Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

"Gaże" dla kierowników bud. są bardzo różne; od 0zł za koleżeńską pomoc przy wpisywaniu do dziennika budowy, wizytę na gołym polu, na oblewaniu domu i jedną pośrednią oraz doradztwo telefoniczne do 8 tys. bo o takich sumach też słyszałam. Kierownik dociekliwy w rozmowie niekoniecznie musi być dociekliwy na budowie - tak też bywa. Zapytaj swojego jak planuje prowadzic Twoją budowę i na tej podstawie spisz z nim umowę. Wydaje mi się, że większym wyzwaniem dla kierownika budowy jest jej prowadzenie gdy jest kilka różnych ekip wykonawczych. Niektórzy na forum polecali niedawno swoich kierowników, może sie odezwą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Dzisiaj robiłem casting na kierownika i prawie zdecydowałem się na jednego i tu moje pytanie czy 5000zł nie jest za dużo? Kwota ta obejmuje cała budowę od początku do odbioru budynku. Z drugiej strony kierownik wygląda na bardzo dociekliwego i boje się aby nie było wojen ekipa - kierownik :) ale myślę sobie że kierownik ma być po mojej stronie co o ty sądzicie ?

 

Kwota ok. Sami mieliśmy nadgorliwego kierownika Pan A.Cz. Z jednej strony super że się wszystkim interesował z drugiej bardzo przesadzał. Skończyło się na zmianie kier bud-a. O mały włos wszyscy byśmy się nie pobili. On swoje, wykonawca swoje. Uważam, że żetelny i doświadczony kier bud to skarb, ale nadgorliwy to już inna bajka. Budowa SSO ciągnęła by się chyba latami, nie wspomnę o dalszych etapach. Pożegnaliśmy się po stanie "O"

 

A.Cz. zwany dalej Andrzej Cz. bo chyba to jest ten sam i tu moje obawy, czy możesz polecić mi obecnego kierownika?

A jeżeli to ten A.Cz to miałem z nim do czynienia - szuka dziury w całym a interesuje się tylko prostymi i błachymi sprawami na których nawet dziecko się zna (np. bedzie sprawdzał czy aby wykonawca tynków nie chce oszukać o kilka metrów- samemu to można zmieżyć) a nie ma wiedzy na temat poważnych tematów ( choć by jak nanieść poziomy na budowie, od czego są kominy i jakie, gdzie wentylacje, grubości posadzek itp.) a jak już ktoś to zrobi za niego to chodzi i drapie sie po głowie o co w nich chodzi albo dzwoni do znajomego wykonawcy aby mu powiedzieli jak to bowinno być. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj a już myślałem,że jestem osamotniony w zmaganiach z moim kierbudem :wink: Facet też na początku szalał,napsuł krwi mnóstwo...., ale po zakończeniu stanu surowego zamkn. olewka :-?

 

A tak z innej beczki, zapytuje szanownych forumowiczów o jakieś namiary na hurtownię elektr. z bogatym asortymentem i przyzwoitymi cenami. Muszę niedługo pomyśleć o kontaktach,włącznikach i całym tym bałaganie. Chciałbym,żeby mi ktoś zrobił oferty-bo będzie tego..... Znacie jakieś dobre adresy????

 

Pozdrawiam, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli to ten A.Cz to miałem z nim do czynienia - szuka dziury w całym a interesuje się tylko prostymi i błachymi sprawami na których nawet dziecko się zna (np. bedzie sprawdzał czy aby wykonawca tynków nie chce oszukać o kilka metrów- samemu to można zmieżyć) a nie ma wiedzy na temat poważnych tematów ( choć by jak nanieść poziomy na budowie, od czego są kominy i jakie, gdzie wentylacje, grubości posadzek itp.) a jak już ktoś to zrobi za niego to chodzi i drapie sie po głowie o co w nich chodzi albo dzwoni do znajomego wykonawcy aby mu powiedzieli jak to bowinno być. Nie polecam.

 

Nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - do listopada na naszych działkach mają podciągnać wszystkie media, ale my wolelibyśmy zacząć się budować pod koniec wakacji, z tym ze nie będzie jeszcze pewnie wody i prądu - czy wiecie ile kosztuje agregat i beczki z wodą? czy to się w ogóle jakoś kalkuluje, czy trzeba czekać?

 

Czy to sie kalkuluje? Finansowo pewnie nie, ale zyskujesz jakies pol roku, bo w listopadzie to juz moze byc zima i budowa nie ruszy.

