Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam wtorkowo

Mam pytanie, bo zgapiłam się strasznie. Nie sprawdziałam wymiarów drzwi wewnętrnzych jak mi murowali , ani przed tynkowaniem.

Teraz mam problem, jak się okazuje niektóre otwory maja taki wymiar , że nawet listwa maskująca nie zakryje luk.

Czy ktoś z Was też musiał domurowywać cienki pasek nad drzwiami albo wzdłuż jednego boku drzwi?

Czy było to potem w efekcie końcowym widoczne? czy nie pękałao?

 

Ja tak mialem. Przy montazu drzwi wypelnili mi dziury styropianem i pianka. Po usunieciu nadmiaru zaszpachlowalem to i zamalowalem. Na razie trzyma i nie peka. Najlepiej byloby dac siatke i dopiero zaszpachlowac, ale powstalaby gorka. Jak peknie to najwyzej wypelnie akrylem i zamaluje na nowo. Nie pierwsze i nie ostatnie pekniecie to bedzie ;)

 

Bo to się wypełnia regipsami!!!!!!!!!!!!!!

Szpachluje tynkiem, potem gładzią ! U mnie nawet nie trzeba było nic poprawiać po montażu drzwi. Ściany byłu malowane przed montażem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wtorkowo

Mam pytanie, bo zgapiłam się strasznie. Nie sprawdziałam wymiarów drzwi wewnętrnzych jak mi murowali , ani przed tynkowaniem.

Teraz mam problem, jak się okazuje niektóre otwory maja taki wymiar , że nawet listwa maskująca nie zakryje luk.

Czy ktoś z Was też musiał domurowywać cienki pasek nad drzwiami albo wzdłuż jednego boku drzwi?

Czy było to potem w efekcie końcowym widoczne? czy nie pękałao?

 

Ja tak mialem. Przy montazu drzwi wypelnili mi dziury styropianem i pianka. Po usunieciu nadmiaru zaszpachlowalem to i zamalowalem. Na razie trzyma i nie peka. Najlepiej byloby dac siatke i dopiero zaszpachlowac, ale powstalaby gorka. Jak peknie to najwyzej wypelnie akrylem i zamaluje na nowo. Nie pierwsze i nie ostatnie pekniecie to bedzie ;)

 

Bo to się wypełnia regipsami!!!!!!!!!!!!!!

Szpachluje tynkiem, potem gładzią !

 

Dzieki za odpowiedź

Już myslałam, ze tylko ja byłam taka nieuważna hihi

Ja chce wstawić drzwi na samym koncu, więc już teraz bede musiała przygotowć otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kogos sprawdzonego do wylewek. Poprosze o namiary bo lista wykonawcow dostepna niestety tylko dla zasluzonych.

 

Jest ktos chetny do transporu laczonego (szambo)?

 

witam!

nie wiem czy jeszcze kogoś szukasz. osobiście polecam pana Kazia Bejnarowicza POS BUD, tel. 601 934 818.

u mnie domek ok. 180m2 zrobili w ciągu 1 dnia i powiem, że jestem zadowolony i z pracy i z jakości.

 

pzdr - rojes

też go polecam,u mnie robił ma jeden minus- jest drogi i czasem próbuje cwaniakować.Ale wylewki były pierwsza klasa.

Na liście jest chyba paru też nie złych a tańszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakiś czas temu prosiłam o listę polecanych wykonawców... :( nie dostałam jej niestety, a nadszedł moment gdy byłaby mi bardzo pomocna.

 

Mój adres mail - [email protected]

Pościemniaj trochę. Lista jest dla aktywnych :) No i trzeba skierować się do odpowiedniej osoby :) To nie ja... :)

 

 

Biorac pod uwage, ze to Twoj drugi post, to pierwszy byl z prosba o liste i drugi tez jest z prosba o liste Niezla aktywnosc

 

Wybaczcie chciałabym się czasem więcej poudzielać, ale jeszcze nie mam czym się dzielić a też nie chcę nikogo w błąd wprowadzić, jeśli będę potrafiła coś doradzić na pewno się odezwę tym czasem podczytuję i analizuję.

Natomiast na ściemnianie nie mam czasu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wy tak kisicie w gaciach tak tę listę jak by to był nie wiadomo jaki skarb . Jakim prawem uzależnia ktoś podania takiej listy komuś pod warunkiem udzielania się na forum - to jakiś idiotyzm. Może wprowadźcie minimalny limit np 100 postów.

Można pisać posty owszem codzienie witam poniedziałkowo, wtorkowo, deszczowo i czort wie jakie jeszcze aby licznik bił i nikt nie zarzucił braku aktywności, tylko czy to coś wnosi na forum.

