Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

 

Wlasnie na razie chce tylko i wylacznie instalacje bez zadnych dalszych zobowiazan.

Co do cen (dla potomnych) kazdy mniej wiecej za punkt chce 250 zl

Ja mam 5-6 punktow (duzo ale tak wychodzi)

 

Fantom

5-6? to sporo!

Duży dom chyba budujesz. Ja na swoich 220m mam 3 w domu + 1 w garażu

 

dwie szufelki (kuchnia i wiatrolap)

jedno gniazdo na dole

dwa na gorze (rozpietosc domu to 19 m)

i dodoatkowe gniazdo w garazu (nie w odkurzaczu ktory edzie z tylu ale z przodu, aby moc sobi enp posprzatac auto przed domkiem.

 

Fantom

Zrób dokładny obmiar. My rozpiętość domu mamy 15m. Rurę 8m - dochodzi w każdy kont. Ta 8m rura jest rurą średniej długości.

Z 5 letniego doświadczenia:

- to szufelkę używam rzadko wolę wyciągnąć odkurzacz, bo i tak muszę od razu odkurzyć nie tylko kuchnię, ale i jadalnię a i łącznik zda się przelecieć

- szufelki w wiatrołapie nie mam i nigdy mi jej tam nie brakowało

- 8m rura przy jednostce centralnej u mnie w garażu w zupełności wystarcza, nie ma problemu z odkurzeniem auta

Na początku też liczyliśmy, że będzie potrzeba więcej punktów ale Pan B. z ul. Zachodniej podszedł bardzo rzetelnie do sprawy i zostały nam 3 punkty (ten w jednostce centralnej jest gratis).

Żałuję tylko, że od razu nie dokupiłam separatora (czy jakoś tak) do czyszczenia kominka.

 

No to macie szczescie, ze tak mozecie rozprowadzic. Choc jak rura 8 m siegacie dom o rozpietosci 15 m ? To na styk. Ja przy rozpietosci 19 m i szrerokosci 9 m nie mam szans. Nawet jakbym nie mial scian i punkt centralnie - rurua z 11 m by musiala byc.

Co do szufelki w wiatrolapie - zastanowie sie - ale akurat aby ja tam zrobic to 1 m rury potzrebny :)

W garazu OC bedzie na koncu. Garaz wiec z ledwoscia obejme (jakies 6x7 m), ale juz przed garaz nie mam szans siegniecia.

Jedyne wiec z czego moge zrezygnowac to ta szufelka jedna (lub dwie)

 

Fantom

 

U mnie są dwa gniazda w domu, jedno w garażu, dwie szufelki (kuchnia i wiatrołap). Wszystko ogarnięte łącznie z tarasami. Rura 9 m. Dom 220 m kw. pow. całkowitej. Szufelki sprawdzają się bardzo dobrze. Cieszę się, że dałem się przekonać panu z Zachodniej. Jedynym zaskoczeniem jest ich głośna praca, coś zbliżone do startu odrzutowca, ale przecież tylko przez kilka sekund. Na pewno fajnym ułatwieniem jest przełącznik w rączce i na to warto zwrócić uwagę. Rura wtedy jest trochę droższa, ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Potrzebuje kupic siatke lesna, nie wiecie gdzie w zachodnioporskim najtaniej??

Cześć

Ja kupowałem na wiosnę tego roku w LM. 90pln za rolkę 25 m, 160wysoka.

Jak do tej pory to najlepiej zainwestowane pieniądze hi hi ( dopiero jestem na etapie projektu) ale dzięki ogrodzeniu działki nie mam sterty śmieci z pobliskich budów. Sąsiedzi którzy nie ogrodzili plują sobie teraz w brodę. Mają pełno gruzu, śmieci i rozjeżdżone działki.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

mam pytanie czy macie namiary na sprawdzonego architekta wnętrz ???

podajcie tez jakie teraz sa ceny za m2 .?????

 

czy cena 90zl/m2 netto to duzo czy malo ??

 

Według mnie mega dużo, taka stawka w przeliczeniu za metr to jest realna ale w przypadku całego projektu budowlanego domu a nie wnętrz.

Np. dom 180m2 wyniesie 16200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem Grupa!

 

Slyszeliscie cos moze o piance zamiast welny mineralnej do ocieplenia poddasza? Chyba cos takiego: http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090730/DOM/84582665

 

Podjeto probe przekonania mnie do tego. widze pare "ale" ale poczekam zeby nie sugerowac ;)

 

"... ma jeden mankament, jest palna..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich szczeciniakow.

Czy moglibyscie podac namiary na dobrych hydraulikow takich co to doradza lub odradza i w dodatku jeszcze nie za duzo policza. Na wiosne mam zamiar zrobic cala hydraulike plus kanalizacje i CO, ale materialy mam zamiar kupic juz terazn bo pewnie po nowym roku ceny poleca do gory. Adresy hurtowni tez mile widziane. Dzieki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem Grupa!

 

Slyszeliscie cos moze o piance [...]

 

"... ma jeden mankament, jest palna..."

 

To byloby za proste ;)

 

Ten argument sam sobie zbilem bo i tak wszystko miedzy krokwie wchodzi a te i tak sie zajma...Jednak moze byc roznica miedzy palne a palne.

Czy to jest taka pianka jak ta z puszki?

To jest amerykanski pomysl wiec na 90% to scierwo ktore na smietnik sie nadaje ale jest 2 % szansy ze to genialne rozwiazanie, proste i tanie...tyle ze niewiele o tym mozna sie dowiedziec na www albo nie wiem jak to wygooglac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś do instalacji tv-sat, do zamontowania i podłączenia, oraz rozdzielenia sygnału tak żeby oglądać w kazdym tv co innego :wink: Znacie kogoś tak sprytnego - pilne :lol:

 

Hejka

Jeżeli nie masz cyfry plus to zapomnij o oglądaniu kilku rożnych kanałów w jednym czasie. Jeżeli ją masz to to trzeba ponieść dość duże koszty, które zalezą od ilości odbiorników. W razie potrzeby podpowiem ci jak to się robi i co jest potrzebne. Samodzielnie można spokojne to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś do instalacji tv-sat, do zamontowania i podłączenia, oraz rozdzielenia sygnału tak żeby oglądać w kazdym tv co innego :wink: Znacie kogoś tak sprytnego - pilne :lol:

 

Hejka

Jeżeli nie masz cyfry plus to zapomnij o oglądaniu kilku rożnych kanałów w jednym czasie. Jeżeli ją masz to to trzeba ponieść dość duże koszty, które zalezą od ilości odbiorników. W razie potrzeby podpowiem ci jak to się robi i co jest potrzebne. Samodzielnie można spokojne to zrobić

 

sebolec

poproszę na pw.....ja mam cyfrowego polsata...mozna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś do instalacji tv-sat, do zamontowania i podłączenia, oraz rozdzielenia sygnału tak żeby oglądać w kazdym tv co innego :wink: Znacie kogoś tak sprytnego - pilne :lol:

 

Hejka

Jeżeli nie masz cyfry plus to zapomnij o oglądaniu kilku rożnych kanałów w jednym czasie. Jeżeli ją masz to to trzeba ponieść dość duże koszty, które zalezą od ilości odbiorników. W razie potrzeby podpowiem ci jak to się robi i co jest potrzebne. Samodzielnie można spokojne to zrobić

Jeszcze nie mam, ale właśnie z tego powodu będzie cyfra plus, czekaliśmy na świąteczną promocje, odbiorniki narazie 3, w przyszłości 4. Każdy lubi co innego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...