiem czy slusznie czy nei, ale uwazam, ze na forum ni epowinny sie pojawiac posty typu : "poprosze o namiar na ta firme" oraz "poszlo na priv".

Jest tego naprawde sporo (i to najczescienj zawierajace potezne cytaty z poprzednich postow), a tego typu korespondencja powinna sie odbywac poprzez skrzynki prywatne. Naprawde nikogo nie ineteresuje, ze jedna osoba prosi o namiary a druga informuje, ze jej wyslala. A zapych to starsznie forum i powoduje ze staje sie nieczytlene.

Co o tym sadzicie ?

 

Fantom

 

A jakim celom zatem ma służyć to forum, czy nie właśnie wymianie doświadczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel do forumowiczow :

Nie wiem czy slusznie czy nei, ale uwazam, ze na forum ni epowinny sie pojawiac posty typu : "poprosze o namiar na ta firme" oraz "poszlo na priv".

Jest tego naprawde sporo (i to najczescienj zawierajace potezne cytaty z poprzednich postow), a tego typu korespondencja powinna sie odbywac poprzez skrzynki prywatne. Naprawde nikogo nie ineteresuje, ze jedna osoba prosi o namiary a druga informuje, ze jej wyslala. A zapych to starsznie forum i powoduje ze staje sie nieczytlene.

Co o tym sadzicie ?

 

Fantom

 

A jakim celom zatem ma służyć to forum, czy nie właśnie wymianie doświadczeń?

 

Ja nie wiem - czy niewyraznie czytasz czy faktycznie nie mam racji.

Mozesz mi powiedziec gdzie jest jakas wymiana doswiadczen lub dyskusja na jakis temat w tekstach typu "poszlo na priv" lub "poeslij mi adres tej firmy" ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie się dowiedziałem że w Dołujach jest dzisiaj jakis festyn - szkoda, że wcześniej nie wiedzielismy można by było tam się spotkać. A na marginesie na festynie ma być muzyczka, piffko, a gospodynie mają sprzedawać wyroby garmażeryjne własnej produkcji :D . Cały zysk z festynu na budowę kościoła ma być przeznaczony. Ciekawe jak moja mżonka stanie się gospodynią wiejską czy coś na sprzeadaż przygotuje, ja mogę ewentualnie jajecznice sprzedawać :lol: .

pozdrawiam Bartek

Czy odbywa się jutro spotkanie naszej grupy?

Jeżeli tak- to gdzie i o której godzinie?

 

Wyglada na to ze sie nie odbywa nigdzie i zwyczajnie nie wyszlo.. :(

Moze sprobujemy raz jeszcze?

Ja dysponuje polem, ale na polu nic :) gory-doly i chaszczory. No ale jakbyscie reflektowali... :D

 

Co do spotkania to ja wczesniej juz mowilem ze w "Waszym" terminei nei moge :(.

znam juz kolejne wolne terminy i w tym miesiacu to 23 i 30-31. No to moze 23 maj ?

Co do lokalizacji to ja teoretycznie moge udostepnic swoja "posiadlosc" w Dobrej. Jest tylko kilka "ale" wiec dam znac na dniach. Warunki srednie. Brak trawy itp - tylko krzywa glina. Do tego nie wiem w jakim stanie bedzie budowa akurat - wlasnei kryja dachowke od dzisiaj.Co do WC to zbite z desek :) Woda i prad sa. Ogrodzone czesciowo wiec dzieci moga sie troche rozsypywac na boki - ale ruchu samochodowego raczej nie ma. No i jeszcze zonka musi wyrazic zgode ;)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem - czy niewyraznie czytasz czy faktycznie nie mam racji.

Mozesz mi powiedziec gdzie jest jakas wymiana doswiadczen lub dyskusja na jakis temat w tekstach typu "poszlo na priv" lub "poeslij mi adres tej firmy" ?

 

Fantom

 

Uważam, że podanie namiaru na materiał bądź wykonawcę jest wymianą doświadczeń, choć faktycznie informacja dla wszystkich, że poszło na priv nie jest konieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem - czy niewyraznie czytasz czy faktycznie nie mam racji.

Mozesz mi powiedziec gdzie jest jakas wymiana doswiadczen lub dyskusja na jakis temat w tekstach typu "poszlo na priv" lub "poeslij mi adres tej firmy" ?

