Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Gratuluje tym ktorzy moga juz zamieszkac a tym co zaczynaja zycze cierpliwosci i stalowych nerwow !!!! :p

My jestesmy na etapie hydrauliki ( w poniedzialek wchodzi ekipa) no i wylewki za jakies 3tyg.-cholera malo wemy o wylewkach i troche sie boje jak to bedzie

 

czy do ukladania paneli braliscie jakas firmę +panele od nich czy raczej lepiej kupic w castoramie i szukac montazysty ???

Jak braliscie firmy to ktora polecacie ???

 

Ponawiam jeszcze pytanie o jaies dobre sklepy a kibelkami,prysznicami itd

 

podłogi układali nam z firmy gdzie kupowaliśmy panele (DDD) cały dom zrobili w półtora dnia (panele Quick step).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

Rozpoczynam papierologie i otrzymalem oferte od architekta 4600zl za adaptacje +zmiany + pozostale papierzyska niezbedne do otrzymania pozwolenia na budowe . Co o tej propozycji sadzicie .Dziekuje z gory za opinie i pozdrawiam .

 

Ja pół roku temu płaciłem 5200 zł, ale PNB i wszystkie projekty architekt załatwił w 1,5 miesiąca.

pzdr Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Rozpoczynam papierologie i otrzymalem oferte od architekta 4600zl za adaptacje +zmiany + pozostale papierzyska niezbedne do otrzymania pozwolenia na budowe . Co o tej propozycji sadzicie .Dziekuje z gory za opinie i pozdrawiam .

 

Ja pół roku temu płaciłem 5200 zł, ale PNB i wszystkie projekty architekt załatwił w 1,5 miesiąca.

pzdr Bartek

 

Cena dobra nie szukał bym dalej. Ja płaciłem rok temu 4500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę SSZ i na chwilę obecną zamykam się w 200tys zł (materiał + robocizna). Budowałem z poterhmu Winnerberga, okna PCV z pakietem 3-szybowym, 4 okna połaciowe Velux, dachówka ceramiczna Robena. Ogólnie mógłbym zejść z kosztów jeszcze 10tys - 20tys zł ale miałem trudne warunki ziemne.

Zaczynając budowę też spotykałem się z ekipami które proponowały mi usługę za całość czyli materiał + robociznę i chwalili się, że będzie tylko 7% Vatu na całość ale ceny jaki mi podawali "lekko" były zawyżone i tak miałem wyceny od 280tys za SSO do nawet 340tys zł za SSZ.

Myślę, że nie warto brać kompleksowej usługi gdyż przepłaca się i to dużo. Oczywiście są osoby które nie mają czasu a mają pieniądze to dla nich taki układ jest akceptowalny.

Ogólnie życzę wszystkim powodzenia w budowie gdyż podsumowując jest to fajna przygoda :)

 

Można prosić o namiary na ekipe od stanu surowego? Może być na priv, żeby nie zaśmiecać forum.Te ceny są najrozsądniejsze. To i ekipa nie jest zbyt droga. A jaka jakość pracy?

Pozdrowienia

 

Nie chcę chwalić przed "zachodem słońca" ale ogólnie jestem zadowolony. Pracują 6 dni w tygodniu od rana do wieczora. Czasami jak wracałem z pracy 18-19 podjeżdzałem na budowę a oni dalej robili. Polska ekipa to chyba o 16 zmywała by się do domu (bo nie wiem czy pisałem jest to ekipa z Ukrainy). Namiary poszły na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę SSZ i na chwilę obecną zamykam się w 200tys zł (materiał + robocizna). Budowałem z poterhmu Winnerberga, okna PCV z pakietem 3-szybowym, 4 okna połaciowe Velux, dachówka ceramiczna Robena. Ogólnie mógłbym zejść z kosztów jeszcze 10tys - 20tys zł ale miałem trudne warunki ziemne.

Zaczynając budowę też spotykałem się z ekipami które proponowały mi usługę za całość czyli materiał + robociznę i chwalili się, że będzie tylko 7% Vatu na całość ale ceny jaki mi podawali "lekko" były zawyżone i tak miałem wyceny od 280tys za SSO do nawet 340tys zł za SSZ.

Myślę, że nie warto brać kompleksowej usługi gdyż przepłaca się i to dużo. Oczywiście są osoby które nie mają czasu a mają pieniądze to dla nich taki układ jest akceptowalny.

Ogólnie życzę wszystkim powodzenia w budowie gdyż podsumowując jest to fajna przygoda :)

 

Można prosić o namiary na ekipe od stanu surowego? Może być na priv, żeby nie zaśmiecać forum.Te ceny są najrozsądniejsze. To i ekipa nie jest zbyt droga. A jaka jakość pracy?

Pozdrowienia

 

Nie chcę chwalić przed "zachodem słońca" ale ogólnie jestem zadowolony. Pracują 6 dni w tygodniu od rana do wieczora. Czasami jak wracałem z pracy 18-19 podjeżdżałem na budowę a oni dalej robili. Polska ekipa to chyba o 16 zmywała by się do domu (bo nie wiem czy pisałem jest to ekipa z Ukrainy). Namiary poszły na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę SSZ i na chwilę obecną zamykam się w 200tys zł (materiał + robocizna). Budowałem z poterhmu Winnerberga, okna PCV z pakietem 3-szybowym, 4 okna połaciowe Velux, dachówka ceramiczna Robena. Ogólnie mógłbym zejść z kosztów jeszcze 10tys - 20tys zł ale miałem trudne warunki ziemne.

