Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

W temacie tynków, to nigdy nie słyszałem, żeby do malowania nie trzeba było kłaść gładzi :) To całkiem inna faktura niż tynk... Chyba,że tapeta...

 

Ja w bloku 8 letnim mam polozony jakis tynk, ktory wyglada prawie jak gladz. Nic zupelnie znim nie robilem. Wszyscy mysla ze to gladz lezy. A i tak byl lipnie polozony, bo to spoldzielnia robila wiec wiadomo - aby taniej. Jakby sie postarac to mogloby byc jeszcze ladniej

 

Fantom

ja widziałem tynk cementowo-wapienny położony tak, że gładź nie była potrzebna - po prostu majstersztyk. niestety na drugim końcu polski :-?

ja potwierdzę ta opinie http://www.muratordom.pl/eksperci_budowairemont/odpowiedz/tynk-cementowo-wapienny-_tradycyjny_,11272,54-0.htm

 

A ja zacytuję fragment z powyższego linka:

[...]Trudno mi się ustosunkować do tego czy powierzchnia tynku będzie nadawała się pod malowanie. Wszystko zależy od tego jaki efekt końcowy będzie dla Pana zadowalający. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

W temacie tynków, to nigdy nie słyszałem, żeby do malowania nie trzeba było kłaść gładzi :) To całkiem inna faktura niż tynk... Chyba,że tapeta...

 

Ja w bloku 8 letnim mam polozony jakis tynk, ktory wyglada prawie jak gladz. Nic zupelnie znim nie robilem. Wszyscy mysla ze to gladz lezy. A i tak byl lipnie polozony, bo to spoldzielnia robila wiec wiadomo - aby taniej. Jakby sie postarac to mogloby byc jeszcze ladniej

 

Fantom

ja widziałem tynk cementowo-wapienny położony tak, że gładź nie była potrzebna - po prostu majstersztyk. niestety na drugim końcu polski :-?

ja potwierdzę ta opinie http://www.muratordom.pl/eksperci_budowairemont/odpowiedz/tynk-cementowo-wapienny-_tradycyjny_,11272,54-0.htm

 

To gdzie szukać takiego fachowca, który zrobi i nie sp......li. Potem tylko pomalować i nie bawić się w gładź.

Właśnie jak już o fachowcach, możecie polecić jakiegoś elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Druga sprawa jaka mnie męczy to brama a dokładnie firma. Dostałem dzisiaj ofertę na bramę 5m Krispol z napędem Nice za 6500zł z montażem drugą ofertę jaką mam to Hőrmann za 7700zł. Co sądzicie o firmie krispol nie znam jej za bardzo, sam napęd do tej bramy jest znanej firmy Nice i tu znowu dylemat, może pomożecie w wyborze?

 

Widziałam i Krispola i Normstahla... wybraliśmy tego drugiego.

Firma proponująca nam Krispola oferowała kiepskiej jakości napęd a i struktura powierzchni bramy jakoś mniej nam odpowiadała. Oferta na bramę Normstahla po uwzględnieniu rabatów, zniżek (ta sama firma sprzedawała nam okna i drzwi wejściowe) była bardzo zbliżona cenowo w stosunku do Krispola.

Generalnie wygrała jakość za przystępną cenę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To gdzie szukać takiego fachowca, który zrobi i nie sp......li. Potem tylko pomalować i nie bawić się w gładź.

Właśnie jak już o fachowcach, możecie polecić jakiegoś elektryka.

Tego nie wie nikt... Może na drugim końcu Polski... :) Elektryka też nie polecę, bo takiego badziewiarza i partacza jak robił u mnie, nie życzę nikomu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś robił ostatnio świadectwo energetyczne?Potrzebne do odboru.Wydaje mi się że niedawno ktoś pisał o tym ale nie moge znaleść.Może jakiś namiar i cena?