Jak widze nie jest to pierwszy przypadek. Ja sam kiedyś korzystałem z tej listy i była mi bardzo pomocna ale jak by mi ktoś powiedział, że mam za mało postów aby ją otrzymać to za przeproszeniem "weź koleś koło i pierdzielni się w czoło". Siedzę na tym forum już 5 lat i wisi mi ile mam postów a w stosunku do innych młodszych uzytkowników to się do nich nie umywam.

Skoro jest już takie forum i grupa budujących w naszym rejonie to u licha dlaczego sobie rzucacie kłody pod nogi zamiast ułatwiać. Skoro dziewczyna potrzebuje listę to "szczukot" zamiast głupiego komentarza powinienieś napisac kto prowadzi listę i tyle, al nie licznik nabijać.

Na koniec rzby nik t nie myśłał że walczę o te listę bo też potrzebuję to nie,

ja budynek mam skończony.

 

p.s. bernadetka myślę, że ktoś życzliwy z tego forum udostepni Ci jednak tę listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wy tak kisicie w gaciach tak tę listę jak by to był nie wiadomo jaki skarb [...]

Nerwowy rocznik... Trzeba się uśmiechnąć do niejakiego: matam

Lista jest nie oficjalnym źródłem informacji i należy się oczywiście każdemu. Powstała z prywatnej inicjatywy i bezinteresownie... Zasady ogólne ustala pomysłodawca. Oczywiście nie ma limitu postów żeby ją otrzymać, ale minimum wysiłku nikogo nie zabije... To oczywiście moje zdanie na ten temat.

Pozdrawiam bernadetkę i życzę cierpliwości ;) i czasu na ściemnianie ;)

Tu jest adres gdzie kierować prośby i zażalenia : [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wy tak kisicie w gaciach tak tę listę jak by to był nie wiadomo jaki skarb . Jakim prawem uzależnia ktoś podania takiej listy komuś pod warunkiem udzielania się na forum - to jakiś idiotyzm. Może wprowadźcie minimalny limit np 100 postów.

Można pisać posty owszem codzienie witam poniedziałkowo, wtorkowo, deszczowo i czort wie jakie jeszcze aby licznik bił i nikt nie zarzucił braku aktywności, tylko czy to coś wnosi na forum.

Jak widze nie jest to pierwszy przypadek. Ja sam kiedyś korzystałem z tej listy i była mi bardzo pomocna ale jak by mi ktoś powiedział, że mam za mało postów aby ją otrzymać to za przeproszeniem "weź koleś koło i pierdzielni się w czoło". Siedzę na tym forum już 5 lat i wisi mi ile mam postów a w stosunku do innych młodszych uzytkowników to się do nich nie umywam.

Skoro jest już takie forum i grupa budujących w naszym rejonie to u licha dlaczego sobie rzucacie kłody pod nogi zamiast ułatwiać. Skoro dziewczyna potrzebuje listę to "szczukot" zamiast głupiego komentarza powinienieś napisac kto prowadzi listę i tyle, al nie licznik nabijać.

Na koniec rzby nik t nie myśłał że walczę o te listę bo też potrzebuję to nie,

ja budynek mam skończony.

 

p.s. bernadetka myślę, że ktoś życzliwy z tego forum udostepni Ci jednak tę listę.

 

Witam

Zgadzam się z Toba całkowicie. Ja mam sporo zajęć poza budową i też mi nie w głowie zciemnianie aby tylko posty nabijać. Rozumiem , ze ktos może to robić jesli do budowy szykuje sie dłuższy czas. Częśc z nas jednak od podjecia decyzji o budowie do rozpoczecia prac ma naprawde krótki okres czasu, dotego buduje w pojedynke co wiąże sie z tym że wszystkie prace ma tylko na swojej głowie, i w zwiazku z tym nie zdążyła wypracować sobie długiej historii na forum. Ja też juz prosiłam uprawnioną osobe o liste, ale niestey jej nie dostałam. więc jak dotąd twierdze , że lista jest chyba tylko dla tych co się juz wybudowali, tylko tak na prawde po co im ona.

Miemniej jednak powiem, ze spotkałam tu sporo sprzyjających mi ludzi, za co jestem bardzo wdzieczna, bo dzieki temu moja budowa posuwa sie naprzód.

I własnie z sukcesem dotarłam do tak zwanego stanu developerskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prawie wakacyjnie WSZYSTKICH! Mogę się pochwalić, że ja też coś mam :lol:

Właśnie tydzień temu miałem odbiór :D no a zaraz po tym spotkanie u notariusza :D

Czyli moi drodzy mam swoje cztery kąty ...a ja piąty...zaczyna się teraz taniec pingwina :lol: i wykańczanie,wykańczanie...

Teraz dopiero będę miał fuul kontakt z różnymi fachowcami i fuchowcami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wy tak kisicie w gaciach tak tę listę jak by to był nie wiadomo jaki skarb [...]

