Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Oto link do mojego projektu.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia/index.php

 

jeśli chodzi o okna dachowe to są one ujęte w tej cenie.

 

Za sam stan 0 - 42 000 tyś z materiałaem - to najtaniej jak do tej pory po przyciśnięciu wykonawca zszedł z kowty za SSO z 220000 na 188000

 

Skąd oni biora te ceny?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Dodam jeszcze że na SS0 wchodzi

- cały stan 0 (razem z kiepskim gruntem), izolacje itd.

- wszystkie ściany, ścianki działowe, tarasy, schody

- strop teriva

- dach, okna dachowe, kominy

Pozostaje wstawienie okien i drzwi. Dom ma około 180m2 pow. użytkowej. I Już sama nie weim czy to dużo czy mało???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ile teraz kosztuje wykonanie ocieplenia poddasza i elewacji na gotowo. Podajcie proszę osobno koszt robocizny i osobno koszt materiałów.

 

Latem płaciłem za ocieplenie i regips 55pln/m2.

Koszt materiału zależy przecież od tego jaką wełnę zastosujesz i jaką płytę.

Co do elewacji - robiłem zwykłe tynki cem-wap 30pln/m2, z materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto link do mojego projektu.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia/index.php

 

jeśli chodzi o okna dachowe to są one ujęte w tej cenie.

 

Za sam stan 0 - 42 000 tyś z materiałaem - to najtaniej jak do tej pory po przyciśnięciu wykonawca zszedł z kowty za SSO z 220000 na 188000

 

Skąd oni biora te ceny?????

 

cena za całość to bardzo złożony temat

trudno zamknąć jednym słowem "za drogo" lub "tanio"

dużo zalezy od jakości i tempa prac

a przy usłudze z materiałem od jakości materiałów jeszcze

pamiętajcie by dokładnie wpisać , opisać materiały by wykonawca tam nie szukał oszczędności kosztem jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyceniania stanu surowego otwartego ( dom parterowy 240 m2) i jak na razie za samą robocinznę wychodzi nam ponad 120 tys netto. Npiszcie proszę ile zapłaciliście za swoją robocinę oraz mniej więcej ile za materiały.

 

Pozdr,

z

 

Ja za robociznę zapłaciłem 50tys zł a za materiał 130tys. zł dom taki jak na rysunku po lewej

 

Powaznie ? Dales tylko 50 tys za cala robocizne (of fundamentow po skonczenie dachu) ?

Wg mnie bardzo dobra cena

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coraz blizej do etapu w ktorym rusza z dachem wiec zaczalem sie rozgladac za oknami / drzwiami zew i brama do garazu. Poki co rozpietosc cen jest niezla :D Od PCV (Drutex) 9500PLN; po drewniane 24300 drewniane (Eko Dom). Ktos z was zrobil sobie drewniane? Jesli tak to jakiego producenta i jak sie sprawuja? No i mam tez pierwsza wycene na brame. Przy moim "nietypowym" rozmiarze bramy pierwsza firma zawolala 4900 z montazem. Brama Krispolu.

 

Pozdrawiam,

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem świeżo co po złożeniu zamówienia bramy Hormann 5m x 2,125m z 2 pilotami, napędem z wbudowanym halogenem, kolor orzech i cena z montażem to 6869zł z montażem.

Wiśniewski wychodził kilka stówek mniej ale zdecydowałem się na hormanna ze względu na jakość

 

Z ta jakoscia to dowiemy sie wszyscy za kilka lat tak naprawde na wlasnej skorze.

Ja bede bral Krispola.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyceniania stanu surowego otwartego ( dom parterowy 240 m2) i jak na razie za samą robocinznę wychodzi nam ponad 120 tys netto. Npiszcie proszę ile zapłaciliście za swoją robocinę oraz mniej więcej ile za materiały.

 

Pozdr,

z

 

Przy powierzchni jak twoja ale za dom z użytkowym poddaszem w ub. roku zapłaciłem 230k brutto (z fakturą) za SSO-robocizna z materiałem. Porotherm44, dachówka ceramiczna glazura, 5 okien dachowych veluxa, 3 kominy obłożone cegłą klinkierową (vandersanden), strop terriva.

Domek w awatarze.

 

A kto Ci stawiał stan surowy?

 

Co myślicie o kompleksowych usługach tzn. stan surowy + metariał. Ile się przepłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyceniania stanu surowego otwartego ( dom parterowy 240 m2) i jak na razie za samą robocinznę wychodzi nam ponad 120 tys netto. Npiszcie proszę ile zapłaciliście za swoją robocinę oraz mniej więcej ile za materiały.

 

Pozdr,

z

 

Przy powierzchni jak twoja ale za dom z użytkowym poddaszem w ub. roku zapłaciłem 230k brutto (z fakturą) za SSO-robocizna z materiałem. Porotherm44, dachówka ceramiczna glazura, 5 okien dachowych veluxa, 3 kominy obłożone cegłą klinkierową (vandersanden), strop terriva.

Domek w awatarze.

 

A kto Ci stawiał stan surowy?

 

Co myślicie o kompleksowych usługach tzn. stan surowy + metariał. Ile się przepłaca?

 

No jak to, kto mi stawiał SSO?

Wykonawca którego wybrałem.

Nie nazwałbym wybudowania SSO z materiałem usługą kompleksową.

A pytaniem głównym nie jest to czy się przepłaca czy nie tylko nasze możliwości.

Co mi po tym, że oszczędziłbym być może jakąś kwotę kiedy to pytanie czysto teoretyczne, bo nie miałem szans na zajęcie się tym aspektem budowy ze względu na ograniczenia czasowe. Organizacja materiałów jest zajęciem czaso i praco chłonnym. I kryje się tam niestety wiele pułapek dla osoby nie mającej nigdy do czynienia z budową domu.

Organizacja każdej budowy powinna być szyta na miarę.

Życzę wam żebyście też taką sobie uszyli.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez zdecydowalismy sie na budowe wraz z materialem -w zasadzie facet odrazu powiedzial ze pozalatwia wszystko bez faktur na swoje znizki ale doliczy sobie do 5% za transpotr ,wyiczenia materialu itd.

JAsne ze przeplacilismy ale nie mamy pojecia o materiałach a juz na pewno czasowo bysmy nie dali rady.

juz mi wystarczy ze kupowalam materialy na ocieplenie poddasza i myslaółam ze cholery dostane bo pan w tel -do mnie no wie pani ale mamy inna folie oczywiscie najlepsza na rynku,a moze inna welna oczywiscie duzo drozsza -a to a tamto !!!!! glowa boli :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...