Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam

 

Czy któryś z budujących szczeciniaków może polecić instalatora alarmów- priorytetem jest fachowość i dokładność w zakładaniu wpuszczonych kontraktonów w okna drewniane... oczywiście reszta składająca się na fachowca (doradztwo,projekt itd) też jest ważna:)

A&A

 

Dajcie znac jak kogos znajdziecie. Szukam wlasnie kogos takiego do podobnej roboty (tylko, ze w PCV + czujki inercyjne)

 

Fantom

również jestem zainteresowany tematem

jestem po wizycie przedstawiciela z jednej z firm

ale niestety nie mogę nic powiedzieć o fachowości i dokładności

chętnie poznam jakieś opinie - nie ma to jak sprawdzony fachowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich po dłuższej neobecności. Kilka miesięcy temu pytałem Was o namiary na architekta i ...projekt jest w produkcji. Rzuty prawie gotowe, wizualki elewacji również. Właśnie zastanawiem się nad wyborem materiałów do budowy, no a potem jeszcze fachowcy. mam nadzieję że mogę na Wasze doświadczenie liczyć? Na początku mam pytanko do Szczukota bo widziałem na forum że zastanawiałes się nad wyborem Porotonu lub Porothermu. Co wybrałeś? Mi również wychodzi z obliczeń że Poroton jest cieplejszy i w dodatku tańszy. A może inny mają jakieś doświadczenie z Porotonem?

 

pzdr

 

Witam

Ja pół chałupy wybudowałem z porotonu a pół z porothermu :) . Dlatego takie kombinacje ponieważ udało mi się kupić dużo taniej "resztki" z 2 budów. Murarze generalnie mówili że nie ma różnicy i jakościowo materiał jest taki sam, aczkolwiek mi wydaje się że lepszy jakościowo jest porotherm no i większy przez co mniej "łączeń". Jeżeli chodzi o fachowców to z czystym sumieniem mogę polecić "swoich" górali-inf w meil-u.

pzdr Bartek

 

Jakość prac dobra, a jakie wymagania finansowe? Może jeszcze dodatkowo nie są zbyt kosztowni, czy to już zbytek marzeń?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po dłuższej neobecności. Kilka miesięcy temu pytałem Was o namiary na architekta i ...projekt jest w produkcji. Rzuty prawie gotowe, wizualki elewacji również. Właśnie zastanawiem się nad wyborem materiałów do budowy, no a potem jeszcze fachowcy. mam nadzieję że mogę na Wasze doświadczenie liczyć? Na początku mam pytanko do Szczukota bo widziałem na forum że zastanawiałes się nad wyborem Porotonu lub Porothermu. Co wybrałeś? Mi również wychodzi z obliczeń że Poroton jest cieplejszy i w dodatku tańszy. A może inny mają jakieś doświadczenie z Porotonem?

 

pzdr

Ciszę sie, bo i ja jestem podobnym etapie - projekt się smaży, i miejmy nadzieję, że się niedługo wysmaży. Ale ja myślę o budowie z silikatów. Materiał dobry i stosunkowo tani, choć mur z silikatów musi być dobrze ocieplony Wiem, że ludzie o tym różnie mówią. Czy ktoś na tym forum budował z silikatów i jakie są doświadczenia z tym materiałem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szczecin tu Goleniow :D czy macie moze namiary na jakas dobra firme do rekuperatorow lub pare firm chcialbym porownac ceny

 

jesli jest mozliwa lista wykonawcoe to bym prosil :wink: jesli nie nie bede sie oburzac jak kasia83 :D

 

U mnie rekuperację robiła firma "rekuperatory.pl" z Wrocławia, oddział w Poznaniu, a teraz chyba w Szamotułach. Na razie wszystko działa. Pozytywne było to, że od momentu podpisania umowy do wykonania upłynęło dużo czasu, bo przeszło rok (umowa była na rok), to cena nie uległa zmianie, pomimo ogólnych podwyżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po dłuższej neobecności. Kilka miesięcy temu pytałem Was o namiary na architekta i ...projekt jest w produkcji. Rzuty prawie gotowe, wizualki elewacji również. Właśnie zastanawiem się nad wyborem materiałów do budowy, no a potem jeszcze fachowcy. mam nadzieję że mogę na Wasze doświadczenie liczyć? Na początku mam pytanko do Szczukota bo widziałem na forum że zastanawiałes się nad wyborem Porotonu lub Porothermu. Co wybrałeś? Mi również wychodzi z obliczeń że Poroton jest cieplejszy i w dodatku tańszy. A może inny mają jakieś doświadczenie z Porotonem?

