Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam

 

Skoro rozmawiamy na temat geodetów to czy kwota 2200zł za całą obsługę geodezyjną jest normalna ceną?

a co wchodzi w skład? a cena za sama mape do celów projektowych jest oki???Pytam, bo za czasow swojej budowy płaciłam 500 :wink: i za odbiór tez 500 z inwentaryzacją. Widac ceny poszły sporo w góre :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Dla porównania - płacę 2500,- geodecie za pełną obsługę budowy z inwentaryzacją i mapką przyłączy wod-kan. do odbioru przez Zakład Wodociągów i Kan. oraz inwentaryzacją powykonawczą całości również z mapką. Dla "świętego" spokoju wyłączyłam się z kontaktów pomiędzy wykonawcami a geodetą i do tej pory wszystko jest ok. - właśnie odebrałam fundamenty i przyłącza. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze gdzie mozna wynajac mini-koparke i ile to kosztuje? Chcialbym wykopac row pod fundament ogrodzenia, a ze glina u mnie straszna, to kopanie reczne raczej odpada.

Na liście jest Gienek-koparkowy. Mogę ci go polecić. Nie pamiętam ile bierze za godzinę, ale szybko uwija się z robotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybralem juz dla siebei klinkier na komin (Wienerberger Kosmo), ale teraz szukam gdzie go mozna kupic w normalnej cenie ? Cena katalogowa to 5,67 brutto (cegla pelna). A w EuroKlinkier chca za nia 5,98 ! Pierwszy raz podczas budowy spotkalem sie z tym ,ze ktos chche cene powyzej katalogowej !

Jakas masakra.

Wie ktos moze kto to ma w normalnej cenei klikiery wienerbergera od reki ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybralem juz dla siebei klinkier na komin (Wienerberger Kosmo), ale teraz szukam gdzie go mozna kupic w normalnej cenie ? Cena katalogowa to 5,67 brutto (cegla pelna). A w EuroKlinkier chca za nia 5,98 ! Pierwszy raz podczas budowy spotkalem sie z tym ,ze ktos chche cene powyzej katalogowej !

Jakas masakra.

Wie ktos moze kto to ma w normalnej cenei klikiery wienerbergera od reki ?

 

Fantom

 

Tam gdzie kupowałeś dachówkę to nie mają cegieł? Może udałoby się coś wytargować. Niezłe ceny mają w Damare na Szczwiowej, chociaż ja u nich nie kupiłam gdyż uparłam się na Wegę z CRH i od ręki to nigdzie jej nie było.

Obok Tesco miało się otwierać Centrum Klinkieru. Sprawdź jeszcze w "Partner" ul. Przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybralem juz dla siebei klinkier na komin (Wienerberger Kosmo), ale teraz szukam gdzie go mozna kupic w normalnej cenie ? Cena katalogowa to 5,67 brutto (cegla pelna). A w EuroKlinkier chca za nia 5,98 ! Pierwszy raz podczas budowy spotkalem sie z tym ,ze ktos chche cene powyzej katalogowej !

Jakas masakra.

Wie ktos moze kto to ma w normalnej cenei klikiery wienerbergera od reki ?

 

Fantom

 

Tam gdzie kupowałeś dachówkę to nie mają cegieł? Może udałoby się coś wytargować. Niezłe ceny mają w Damare na Szczwiowej, chociaż ja u nich nie kupiłam gdyż uparłam się na Wegę z CRH i od ręki to nigdzie jej nie było.

Obok Tesco miało się otwierać Centrum Klinkieru. Sprawdź jeszcze w "Partner" ul. Przyszłości.

 

No wlasnei nei - Wiekszosc rzeczy kupowalem w Isolacje a tam klinkieru nie maja.

Damre - kojarze bo troche tam kupwoalem tez. Zadzownie

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze gdzie mozna wynajac mini-koparke i ile to kosztuje? Chcialbym wykopac row pod fundament ogrodzenia, a ze glina u mnie straszna, to kopanie reczne raczej odpada.