Zaczynając budowę też spotykałem się z ekipami które proponowały mi usługę za całość czyli materiał + robociznę i chwalili się, że będzie tylko 7% Vatu na całość ale ceny jaki mi podawali "lekko" były zawyżone i tak miałem wyceny od 280tys za SSO do nawet 340tys zł za SSZ.

Myślę, że nie warto brać kompleksowej usługi gdyż przepłaca się i to dużo. Oczywiście są osoby które nie mają czasu a mają pieniądze to dla nich taki układ jest akceptowalny.

Ogólnie życzę wszystkim powodzenia w budowie gdyż podsumowując jest to fajna przygoda :)

 

Można prosić o namiary na ekipe od stanu surowego? Może być na priv, żeby nie zaśmiecać forum.Te ceny są najrozsądniejsze. To i ekipa nie jest zbyt droga. A jaka jakość pracy?

Pozdrowienia

 

Nie chcę chwalić przed "zachodem słońca" ale ogólnie jestem zadowolony. Pracują 6 dni w tygodniu od rana do wieczora. Czasami jak wracałem z pracy 18-19 podjeżdzałem na budowę a oni dalej robili. Polska ekipa to chyba o 16 zmywała by się do domu (bo nie wiem czy pisałem jest to ekipa z Ukrainy). Namiary poszły na priva.

 

Dzięki za namiary. Z Ukrainy, czy z Polski, ważne żeby dobrze robili, a ceny były rozsądne. A naszym "fachmanom" w głowach się poprzewracało. Od architekta po betoniarza-zbrojarza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... a ja bym nie wymagal, zeby u mnie pracowali od switu do zmierzchu przez 6 dni w tygodniu ;) Ukraincom sie nie dziwie, bo chca szybciej zarobic i wiadomo,, jak cos jest dobre i tansze to wybiera sie tansze i generalnie ich wybor jak i ile pracuja... ;) Wykonczeniowke tez masz ze wschodu ? Ciekawy jestem cen :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... a ja bym nie wymagal, zeby u mnie pracowali od switu do zmierzchu przez 6 dni w tygodniu ;) Ukraincom sie nie dziwie, bo chca szybciej zarobic i wiadomo,, jak cos jest dobre i tansze to wybiera sie tansze i generalnie ich wybor jak i ile pracuja... ;) Wykonczeniowke tez masz ze wschodu ? Ciekawy jestem cen :D

 

Oni tak pracują ze względu na to, że aby przyjechać do Polski potrzebują wizy która jest ważna 6-miesięcy i pewnie chcą jak najwięcej zrobić przez te 6 miesięcy. Jeśli chodzi o wykończeniówkę mam znajomego polaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

dawno nie było mnie na forum, ale odkąd zamieszkaliśmy i zmienił sie rodzaj tematów i problemów bardzo rzadko zaglądam na forum.

 

Potrzebuję informacji na temat stawek pań sprzątających.

Obecnie jestem z jedną umówiona i za jedną wizytę : ogólne sprzątanie plus prasowanie plus jakiś extrasik typu umycie okien, drzwi lub szafek kuchennych w domu o pow. użytk. 120 m2 liczy 100 zł.

 

Chciałabym porównać tę stawkę do innych na rynku. Czy jest to jakaś średnia ? W jaki sposób Wy jesteście umówieni ?

 

Pozdrawiam

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Razem z mężem zdecydowaliśmy się na budowę domu :) obecnie jesteśmy na etapie załatwiania całej papierologii potrzebnej do pozwolenia na budowę.

Będę wdzięczna za namiary na sprawdzoną ekipę budowlaną .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Razem z mężem zdecydowaliśmy się na budowę domu :) obecnie jesteśmy na etapie załatwiania całej papierologii potrzebnej do pozwolenia na budowę.

Będę wdzięczna za namiary na sprawdzoną ekipę budowlaną .

 

Pozdrawiam

 

tomek i celina życzę wam powdzierania. Ja też się buduje w Dołujach a gdzie dokładnie macie swoją działeczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martelia

 

hmmm to nie dużo chce...ja płaciłam 140 zł...cały dzień sprzatania i naprawde ok....to Polka jest? sprawdzona i polecona?

 

Polka, polecona, sprawdzona, ale do kilku elementów mogłabym się przyczepić. To jest mój pierwszy raz z panią do sprzątania więc nie mam porównania z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Q-BIS

 

czyżby tak szybko zamierzali zrobić tą drogę ???????????/ :o

moja działka znajduje sie również przy granicznej i faktycznie to przepychanie sie samochodami to tragedia i nie trudno o wypadem, ale skoro tako to bardzo miła wiadomość. :D

 

Proszę:oto link, informacja o terminie zakończenia robót prawie na początku.

http://www.powiat.policki.bip.net.pl/?a=604

:D

 

No niestety, okazuje się, że to będą tylko roboty polegające na uzupełnieniu poboczy... :-?

"Dobre cokolwiek", czy też "żeby ich szlag"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martelia

 

hmmm to nie dużo chce...ja płaciłam 140 zł...cały dzień sprzatania i naprawde ok....to Polka jest? sprawdzona i polecona?

 

Polka, polecona, sprawdzona, ale do kilku elementów mogłabym się przyczepić. To jest mój pierwszy raz z panią do sprzątania więc nie mam porównania z innymi.

 

Do tej pory krazylo 10 PLN/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...