Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

mam do zrobienia 70 mb siatki na swojej działce (dwa boki mam już zrobione przez sąsiadów ;) )

Czy ktoś może wie gdzie można tanio kupić materiał (siatkę, słupki i akcesoria) do wykonania ogrodzenia bez podmurówki? Hipermarkety czy raczej firmy specjalizujące się? Teleport na początek wypadł chyba dość drogo....

Fajnie byłoby gdyby ktoś polecił niedrogą, solidną firmę. Znalazłem na razie wykonawców za 30 zł mb robocizny.

Ktoś przechodził ten temat ostatnio?

 

Pozdrawiam,

paweł

 

Przerabiałem ten temat jakis czas temu.

najtańszą sietkę kupiłem w Castoramie 1,5 wysokości drut 2,7 mm powlekana za 10 mb wychodziło ok 70 złotych za rolkę. Słupki kupowałem w hurtowni stali zwykłe 60x60 coś ok 12 zł/mb, sam malowałem na to daszki plastkiowe z hurtowni na świerczeskiej po 1 zł/szt. Słupki z castoram są raz , że drogie dwa takie cienkie patyczki że na kolanie można zginać. Co do wykonawców to nie pomogę - robiłem sam.

 

 

Podaj nazwę hurtowni,która ma w sprzedaży daszki na słupki :-?

 

Daszki to to nie są tylko takie specjalne zaślepki z czarnego plastku ale pasują idealnie.

Sprzedaje to w firmie ARKADIA centrum ogrodzeń na świerczewskiej

http://www.centrumogrodzen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, odkąd jesteśmy w Uni i Unia przymusza, podniesiono minimum z 10 cm na 12 cm ale trzeba sie nastawiać że dlugo sie to nie utrzyma.

Przepraszam, że się wtrącę, ale to nie jest prawda. Nie ma w przepisach (ani unijnych ani krajowych) minimalnej grubości styropianu. Określona jest tylko maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła. Dlatego stosując np. ścianę z drewna grubości 25cm, spełniamy ten warunek i nie musimy stosować styropianu wogóle. A i jeszcze jedno Unia nic tu na nas nie wymusiła - obowiązujące do dziś przepisy zawarte byly w polskim prawodastwie przed wejściem Polski do UE.

Pozwol ludziom tworzyc mity, bo bez tego bedzie nudno.

 

 

Można wybudować dom bez styropianu i on również będzie spełniał wszystkie parametry wymagane polskim i unijnym prawem.

I będzie się w nim dobrze mieszkało...

 

Jesli w projekcie masz ścianę 2W czyli z ociepleniem i w takiej techologii budujesz i nie robiłeś zmian technologii to jeśli nie zrobisz takiego ocieplenia to twój dom niestety nie będzie wybudowany zgodnie z PN i warunkami tech nicznymi jakim powinny odpowiadać budynki itp... całość w Prawie Budowlanym. Ponadto jeśli masz pozwolenie wydane na podstawie WZ wydanych w oparciu o nowe przepisy to przy wykonywaniu obowiązkowego świadectwa charakterystki energetycznej które przedkładasz do Starostwa przy odbiorze budynku to ja cieńko widzę spełnienie wymaganych norm.

Sprawą indywidualną natomiast jest czy Ci się będzie dobrze mieszkało w takim domu, może i tak, jedynie gorzej bedzie wyglądał rachunek za ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilnie potrzebuję namiarów na wewnętrzne parapety drewniane.

Z góry dziękuję

 

Czy przypadkiem nie kupowałaś okien i bramy w M&S??? Kiedy u nich kupowaliśmy widziałam wystawę właśnie drewnianych parapetów. Bardzo mi się spodobały, kolorystycznie pasowały do mojego złotego dębu. Może sprawdź co mogą Ci zaproponować, jako stałej klientce :D

 

Czy ktoś ostatnio robił tynki gipsowe?? Umówinony tynkarz zbyt duży ma poślizg abyśmy mogli czekać. Może macie kogoś z kogo byliście zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie kogoś, kto w najbliższych dniach mógłby zrobić instalacje do odkurzacza centralnego? Niestety słynna firma Odkurzacze Centralne z Przybyszewszkiego (same pozytywy na liście :roll: ) wystawiła nas do wiatru. Nie tylko nie przyjechali w umówionym terminie, ale w ogóle nas nie poinformowali, że mają teraz inne duże zlecenie. Wysłali nas na drzewo, nawet bez głupiego "przepraszam" :evil:

 

Mamy kilka dni do tynków i zaczynamy szukać wykonawcy instalacji odkurzacza. Bosko :roll: HELP!!