 

Fantom

 

Uważam, że podanie namiaru na materiał bądź wykonawcę jest wymianą doświadczeń, choć faktycznie informacja dla wszystkich, że poszło na priv nie jest konieczna

 

Podanie informacji o wykonawcy itp jest jak najbardziej wymiana doswiadczen. Ale pytanie "podaj mi na niego namiary na priv" i dotyczy jakiegos watku toczacego sie o tym wykonawcy - juz nie jest zadna wymiana doswiadczen.

Oba zdania "podaj mi namairy" i "poszlo na priv" sa juz "dyskusja" tylko i wylacznie meidzy dwoma osobami.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba zdania "podaj mi namairy" i "poszlo na priv" sa juz "dyskusja" tylko i wylacznie meidzy dwoma osobami.

 

Fantom

I tak i nie ;) To co teraz robimy też jest dyskusją, a nie wymianą doświadczeń i do niczego nie prowadzi...

Generalnie powinno być tak:

Ja pytam o fachowca (np.) Ktoś ma namiar na takowego. Zgodnie z regułą, nie możesz mi podać namiaru na forum, więc wysyłasz mi info na priv. Ktoś inny,, powiedzmy mr."X", szukając takiego samego wykonawcy i widząc, że ja dostałem odpowiedż :"[...]wysłane na priv" przez forumowicza "Y", kontaktuje się z nim i prosi o namiar. Faktycznie, pisanie na forum: "mi też, mi też, mi też..." jest bez sensu, jak i pisanie na forum: "Dzięki za info na priv" jest też do bani, skoro wiemy kto i od kogo... Z innej strony, dzięki takim informacjom, że jednak ktoś ma wiedzę, unikamy wielokrotnego poruszania tego samego tematu, choć muszę przyznać, że wiele wątków jest mielonych od nowa, a wystarczyło by poszukać w wyszukiwarce... Nie mówię, żeby czytać ponad tysiąc stron... Ale minimum wysiłku... ;)

Ludzie, skracajmy cytaty i piszmy na priva i róbcie co chcecie,jak długo net będzie jeszcze wolny od cenzury, bo jeszcze trochę i może być inaczej. Wielki Brat czuwa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, skracajmy cytaty i piszmy na priva i róbcie co chcecie,jak długo net będzie jeszcze wolny od cenzury, bo jeszcze trochę i może być inaczej. Wielki Brat czuwa !

słuchajcie, ja chyba przegapiłam,a le dlaczego ni emozna podac namiarów na forum???na trójmiejsiej podawaliśmy i przez tyle lat i nie było z tym zadnego problemu. Ba, wrecz ułatwiało to zycie. Zapominalscy wyszukali w wyszukiwarce, a reszta miała czarno na białym i nie musiała prosic, ja tez, ja tez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, skracajmy cytaty i piszmy na priva i róbcie co chcecie,jak długo net będzie jeszcze wolny od cenzury, bo jeszcze trochę i może być inaczej. Wielki Brat czuwa !

słuchajcie, ja chyba przegapiłam,a le dlaczego ni emozna podac namiarów na forum???na trójmiejsiej podawaliśmy i przez tyle lat i nie było z tym zadnego problemu. Ba, wrecz ułatwiało to zycie. Zapominalscy wyszukali w wyszukiwarce, a reszta miała czarno na białym i nie musiała prosic, ja tez, ja tez

Generalnie chodzi o to, żeby nie powstało tu forum reklamowe. Jeśli zgodzimy się na reklamę, to jest duże prawdopodobieństwo, że zamiast nas, inwestorów, będą tu anonse firm budowlanych, a nie oto tu chodzi :) Myślę, że po to stworzono szczecińską listę wykonawców, żeby nie robić tego na forum. Ma być obiektywnie. Wiem, że budowlańcy też tu zaglądają i chętnie by się przyłączyli. Są do tego inne fora w Muratorze, bardziej fachowe. My tu sobie tylko gadu, gadu i tyle :) To oczywiście moje zdanie... Zaglądam tu od trzech lat, więc taka forma chyba mi odpowiada ;) To jedyne forum, na którym się udzielam :) Hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, skracajmy cytaty i piszmy na priva i róbcie co chcecie,jak długo net będzie jeszcze wolny od cenzury, bo jeszcze trochę i może być inaczej. Wielki Brat czuwa !

