Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Ma ktos na zbyciu drzwi budowlane ? Ewentualnie gdzie mozna kupic (i za ile) jakies najtansze ? W casto kiedys widzialem zwykle blaszaki ale chyba ponad 300 kosztowaly

 

Fantom

 

Nie wiem jakie Cię interesują, u nas drzwi bez blachy się sprawdziły-mamy jedne na zbyciu z ościeżnicą, szerokość otworu 100 cm. Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam pytanie -jaką grubosc welny dajecie na ocieplenie dachu ???

 

16+5

 

Ja sie dopiero pomalu szykuje, ale mysle ze dam 15 + 10 (krokwie mam 16).

 

Fantom

 

Czyli mniej niz 20 nie ma co dawac ??? dobrze rozumiem ??? :oops: :oops: ja zielona w tym calkiem jestem :wink:

 

Zwroc uwage na parametry welny. Generalnie mozesz dac cieniej drozszej lub grubiej tanszej. Efekt bedzie podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy pewnie od tego ile km kabla masz do polozenia, ile punktow, na jakim osprzecie, itp. Jak ja robilem elektryke, to cena wyjsciowa robocizny wynosila 50zl za punkt, ale dawalo sie zalatwic za polowe tej ceny.

 

Co do osprzetu, to mozesz samodzielnie zapukac do hurtowni i poprosic o wycene materialu. Moze akurat wyjdzie taniej.

 

Ale ja kompletnie się na tym nie znam, mój maż również i przyznam się że nawet nie wiem o co pytać. Jakie kable, skrzynki, rozdzielniki itd. Poprostu czarna magia. Dlatego też szukam jakiegoś fachowca, który zaproponuje rozwiązania dobre dla inwestora a nie wygodne dla niego.

 

To lepiej zacznij sie doksztalcac lub znajdz kogos, kto sie zna i bedzie ciebie reprezentowac. Szczerze. Juz podstawowa wiedza pozwala na wylapanie "grubych" bledow wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie -jaką grubosc welny dajecie na ocieplenie dachu ???

 

16+5

 

Ja sie dopiero pomalu szykuje, ale mysle ze dam 15 + 10 (krokwie mam 16).

 

Fantom

 

Czyli mniej niz 20 nie ma co dawac ??? dobrze rozumiem ??? :oops: :oops: ja zielona w tym calkiem jestem :wink:

 

Zwroc uwage na parametry welny. Generalnie mozesz dac cieniej drozszej lub grubiej tanszej. Efekt bedzie podobny.

 

No tu trzeba jeszcze zwrocic uwage na zakrycie krokwii. Teoretycznie to nie duzo, ale jest to sporo mostkow termicznych. I Jakby dac super welne ale tylko na grubisc krokwi to mamy pelno pionowcyh pasow nieocieplonych. Lepiej wiec jest chyba dac slabsza (a jak ktos ma kase to i lepsza) ale z przykryciem krokwi od wewnatrz.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie -jaką grubosc welny dajecie na ocieplenie dachu ???

 

16+5

 

Ja sie dopiero pomalu szykuje, ale mysle ze dam 15 + 10 (krokwie mam 16).

 

Fantom

 

Czyli mniej niz 20 nie ma co dawac ??? dobrze rozumiem ??? :oops: :oops: ja zielona w tym calkiem jestem :wink:

 

Zwroc uwage na parametry welny. Generalnie mozesz dac cieniej drozszej lub grubiej tanszej. Efekt bedzie podobny.

 

No tu trzeba jeszcze zwrocic uwage na zakrycie krokwii. Teoretycznie to nie duzo, ale jest to sporo mostkow termicznych. I Jakby dac super welne ale tylko na grubisc krokwi to mamy pelno pionowcyh pasow nieocieplonych. Lepiej wiec jest chyba dac slabsza (a jak ktos ma kase to i lepsza) ale z przykryciem krokwi od wewnatrz.

 

Fantom

 

dzięki bardzo !! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy [...]

 

Ale ja kompletnie się na tym nie znam, mój maż również i przyznam się [...]...

 

Nigdy nie przyznawaj się, że czegoś nie wiesz. Jak nie wiesz, powiedz, że sprawdzisz, albo musisz się zastanowić i się dowiedz!

W tym kraju nawet w warsztacie samochodowym nie można się przyznawać, że się nie zna... Ba, nawet u lekarza lepiej wiedzieć co Ci jest... ;)

 

To lepiej zacznij sie doksztalcac lub znajdz kogos, kto sie zna i bedzie ciebie reprezentowac.