 

pozdrawiam

coffee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q-BIS napisał:

FlashBack napisał:

gabi78 napisał:

Cytat:

Teraz, odkąd jesteśmy w Uni i Unia przymusza, podniesiono minimum z 10 cm na 12 cm ale trzeba sie nastawiać że dlugo sie to nie utrzyma.

 

Przepraszam, że się wtrącę, ale to nie jest prawda. Nie ma w przepisach (ani unijnych ani krajowych) minimalnej grubości styropianu. Określona jest tylko maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła. Dlatego stosując np. ścianę z drewna grubości 25cm, spełniamy ten warunek i nie musimy stosować styropianu wogóle. A i jeszcze jedno Unia nic tu na nas nie wymusiła - obowiązujące do dziś przepisy zawarte byly w polskim prawodastwie przed wejściem Polski do UE.

 

Pozwol ludziom tworzyc mity, bo bez tego bedzie nudno.

 

 

 

Można wybudować dom bez styropianu i on również będzie spełniał wszystkie parametry wymagane polskim i unijnym prawem.

I będzie się w nim dobrze mieszkało...

 

 

Jesli w projekcie masz ścianę 2W czyli z ociepleniem i w takiej techologii budujesz i nie robiłeś zmian technologii to jeśli nie zrobisz takiego ocieplenia to twój dom niestety nie będzie wybudowany zgodnie z PN i warunkami tech nicznymi jakim powinny odpowiadać budynki itp... całość w Prawie Budowlanym. Ponadto jeśli masz pozwolenie wydane na podstawie WZ wydanych w oparciu o nowe przepisy to przy wykonywaniu obowiązkowego świadectwa charakterystki energetycznej które przedkładasz do Starostwa przy odbiorze budynku to ja cieńko widzę spełnienie wymaganych norm.

Sprawą indywidualną natomiast jest czy Ci się będzie dobrze mieszkało w takim domu, może i tak, jedynie gorzej bedzie wyglądał rachunek za ogrzewanie.

Tak się składa, że zajmuję się świadectwami energetycznymi i powiem Ci że da się je ładnie zrobić nawet dla domu w technologii jednowarstwowej. Inną sprawą jest, że do odbioru wartość wykazana w świadectwie może być wyższa od maksymalnej, i odbiór przejdzie, jeżeli spełnione będą warunki dotyczące maksymalnej wielkości wsp. przenikania ciepła (0,5 - dla ściany jednowarstwowej i 0,3 dla wielowarstwowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q-BIS napisał:

FlashBack napisał:

gabi78 napisał:

Cytat:

Teraz, odkąd jesteśmy w Uni i Unia przymusza, podniesiono minimum z 10 cm na 12 cm ale trzeba sie nastawiać że dlugo sie to nie utrzyma.

 

Przepraszam, że się wtrącę, ale to nie jest prawda. Nie ma w przepisach (ani unijnych ani krajowych) minimalnej grubości styropianu. Określona jest tylko maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła. Dlatego stosując np. ścianę z drewna grubości 25cm, spełniamy ten warunek i nie musimy stosować styropianu wogóle. A i jeszcze jedno Unia nic tu na nas nie wymusiła - obowiązujące do dziś przepisy zawarte byly w polskim prawodastwie przed wejściem Polski do UE.

 

Pozwol ludziom tworzyc mity, bo bez tego bedzie nudno.

 

 

 

Można wybudować dom bez styropianu i on również będzie spełniał wszystkie parametry wymagane polskim i unijnym prawem.

I będzie się w nim dobrze mieszkało...

 

 

Jesli w projekcie masz ścianę 2W czyli z ociepleniem i w takiej techologii budujesz i nie robiłeś zmian technologii to jeśli nie zrobisz takiego ocieplenia to twój dom niestety nie będzie wybudowany zgodnie z PN i warunkami tech nicznymi jakim powinny odpowiadać budynki itp... całość w Prawie Budowlanym. Ponadto jeśli masz pozwolenie wydane na podstawie WZ wydanych w oparciu o nowe przepisy to przy wykonywaniu obowiązkowego świadectwa charakterystki energetycznej które przedkładasz do Starostwa przy odbiorze budynku to ja cieńko widzę spełnienie wymaganych norm.