 

Zastrzegam, że sam nie korzystałem ale słyszałem pochlebne opinie (i wtedy wziałem namiar od znajomego) o firmie MIŚ. Baze maja w Podjuchach, tel. 463 29 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

szukam ekipy do ocieplenia poddasza i zabudowy skosów regipsami, podeślijcie proszę namiary na godnych polecenia fachowców,

 

jakie ceny teraz za taką robotę?

 

pzdr

Mariusz

 

Też jesteśmy na tym etapie. Nam proponują 50-55 zł/m2 na gotowo do malowania. A ile Tobie proponują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - do listopada na naszych działkach mają podciągnać wszystkie media, ale my wolelibyśmy zacząć się budować pod koniec wakacji, z tym ze nie będzie jeszcze pewnie wody i prądu - czy wiecie ile kosztuje agregat i beczki z wodą? czy to się w ogóle jakoś kalkuluje, czy trzeba czekać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - do listopada na naszych działkach mają podciągnać wszystkie media, ale my wolelibyśmy zacząć się budować pod koniec wakacji, z tym ze nie będzie jeszcze pewnie wody i prądu - czy wiecie ile kosztuje agregat i beczki z wodą? czy to się w ogóle jakoś kalkuluje, czy trzeba czekać?

 

U mnie przez kilka dni tez nei bylo wody i pradu. Ekipa sobie bez problemu poradzila z wlasnym agregatem i dociagajac troche wody. Wiadomo, ze w przypadku wyrabiania betonu itp to wody i pradu moze byc malo w takich rozwiazaniach - ale na inen prace ...

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

szukam ekipy do ocieplenia poddasza i zabudowy skosów regipsami, podeślijcie proszę namiary na godnych polecenia fachowców,

 

jakie ceny teraz za taką robotę?

 

pzdr

Mariusz

 

Też jesteśmy na tym etapie. Nam proponują 50-55 zł/m2 na gotowo do malowania. A ile Tobie proponują?

 

Nam jedni rzucili 65 zł :o Poza tym cały czas szukamy. Jakby ktos miał ciekawe namiary to jestesmy chetni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

szukam ekipy do ocieplenia poddasza i zabudowy skosów regipsami, podeślijcie proszę namiary na godnych polecenia fachowców,

 

jakie ceny teraz za taką robotę?

 

Też jesteśmy na tym etapie. Nam proponują 50-55 zł/m2 na gotowo do malowania. A ile Tobie proponują?

ja dostałem na poziomie 45 zł ale niesprawdzona ekipa

 

pzdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was i bardzo prosze o pomoc

mam do wykonania ogrodzenie część przesła metalowe na podmurówce, częśc słupki klinkierowe + sztachety drewniane

rozmawiałam z dwoma "fachowcami" z ogłoszenia, rozrzut cenowy duzy, każdy stosuje inny przelicznik jeden za cegłe drugi za m2, kołomyja....

nie che sie dac wpuscic w maliny dlatego moze macie jakies sprawdzone ekipy, zalezy mi na tym , żeby mieli pojecie o robocie, nie mam czasu ich pilnowac :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj robiłem casting na kierownika i prawie zdecydowałem się na jednego i tu moje pytanie czy 5000zł nie jest za dużo? Kwota ta obejmuje cała budowę od początku do odbioru budynku. Z drugiej strony kierownik wygląda na bardzo dociekliwego i boje się aby nie było wojen ekipa - kierownik :) ale myślę sobie że kierownik ma być po mojej stronie co o ty sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj robiłem casting na kierownika i prawie zdecydowałem się na jednego i tu moje pytanie czy 5000zł nie jest za dużo? Kwota ta obejmuje cała budowę od początku do odbioru budynku. Z drugiej strony kierownik wygląda na bardzo dociekliwego i boje się aby nie było wojen ekipa - kierownik :) ale myślę sobie że kierownik ma być po mojej stronie co o ty sądzicie ?