 

Święta prawda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakiś czas temu prosiłam o listę polecanych wykonawców... :( nie dostałam jej niestety, a nadszedł moment gdy byłaby mi bardzo pomocna.

 

Mój adres mail - [email protected]

 

Biorac pod uwage, ze to Twoj drugi post, to pierwszy byl z prosba o liste i drugi tez jest z prosba o liste :) Niezla aktywnosc

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy [...]

 

Ale ja kompletnie się na tym nie znam, mój maż również i przyznam się [...]...

 

Nigdy nie przyznawaj się, że czegoś nie wiesz. Jak nie wiesz, powiedz, że sprawdzisz, albo musisz się zastanowić i się dowiedz!

W tym kraju nawet w warsztacie samochodowym nie można się przyznawać, że się nie zna... Ba, nawet u lekarza lepiej wiedzieć co Ci jest... ;)

 

 

Wogle najlepiej byc omnibusem :p

Bez przesady.... od tego wynajmuje sie inspektora nadzoru, aby patrzyl na wszystko i reprezentowal interesy tzw. inwestora. Z drugiej strony, warto tez wiedziec czego sie chce. Najgorzej jest, jak nie do konca jest sie zdecydowanym na jakies rozwiazanie (np. ja) a wykonawca chcialby wiedziec co i jak ma robic bo wchodzi na plac budowy :D Wiedza inwestora pomaga, ale nie jest niezbedna ;D

 

Qrcze prosilem o wzory umow o budowe stanu surowego... i zero odzewu bylo. Nikt z was nie budowal w oparciu o umowe? Wszystko na gebe albo recznie pisane na kolanie? ;>

 

Szymek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy [...]

 

Ale ja kompletnie się na tym nie znam, mój maż również i przyznam się [...]...

 

Nigdy nie przyznawaj się, że czegoś nie wiesz. Jak nie wiesz, powiedz, że sprawdzisz, albo musisz się zastanowić i się dowiedz!

W tym kraju nawet w warsztacie samochodowym nie można się przyznawać, że się nie zna... Ba, nawet u lekarza lepiej wiedzieć co Ci jest... ;)

 

 

Wogle najlepiej byc omnibusem :p

Bez przesady.... od tego wynajmuje sie inspektora nadzoru, aby patrzyl na wszystko i reprezentowal interesy tzw. inwestora. Z drugiej strony, warto tez wiedziec czego sie chce. Najgorzej jest, jak nie do konca jest sie zdecydowanym na jakies rozwiazanie (np. ja) a wykonawca chcialby wiedziec co i jak ma robic bo wchodzi na plac budowy :D Wiedza inwestora pomaga, ale nie jest niezbedna ;D

 

Qrcze prosilem o wzory umow o budowe stanu surowego... i zero odzewu bylo. Nikt z was nie budowal w oparciu o umowe? Wszystko na gebe albo recznie pisane na kolanie? ;>

 

Szymek ;)

 

podaj maila to Ci wyśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze prosilem o wzory umow o budowe stanu surowego... i zero odzewu bylo. Nikt z was nie budowal w oparciu o umowe? Wszystko na gebe albo recznie pisane na kolanie? ;>

 

Szymek ;)

 

Dzięki wszystkim za dobre rady :)

szymekkk masz świętą rację, parwie nikt nie ma umowy, nie mieli elektryków i całej reszty. :D Poczekaj my się wybudujemy i też czasami pocwaniakujemy :roll:

Podaj e-maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, podejrzewam, że umowy spisuje niewiele osób. Ja umowy nie miałem i chłopaki próbowali coś tam ściemniać, że czegoś tam i czegoś w cenie nie było, ale wtedy zderzali się z możliwością niewypłacenia ostatniej części. Ochota do zrobienia rzeczy "których nie było" wracała natychmiast. Jeśli chodzi o elektryków, to u mnie robiło dwóch porządnych kolesi, ale na drugą zmianę, bo na budowę przyjeżdżali wieczorami po skończeniu pracy, że tak powiem, "właściwej". Jeśli komuś nie przeszkadza taka metoda pracy to mogę dać kontakt.

 

Pozdrawiam,

zółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze prosilem o wzory umow o budowe stanu surowego... i zero odzewu bylo. Nikt z was nie budowal w oparciu o umowe? Wszystko na gebe albo recznie pisane na kolanie? ;>

 

Szymek ;)

 

Witaj.

 

Wielu z nas nie zawiera takich umów, bo bez nich jest taniej :)

My musimy pochwalić, że mamy stan "zero" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kogos sprawdzonego do wylewek. Poprosze o namiary bo lista wykonawcow dostepna niestety tylko dla zasluzonych.