 

Ja ciagnalem pierwszy tydzien na agregacie. Byly takie dni, ze betoniarka chodzila od rana do wieczora i agregat spalal paliwa za 30zł. Byly tez takie, ze wcale nie byl wlaczany. Srednio wyjdzie pewnie drozej niz prad, ale dramatu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Ja z Podańska /k Goleniowa. Świeżo po wprowadzce. Mam pytanie do posiadaczy szamba już mieszkających w Goleniowie lub okolicy.

 

Maciej namiary na usługi asenizacyjne w Goleniowie konkurencyjne dla MPGK? MPGK rząda 23zł/m3!!! Szaleństwo! Nie da się taniej?

 

Z góry dzięki za szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam!

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak z innej beczki, zapytuje szanownych forumowiczów o jakieś namiary na hurtownię elektr. z bogatym asortymentem i przyzwoitymi cenami. Muszę niedługo pomyśleć o kontaktach,włącznikach i całym tym bałaganie. Chciałbym,żeby mi ktoś zrobił oferty-bo będzie tego..... Znacie jakieś dobre adresy????

 

Pozdrawiam, :)

Oj będzie, będzie... Nie kupuj tanich, badziewnych w NOMI... Dobry wybór w TopShoppingu, Leroin Merlin, ale maxa masz w necie. Znajdź model w jakimś sklepie, taki jak Ci się podoba. Poszukaj namiarów w necie. Umów się z przedstawicielem. Zrób listę i dostaniesz wszystko z dostawą do domu... W cenach konkurencyjnych :) np...........................................................

A, jeszcze jedna rada. Gdy montujecie rolety okienne, podnoszone elektrycznie, zastanówcie się nad centralnym sterowaniem. Ja miałem propozycję za ok 400zł, stwierdziłem ,że to zbędny wydatek i miałem w planie pojedyncze włączniki... Nie sprawdziłem, koszt jednego, to ok 60-90 zł. Przy 5 szt w jednym pokoju, to już jest spory wydatek. A wieczorem chodzenie w koło po domu, żeby je pospuszczać..... W sumie mam 7szt... Warto to przemyśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja ciagnalem pierwszy tydzien na agregacie. Byly takie dni, ze betoniarka chodzila od rana do wieczora i agregat spalal paliwa za 30zł. Byly tez takie, ze wcale nie byl wlaczany. Srednio wyjdzie pewnie drozej niz prad, ale dramatu nie ma.

a miałeś swój agregat czy kupowałeś? czy zdarza sie tak, że ekipa budowlana może mieć swój??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Budowa SSO ciągnęła by się chyba latami, nie wspomnę o dalszych etapach...

 

I tu się nie zgodzę. Nasza przebiegła sprawnie i nie ciągnęła się.

Opóźnienia to nie wina kier buda tylko ekip, kiepskich ekip.

 

Pan A. Cz. to sprawdzony fachowiec i "dusza" człowiek. My jesteśmy bardzo zadowoleni. A że wymagający - to przecież o to chodzi by dbał o interes inwestora a nie wykonawcy.

No chyba, że ktoś uważa inaczej :D

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A.Cz. zwany dalej Andrzej Cz. bo chyba to jest ten sam i tu moje obawy, czy możesz polecić mi obecnego kierownika?

 

dziwię się Wam

to po co Wam w takim układzie kierownik, skoro dokładność kier buda uważacie za wadę???

 

to niech ekipa robi po swojemu i już - szybko, sprawnie, bez zbędnych opóźnień, żadnych sporów i wojen z ekipą

 

będzie tak jak oni chcą za Wasze pieniądze

 

normalnie raj na ziemi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli to ten A.Cz to miałem z nim do czynienia - szuka dziury w całym a interesuje się tylko prostymi i błachymi sprawami na których nawet dziecko się zna (np. bedzie sprawdzał czy aby wykonawca tynków nie chce oszukać o kilka metrów- samemu to można zmieżyć!!!) a nie ma wiedzy na temat poważnych tematów ( choć by jak nanieść poziomy na budowie, BZDURA!!! od czego są kominy i jakie, gdzie wentylacje, grubości posadzek itp.) a jak już ktoś to zrobi za niego to chodzi i drapie sie po głowie o co w nich chodzi albo dzwoni do znajomego wykonawcy aby mu powiedzieli jak to bowinno być. Nie polecam.

 

Nie bardzo wiem co znaczy miałem z nim do czynienia - może sprecyzujesz???

Bo może to ekipy się skarżyły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A.Cz. zwany dalej Andrzej Cz. bo chyba to jest ten sam i tu moje obawy, czy możesz polecić mi obecnego kierownika?

 

dziwię się Wam

to po co Wam w takim układzie kierownik, skoro dokładność kier buda uważacie za wadę???

