Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

...

 

Ja mam dzialke blizej - od strony Wolczkowa.

Ale nawet jakbym mial tam gdzie Wy, to i tak przez Wolczkowo bym jezdzil - blizej i szybciej.

 

Fantom

 

Chyba nie do końca masz rację?

8)

Bliżej do czego?

Jeślibym pracował w Mierzynie to miałbym jeździć przez Wołczkowo?

A szybciej?

Testowałem wszystkie dojazdy, wszystkie mają wady i zalety, szczególnie jak po drodze są jakieś roboty, a ciągle są.

Raz jest szybciej tędy a innym razem owędy...i to też zależy ot tego, dokąd się akurat spieszysz...

 

Np do mnie jest taka sama droga przez Wolczkowo jak i przez Adrenalinke mniej wiecej ze swiatel w Mierzynie.

Mierzyles kiedys z ciekawosci odleglosc/czas przejazdu np z centrum ?

Mi na poczatku wydawalo sie, ze tez przez Wolczkowo ma dalej ...

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Planuje u siebie założyć przydomową oczyszczalnię ścieków jednak nie wiem na jaką się zdecydować (biologiczną czy ekologiczną). Czy możecie jakąś oczyszczalnie polecić? Osobiście w sobotę spotkałem się z jednym przedstawicielem który oferuje oczyszczalnie firmy EKO-POL

http://oczyszczalnia.net/view_document/Oczyszczalnie-ekologiczne_8

Ktoś ma ją może u siebie ewentualnie jakąś inną dobrze działającą.

 

 

witam. oczyszczalnia biologiczna przeważnie ma zastosowanie tam gdzie grunt jest " trudny " wody gruntowe wysoko lub słabo przepuszczalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Ja mam dzialke blizej - od strony Wolczkowa.

Ale nawet jakbym mial tam gdzie Wy, to i tak przez Wolczkowo bym jezdzil - blizej i szybciej.

 

Fantom

 

Chyba nie do końca masz rację?

8)

Bliżej do czego?

Jeślibym pracował w Mierzynie to miałbym jeździć przez Wołczkowo?

A szybciej?

Testowałem wszystkie dojazdy, wszystkie mają wady i zalety, szczególnie jak po drodze są jakieś roboty, a ciągle są.

Raz jest szybciej tędy a innym razem owędy...i to też zależy ot tego, dokąd się akurat spieszysz...

 

Np do mnie jest taka sama droga przez Wolczkowo jak i przez Adrenalinke mniej wiecej ze swiatel w Mierzynie.

Mierzyles kiedys z ciekawosci odleglosc/czas przejazdu np z centrum ?

Mi na poczatku wydawalo sie, ze tez przez Wolczkowo ma dalej ...

 

Fantom

 

Oczywiście, że mierzyłem...np. czy przez Głębokie, czy przez Ku Słońcu do placu Żołnierza to taka sama droga...w kilometrach oczywiście, bo w minutach to już różnie...

Ale do Ciebie, to ja mam w samej Dobrej ze 3km.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak dobieraliście kolor podbitki?

Do koloru dachu, rynien czy okien i elewacji?

My zdecydowaliśmy się na dachówkę antracytowa angoba z Creatona i do tego czarne rynny,

Nie wiemy co teraz z podbitką. :(

A wykonawca chce wiedzieć na już. Proponuje nam czarną. NIe jestem pewna czy to nie za czarno będzie.

 

a macie już te dachówkę? bo wiem, że tę ktorą my wybraliśmy Futura teraz jest w kolorze szarym lub kolorze łupka - antracytowej już nie ma :D

jaki kolor elewacji?

czarna podbitka mi się wydaje za ciemna - zdecydowanie :)

powiedz jaki kolor okien wybraliście?

 

Nasza to Viva noi antracytowa angoba.

Juz zapłacona więc chyba bedzie?

No i już jasne - nie chodziło o całą podbitkę, a o belkę na której będzie przymocowana rynna...

W sumie mogłaby być w kolorze podbitkie nie?

Co do reszty się zastanawiamy...

Okna chyba orzechowe i elewacja jasy żółty kremowy, lub jasno beżowy...

Tak bym to określiła. Marzy mi się kawałek elewacji w drewnie... ale koszta ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak:

 

http://lh5.ggpht.com/_zy4VjAILiyM/SpGeKVnumMI/AAAAAAAADJI/RRnKCH6bkkY/s400/spizowa1.jpg

 

Tu belki nie przewidziałam :D

 

A tak w ogóle własnie stawiają wiechę 2 miesiące i 2 tygodnie po rozpoczęciu budowy, uwijają sie jak pszczółki :)

Tfu Tfu

 

Możecie polecić jakieś firmy robiące drewniane ładne i porządne okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak dobieraliście kolor podbitki?

Do koloru dachu, rynien czy okien i elewacji?

My zdecydowaliśmy się na dachówkę antracytowa angoba z Creatona i do tego czarne rynny,

Nie wiemy co teraz z podbitką. :(

A wykonawca chce wiedzieć na już. Proponuje nam czarną. NIe jestem pewna czy to nie za czarno będzie.

 

a macie już te dachówkę? bo wiem, że tę ktorą my wybraliśmy Futura teraz jest w kolorze szarym lub kolorze łupka - antracytowej już nie ma :D

jaki kolor elewacji?

czarna podbitka mi się wydaje za ciemna - zdecydowanie :)

powiedz jaki kolor okien wybraliście?

 

Nasza to Viva noi antracytowa angoba.

Juz zapłacona więc chyba bedzie?

No i już jasne - nie chodziło o całą podbitkę, a o belkę na której będzie przymocowana rynna...