słuchajcie, ja chyba przegapiłam,a le dlaczego ni emozna podac namiarów na forum???na trójmiejsiej podawaliśmy i przez tyle lat i nie było z tym zadnego problemu. Ba, wrecz ułatwiało to zycie. Zapominalscy wyszukali w wyszukiwarce, a reszta miała czarno na białym i nie musiała prosic, ja tez, ja tez

Generalnie chodzi o to, żeby nie powstało tu forum reklamowe. Jeśli zgodzimy się na reklamę, to jest duże prawdopodobieństwo, że zamiast nas, inwestorów, będą tu anonse firm budowlanych, a nie oto tu chodzi :) Myślę, że po to stworzono szczecińską listę wykonawców, żeby nie robić tego na forum. Ma być obiektywnie. Wiem, że budowlańcy też tu zaglądają i chętnie by się przyłączyli. Są do tego inne fora w Muratorze, bardziej fachowe. My tu sobie tylko gadu, gadu i tyle :) To oczywiście moje zdanie... Zaglądam tu od trzech lat, więc taka forma chyba mi odpowiada ;) To jedyne forum, na którym się udzielam :) Hm...

 

Zgadzam sie.

Choc lepiej juz napsiac namairy na ta firme na forum niz potem kilka razy czytac "mi tez podaj" i kilka razy "poszlo na priv".

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to, żeby nie powstało tu forum reklamowe. Jeśli zgodzimy się na reklamę, to jest duże prawdopodobieństwo, że zamiast nas, inwestorów, będą tu anonse firm budowlanych, a nie oto tu chodzi :) Myślę, że po to stworzono szczecińską listę wykonawców, żeby nie robić tego na forum. Ma być obiektywnie. Wiem, że budowlańcy też tu zaglądają i chętnie by się przyłączyli. Są do tego inne fora w Muratorze, bardziej fachowe. My tu sobie tylko gadu, gadu i tyle :) To oczywiście moje zdanie... Zaglądam tu od trzech lat, więc taka forma chyba mi odpowiada ;) To jedyne forum, na którym się udzielam :) Hm...

ja sie absolutnie nie upieram, ale zjawisko natretnej reklamy nie wystapiło. Znalismy po prostu swoje nicki i tyle. Wiadomo ze jak zjawiał się ktos z iloscia 3 postów i chwalił firme, to była to kryptoreklama, to tak gwoli wyjasnienia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem

 

Wiec spotkanie pewnie nastapi w domu spokojnej starosci kiedy wiekszosc z nas bedzie robila projekt zagospodarowania dzialki na takim osiedlu na Ku Sloncu :D

 

Ale w kwestiach budowlanych...Uporalem sie z pekajacymi scianami fundamentowymi ;) i mury strzelily do gory tak ze nie nadazamy z przelewami i grzeja sie lacza w banku ale teraz mam dwa wazne elementy:

 

Rekuperacja: NedAir (z premedytacja podaje nazwe bo wydaje mi sie ze latwo odroznic probe wciskania kitu od zwyklej informacji czy pochwaly) chce 28000 z materialami i robocizna na dom z poddaszem uzytkowym 170 m, na dole dwa pomieszczenia na gorze 5. Dospel za to samo 18000. To sa ceny z bajerami koniecznymi do funkcjonowania (bypass itd). Jesli sie na to zdecyduje (i tu niesmialo oczekuje opinii ewentualnych uzytkownikow) to chyba Dospel.

 

Okna: Veka + Winkhaus, trojszybowe 0,7? NIe przesadzam z szybami? Kto to pozniej bedzie myl? ;) Cene niewiele wieksza od dwuszybowych... w sumie kolo 35.000 z roletami elektr i brama ze ster i niskim stropem. Mam sporo okien zwyklych, taki projekt ze tylko dwa polaciowe i tych nie ma w wycenie. Ciagle bije sie z myslami co zrobic z tymi szybami...

 

chetnych do podzielenia sie wlasnym zdaniem zapraszam do wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups :oops: dubelek wyszedł.

Hej :) U Ciebie często się dubluje.. :) A ja tak nie umiem :) Zawsze można usunąć swojego posta ;) (górny prawy róg usuń-zmień)

Pozdrawiam :)

 

nie mozna usunąć....niestety.

a dubluje się no cóż....internet chodzi jak żółw..albo stoi i dlatego tak wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...