Nerwowy rocznik... Trzeba się uśmiechnąć do niejakiego: matam

Lista jest nie oficjalnym źródłem informacji i należy się oczywiście każdemu. Powstała z prywatnej inicjatywy i bezinteresownie... Zasady ogólne ustala pomysłodawca. Oczywiście nie ma limitu postów żeby ją otrzymać, ale minimum wysiłku nikogo nie zabije... To oczywiście moje zdanie na ten temat.

Pozdrawiam bernadetkę i życzę cierpliwości ;) i czasu na ściemnianie ;)

Tu jest adres gdzie kierować prośby i zażalenia : [email protected]

 

Spokojny ze mnie człowiek, ale na idiotyzmy reaguje jak by mnie ktoś kwasem oblał. O ile mnie pamięć nie myli to matam prowadzi tę listę w spadku po osobie ,która ją założyła ale nie pamiętam kto to był. Wtedy nie było mowy o durnym nabijaniu postów aby w akcie wielkiej łaski stać się jej szczęśliwym posiadaczem. Mi również ta lista też bardzo pomogła i podobnie jak anadama, ciągnę budowę sam i też nigdy nie miałem czasu w trakcie budowy na lansowanie się na forum. wracając do dostepności listy kiedyś padł pomysł aby udostępniać listę tylko ludziom z forum bo ponoć dostawali tę listę potencjalni wykonawcy, którzy na niej byli i w czasie prosperity na rynku budowlanym obrastali w piórka kiedy ludzie ich za mocno chwalili. Ale teraz to nie ekipa stawia warunki jak jeszce 1,5 roku temu tylko inwestor i obawa ,że ekipy wykorzastają listę przeciwko nam można między bajki włożyć, zresztą uważam ,że wtedy też. Dlatego apeluję o rozsądek aby forumowiczom z naszej grupy udostępniać listę w ramach zwykłej ludzkiej życzliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prawie wakacyjnie WSZYSTKICH! Mogę się pochwalić, że ja też coś mam :lol:

Właśnie tydzień temu miałem odbiór :D no a zaraz po tym spotkanie u notariusza :D

Czyli moi drodzy mam swoje cztery kąty ...a ja piąty...zaczyna się teraz taniec pingwina :lol: i wykańczanie,wykańczanie...

Teraz dopiero będę miał fuul kontakt z różnymi fachowcami i fuchowcami :wink:


  •  
    Witam, a co to po odbiorze trzeba jeszcze do notariusza się udać?
    Pytanie do tych co już mieszkają: Tydzień temu odesłali mi papiery z Polic, że kończą postępowanie dot.Odbioru Budynku, trwało to 2 tygodnie od momentu złożenia, nikt się na szczęście nie pojawił :) . Co mam dalej robić?, można się już meldować, czy trzeba jeszcze coś robić, jakiś notariusz, księgi wieczyste itd.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Joj to ja mam chyba mega stara liste bo z 2007 !! Bardzo jest mi pomocna .

dzieki niej wybralam okna :wink:

 

ja mam pytanie ile teraz biora za ocieplenie dachu ???? ( robocizna )

 

I czy za zrobienie elewacji 40zl m2 to rozsadna cena ??? (robocizna )

 

ocieplenie dachu + regipsy: 55zł/m2 (nam właśnie robią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy macie kogoś godnego polecenia jeśli chodzi projektowanie wnętrz?

 

Wiadomość poszła na priv, jeśli chodzi o cenę to sprawa bardzo indywidualna w zależności od zakresu usługi najlepiej zadzwoń i przedstaw jej swoją sytuację.

 

Ja konsultowałam się z nią już na etapie projektowania, gdyż zamówiłam projekt indywidualny i chciałam poznać osoby niezależnej pomysły na zagospodarowanie pomieszczenia rekreacyjnego z pustkę w stropie, przeszklenie (oranżerię) oraz kuchnię z wyspą.

 

uff zaczęłam się lansować :wink: na forum

 

maro74 dziękuję za wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prawie wakacyjnie WSZYSTKICH! Mogę się pochwalić, że ja też coś mam :lol:

Właśnie tydzień temu miałem odbiór :D no a zaraz po tym spotkanie u notariusza :D

Czyli moi drodzy mam swoje cztery kąty ...a ja piąty...zaczyna się teraz taniec pingwina :lol: i wykańczanie,wykańczanie...

Teraz dopiero będę miał fuul kontakt z różnymi fachowcami i fuchowcami :wink:


  •  
    Witam, a co to po odbiorze trzeba jeszcze do notariusza się udać?
    Pytanie do tych co już mieszkają: Tydzień temu odesłali mi papiery z Polic, że kończą postępowanie dot.Odbioru Budynku, trwało to 2 tygodnie od momentu złożenia, nikt się na szczęście nie pojawił :) . Co mam dalej robić?, można się już meldować, czy trzeba jeszcze coś robić, jakiś notariusz, księgi wieczyste itd.??

Zameldować się można już po podpisaniu trzech umów z mediami (np. woda, prąd i gaz... śmieci i takie tam)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...