Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Czy naprawdę nikt nie robił przyłącza wody??

Ja kiedyś sądziłam, że nikt schodów wewnętrznych nie robił :lol:, a teraz okazuje się, że to zewnetrznych i tarasów nikt nie ma :cry:

Robiłam przyłącze wodociagowe z p. Piotrem poleconym przez forumowiczów a teraz deszczówkę bedzie mi robił. Sympatyczny gość, szybko i sprawnie i fachowo robi i wszystko załatwia. Trochę trwało zanim podpisałam umowę z wodociagami - geodeta opieszale robił mapki, ale wodę miałam cały czas dostępną. Ze swojej strony polecam a tel. wrzucam na p.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie robił przyłącza wody??

 

Ja robilem :)

Namairy mialem tez z grupy : Kobus 887 585 791

Gosciu "preferowany" przez Goleniow (czyli Dobra itp tez). Mimo tego nie jest wcale drogi. Z zebranych danych byl tylko od jednej firmy drozszy. A do tego bez problemu zalatwia wszystkie papiery itp.

 

Fantom

 

U mnie Kobus też robił z "polecenia" wodociągów.

Jeżeli chodzi o papierologie to nie mam zastrzeżeń.

Jeżeli chodzi o profesjonalizm to moim zdaniem nie jest już tak dobrze.

U mnie 3 chłopaków (baaardzo młodych pracowników pana Kobusa) przekopywało się przez drogę żwirową przez 2 dni! to samo mini koparką można było zrobić przez 1-2h.

Nie jest to bez znaczenia kiedy płaci się za zajęcie pasa ruchu w gminie.

Zdecydowanie zabrakło precyzji wykonania przyłącza.

Generalnie drugi raz nie skorzystałbym z oferty.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da ktos namairy na jakas firemke/osobe ktora zrobi przylacze gazu ?

 

Fantom

ps. W ktorym momencie to powinno sie zrobic ? Po wykonaniu ocieplenia ? Zastanawiam sie co ze skrzyneczka/zaworem na elewacji - wole aby bylo lekko schowane.

 

503 174 326 pan Adam - facet jest ekspresowy i solidny. Wpadł w weekend a po kilku dniach gaz już był (łącznie z umową). Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Czy możecie napisać po ile były dostępne bloczki fundamentowe i porotherm w bumie budowlanym w 2007. Właśnie siedzę z kumplem rozmawiamy o budowaniu o cenach materiałów i chcemy porównać ceny teraźniejsze z tymi w czasie kiedy trzeba było czekać na materiał 3 tygodnie i dłużej.

 

Artur, a ile płaciłeś teraz za bloczki i gdzie kupiłeś?, ja własnie poszukuje bloczków.

 

kupowałem po 4,90 ale to była cena dla mnie od kolegi z transportem

 

A jaki wymiar ma ten bloczek za 4,90?

 

Pustak Wienerberger 25 POROTHERM rozmiar 373 / 250 / 238 zużycie - 11 szt / m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie robił przyłącza wody??

 

Ja robilem :)

Namairy mialem tez z grupy : Kobus 887 585 791

Gosciu "preferowany" przez Goleniow (czyli Dobra itp tez). Mimo tego nie jest wcale drogi. Z zebranych danych byl tylko od jednej firmy drozszy. A do tego bez problemu zalatwia wszystkie papiery itp.

 

Fantom

 

U mnie Kobus też robił z "polecenia" wodociągów.

Jeżeli chodzi o papierologie to nie mam zastrzeżeń.

Jeżeli chodzi o profesjonalizm to moim zdaniem nie jest już tak dobrze.

U mnie 3 chłopaków (baaardzo młodych pracowników pana Kobusa) przekopywało się przez drogę żwirową przez 2 dni! to samo mini koparką można było zrobić przez 1-2h.

Nie jest to bez znaczenia kiedy płaci się za zajęcie pasa ruchu w gminie.

Zdecydowanie zabrakło precyzji wykonania przyłącza.

Generalnie drugi raz nie skorzystałbym z oferty.

pozdrawiam

 

A jak bylo cenowo ?

Co do samej pracy : fakt. Wykonuje ja "rodzinnie". A w przypadku jak u Ciebie, wczesniej mogles uzgodnic jak to bedzie. U mnie przyjechal, popatrzal i powiedzial, ze potzrebuje 6 godzin. Zrobil w 4.

Z ciekawosci : ile sie placi za zajecie pasa ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da ktos namairy na jakas firemke/osobe ktora zrobi przylacze gazu ?

 

Fantom

ps. W ktorym momencie to powinno sie zrobic ? Po wykonaniu ocieplenia ? Zastanawiam sie co ze skrzyneczka/zaworem na elewacji - wole aby bylo lekko schowane.

 

Ja robiłem przed ociepleniem - skrzyneczka jest ładnie wkomponowana w styropian.

 

pozdrawiam,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie.

 

Mam pytanie czy ktoś z Was budował swój domek z firmą Białowolski z Ustowa, jesli tak to co o nich sądzicie?

Jestem w trakcie wyceny domu i czekam na pozwolenia na budowę ale każda z firm budowlanych wycenia w inny sposób i trudno jest porównać ofert.

 

Mam nieśmiałaą prośbę do forumowiczów, prześlijcie mi listę wykonawców, proszę jeśli można bo od tych cen oszaleć mozna. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie.

 

Mam pytanie czy ktoś z Was budował swój domek z firmą Białowolski z Ustowa, jesli tak to co o nich sądzicie?

