Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

A powiedzcie mi, czy do wewnętrznej instalacji elektrycznej muszę mieć projekt?

Czy mogę sobie sama rozprowadzić gniazdka oswietlenie itd??

 

My nie mieliśmy takiego projektu, pokazałm elektrykowi gdzie co ma być i tak zrobił.

 

Tylko czy bez projektu mozna odebrac domek do uzytkowania ?

 

Fantom

ps. Nawet jezeli nei jest potzrebny (a nie wiem) to warto miec dla siebie - na przyszlosc - jakis projekcik uproszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Fakro mają klamke na dole, Velux otwiera się przez pociagnięcie listwy klamki na górnej krawędzi okna.

 

Ja potrzebowałabym stołeczka, ale babcia to już nie wejdzie...

zostaliśmy przy pierwszch...

Z drugiej strony jeśli ktośma małe dzieci Veluxy chyba bezpieczniejsze...

 

Zachcianka piszesz z taką pewnością o Veluxach, że już sama zwątpiłam jakie mam okna :roll:, i.... po krótkiej naradzie rodzinnej ustalono, że mam Veluxy i mam klamki na dole :wink:

a na dowód ich istnienia: http://www.velux.pl/Produkty/Okna_do_poddaszy/H0023.htm?pid=H0023

No chyba, że to nie tylko o klamkę chodziło :wink:

 

No tak - bo to model obrotowo-uchylny. W tych modelach inaczej sie nie a klamki zrobic :)

Caly pozostaly velux ma klamki na gorze.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, czy do wewnętrznej instalacji elektrycznej muszę mieć projekt?

Czy mogę sobie sama rozprowadzić gniazdka oswietlenie itd??

 

My nie mieliśmy takiego projektu, pokazałm elektrykowi gdzie co ma być i tak zrobił.

 

Tylko czy bez projektu mozna odebrac domek do uzytkowania ?

 

Fantom

ps. Nawet jezeli nei jest potzrebny (a nie wiem) to warto miec dla siebie - na przyszlosc - jakis projekcik uproszczony.

 

Nie załamuj mnie :( Kurcze nie mam żadnego projektu :( Przecież i tak każdy robi wszystko po swojemu a nie wg. załączonego projektu. Podobnie jest z resztą instalacji wewnętrznych. Tak to jest w naszym państwie. Nie potrzebne, ale musi być i koniec. Najgorsze jest to co gmina to obyczaj.

 

Wracając to tego nieszczęsnego Fakro, to rozeschnięcie ościeżnicy jest widoczne w zależnści od pogody. Obecnie go nie ma. Jak się zrobi ciepło będzie na całej szerokości. Muszę tę sprawę załatwić jeszcze przed zabudową poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, czy do wewnętrznej instalacji elektrycznej muszę mieć projekt?

Czy mogę sobie sama rozprowadzić gniazdka oświetlenie itd??

 

Projekt to pewnie masz już, jest to nieodłączna część projektu. Jednak projekt projektem a życie życiem. I zawsze w podstawowym projekcie jest za mało gniazdek, kontaktów, przyłączeń telefonicznych.

Tak więc zanim zaplanujesz gniazdka i kontakty dobrze przemyśl gdzie będzie stał telewizor, gdzie łóżko (lampki nocne) gdzie biurko dziecka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy możecie polecić kogoś do ocieplenia dachu, regipsów. Ekipa która miała nam robić, może dopiero na wiosnę.

 

Inches sąsiadko :lol:

zerknij na pw

 

ja tez prosilbym o przeslanie info na temat firmy od regipsow,

dzieki

 

 

Jeżeli dobra i z polecenia to i ja poprosze na wiosne będzie jak znalazł:)

 

A&A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Podzielcie się proszę informacją od kogo macie internet na mierzynie.

Najbardziej interesują mnie okolice ul.Zeusa.

Mam parę ofert ale nie wiem na co się zdecydować - kwotowo wychodzi podobnie ale nie wiem jak to się przekłada na praktyczną stronę.

 

Pozdrawiam

WK

byle nie blueconnect z ery

śmiga u nas (nie Mierzyn ;-)) aż miło ale te limity transferu to jakaś porażka

 

badziew i tyle :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Szanowni Inwestorzy. W trakcie budowy rodzi się masa pytań. I tak jetem nieco zdziwiony, że dopiero na tym etapie zadaje pierwsze pytanie na forum. A zatem: czy zna ktoś tartak Bolesławice i jakie ma z nimi doświadczenia. Jestem na etapie więźby dachowej i poszukuję informacji na ten temat. A także na temat innych tartaków. Dzięki serdeczne za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po dłuższej neobecności. Kilka miesięcy temu pytałem Was o namiary na architekta i ...projekt jest w produkcji. Rzuty prawie gotowe, wizualki elewacji również. Właśnie zastanawiem się nad wyborem materiałów do budowy, no a potem jeszcze fachowcy. mam nadzieję że mogę na Wasze doświadczenie liczyć? Na początku mam pytanko do Szczukota bo widziałem na forum że zastanawiałes się nad wyborem Porotonu lub Porothermu. Co wybrałeś? Mi również wychodzi z obliczeń że Poroton jest cieplejszy i w dodatku tańszy. A może inny mają jakieś doświadczenie z Porotonem?