 

Tak, ktoś się tu chwalił znajomością taniego wykonawcy świadectw energetycznych, ale poproszony o namiary zapadł(a) się pod ziemię ;)

 

pozdrowienia,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Druga sprawa jaka mnie męczy to brama a dokładnie firma. Dostałem dzisiaj ofertę na bramę 5m Krispol z napędem Nice za 6500zł z montażem drugą ofertę jaką mam to Hőrmann za 7700zł. Co sądzicie o firmie krispol nie znam jej za bardzo, sam napęd do tej bramy jest znanej firmy Nice i tu znowu dylemat, może pomożecie w wyborze?

 

Widziałam i Krispola i Normstahla... wybraliśmy tego drugiego.

Firma proponująca nam Krispola oferowała kiepskiej jakości napęd a i struktura powierzchni bramy jakoś mniej nam odpowiadała. Oferta na bramę Normstahla po uwzględnieniu rabatów, zniżek (ta sama firma sprzedawała nam okna i drzwi wejściowe) była bardzo zbliżona cenowo w stosunku do Krispola.

Generalnie wygrała jakość za przystępną cenę :wink:

 

A możesz podać gdzie kupowałeś okna i bramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miroslaw6

Czy ktoś robił ostatnio świadectwo energetyczne?Potrzebne do odboru.Wydaje mi się że niedawno ktoś pisał o tym ale nie moge znaleść.Może jakiś namiar i cena?

 

500 zl kierownik budowy z naszej listy (dokładniejsze namiary mogę podać na priv). Cena taka ponieważ dom jest dość duży i dodatkowo jest zainstalowana klimatyzacja a to ponoć zwiększa koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupe.

Czy ktos z Was robiąc ogrzewanie korzystał z usług firmy Ekoszok z Obotryckiej? Mam od nich przyzwoita oferte z piecem Klimosza na paliwo stałe...(nie ma u mnie gazu a na p.c. mnie nie stac :( ). Jesli ktos robil prosze o opinie.

 

Pozdrawiam

Też się do nich wybieram chcę ją porównać z ofertą firmy Veros z Mierzyna. Dostałem od nich wycenę na kwotę 47tys. zł która obejmuje kompletną instalację c.o. c.w.o, instalacje gazową, hydraulikę, cały osprzęt tj. kominek z płaszczem wodnym, grzejniki, piec gazowy kondensacyjny ogólnie kompleksowa oferta.

Czy ktoś może ustosunkować się do tej kwoty, czy jest ona atrakcyjna, normalna czy za wysoka?

 

Chyba dobra oferta. Ja mam powierzchnie do grzania około 130 m2, oferta z firmy PRO jaka dostałam to trzydzieści kilka tysięcy, piec isomax kondens, grzejniki buderusa, stelaże TECE, w tym około 25 m2 podłogówki , kominka obecnie nie zakładam, jedynie robie wyprowadzenia wszystkie tez pod płaszcz wodny.

Z kominków ta firma oferuje makroterm- mowili ze około 10 tysiecy dodatkowo by było.

Na razie jestem zadowolona, ale firma jeszcze nie skończyła roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tynków, to nigdy nie słyszałem, żeby do malowania nie trzeba było kłaść gładzi :) To całkiem inna faktura niż tynk... Chyba,że tapeta...

 

Ja w bloku 8 letnim mam polozony jakis tynk, ktory wyglada prawie jak gladz. Nic zupelnie znim nie robilem. Wszyscy mysla ze to gladz lezy. A i tak byl lipnie polozony, bo to spoldzielnia robila wiec wiadomo - aby taniej. Jakby sie postarac to mogloby byc jeszcze ladniej

 

Fantom

ja widziałem tynk cementowo-wapienny położony tak, że gładź nie była potrzebna - po prostu majstersztyk. niestety na drugim końcu polski :-?

ja potwierdzę ta opinie http://www.muratordom.pl/eksperci_budowairemont/odpowiedz/tynk-cementowo-wapienny-_tradycyjny_,11272,54-0.htm

 

A ja zacytuję fragment z powyższego linka:

[...]Trudno mi się ustosunkować do tego czy powierzchnia tynku będzie nadawała się pod malowanie. Wszystko zależy od tego jaki efekt końcowy będzie dla Pana zadowalający. [...]

a ja nie widziałem różnicy między ścianą otynkowaną a rygipsem na poddaszu :o

warto zwrócić uwagę, że opinię wygłasza przedstawiciel producenta gładzi i tynków gipsowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Druga sprawa jaka mnie męczy to brama a dokładnie firma. Dostałem dzisiaj ofertę na bramę 5m Krispol z napędem Nice za 6500zł z montażem drugą ofertę jaką mam to Hőrmann za 7700zł. Co sądzicie o firmie krispol nie znam jej za bardzo, sam napęd do tej bramy jest znanej firmy Nice i tu znowu dylemat, może pomożecie w wyborze?