 

Jest ktos chetny do transporu laczonego (szambo)?

 

witam!

nie wiem czy jeszcze kogoś szukasz. osobiście polecam pana Kazia Bejnarowicza POS BUD, tel. 601 934 818.

u mnie domek ok. 180m2 zrobili w ciągu 1 dnia i powiem, że jestem zadowolony i z pracy i z jakości.

 

pzdr - rojes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze prosilem o wzory umow o budowe stanu surowego... i zero odzewu bylo. Nikt z was nie budowal w oparciu o umowe? Wszystko na gebe albo recznie pisane na kolanie? ;>

 

Szymek ;)

 

Witaj.

 

Wielu z nas nie zawiera takich umów, bo bez nich jest taniej :)

My musimy pochwalić, że mamy stan "zero" :)

 

Gratulacje, a pamiętam jak szukaliście kogoś do adaptacji projektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze prosilem o wzory umow o budowe stanu surowego... i zero odzewu bylo. Nikt z was nie budowal w oparciu o umowe? Wszystko na gebe albo recznie pisane na kolanie? ;>

 

Szymek ;)

 

Dzięki wszystkim za dobre rady :)

szymekkk masz świętą rację, parwie nikt nie ma umowy, nie mieli elektryków i całej reszty. :D Poczekaj my się wybudujemy i też czasami pocwaniakujemy :roll:

Podaj e-maila.

 

To nie do końca tak.

Wzory są gotowe na googlach, ja dostałem umowę od firmy, przeczytałem i podpisałem, potem do pieca i tyle... A z wykonawcami jest tak, jak jest...

Nie zawsze jest się kim chwalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtorkowo

Mam pytanie, bo zgapiłam się strasznie. Nie sprawdziałam wymiarów drzwi wewnętrnzych jak mi murowali , ani przed tynkowaniem.

Teraz mam problem, jak się okazuje niektóre otwory maja taki wymiar , że nawet listwa maskująca nie zakryje luk.

Czy ktoś z Was też musiał domurowywać cienki pasek nad drzwiami albo wzdłuż jednego boku drzwi?

Czy było to potem w efekcie końcowym widoczne? czy nie pękałao?

 

Czy macie jakiegoś poleconego tykarza który podjoł by sie takich porawek, poza oczywiście łataniem scian po hydrauliku?

 

Jeśli tak to prosze o namiary na priw.

 

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtorkowo

Mam pytanie, bo zgapiłam się strasznie. Nie sprawdziałam wymiarów drzwi wewnętrnzych jak mi murowali , ani przed tynkowaniem.

Teraz mam problem, jak się okazuje niektóre otwory maja taki wymiar , że nawet listwa maskująca nie zakryje luk.

Czy ktoś z Was też musiał domurowywać cienki pasek nad drzwiami albo wzdłuż jednego boku drzwi?

Czy było to potem w efekcie końcowym widoczne? czy nie pękałao?

 

Czy macie jakiegoś poleconego tykarza który podjoł by sie takich porawek, poza oczywiście łataniem scian po hydrauliku?

 

Jeśli tak to prosze o namiary na priw.

 

Pozdrawiam

Ania

 

Witam, ja też tak mialem ale z własnej głupoty bo sam tak kazałem murować, gdyż mialy być drzwi zamawiane u stolarza, ale finanse zweryfikowały plany :x . Ekipa, która mi robiła gładzie przykleiła mi dwie warstwy płyty gipsowej i starczylo, żeby listwy załonily szpary. Nie polecę ich bo byli strasznie drodzy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtorkowo

Mam pytanie, bo zgapiłam się strasznie. Nie sprawdziałam wymiarów drzwi wewnętrnzych jak mi murowali , ani przed tynkowaniem.

Teraz mam problem, jak się okazuje niektóre otwory maja taki wymiar , że nawet listwa maskująca nie zakryje luk.

Czy ktoś z Was też musiał domurowywać cienki pasek nad drzwiami albo wzdłuż jednego boku drzwi?

Czy było to potem w efekcie końcowym widoczne? czy nie pękałao?

 

Ja tak mialem. Przy montazu drzwi wypelnili mi dziury styropianem i pianka. Po usunieciu nadmiaru zaszpachlowalem to i zamalowalem. Na razie trzyma i nie peka. Najlepiej byloby dac siatke i dopiero zaszpachlowac, ale powstalaby gorka. Jak peknie to najwyzej wypelnie akrylem i zamaluje na nowo. Nie pierwsze i nie ostatnie pekniecie to bedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...