 

pzdr

Ciszę sie, bo i ja jestem podobnym etapie - projekt się smaży, i miejmy nadzieję, że się niedługo wysmaży. Ale ja myślę o budowie z silikatów. Materiał dobry i stosunkowo tani, choć mur z silikatów musi być dobrze ocieplony Wiem, że ludzie o tym różnie mówią. Czy ktoś na tym forum budował z silikatów i jakie są doświadczenia z tym materiałem?

 

Pozdrawiam

 

my mamy dom z silikatu... a konkretnie z poritu.Jest sucho, czysto i pewnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po dłuższej neobecności. Kilka miesięcy temu pytałem Was o namiary na architekta i ...projekt jest w produkcji. Rzuty prawie gotowe, wizualki elewacji również. Właśnie zastanawiem się nad wyborem materiałów do budowy, no a potem jeszcze fachowcy. mam nadzieję że mogę na Wasze doświadczenie liczyć? Na początku mam pytanko do Szczukota bo widziałem na forum że zastanawiałes się nad wyborem Porotonu lub Porothermu. Co wybrałeś? Mi również wychodzi z obliczeń że Poroton jest cieplejszy i w dodatku tańszy. A może inny mają jakieś doświadczenie z Porotonem?

 

pzdr

Ciszę sie, bo i ja jestem podobnym etapie - projekt się smaży, i miejmy nadzieję, że się niedługo wysmaży. Ale ja myślę o budowie z silikatów. Materiał dobry i stosunkowo tani, choć mur z silikatów musi być dobrze ocieplony Wiem, że ludzie o tym różnie mówią. Czy ktoś na tym forum budował z silikatów i jakie są doświadczenia z tym materiałem?

 

Pozdrawiam

 

my mamy dom z silikatu... a konkretnie z poritu.Jest sucho, czysto i pewnie :wink:

 

cześć

A porit też produkuje bloczki silikatowe? Słyszałem tylko o betonie komórkowym tej firmy. I jeszcze jedno pytanko, gdzie kupowaliście, w Polsce czy w Niemczech? i jak wychodzi cenowo w porównaniu z innymi producentami?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Widzę że sporo osób buduje z silikatów, może warto sie nad nimi zastanowić?podobno wypadają na tle konkurencji tj. ceramiki poryzowanej i betonu komórkowego korzystnie cenowo. A jeśli chodzi o niechęć budowlańców do tego materiału, czy jest to mit???

 

pzdr

 

U nas Silka z Xelli. Niestety to prawda, że niektórym budowlańcom nie chce się budować z silikatów. W naszym przypadku bylo nawet tak, że jak gość usłyszał, że silka to od razu powiedział, ze nie będzie z tego budować. Drugi zaśpiewał cenę zaporową. Faktem jest, że materiał ciężki, trudniejszy w obróbce, ale bez przesady. Najchętniej wszyscy budowaliby z porothermu, porothonu. Zachwalają jaki to super towar. Wiadomo najłatwiejszy w obróbce, sprawiający najmniej kłopotów budowalńcom. Ma swoje wady i zalety jak każdy materiał.

Sami musicie wybrać z czego chcecie budować. Nie słuchajcie wywodów mądralińskich fachmanów, gdyż oni będą zachwalać to z czego najszybciej i nałatwiej będzie im budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Podzielcie się proszę informacją od kogo macie internet na mierzynie.

Najbardziej interesują mnie okolice ul.Zeusa.

Mam parę ofert ale nie wiem na co się zdecydować - kwotowo wychodzi podobnie ale nie wiem jak to się przekłada na praktyczną stronę.

 

Pozdrawiam

WK

 

Telkom

 

Absolutnie odradzam firme 2morrow....to jest dopiero porażka, jak juz zapłacisz za instalkę i abonament....nie licz na nic, że cokowlwiek zdziałsz....jak net nie działa albo za słabo chodzi tzn stoi w miejscu nie masz szansy zeby ich o tym poinfprmowac - nie odbieraja telefonow....zostają jedynie smsy- ale wynik jest taki - ze to Ty masz rachunek za tel wiekszy....bo w sprawie netu nie zmieni sie nic, a jesli juz zdazy sie ze odbiora....usłyszysz na bank....u nas jest wszystko oki......normalnie człowieka kurwica ogarnia!!!!!!!