Jestem w trakcie wyceny domu i czekam na pozwolenia na budowę ale każda z firm budowlanych wycenia w inny sposób i trudno jest porównać ofert.

 

Mam nieśmiałaą prośbę do forumowiczów, prześlijcie mi listę wykonawców, proszę jeśli można bo od tych cen oszaleć mozna. :x

 

 

poszła na maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da ktos namairy na jakas firemke/osobe ktora zrobi przylacze gazu ?

 

Fantom

ps. W ktorym momencie to powinno sie zrobic ? Po wykonaniu ocieplenia ? Zastanawiam sie co ze skrzyneczka/zaworem na elewacji - wole aby bylo lekko schowane.

Przed elewacją :lol: Mam dwie i ładnie wyglada oczywiście brązowe skrzyneczki. Jedna niepotrzebna skończyło się na indukcji :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie robił przyłącza wody??

Ja kiedyś sądziłam, że nikt schodów wewnętrznych nie robił :lol:, a teraz okazuje się, że to zewnetrznych i tarasów nikt nie ma :cry:

.

Gościa od przyłącza wody nie polecam, więc się nie odzywam a tarasów nie mam :wink: . Na wiosnę będzie robiony z kostki naziemny.

Z ostatnich to polecam kuchnie robioną przez pana R., znanego zresztą na forum i pana od wykończenia ,kafelki montaż sanitariatów i wogóle, ale tak do końca to jak skończy na cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić kogoś z forumowiczów o aktualną listę wykonawców, bo kolega Matam chyba na urlopie :wink: - milczy jak zaklęty :(

 

Ja z ta samą prośbą - tak samo czekam juz pare tyg.na odp od Matama !!!

A stara lista zniknęla z kompa wraz z czyszczeniem !!!!! :evil:

 

I jeszcze jedna sprawa potrzebuje kogos do ociaplenia poddasza wraz z regipsami - bede wdzieczna za namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie.

 

Mam pytanie czy ktoś z Was budował swój domek z firmą Białowolski z Ustowa, jesli tak to co o nich sądzicie?

Jestem w trakcie wyceny domu i czekam na pozwolenia na budowę ale każda z firm budowlanych wycenia w inny sposób i trudno jest porównać ofert.

Firma Białowolski robiła mi wycenę fundamentów i wszystkich przyłączy zewnętrznych. Byli porównywalni z innymi większymi firmami świadczacymi usługi kompleksowe ala jak dla mnie stanowczo za drodzy. :o Aktualnie te wszystkie roboty mam pokończone i wyrobiłam się w ok. 75% ceny z oferty Białowolskiego. :D Ogólnie firma robi dobre wrażenie i słyszałam, że ma dobre opinie wsród inwestorów. W każdym razie kosztorys przygotowali bardzo szczegółowy. Jak taki dostaniesz to zwróć uwagę na ceny roboczogodzin, materiałów, sprzętu i porównaj z innymi ofertami. Zobaczysz jak często przy bardzo różnych stawkach u różnych firm końcowy koszt wykonania dzieła jest podobny - a to daje do myślenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mógłby mi polecić ekipę do przyłacza wodnego?

 

Możecie mi przybliżyć cenowo ile kosztuje wykonanie tego przyłacza?

 

Jak długo czekaliście na licznik budowlany i jak długo mozna z niego korzystać?

 

 

Właśnie sie zorientowaliśmy ze by się przydał... jak mamy pożyczać z działki obok to wyjdzie drożej o cenę ścieków :( I potrzebujemy pilnie się z tym ogarnąć ....

 

A nie prościej zamiast budowlanego zrobić studnię głębinową, 2000 i po krzyku a woda za darmo przyda się potem do ogródka

 

HEHE

Może to trudne do wyobrażenia ale do wody głebinowej mam jakieś 30 m :)

a i sprzet do wierceniami nie wjedzie na posesje bo za mała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osob z dzialkami od AgroWestu w Dobrej.

1) Zalatwial ktos moze od nich projekt drog wewnetrznych ? W gminie sie dowiedzialem ,ze takowe posiadaja a jestem ciekaw jaka mam miec wysokosc drogi przed domem aby dobrze dopasowac schody, zjazd itp

2) Jak wyglada temat kraweznikow itp ? Bo u mnie glucho (wjazd od Wolczkowa). A na ich stronie widac zdjecia jakiegos osiedla gdzie klada a nie ma domow. Gdzie to ? Czy naciskacie aby zrobili te drogi "do konca" ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osob z dzialkami od AgroWestu w Dobrej.

1) Zalatwial ktos moze od nich projekt drog wewnetrznych ? W gminie sie dowiedzialem ,ze takowe posiadaja a jestem ciekaw jaka mam miec wysokosc drogi przed domem aby dobrze dopasowac schody, zjazd itp

2) Jak wyglada temat kraweznikow itp ? Bo u mnie glucho (wjazd od Wolczkowa). A na ich stronie widac zdjecia jakiegos osiedla gdzie klada a nie ma domow. Gdzie to ? Czy naciskacie aby zrobili te drogi "do konca" ?

 

Fantom

O projekt to chyba najlepiej w samym Agroweście pytać. O ile pamiętam to mieli obowiązek wobec gminy utwardzić drogi wewnętrzne. Zajrzyj też do swojego aktu notarialnego czy tam nie masz jakiś zapisów. Teraz nie mogę sobie przypomnieć gdzie coś na ten temat czytałam. No i jestem z Wierzbowej Aleji, a to troche dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...