Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

stawarek znalazłeś kogoś do podbitki ?

Jaka cena na rynku?

Może ktoś inny ostatnio robił podbitkę i się podzieli informacjami?

 

Ja bede robil za jakis czas. Gosciu ktory bedzie mi robil ocieplenie tez to robi (dawalem namairy z dwie strony wczesniej). Ale za nic nie pamietam ceny jaka mi podawal - byla kompleksowa (material + bejcowanie + robocizna). Pamietam tylko, ze jak sobie wyliczylem to malo to nie kosztuje.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

szukam pilnie dwóch gości, którzy robili przy moim domu (obu polecałem na liście wykonawców).

 

Leszek Ankutowicz zwany "Długim Leszkiem" - gość od wykończeniówki

 

Krzysztof Wójcik - u mnie robił ogrodzenie. Jego firma nazywała się chyba KOSTPOL. Gość był chyba z Polic lub okolic. W każdym razie nie chodzi mi o Krzysztofa WójciAka hydraulika :D , który też u mnie robił.

 

Obu tych gości polecałem, ale obaj zmienili telefony. Jakby ktoś miał namiary to byłbym bardzo wdzięczny o podesłanie wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Swoje pytanie kieruje do mieszkancow Dołuj, czy macie zbiornik na deszczowke do wykorzystania wody na ogrod czy drenaz deszczowki do ziemi? Czy macie jakies sprawdzone firmy ktore potrafia za rozsadne pieniadze zrobic drenaz do zbiornika, mam teraz firme ktora mi wycenila drenaz ze zbiornikiem na ok10tys zl. Za takie pieniadze jest to nie oplacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa.

W styczniu kupiłam okna z montażem od jednego z najbardziej chwalonych na tym forum producentów i chyba u najbardziej chwalonego sprzedawcy.

Niestety około trzech tygodni temu zepsułam mechanizm jednego z okien/nie miżna go otworzyc ani uchylić/a jest to okno kuchenne!Również inne okna wymagają,jak mi powiedziano regulacji.

Niestety od tego czasu,pomimo koło 10 telefonów mój problem nie został usuniety.Panowie zwodzą mnie różnymi dziwnymi historyjkami,a jeden wręcz oświadczył że w sezonie nie mają czasu na takie głupstwa!

Być może ta publiczna wypwiedż ich zmobilizuje/dobrze wiedzą o kogo chodzi!!!/,bo przestaje to być zabawne!

Na wszelki wypadek proszę o namiary na fachowców ktorzy nie tylko sprzedają okna/za grubą kasę/ale potrafią je również serwisować.

Z gory dziekuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa.

W styczniu kupiłam okna z montażem od jednego z najbardziej chwalonych na tym forum producentów i chyba u najbardziej chwalonego sprzedawcy.

Niestety około trzech tygodni temu zepsułam mechanizm jednego z okien/nie miżna go otworzyc ani uchylić/a jest to okno kuchenne!Również inne okna wymagają,jak mi powiedziano regulacji.

Niestety od tego czasu,pomimo koło 10 telefonów mój problem nie został usuniety.Panowie zwodzą mnie różnymi dziwnymi historyjkami,a jeden wręcz oświadczył że w sezonie nie mają czasu na takie głupstwa!

Być może ta publiczna wypwiedż ich zmobilizuje/dobrze wiedzą o kogo chodzi!!!/,bo przestaje to być zabawne!

Na wszelki wypadek proszę o namiary na fachowców ktorzy nie tylko sprzedają okna/za grubą kasę/ale potrafią je również serwisować.

Z gory dziekuję:)

 

A możesz podać gdzie je kupowałaś i jakiej firmy są to okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się wstrzymam z podaniem namiarów,licząc na skruchę fachowców:).Moja nadzieja wynika z tego że Panowie sa aktywnymi czytelnikami tego forum.Wiem o tym gdyż po montażu proslili mnie o zamieszczenie tu pozytywnej opinii o ich firmie.Niestety montaz też nie odbył sie bez problemów/brama garazowa musiała byc wrecz wymieniona na nową/.Lecz w tym przypadku to oczywiście nie ich wina,tylko ekipy monterskiej/choć w zasadzie to ich ekipa:)/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa.

W styczniu kupiłam okna z montażem od jednego z najbardziej chwalonych na tym forum producentów i chyba u najbardziej chwalonego sprzedawcy.

Niestety około trzech tygodni temu zepsułam mechanizm jednego z okien/nie miżna go otworzyc ani uchylić/a jest to okno kuchenne!Również inne okna wymagają,jak mi powiedziano regulacji.

Niestety od tego czasu,pomimo koło 10 telefonów mój problem nie został usuniety.Panowie zwodzą mnie różnymi dziwnymi historyjkami,a jeden wręcz oświadczył że w sezonie nie mają czasu na takie głupstwa!

Być może ta publiczna wypwiedż ich zmobilizuje/dobrze wiedzą o kogo chodzi!!!/,bo przestaje to być zabawne!

Na wszelki wypadek proszę o namiary na fachowców ktorzy nie tylko sprzedają okna/za grubą kasę/ale potrafią je również serwisować.

Z gory dziekuję:)

 

Hm, (to wytłuszczenie ode mnie) jak mamy tobie poradzić skoro nie wiemy jakiej firmy się wystrzegać - a może polecimy właśnie tą niedobrą...tylko ty wiesz o kogo chodzi, to nie fair...

Poza tym, chyba nie chcesz wymieniać tych okien?

Rozumiem, że tylko dyscyplinujesz wykonawcę?

No cóż, ty skorzystasz na obecności na forum. Podaj nazwę firmy to skorzystają też inni forowicze.