 

pzdr

Ciszę sie, bo i ja jestem podobnym etapie - projekt się smaży, i miejmy nadzieję, że się niedługo wysmaży. Ale ja myślę o budowie z silikatów. Materiał dobry i stosunkowo tani, choć mur z silikatów musi być dobrze ocieplony Wiem, że ludzie o tym różnie mówią. Czy ktoś na tym forum budował z silikatów i jakie są doświadczenia z tym materiałem?

 

Pozdrawiam

 

Cześć

 

Też myśłałem o silikatach ale słyszałem że fachowcy nie chcą z nich za bardzo budować bo są ciężkie i trudno sie je obrabia. Ale materiał fajny, zdrowy i nie za drogi. Sam jeszcze nie wiem z czego postawimy chałupę. A to dopiero poczętek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

a czy może ktoś z was robił (wiercił) studnie? Czy dużo z tym zachodu i czy jest to bardzo kosztowne?

 

Wszystko zależy od tego jaka głębokość studni, im głębsza tym koszty większe. U mnie niestety jest głęboka. Powyżej 30 m trzeba robić projekt. Firmy na razie nie polecę, bo muszą mi poprawić, to co spartaczyli . Maja to zrobić niebawem i wtedy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po dłuższej neobecności. Kilka miesięcy temu pytałem Was o namiary na architekta i ...projekt jest w produkcji. Rzuty prawie gotowe, wizualki elewacji również. Właśnie zastanawiem się nad wyborem materiałów do budowy, no a potem jeszcze fachowcy. mam nadzieję że mogę na Wasze doświadczenie liczyć? Na początku mam pytanko do Szczukota bo widziałem na forum że zastanawiałes się nad wyborem Porotonu lub Porothermu. Co wybrałeś? Mi również wychodzi z obliczeń że Poroton jest cieplejszy i w dodatku tańszy. A może inny mają jakieś doświadczenie z Porotonem?

 

pzdr

 

Witam

Ja pół chałupy wybudowałem z porotonu a pół z porothermu :) . Dlatego takie kombinacje ponieważ udało mi się kupić dużo taniej "resztki" z 2 budów. Murarze generalnie mówili że nie ma różnicy i jakościowo materiał jest taki sam, aczkolwiek mi wydaje się że lepszy jakościowo jest porotherm no i większy przez co mniej "łączeń". Jeżeli chodzi o fachowców to z czystym sumieniem mogę polecić "swoich" górali-inf w meil-u.

pzdr Bartek

 

 

barnich, dzięki za namiary na górali, jak będe robił casting na wykonawców to się przyda.

A właśnie, mam pytanko do Wszystkich, czy dużo wcześniej przed budową rozglądaliście się za ekipą budowlaną? Chciałbym rozpocząć budowę w maju lub czerwcu.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !!

 

Powstała burza z mojej wypowiedzi.

Tak więc wyjaśniam -wspolpraca moja z firma Ciepły Dom polegała na jednym spotkaniu i dwóch rozmowach telefonicznych.Na tym koniec.Nie podjęlismy wspólpracy.

Przyszłych inwestorow szukajacych firmy hydraulicznej prosze o nie branie mojej opinii pod uwagę (firma zadnych prac u mnie nie wykonywała ).

Pan Ciexxom czuje sie urazony moja wypowiedzia.

 

Bardzo przepraszam Pana i Pana firmę Ciepły Dom za moja wypowiedz.

 

Pozdrawiam .

I tak to zostawmy.

