Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

A po czorta chcesz od wewnątrz po umywalką oklejać taki otwór okleiną, wystarczy posmarować tę powierzchnię silikonem i będzie git.

 

a po zewnętrznej? :D Mam wiórki oglądać?

 

A.

 

Ustosunkowałem się do oklejania wewnątrz, Zewnątrz to możesz sama albo mąż żelaskiem na gorąco. Do tego nie trzeba jakiś super umiejętności. Jeśli szukasz to w Policach na ul. tanowskiej robią takie rzeczy profesjonalnie , Studio mebli kuchennych "Twój Styl"

 

Dzięki za namiary na firmę.

pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności :) ,

 

czy znacie kogoś, kto mógłby doradzić/pośredniczyć w zakupie pianina? A może jakaś podpowiedź, gdzie szukać ofert - poza allegro i infoludkiem?

 

Pozdrawiam budujących

 

może zapytaj w szkole muzycznej...powinien się ktoś chętny znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje polbruku. Kto ma dobry jakosciowo? Kogo byscie polecili do ulozenia?

 

Witam

mam położony bruk niemieckiej firmy LITHONPLUS .Kupiłem go w Dołujach od firmy Eurobrick 2.

Bardzo estetyczny, mam ułożone 3 kolory.

Niezmiennie polecam p.Kazia jako solidnego fachowca.

Pozdrawiam

 

Mam również położony bruk tej firmy na tarasach ziemnych. Wygląda nieźle, a jak się będzie sprawował, to się okaże, ponieważ położony jest niedawno. Robił p. Krzysztof K. Jest na liście. Sprawnie, szybko, cenowo może być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które montowały parapety zewnętrzne z granitu lub podobne-ile płaciliście za ich montaż ?

 

Znalazłem wcześniej wymianę uwag o sprzedawcach takowych-polecano sklep na Ku Słońcu za rondem, przy oknach MS - czy ktoś jeszcze tam kupował?

 

Pozdrawiam

 

Moje parapety wlasnie dzisiaj przyjechaly :) W Szczecinie nie znalazlem koloru ktory mi pasowal wic sciagalem z 500 km dalej.

Co do tego skelpu bylem tam nawet - ogolnie widze, ze raczej zajmuja sie drobiazgami typu donice itp. Ale inne rzeczy tez maja. W Mierzynie widzialem jest GiM, a kolo Steru jeszcze firma Ofman czy jakos tak.

Co do ceny to nie pamietam co ustalilem z gosciem od ocieplenia.

A co do zakupow (jezeli jeszcze nie macie) to warto rozgladnac sie dalej niz Szczecin. Np. jadac gdzies ostatnio (jakies 150 km stad ale to nei ma znaczenia) w malej miejscowosci mieli pelno granitu. Ceny nizsze za m2 niz u nas, i kazda obrobka za free !! A u nas najtaniej za 10 zl/mb zwyklego frezu.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak teraz kształtują się ceny za wyłożenie schodów zewnętrznych kafelkami? Czy cena 100zł za mb schoda (sama robocizna) jest w miarę oki? Przyznam, ze tych schodów mam troszkę i 1 fachowiec wycenił mi je na 5000.

 

Według mnie zbyt drogo. Metr bieżący schodów biorąc w to stopień i podstopnice to ok 0,5m2 powierzchni co przy cenie 100 zł daje 200 zł/m2. Nie widziałem co prawda towich schodów ale mozna to zrobić taniej. Gdybym miał więcej czasu moglibyśmy w temacie pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :)

Doradźcie proszę jaka dachówka jest lepsza.

Wykoanwca napisał mi w wycenie dachówka typu brass betonowa i jak ma się ona do ceramicznej.

Cena za 330 mdachu to 28000zł :o Chyba troszke dużo????

 

A co w tą cenę wchodzi. U mnie za 230m2 wyszło za materiał 29000zł (więźba, 4 okna Velux, rynny, dachówka ceramiczna Ronen brązowa, blacharka ogólnie wszystko na z czego składa się dach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachówka , typu brass betonowa, folia membranowa, folia blacharska i rynny - 28000

okucia ciesielskie - 2000

łaty i kontałaty - 2500

drzewo konstrukcyjne - 9200

 

RAZEM: 41700 (to sam materiał)

 

Wydaj mi się dużo co prawda ja mam o 100m2 dachu mniej od ciebie ale za samą dachówkę zapłaciłem 12 000zł. Musisz mieć "super dachówkę" :D Jak dojdą Ci okna to za sam materiał zamkniesz się w 50 000zł. Podaj linka do projektu to zobaczymy ten dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyceniania stanu surowego otwartego ( dom parterowy 240 m2) i jak na razie za samą robocinznę wychodzi nam ponad 120 tys netto. Npiszcie proszę ile zapłaciliście za swoją robocinę oraz mniej więcej ile za materiały.

 

Pozdr,

z

 

 

Ja za robociznę zapłaciłem 50tys zł a za materiał 130tys. zł dom taki jak na rysunku po lewej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyceniania stanu surowego otwartego ( dom parterowy 240 m2) i jak na razie za samą robocinznę wychodzi nam ponad 120 tys netto. Npiszcie proszę ile zapłaciliście za swoją robocinę oraz mniej więcej ile za materiały.

 

Pozdr,

z

 

Przy powierzchni jak twoja ale za dom z użytkowym poddaszem w ub. roku zapłaciłem 230k brutto (z fakturą) za SSO-robocizna z materiałem. Porotherm44, dachówka ceramiczna glazura, 5 okien dachowych veluxa, 3 kominy obłożone cegłą klinkierową (vandersanden), strop terriva.

Domek w awatarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...