 

to niech ekipa robi po swojemu i już - szybko, sprawnie, bez zbędnych opóźnień, żadnych sporów i wojen z ekipą

 

będzie tak jak oni chcą za Wasze pieniądze

 

Ja nie mówię o dokładności kierownika!!!!!!!!!!!! Tylko aby móc wymagać coś od wykonawcy trzeba najpierw mieć wiedzę na ten temat a nie czytać muratora i dzwonić do innych wykonawców aby sprawdzić. To taką wiedzę ma każdy z nas i równie dobrze sami odłośmy się kierownikami budów!!!! Brak podstawowej wiedzy i wymondrzaniem sie nie daleko on zajdzie. A jeszcze tak na marginesie. To jak on czegoś nie wie to pyta się wykonawcy : "jak by to on zrobił" a potem jak najszybciej biegnie do inwestora i mówi mu jak to świetnie wymyślił powtarzająć słowa wykonawcy ale przypisująć sobie wszystko!!!!!!!!! ŻENADA I BRAK KOMPETENCJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to miałem z nim do czynienia

IREKMUZ

hmm

kojarzy mi się zbliżone imię i nazwisko z listy wykonawców

 

może się mylę - bo nie znamy się osobiście ale dziwne to trochę :lol:

Tak dobrze Pani kojarzy ale dziś ja jestem inwestorem i buduję dom i nie toleruję niekompetencji osób którym powierzamy nadzór nad oszczednościami naszego życia!!!!!!!!!!! A to co napisałem jest dokładnie esensją słow tyrzech inwestorów i moich obserwacji - a nie ukrywam kończyłem Politechnikę Budownictwo i uważama że mam wiedzę i tego samego oczekuję od osób z którymi pracuję!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

To jak on czegoś nie wie to pyta się wykonawcy : "jak by to on zrobił" a potem jak najszybciej biegnie do inwestora i mówi mu jak to świetnie wymyślił powtarzająć słowa wykonawcy ale przypisująć sobie wszystko!!!!!!!!! ŻENADA I BRAK KOMPETENCJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fakt, żenada ;) Ale z drugiej strony, jak nie wie, to lepiej żeby zapytał, niż ma improwizować :) Wystarczy, że architekci to robią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak on czegoś nie wie to pyta się wykonawcy : "jak by to on zrobił" a potem jak najszybciej biegnie do inwestora i mówi mu jak to świetnie wymyślił powtarzająć słowa wykonawcy ale przypisująć sobie wszystko!!!!!!!!! ŻENADA I BRAK KOMPETENCJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Mam zupełnie odmienne zdanie, zupełnie odmienne obserwacje i doświadczenia.

 

I co ciekawsze nie tylko ja ale też i inni inwestorzy.

W mojej ocenie te opinie są nieuzasadnione i wynikają zapewne z jakiegoś sporu lub zatargu o którym nikt tu nie wspomina :D

 

Ja zdania nie zmieniam.

 

Pzdr

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak on czegoś nie wie to pyta się wykonawcy : "jak by to on zrobił" a potem jak najszybciej biegnie do inwestora i mówi mu jak to świetnie wymyślił powtarzająć słowa wykonawcy ale przypisująć sobie wszystko!!!!!!!!! ŻENADA I BRAK KOMPETENCJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Mam zupełnie odmienne zdanie, zupełnie odmienne obserwacje i doświadczenia.

 

I co ciekawsze nie tylko ja ale też i inni inwestorzy.

W mojej ocenie te opinie są nieuzasadnione i wynikają zapewne z jakiegoś sporu lub zatargu o którym nikt tu nie wspomina :D

 

Ja zdania nie zmieniam.

 

Pzdr

 

 

Robert

 

I właśnie dlatego ja, i jeszcze kilka znajomych mi osób, zrobiliśmy tak, jak się robi na całym, cywilizowanym świecie.

Wzięliśmy firmę budowlaną, z materiałem i kier-budem.

Nie mam problemu z pół paletami rur, cegieł, pustaków i takich tam ( było kilka postów temu), kier-bud -właściciel firmy pilnował swoich magików i dbał o to, żeby w papierach było ok i żeby prace na budowie przebiegały tak, jak należy. Nad wszelkimi zapędami panował inspektor budowlany, któremu ja płaciłem i mnie podlegał i on decydował czy zapłacić za wykonaną robotę... Wszystko bezstresowo i zawodowo. A żaden mądrala nie zmusiłby mnie do założenia kasku na mojej budowie, bo to ja tu płacę. Powiecie, że to drożej, bo przytną na materiale itd... Nie zgadzam się! Czas to też pieniądz. A jeszcze 7% I 22%...

Znam przykłady, że mi wyszło taniej :)

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...