Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

...

 

"...odbiory wszystkich mediów (gaz, kanaliza, woda)..."

 

a jeśli sieć wod-kan nie nalezy do ZWiK-u - czym zastąpić odbiory, jak to uzupełnić, może umowa o zapewnienie dostaw wody i odbioru ścieków ?

 

ktoś miał taką sytuację przy zgłaszaniu zakończenia budowy?

 

Może zapewnienie obioru wystarczy, trzeba się popytać w nadzorze, wg. mnie chyba jednak trzeba mieć odbiory lub umowę, ja w przypadku gazu załączyłem umowę bez obioru i wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Nasz budowlaniec za elewacje z materialem zawołał 100zl/m2 ale p ostatnich problemach raczej go nie polece i do teg jeszcze napisze opinie do listy( zreszta juz 2 ma i to nie calkiem dobre ).

A same materialy na elewcje hurtownia wycenila mi na 33zł/m2 -wiec raczej material kupimy sami i poszukamy tylko do robocizny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

W końcu nadszedł upragniony moment kiedy możemy złożyć papiery do odbioru domu i tu mam pytanie które powinnam przygotować?

Świadectwo energetyczne, protokół szczelności gazu, kominiarz i co jeszcze? Jak długo w ogóle trwa załatwienie tej sprawy?

 

Do tego jeszcze pomiary elektryczne, protokoły odbioru przyłaczy kanalizacji, inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza, obowiązkowo uzupełniony dziennik budowy, oświadczenia kierownika budowy na specjalnych drukach no i najważniejsze - wniosek o zakończeniu budowy wypełniony przez kierbuda. Mozna jeszce dorzucić umowy na dostawy mediów jesli takowe posiadasz.

Swoją drogą informacje jakie papiery masz skompletować powinien powiedzieć Tobie kierownik budowy i je sprawdzić czy wszystko ok. tak samo on wypełnia wszystkie potrzebne wnioski wkońcu bierze pieniądze za to, chyba że inaczej się umawiałaś ze swoim kierownikiem.

Papiery składasz w nadzorze budowlanym i czekasz ok 3 tyg. Po tym czasie jesli nie maja uwag odsyłają ksero zgłoszenia o zakończeniu budowy i dziennik budowy z adnotacją i pieczątką , że nie wnoszą sprzeciwu do odbioru budynku. Wtedy możesz iść się zameldować i już na legalu mieszkać. Ja już mam to za sobą :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz budowlaniec za elewacje z materialem zawołał 100zl/m2 ale p ostatnich problemach raczej go nie polece i do teg jeszcze napisze opinie do listy( zreszta juz 2 ma i to nie calkiem dobre ).

A same materialy na elewcje hurtownia wycenila mi na 33zł/m2 -wiec raczej material kupimy sami i poszukamy tylko do robocizny

 

Ja w czasie boomu budowlanego w 2008 r miałem oferty na kompleksowe wykonanie elewacji w cenie 90 zł w tym styro 15 cm i tynk akrylowy lub sama robocizna 45-50 zł. Jak czytam o cenach rzędu 100-110 zł to troche mnie zdumienie bierze, W czasie kryzysu gdy ceny materiałów spadły i budowlańcy sami zaczynają się prosic o zlecenia to coś nie tak. Uważam że 50 zł/m2 to jest baardzo dobra cena dla wykonawcy, powyżej zaczyna się lekkie dojenie inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie .przeciąga sie sprawa pradu u nas na dzialce i powinien byc do konca roku ale wiecie jak to jest z eneą !!

Na ta chwile mamy zrobine tynki planowalismy jeszcze ocieplic poddasze +regipsy no i chydraulike .Tyle ze jest problem z ogrzaniem budowy w zimie- czy cos sie stanie tynkom ,welnie po takim sezonie bez grzania ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kupujacych z AgroWestu.

Rozmawailem na temat drog itp. Podobno zamierzaja zrobic te krawezniki i inne drobiazgi. Na razie sie wstrzymuja bo jak robili w Wolczkowie to teraz wszytsko rozwalone po budowach i beda musieli poprawiac. A ile musi byc domkow aby zaczeli robic ? To tajemnica :) Wiadomo, ze im az tak nie zalezy. Ale wg mnie z 80 % i zrobia. Choc u nas (zielona Gorka) z 70-80 dzialek jest a moze z 20 sie buduje - wiec jeszcze poczekamy.

Co do dalszego tematu drog - to gmina jest ciagle teoretycznie zainteresowana ich przejeciem.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam ekipy lub "Pana Wladzia" ktory na czwartek wymurowalby mi okno 150/120 z luksferow (nie cale tylko dwa paski, reszta porotherm). Przywoza mi okna a zapomnialem ze w garazu zrezygnowalem z okna na rzecz wlasnie tych luksferow... Wykonawca stanu surowego zarobiony po lokcie...wiec musze gdzies poszukac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chcielibysmy wyrównać naszą działkę, dlatego potrzebujemy gruz, ziemię i koparę, która to wszystko rozjeździ. Czy ktoś z Was może polecić jakąś firmę, która się tym zajmuje (sprzedaż gruzu, ziemi oraz wypożyczanie maszyn, oczywiście w możliwie przystępnej cenie ;))? Działka jest na Bukowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...