 

Kwota ok. Sami mieliśmy nadgorliwego kierownika Pan A.Cz. Z jednej strony super że się wszystkim interesował z drugiej bardzo przesadzał. Skończyło się na zmianie kier bud-a. O mały włos wszyscy byśmy się nie pobili. On swoje, wykonawca swoje. Uważam, że żetelny i doświadczony kier bud to skarb, ale nadgorliwy to już inna bajka. Budowa SSO ciągnęła by się chyba latami, nie wspomnę o dalszych etapach. Pożegnaliśmy się po stanie "O"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj robiłem casting na kierownika i prawie zdecydowałem się na jednego i tu moje pytanie czy 5000zł nie jest za dużo? Kwota ta obejmuje cała budowę od początku do odbioru budynku. Z drugiej strony kierownik wygląda na bardzo dociekliwego i boje się aby nie było wojen ekipa - kierownik :) ale myślę sobie że kierownik ma być po mojej stronie co o ty sądzicie ?

 

Kwota ok. Sami mieliśmy nadgorliwego kierownika Pan A.Cz. Z jednej strony super że się wszystkim interesował z drugiej bardzo przesadzał. Skończyło się na zmianie kier bud-a. O mały włos wszyscy byśmy się nie pobili. On swoje, wykonawca swoje. Uważam, że żetelny i doświadczony kier bud to skarb, ale nadgorliwy to już inna bajka. Budowa SSO ciągnęła by się chyba latami, nie wspomnę o dalszych etapach. Pożegnaliśmy się po stanie "O"

 

A.Cz. zwany dalej Andrzej Cz. bo chyba to jest ten sam i tu moje obawy, czy możesz polecić mi obecnego kierownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj robiłem casting na kierownika i prawie zdecydowałem się na jednego i tu moje pytanie czy 5000zł nie jest za dużo? Kwota ta obejmuje cała budowę od początku do odbioru budynku. Z drugiej strony kierownik wygląda na bardzo dociekliwego i boje się aby nie było wojen ekipa - kierownik :) ale myślę sobie że kierownik ma być po mojej stronie co o ty sądzicie ?

 

Kwota ok. Sami mieliśmy nadgorliwego kierownika Pan A.Cz. Z jednej strony super że się wszystkim interesował z drugiej bardzo przesadzał. Skończyło się na zmianie kier bud-a. O mały włos wszyscy byśmy się nie pobili. On swoje, wykonawca swoje. Uważam, że żetelny i doświadczony kier bud to skarb, ale nadgorliwy to już inna bajka. Budowa SSO ciągnęła by się chyba latami, nie wspomnę o dalszych etapach. Pożegnaliśmy się po stanie "O"

 

A.Cz. zwany dalej Andrzej Cz. bo chyba to jest ten sam i tu moje obawy, czy możesz polecić mi obecnego kierownika?

 

Tak właśnie, to z pewnością ta sama osoba. Biały bus i miarka laserowa. Codzienne wizyty na budowe, mojemu 3-letniemu synkowi kazał kask założyć na terenie budowy ( były tylko fundamenty ) itd itp. Jak masz stalowe nerwy i ekipę HI-FI STEREO to może by się dogadali. Acha mało tego gość nigdy nie nadzorował budowy z Silki, naczytał się poradników i kazał wykonawcy cegły tak stawiać aby dwa otwory i takie podłużne kreski na cegle nachodziły na siebie. Oczywiście jest to prawie nie wykonalne. Domyślam, że mojego wykonawcę "partacza" Pana W.W dokładnie Ci opisał. Budujemy w starym Kościnie, pierwszy dom od drogi z brązowym dachem obok tej dużej działki.

Co do obecnego kier-buda to mogę go polecić. Facet zna dokładnie projekt, kiedy nie zadzwoniłam wiedział o co chodzi. Prowadzi kilka budów. W razie wątpliwości przyjedzie wszystko sprawdzić. Trzeba tylko uważać na jaką cenę się umówić. Wysłałam mojego męża na rozmowy i umówili się na stawkę za m-c :x Sądziliśmy że wykonawca skończy w terminie, ale niestety 3 miesiące w plecy. Dogadaliśmy się jakoś ale i tak byliśmy stratni. Także od razu umawiać się na okresloną kwotę i tyle. Upewnić się tylko czy za jakieś dodatkowe wizyty bierze kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...