 

Widziałam i Krispola i Normstahla... wybraliśmy tego drugiego.

Firma proponująca nam Krispola oferowała kiepskiej jakości napęd a i struktura powierzchni bramy jakoś mniej nam odpowiadała. Oferta na bramę Normstahla po uwzględnieniu rabatów, zniżek (ta sama firma sprzedawała nam okna i drzwi wejściowe) była bardzo zbliżona cenowo w stosunku do Krispola.

Generalnie wygrała jakość za przystępną cenę :wink:

 

A możesz podać gdzie kupowałeś okna i bramę?

 

 

Z tego co sie orientuje to Hormann to dobra firma -ale dosc droga !!!!

my tez tak samo wybralismy Normstahl .Mamy zamowiona brame w cenie krispola( ta z kolei ferowala nma inna firma).I tez skorzystalismy z rabatow za zamowienie okien ,bramy w jednej firmie.Firma M&S

Wedlug pana ktory omawial nam bramy stwierdzil ze sama brama Krispol jest Ok ale ma kiepskie zamkniecie ktore mozna latwo otworzyc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 zł /m2.

tel. 509350861.

Ale bez żadnej recenzji bo praca nie skończona.

Czy ktoś może powiedzieć jakie koszty poniósł w związku z instalacją odkurzacza centralnego. Będziemy mieli 3 gniazda. Całość instalacji ok. 20 metrów rurek. Kilka kolanek. Wycena wyszła na 850 zł materiał i robocizna. Dużo, czy mało????

 

Widze , że ode mnie poszli do Ciebie :)

Ja też nie planowałam kłaść gładzi, ale chyba sie bez niej nie obedzie niestety.

Zwróc uwage na wszystkie wykonczenia okien, drzwi- w tych miejscach troche musieli mi porawic bo pekało.

Pozdrawiam

Ania

 

Wróce do tematu tynków. Dziś widziałam tynki od tego wykonawcy pomalowane na razie białym grunem i jestem zaskoczona, wygladają całkiem fajnie, jest co prawda struktura ziarnista- mi sie akurat to podoba, jestem tylko ciekawa, jak u mnie bedą one wyglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze tynki są ok. gnieniegdzie pękają, ale bez przesady. My chyba darujemy sobie gładź, bo aż taki estetami nie jesteśmy. Ko je widział chwali. jeszcze do końca nie wyschły, więc efekt połowiczny. Jedynie na sufitach chłopaki się nie przykładali, ale też nie wszędzie. W salonie gdzie mammy dużą powierzchnię wyszło ok. Natomiast niedoróbki są w małych pokojach, ale da się przeżyć.

Jedyne zastrzeżenie mam do czystości. Wysprzątałam dom na maksa, a został smietnik na podłogach. Dobrze, że Panowie którzy przyszli kłaśc papę byli wyrozumiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jak zwykle bez problemów się*nie obywa:( Mam prośbę, czy ktoś*zna murarza, który podjął by się*wymurowania okna luksferami i wybudowania ścianki z cegły rozbiórkowej? Ci co znam nie chcą*się*podjąć*takich "małych" robót.

spróbuj wśród ekip remontowych, nie budowlanych. oni są przyzwyczajeni do małych robótek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wśród ekip remontowych, nie budowlanych. oni są przyzwyczajeni do małych robótek :wink:

 

Ale gdzie takich szukać, nie chcę*pierwszej lepszej bo nie mam czasu ich pilnować.

ba, żebym to ja wiedział :wink: ale np. w castoramie przy wejściu jest gablotka z wizytówkami fachowców różnych - może tam? albo żółte strony i telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...