:D

morał z tego taki, że wykonawcy czytają to forum

i choć by tego nie chcieli muszą uważać bo jest ono opiniotwórcze

wystarczy zadzwonić do osób z dobrymi opiniami na liście

terminy mają zajęte

jak zawsze trzeba uważać na wypowiadane opinie - w szczególności wyrażane tutaj a nie na priva

co nie znaczy że nie powinno się pisać otwarcie o partaczach i niesolidnych wykonawcach

tym bardziej trzeba skoro czytają i wiedzą jak się kończy robienie w balona inwestora

im się wydaje że są bezkarni bo zawsze się znajdzie jakiś kolejny "jeleń"

nie ma się co obrażać PANOWIE FACHOWCY

po to jest to forum by wyrażać opinie

jeśli więcej jest pozytywnych - pracy wam nie zabraknie

a że zdarzają się negatywne

jak to mówią " nie popełnia błędów ten co nic nie robi" :D

 

widze że tamat ciągle akutalny i ciezko sie pogodzic z jego zakonczeniem

zgadzam sie jak najbardziej że fachowców którzy nie wywiązuja sie z umów należy napiętnować .

problem polega na tym iz opinia ta wyrażona była bez podstawnie . żadna praca nie została zaczeta , wykonana , zakonczona ( prosze czytac uważnie )stąd moje oburzenie . ja również zlecam innym osobą rózne prace i też sie czesto zawiodłem , ale równięż spotkało mnie rozczarowanie z strony inwestora po wykonaniu dobrej i solidnej roboty . powiedzmy sobie szczerze są niedobrzy fachowcy ale i również są nieuczciwi inwestorzy .i błedem było by krystalizowanie jednej z stron

a tak na marginesie ciekawe jak wyglądało by forum wykonawców :D

pozdrawiam

Moja wypowiedź nie dotyczyła tej opinii

Jedynie była nią wywołana :wink: A co do forum wykonawców - bez "jaj" możecie sobie zrobić takie forum i opisywać tam inwestorów którzy są na tyle beszczelni, że za swoje ciężko zarobione pieniądze każą się meczyć biednym fachowcom i do tego jeszcze dobrze i dokładnie wykonywać prace

i jeszcze mają pretensje jak robota i materiał sp....

i nie chcą zapłacić za partactwo

:evil:

załóżcie takie forum

chętnie poczytam w zimowe wieczory

ubaw po pachy

a najlepiej obraźcie się na inwestorów

zróbcie im na złość i nie pracujcie :p

przeciez nie macie takiego obowiązku

ale numer

przestraszyłem się forum wykonawców

normalnie aż się trzęsę

 

Dobre! Po trzykroć!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciszę sie, bo i ja jestem podobnym etapie - projekt się smaży, i miejmy nadzieję, że się niedługo wysmaży. Ale ja myślę o budowie z silikatów. Materiał dobry i stosunkowo tani, choć mur z silikatów musi być dobrze ocieplony Wiem, że ludzie o tym różnie mówią. Czy ktoś na tym forum budował z silikatów i jakie są doświadczenia z tym materiałem?

 

Ja jestem na etapie surowy-zamkniety- dom z silikatów lane stropy i schody, nie patrz na fachowcow nie tylko są cięższe ale też trudno im cokolwiek sobie ułatwić - linie na silikatach, równe bloczki -wszystko widać...

 

Co do ocieplenia zbudowałem z bloczków 24 cm i daje 12 cm wełny lamelowej pod puc a 10 pod klinkier (częściowo mam w projekcie) wg wyliczeń będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybraliśmy Fakro za względu na dolną klamkę. Vellux od razu odpadł, a Roto było dużo droższe. W Extradachu dostaliśmy dobre ceny.W sumie kupiliśmy 6 szt, 5 z wyżej pólki i 1 to najtańsze z nawiewnikiem (FTS-V). Niestety w tym ostatnim rozesłchła się dolna część ościeżnicy, elemet który będzie zakryty regipsem. Pomimo uważam, że w oknach taj klasy nawet w tańszym modelu takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Hurtownia miała to gdzieś, przedstawiciel powiedział, że to drewno tak ma być, przedstawiciel regionalny od kwietnia nie dotrał na naszą budowę. Gdybym wiedziała to kupiłabym tańsze z Castoramy albo z Leroy Merlin.

 

A dlaczego nie Vellux ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciszę sie, bo i ja jestem podobnym etapie - projekt się smaży, i miejmy nadzieję, że się niedługo wysmaży. Ale ja myślę o budowie z silikatów. Materiał dobry i stosunkowo tani, choć mur z silikatów musi być dobrze ocieplony Wiem, że ludzie o tym różnie mówią. Czy ktoś na tym forum budował z silikatów i jakie są doświadczenia z tym materiałem?