 

Ja swoje okna kupowałem w Arte Dom. Okna Urzędowskiego, dębowe. Jestem bardzo zadowolony (oczywiście mogłyby być tańsze). Była już jedna regulacja okien i bramy (też brałem u nich - Wiśniowski), odbyła się we wcześniej umówionym terminie. Planuję jeszcze jedną (regulację) po przeprowadzce, a to już tuż, tuż...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa.

W styczniu kupiłam okna z montażem od jednego z najbardziej chwalonych na tym forum producentów i chyba u najbardziej chwalonego sprzedawcy.

 

[...] Arte Dom. Okna Urzędowskiego, dębowe. Jestem bardzo zadowolony (oczywiście mogłyby być tańsze). [...]

 

Ja do finalu tez rozpatrywalem Arte ale znajomy znalazl nowa firme ktora zrobila lepsza oferte. Montaz byl w weekend, poki co zastrzezen brak, moze za wyjatkiem tego ze klamki przyszly kompletnie nie pasujace (czarne do zlotego debu). Moze nie zamowilem innych a to jest standard wiec nie mam na razie pretensji. Montaz ok, regulacja wstepna (po tynkach bedzie reszta). Jeszcze sie staraja ;). Wzialem u nich tez brame, drzwi, rolety - wszystko...oprocz tych klamek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio przerabiam temat ogrodzenia (siatka + słupki + podmurówka) i powiem wam koszty trochę zabijają, rozmawiałem z dwoma firmami i średni wołają 270zł/mb z materiałem na podmurówkę + siatka, słupki itd. Przy 80mb jakie mam do zrobienia wychodzi 21600zł + 3000zł za słupki i siatkę masakra. Przerabiał ktoś temat? Wiem, że taniej wychodzi ogrodzenie z prefabrykowaną podmurówką 110zł/mb za robociznę i materiały ale ze względu na to, że mam mały spadek muszę z podmurówki zrobić mały murek oporowy dla wyrównania terenu. Zastanawiam się już czy jakoś nie wyrównać terenu i dać prefabrykaty. Doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś uczciwego do następującej , niewielkiej pracy.

Nie wiem z jakich przycyzn, to okaże się po zdjęciu chodnika, cześć ogródka i chodnik prowadzący do domu zapada sie. Rozmawiałam z kilkoma osobami i jedyny wniosek to że deweloper nie utwardził podłoża ( pod chodnikiem są zapewne jakieś rury) a zjawisko opadania gruntu jest podobno naturalne.

Chodnik z polbruku to szer. 1 m dł. 7-8, zalezy ile trzeba będzie go zdjąć.

Praca polegałaby właśnie na zdjęciu kostek, utwardzeniu i położeniu na nowo.

Nie mam piachu ani cementu więc chciałabym wykonawcę z tymi materiałami.

Wg mnie powinno to kosztować góra 500 zł. Ktoś chciał 1200 bo niby tone piachu ma użyć ale gdzie, wg mnie to góra kilka taczek. Za ułożenie bierze 45 zł, co dla mnie jest absurdem.

Miejsce pracy Dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś zapewniała w jednym miejscu robotę na 100 takich chodników to może jeden faktycznie by kosztował 500 zl. Niestety koszt prygotowania się do tej robótki(dojazd, organizacja materiału), który w dużym dziele jest niewielki, tutaj podwoi koszty. Jedyny ratunek to przespacerować sie po sąsiadach, po okolicy, moze akurat gdzies są prowadzone roboty brukarskie i wtedy nie będzie problemu podejść z taczką piachu i zagęszczarką i z tymi ręcami do układania kostki :-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś uczciwego do następującej , niewielkiej pracy.

Nie wiem z jakich przycyzn, to okaże się po zdjęciu chodnika, cześć ogródka i chodnik prowadzący do domu zapada sie. Rozmawiałam z kilkoma osobami i jedyny wniosek to że deweloper nie utwardził podłoża ( pod chodnikiem są zapewne jakieś rury) a zjawisko opadania gruntu jest podobno naturalne.

Chodnik z polbruku to szer. 1 m dł. 7-8, zalezy ile trzeba będzie go zdjąć.

Praca polegałaby właśnie na zdjęciu kostek, utwardzeniu i położeniu na nowo.

Nie mam piachu ani cementu więc chciałabym wykonawcę z tymi materiałami.

Wg mnie powinno to kosztować góra 500 zł. Ktoś chciał 1200 bo niby tone piachu ma użyć ale gdzie, wg mnie to góra kilka taczek. Za ułożenie bierze 45 zł, co dla mnie jest absurdem.

Miejsce pracy Dobra.

 

45 zł to wcale nie drogo, ludzie za ułożenie 200 metrów płacą po 60 zł i więcej, kilka taczek to właśnie tona piasku, z transportem ok 70 zł, (oczywiśnie lepsza była by inna podbudowa) do tego dochodzi rozbiórka, sprzęt, ludzie itd. Uważam, że te 1200 zł to realny koszt. Nie jestem wykonawcą i nikogo nie bronię, po prostu takie są ceny :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, podobno kryzys w budownictwie więc wykonawcy nie powinni zawyżać cen, a tu masz. Orientowałam się na forum że koszt ułożenia kostki może byc juz od 25 zl, ok, niech zdjęcie i ponowne ułożenie kosztuje 40 zl, to 40 x 8 daje 320 zl. Do 1200 jeszcze daleko. Ogródek jest mały więc robotę mogą wykonywac ze 2 osoby max, przywieźć trochę piachu , cementu i co tam jeszcze trzeba jeżeli przy tym robi sie codziennie to nie jest super trudne zadanie organizacyjne.

tomek i ania

Co masz na myśli, że inna podbudowa byłaby lepsza ja na forum znalazłam tylko takie opisy podkładów pod polbruk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...