Sprawą indywidualną natomiast jest czy Ci się będzie dobrze mieszkało w takim domu, może i tak, jedynie gorzej bedzie wyglądał rachunek za ogrzewanie.

Tak się składa, że zajmuję się świadectwami energetycznymi i powiem Ci że da się je ładnie zrobić nawet dla domu w technologii jednowarstwowej. Inną sprawą jest, że do odbioru wartość wykazana w świadectwie może być wyższa od maksymalnej, i odbiór przejdzie, jeżeli spełnione będą warunki dotyczące maksymalnej wielkości wsp. przenikania ciepła (0,5 - dla ściany jednowarstwowej i 0,3 dla wielowarstwowej)

 

Dla technologii jednowarstowej świadectow wyjdzie bez naciągania pod warunkiem , że będzie to technologia takich ścian np YTONG lub inny pustak gazobetonowy o grubości 36,5 lub ceramiczny gr 44 cm, z zzachowaniem rezimów technologicznych dla tych technologii. Ale chyba nie masz na myśli pustaka gr 24 cm bez ocieplenia jako technologii jednowarstwowej. Dla tej sciany wyniki wychodzą baardzo słabe a sztuczne ich ulepszanie to już jest delikatnie mówiąć pewnego rodzaju nadużycie.

p.s. Nie zajmuje świadectwami , opieram się na opinii osoby ,, któa tez takie świadectwa robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla technologii jednowarstowej świadectow wyjdzie bez naciągania pod warunkiem , że będzie to technologia takich ścian np YTONG lub inny pustak gazobetonowy o grubości 36,5 lub ceramiczny gr 44 cm, z zzachowaniem rezimów technologicznych dla tych technologii. Ale chyba nie masz na myśli pustaka gr 24 cm bez ocieplenia jako technologii jednowarstwowej. Dla tej sciany wyniki wychodzą baardzo słabe a sztuczne ich ulepszanie to już jest delikatnie mówiąć pewnego rodzaju nadużycie.

p.s. Nie zajmuje świadectwami , opieram się na opinii osoby ,, któa tez takie świadectwa robi.

Oczywiście, że mam na myśli ściany jednowarstwowe, odpowiednio grube i z materiałów które same w sobie mają dobre właściwości termoizolacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję stępli budowlanych oraz płyt OSB na szalunki stropu.

Może ktoś ma jakieś namiary albo na zbyciu w/w materiał?

Z góry dzięki.

 

Zapytam a jaką długość potrzebujesz?.

 

 

W sumie to 3m ale zawsze jakby co na bloczku można postawić :D

Aha jeszcze jaką ilość potrzebujesz?.

 

Jestem zainteresowany ilością 200 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę.

 

Szukam namiarów na wykonawcę podbitki drewnianej + dodatkowo wykończenie cokołu plytkami klinkierowymi. Okazało sie ,ze moj wykonawca ma cene ok 90 zl za mb. Wydaje mi sie to ciut duzawo zwlaszcza ze w niektorych miejscach podbitka ma ok 30-40 cm szerokosci. Jakie mieliscie ceny za wykonanie ww prac?

 

Z gory dziekuje za podpowiedzi...

 

Pozdrawiam budujacych w niedziele.

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilnie potrzebuję namiarów na wewnętrzne parapety drewniane.

Z góry dziękuję

 

Czy przypadkiem nie kupowałaś okien i bramy w M&S??? Kiedy u nich kupowaliśmy widziałam wystawę właśnie drewnianych parapetów. Bardzo mi się spodobały, kolorystycznie pasowały do mojego złotego dębu. Może sprawdź co mogą Ci zaproponować, jako stałej klientce :D

 

Czy ktoś ostatnio robił tynki gipsowe?? Umówinony tynkarz zbyt duży ma poślizg abyśmy mogli czekać. Może macie kogoś z kogo byliście zadowoleni.

 

Dzięki. Znalazłam w sklepie Limba na Chopina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...