 

Ja jestem na etapie surowy-zamkniety- dom z silikatów lane stropy i schody, nie patrz na fachowcow nie tylko są cięższe ale też trudno im cokolwiek sobie ułatwić - linie na silikatach, równe bloczki -wszystko widać...

 

Co do ocieplenia zbudowałem z bloczków 24 cm i daje 12 cm wełny lamelowej pod puc a 10 pod klinkier (częściowo mam w projekcie) wg wyliczeń będzie ok.

 

I tu jest pies pogrzebany. W murze z silikatów wszystko widać, wszelkie błędy i niedoróbki. Dlatego wykonawcy nie chcą tego materiału, zarzekając się, że niby cięzki, że zimny.

Czy ekipa za murowanie z silikatów zażyczyła sobie ekstra dodatek?

Rozumiem, że w murze 3W jest przerwa na wentylację, czy też nie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybraliśmy Fakro za względu na dolną klamkę. Vellux od razu odpadł, a Roto było dużo droższe. W Extradachu dostaliśmy dobre ceny.W sumie kupiliśmy 6 szt, 5 z wyżej pólki i 1 to najtańsze z nawiewnikiem (FTS-V). Niestety w tym ostatnim rozesłchła się dolna część ościeżnicy, elemet który będzie zakryty regipsem. Pomimo uważam, że w oknach taj klasy nawet w tańszym modelu takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Hurtownia miała to gdzieś, przedstawiciel powiedział, że to drewno tak ma być, przedstawiciel regionalny od kwietnia nie dotrał na naszą budowę. Gdybym wiedziała to kupiłabym tańsze z Castoramy albo z Leroy Merlin.

 

A dlaczego nie Vellux ;>

 

Moze dlatego, ze ma klamke w gornej czesci ?

Zalezy kto jak montuje okno.

 

A co do tego Fakto to masakra. Ja bym zlozyl reklamacje na papierze a jak cos to nawet do sadu bym dal za takie zlewactowo

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na fakro. Okna mają 140 cm więc gdyby brać weluxa- nie sięgnełabym do klamki na górze okna....

Mam nadzieję że opisywany przypadek był jednostkowy...

Bo wygladają w sumie dość porządnie...

 

Aktualnie zastanawiamy się czy drzwi do piwnicy umieścić na poziomie parteru czy na półpiętrze niżej ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I tu jest pies pogrzebany. W murze z silikatów wszystko widać, wszelkie błędy i niedoróbki. Dlatego wykonawcy nie chcą tego materiału, zarzekając się, że niby cięzki, że zimny.

Czy ekipa za murowanie z silikatów zażyczyła sobie ekstra dodatek?

Rozumiem, że w murze 3W jest przerwa na wentylację, czy też nie?

 

Pozdrawiam

 

Coś tam chcieli więcej (ale akurat motywowali to technologią stropu) no negocjowaliśmy ostro obie strony niezadowolone z ceny to chyba cena ok:)

w murze 3w - dopiero będzie przerwa :) narazie wstawili mi okna więc mam nadzieje przed gwaizką zrobić wełnę

 

pozdrawiam

 

A&A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam pytanie i dylemat. Właśnie został ukończony stan 0 w naszym domku, ale tak nam wydaje się ten chudziak jakiś taki mało równy.

powiedzcie proszę jaki gruby powinien być beton (ta ostatnia warstwa) i czy wogóle są określone jakieś grubości bo kompletnie się na tym nie znam.

Pozdrawiam Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam pytanie i dylemat. Właśnie został ukończony stan 0 w naszym domku, ale tak nam wydaje się ten chudziak jakiś taki mało równy.

powiedzcie proszę jaki gruby powinien być beton (ta ostatnia warstwa) i czy wogóle są określone jakieś grubości bo kompletnie się na tym nie znam.

Pozdrawiam Magda

W projekcie powinnas miec okreslone poszczegolne grubosci, zobacz na przekroju.

Co do nierownosci to nie jest to nic zlego, chyba ze masz spadek w ktoras strone. Nierownosci zniweluje sie kladac styropian .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moze dlatego, ze ma klamke w gornej czesci ?

Zalezy kto jak montuje okno.