W sumie mogłaby być w kolorze podbitkie nie?

Co do reszty się zastanawiamy...

Okna chyba orzechowe i elewacja jasy żółty kremowy, lub jasno beżowy...

Tak bym to określiła. Marzy mi się kawałek elewacji w drewnie... ale koszta ... :/

 

No my mielismy ten sam problem. Kladac dachowki powiedzieli - "prosze za pol godziny przywiezc kolor na belke" :o

Jaki kolor???!!! - ja jeszcze nieprzemyslalam, nie podpytywalam i nie wiem o co chodzi. :)

Trzeba to trzeba - kupilismy w kolorze dachu bo i rynny sa grafitowe. Nie odrozniaja sie tak bardzo jak gdyby byly na belce brazowej. Tak wiec dach, belka i rynny sa grafitowe (prawie czarne) natomiast podbitka i okna - zloty dab. Mis ie tam podoba. Widzialam ,ze wiekszosc osob tak wlasnie robi , ze belke traktuje jako czesc dachu a nie podbitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak dobieraliście kolor podbitki?

Do koloru dachu, rynien czy okien i elewacji?

My zdecydowaliśmy się na dachówkę antracytowa angoba z Creatona i do tego czarne rynny,

Nie wiemy co teraz z podbitką. :(

A wykonawca chce wiedzieć na już. Proponuje nam czarną. NIe jestem pewna czy to nie za czarno będzie.

 

a macie już te dachówkę? bo wiem, że tę ktorą my wybraliśmy Futura teraz jest w kolorze szarym lub kolorze łupka - antracytowej już nie ma :D

jaki kolor elewacji?

czarna podbitka mi się wydaje za ciemna - zdecydowanie :)

powiedz jaki kolor okien wybraliście?

 

Nasza to Viva noi antracytowa angoba.

Juz zapłacona więc chyba bedzie?

No i już jasne - nie chodziło o całą podbitkę, a o belkę na której będzie przymocowana rynna...

W sumie mogłaby być w kolorze podbitkie nie?

Co do reszty się zastanawiamy...

Okna chyba orzechowe i elewacja jasy żółty kremowy, lub jasno beżowy...

Tak bym to określiła. Marzy mi się kawałek elewacji w drewnie... ale koszta ... :/

deska czołowa zdecydowanie czarna lub ciemno szara jesli rynny czarne

my mamy grafitowe rynny Bryza i do tego ciemno-szarą deskę czołową

podbitka zdecydowanie jaśniejsza - nie ma to jak widok drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - elewacja - zaraz Alien na mnie naskoczy . Dobrze ze jestem tak daleko bo bym dostala kopa w tylek :).

Mialam mu podac kolor elewacji z etykietki na puszce juz dawno ale sie nie dostalam do garazu bo mam przed nim jezioro .

Kolor elewacji jest z palety kolorow tynkow FAST. Jest to najjasniejszy kolor z linii takich szaro-bezowych. Bo sa tam i fioletowe, i zielone i zolte i rozowe i wszystkie te linie zaczynaja sie od takiej zlamanej bieli. Nasz jest wlasnie z tych bezowo szarych. Ale numer koloru - zabijcie nie pamietam a na fakturze mam jedynie "tynk akrylowy fast 1,5 baranek" - bez koloru :(

Tynk bralismy z Wodkanu w Dobrej Szczecinskiej.

 

Podbitka jest drewniana - kolor dab (drewnochron z castoramy)

Okna i drzwi - zloty dab

dach - braas - grafitowy

elewacja - hm......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien - sa to okna na profilu Veka a firmy z jakiej kupilam nie chcialabym polecac :evil: Dalej mi skora cierpnie na sama mysl o wspolpracy.

Okna sa plastikowe w okleinie . Niestety jedno jest w narozniku pekniete i juz od 2 miesiecy czekam na odpowiedz na moja reklamacje. Takie plastikowe nakladki na zawiasy popekaly i poodpadaly bo byly zle zamontowane a okno polokragle nie chce sie wyregulowac bo nie pasuje do ramy i przy otwieraniu ciagle cos ociera. wr.....

 

A kamien to "Kamien angielski" z "nowej ery kamienia" w Legionowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - elewacja - zaraz Alien na mnie naskoczy . Dobrze ze jestem tak daleko bo bym dostala kopa w tylek :).

Mialam mu podac kolor elewacji z etykietki na puszce juz dawno ale sie nie dostalam do garazu bo mam przed nim jezioro .

Kolor elewacji jest z palety kolorow tynkow FAST. Jest to najjasniejszy kolor z linii takich szaro-bezowych. Bo sa tam i fioletowe, i zielone i zolte i rozowe i wszystkie te linie zaczynaja sie od takiej zlamanej bieli. Nasz jest wlasnie z tych bezowo szarych. Ale numer koloru - zabijcie nie pamietam a na fakturze mam jedynie "tynk akrylowy fast 1,5 baranek" - bez koloru :(

Tynk bralismy z Wodkanu w Dobrej Szczecinskiej.

 

Podbitka jest drewniana - kolor dab (drewnochron z castoramy)

Okna i drzwi - zloty dab

dach - braas - grafitowy

elewacja - hm......

 

Super dzięki za info. Ogólnie jestem cierpliwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis po raz pierwszy odwiedziłam tą strone ( wczesniej nie wiedzialam o jej istnieniu) .Buduje dom w słwoszewie około 280m2

stan surowy juz istnieje . szukam wykonawców tynków , elektryki , hydrauliki.

poprosze również o instrukcjie na temat listy fachowców których należy omijać szerokim łukiem . pozdrawiam Kasia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...