 

sasiedzi maja z globalconnect i jak narazie sa zadowoleni - ale zebym nie pomieszla maja u nich net i zwykly telefon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy któryś z budujących szczeciniaków może polecić instalatora alarmów- priorytetem jest fachowość i dokładność w zakładaniu wpuszczonych kontraktonów w okna drewniane... oczywiście reszta składająca się na fachowca (doradztwo,projekt itd) też jest ważna:)

A&A

 

Dajcie znac jak kogos znajdziecie. Szukam wlasnie kogos takiego do podobnej roboty (tylko, ze w PCV + czujki inercyjne)

 

Fantom

Firmy ochroniarskie mają swoich fachowców. Generalnie alarmy bez ochroniarzy są bez sensu. Sąsiedzi mają gdzieś wyjące alarmy, więc jeśli ktoś się nie zainteresuje, to wszelkie cuda (kontraktony) są zbędnym wydatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy któryś z budujących szczeciniaków może polecić instalatora alarmów- priorytetem jest fachowość i dokładność w zakładaniu wpuszczonych kontraktonów w okna drewniane... oczywiście reszta składająca się na fachowca (doradztwo,projekt itd) też jest ważna:)

A&A

 

Dajcie znac jak kogos znajdziecie. Szukam wlasnie kogos takiego do podobnej roboty (tylko, ze w PCV + czujki inercyjne)

 

Fantom

Firmy ochroniarskie mają swoich fachowców. Generalnie alarmy bez ochroniarzy są bez sensu. Sąsiedzi mają gdzieś wyjące alarmy, więc jeśli ktoś się nie zainteresuje, to wszelkie cuda (kontraktony) są zbędnym wydatkiem.

 

Witam,

Z doświadczenia:

Najlepszą firmą ochroniarską jest czujny sąsiad.

A jeśli firma ochroniarska to tylko sprawdzona. Znajomy policjant opowiedział mi kiedyś kilka historyjek z "firmą ochroniarską " w tle a w zasadzie w roli głównej.

Tak więc wybierając firmę nie sugerujcie się ceną tylko opiniami o firmie.

A powiadamianie na komórkę z alarmu to podstawa i możliwość skontrolowania czy ochroniarze dojadą w obiecanym czasie do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy któryś z budujących szczeciniaków może polecić instalatora alarmów- priorytetem jest fachowość i dokładność w zakładaniu wpuszczonych kontraktonów w okna drewniane... oczywiście reszta składająca się na fachowca (doradztwo,projekt itd) też jest ważna:)

A&A

 

Dajcie znac jak kogos znajdziecie. Szukam wlasnie kogos takiego do podobnej roboty (tylko, ze w PCV + czujki inercyjne)

 

Fantom

Firmy ochroniarskie mają swoich fachowców. Generalnie alarmy bez ochroniarzy są bez sensu. Sąsiedzi mają gdzieś wyjące alarmy, więc jeśli ktoś się nie zainteresuje, to wszelkie cuda (kontraktony) są zbędnym wydatkiem.

 

Witam,

Z doświadczenia:

Najlepszą firmą ochroniarską jest czujny sąsiad.

A jeśli firma ochroniarska to tylko sprawdzona. Znajomy policjant opowiedział mi kiedyś kilka historyjek z "firmą ochroniarską " w tle a w zasadzie w roli głównej.

Tak więc wybierając firmę nie sugerujcie się ceną tylko opiniami o firmie.

A powiadamianie na komórkę z alarmu to podstawa i możliwość skontrolowania czy ochroniarze dojadą w obiecanym czasie do domu.

Zdecydowanie potwierdzam, czujny sasiad jest najlepszy. Warunkiem jest sprawna instalacja ktora nie powoduje nadmiernych wzbudzen. Niestety mam sasiada którego alarm codziennie sie wzbudzal, efekt brak jakiejkolwiek reakcji z naszej strony. Co do firm to ta najtansza przyjechala kiedys do innego sasiada po okolo 1 h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy któryś z budujących szczeciniaków może polecić instalatora alarmów[...]

Zdecydowanie potwierdzam, czujny sasiad jest najlepszy. Warunkiem jest sprawna instalacja ktora nie powoduje nadmiernych wzbudzen. Niestety mam sasiada którego alarm codziennie sie wzbudzal, efekt brak jakiejkolwiek reakcji z naszej strony. Co do firm to ta najtansza przyjechala kiedys do innego sasiada po okolo 1 h :)

 

O tym mówię. Na mojej ulicy buduje się kilka domów, kilka już powstało. Średnio 3 razy dziennie gdzieś wyje alarm. Reakcja sąsiadów ogranicza się do stwierdzenie: " Panie , zrób pan coś z tą syreną, dzieci nie mogą spać..." Czujny sąsiad owszem, ale nie tylko ;)

Naszą firmę ochroniarską kontrolujemy, dwa razy w miesiącu. Fakt, różnie z tym bywa. Powiadomienia na kom. obowiązkowe... Może dopisać do listy wykonawców nasze doświadczenia z różnymi firmami ochrony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...