 

A co do tego Fakto to masakra. Ja bym zlozyl reklamacje na papierze a jak cos to nawet do sadu bym dal za takie zlewactowo

 

Fantom

 

... :D widze, ze bede musial powaznie sie zastanowic nad bo moge nie dosiegnac do klamki ;D

 

a ktore maja klamki na dole ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dachu...

a konkretnie okien dachowych.

Jestem na etapie wybierania, podpowiedzcie mi jakie firmy macie i na co zwracaliscie uwage (poza ceną rzecz jasna)

 

Które bardziej sie sprawdzają? Obrotowe, uchylno obrotowe o podwyższonej osi obrotu, z nawiewnikiem, bez? Z roletą?

Czy spotkaliście sie z firma ROTO? Polecił mi mój wykonawca,ale jakoś nie jestem przekonana, ktoś ma?

 

Mamy mały problem, Mamy okna o szerokości 78 w projekcie, a pomiędzy nimi krokiew. Wykonawcy mówia że nie da sie zamontowac obok siebie dwóch ponieważ kołnierz się nie mieści... i proponuje zastosować Roto które sa dostepne w szerokosci 76.

NIe przekonuje mnie to..

 

I wreszcie gdzie kupowaliscie w dobrej cenie?

:) Uff dość pytań ;)

Idz do extradachu tam ci doradza, wez projekt.

 

My wybraliśmy Fakro za względu na dolną klamkę. Vellux od razu odpadł, a Roto było dużo droższe. W Extradachu dostaliśmy dobre ceny.W sumie kupiliśmy 6 szt, 5 z wyżej pólki i 1 to najtańsze z nawiewnikiem (FTS-V). Niestety w tym ostatnim rozesłchła się dolna część ościeżnicy, elemet który będzie zakryty regipsem. Pomimo uważam, że w oknach taj klasy nawet w tańszym modelu takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Hurtownia miała to gdzieś, przedstawiciel powiedział, że to drewno tak ma być, przedstawiciel regionalny od kwietnia nie dotrał na naszą budowę. Gdybym wiedziała to kupiłabym tańsze z Castoramy albo z Leroy Merlin.

Reszta okien ok. Widziałam, Roto u sąsiadki i rzeczywiście super sprawa z tą wyższą osią. Niestety cena tego modelu była duuuużo wyższa niż najwyższy model Fakro w Ekstradachu. Gdyby nie kasa kupiłabym Roto.

Jeśli Fakro to tylko wyższe modele (FTP-V i FTP-W). W łazience i sypialni mamy po 2 okna między krokwiami i nie było żadnego problemu z zakupem odpowiedniego kołnierza jak i montarzem. W projekcie mieliśmy okna o szer. 80cm a Fakro jest węższe 78cm. Mało tego architekt umieścił takie okno w miejscu gdzie rozstaw krokwii był węższy. Musieliśmy zmienić położenie tych okien. Jeśli masz rozstaw krokwi 78cm, to truno stwirdzić czy będą pasowały, jak cieśla położy więźbę. U nas rozstawy są min. inne niż w projekcie.

 

Fakro ma tez takie o podwyzszonej osi obrotu. Chyba FTH-V sie nazywaja. I sa raptem o kilkadziesiat chyba zlo drozsze od FTP-V. Chce wlasnie te o podwyzszonej osi obrotu kupic.

Zastanawialem sie nad taymi cieplymi (3 szyby itp) ale te sa drozsze juz o dobre kilkadziesiat procent.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakro mają klamke na dole, Velux otwiera się przez pociagnięcie listwy klamki na górnej krawędzi okna.

 

Ja potrzebowałabym stołeczka, ale babcia to już nie wejdzie...

zostaliśmy przy pierwszch...

Z drugiej strony jeśli ktośma małe dzieci Veluxy chyba bezpieczniejsze...

 

Zachcianka piszesz z taką pewnością o Veluxach, że już sama zwątpiłam jakie mam okna :roll:, i.... po krótkiej naradzie rodzinnej ustalono, że mam Veluxy i mam klamki na dole :wink:

a na dowód ich istnienia: http://www.velux.pl/Produkty/Okna_do_poddaszy/H0023.htm?pid=H0023

No chyba, że to nie tylko o klamkę chodziło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...