Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Ja niestety nie mogę pomóc w sprawie słupków, kupowaliśmy te standardowe na płot tymczasowy jak na razie tylko.

 

Mam jednak pytanie dotyczące budowy podłącza wody. Mam już wszystkie dokumenty potrzebne do budowy problem tylko z ekipą do budowy podłącza. Woda jest po drugiej stronie drogi polnej więc nie jest to odległość większa niż 10m. Narazie dostałam jedną wycenę - 4400zł, co wydaje mi się być dość wysoką ceną. A ile Wy płaciliście za budowę podłącza wody, może możecie kogoś jeszcze polecić?

 

Witaj

Ja również jestem na etapie poszukiwania firmy która wykona przyłacza (woda, ścieki + deszczówka). Napisz gdzie się budujesz, jeśli w gminie Dobra mogę podać kilka telefonów.

pozdrawiam Barnich

 

Jezeli w gminie Dobra to najlepiej pewnego Pana "polecanego" przez wodociagi :) Mimo tego nie ejst monopolista a ma kilk aplusow : robi tanio (zaplacilem chyba 3400) i nawet nie trzeba miec papierow wszystkich.

Co do kanalizy to podlacza sie ja chyba na sam koniec budowy - bo w trakcie nei potrzebna a kosztuje miesiecznie itp.

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:( no i niestety , chyba się pozmieniało

 

2,5m to standard

przy dłuższych same problemy

niby mozna wyciąć ale trzeba w nadleśnictwie założyć w komputerze nową pozycję typu "kołki 3m" a to juz problem

nikt nie chce tego robić przy ilości 40-50 szt.

 

no i po co komu były komputery - jak teraz same problemy :D

 

Spróbujcie zadzwonić pod ten numer 790407082 my w tamtym roku zamawialiśmy stemple 3 i 4,5 metrowe - nie było problemów - zrobili na zamówienie. Tylko nie wiem czy numer jest jeszcze aktualny :roll:

 

Ogolnie nei mozna kupic "slupkow" 3 m i wiecej bo to juz nie sa slupki. Wtedy sa to juz ogolnie stemple budowlane i dlatego sa po prostu drozsze. Musza byc bardziej proste, grubsze itp. bo uzywa sie je w wiekszosci jako podpory a nie pod siateczke z druciku.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie bo nie mogę znaleźć na stronie gminy ile kosztuje m3 wody bez kanalizacji w gminie Dobra

 

Na umowie z Wodociągami Goleniów mam 2,39 + 7%VAT

 

ArKaMa a ty przypadkiem nie budujesz Rodo 6 w Dołujach bo już nie pamiętam?

2xtak :) :)

Tak w Dołujach - Sloneczny Sad

Tak Rodo6 2g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie bo nie mogę znaleźć na stronie gminy ile kosztuje m3 wody bez kanalizacji w gminie Dobra

 

Na umowie z Wodociągami Goleniów mam 2,39 + 7%VAT

 

ArKaMa a ty przypadkiem nie budujesz Rodo 6 w Dołujach bo już nie pamiętam?

2xtak :) :)

Tak w Dołujach - Sloneczny Sad

Tak Rodo6 2g

 

Ja w poniedziałek startuje (humus) z Rodo 6 2G :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z pytaniem do tych co kupowali już dachówkę.

Jaki rabat udało się wam wynegocjować od całego kosztorysu?

I jeszcze jedno...

Czy nie ma ktoś na zbyciu samego wkładu ceramicznego do komina o średnicy 160 i 180?Potrzebujemy po kawałku dołożyć do dwóch kominów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może ile średnio zajmuje czasu zdjęcie humusu pod dom o pow. zabudowy 130m2 - 140m2 ?

Jeżeli nie ma jakichś niespodzianek typu 500 kg bomba lotnicza to jakieś 3 godz z przerwą obiadową :).

 

Mi powiedział gościu około 5h do 0,5m głębokości.

Może być i 5 godzin bez przerwy obiadowej :). Zależy jakim sprzętem, gdzie to przemieszczać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może ile średnio zajmuje czasu zdjęcie humusu pod dom o pow. zabudowy 130m2 - 140m2 ?

Jeżeli nie ma jakichś niespodzianek typu 500 kg bomba lotnicza to jakieś 3 godz z przerwą obiadową :).

 

Mi powiedział gościu około 5h do 0,5m głębokości.

Może być i 5 godzin bez przerwy obiadowej :). Zależy jakim sprzętem, gdzie to przemieszczać itd.

 

W sumie dobrze powiedzial z tymi 5 h - ale kto zdejmuje 0,5 m humusu ?? Chyba, ze masz na maksa krzywa dzialke itp. U mnie wszystkiego zdjete bylo maks 30 cm.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ruszę temat hydrauliki -zrobilismy wycene w 3 firmach .chcemy piec na bkogroszek + solary ( tzn zalezy czy gmina dofinansuje -no i juz wiemy ze nie finansuja w tej chwili !!!!).

ceny mamy od 47tys -55tys rozbierznosc duza i jeszcze oan ktory dal najwieksza cena normalnie namolniak jeden wciaz wydzwania mimo ze mowilismy ze to bedziemy robic za jakies 2mce i sprowadzamy cenuy jeszcze innych firm

 

-47tys w firmie na struga HYDROPAN2 djdzie do ceny cos ba pan nie policzyl hydroforu -pan bardzo malo kumunikatywny wrecz prawie niemowa !!!!!

-53tys PRO NA BOHATEROW WARSZAWY tu facet byl bardzo przekonujacy wszystko klarowal jak krowien na rowie i dawal jakies tam swoje pomysly

-55ys WINSAR TAMA POMORZANSKA -pan namolniak

 

ktos moze robil w tych firmach i ma jakies opionie na ich temat ????

 

Obecnie robie w firmie PRO- jak na razie wporzadku, ale jeszcze nie skończyli wiec nie chciałabym na przód sie wypowiadać

 

jak juz skoncza jakis etap to prosze o opinie bo chyba skłonimy sie ku tej firmie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...