Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie do budujących swoje domy z silikatów. Czy trudno Wam było znaleźć ekipę do budowania takim materiałem i jakie koszty za SSO. Ja jestem po rozmowie z kilkoma ekipami i większość grymasi jak słyszą o silikatach. Znalazłem jedną firmę, która specjalizuje się w tym materiale, ale za SSO życzą sobie 85 tys. To za dom o powierzchni 156 m2, dach kopertowy z wykuszami+ strop lany. Jak to wyglądało u Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Czy ktos wykonywal badania termowizyjne i czy bylo warto, cene tez poprosze.

A na margineisie ma moze ktos do pozyczenia pirometr ?

 

Forumowy GrzegorzR robił kawałek czasu do tyłu.Z tego co pamietam zadowolony był.

 

Byl zadowolony z wybudowanego domu, czy z tego, ze zdjecia pomogly w "poprawkach" ocieplenia ?

 

Fantom

 

z badania termowizyjnego.....docieplał wiecej nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodeta brutto, a widzisz architekta nie dopytalam, przypuszczam ze zaproponowal brutto, ale dopytam

 

Obawiam się, że to złudzenia. Oni zawsze mówią cenę netto, a że są płatnikami VAT inwestor tylko krótko cieszy się, że mało płaci. Zawsze trzeba się pytać z góry, czy to są ceny netto czy brutto. Wiem z własnego doświadczenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do budujących swoje domy z silikatów. Czy trudno Wam było znaleźć ekipę do budowania takim materiałem i jakie koszty za SSO. Ja jestem po rozmowie z kilkoma ekipami i większość grymasi jak słyszą o silikatach. Znalazłem jedną firmę, która specjalizuje się w tym materiale, ale za SSO życzą sobie 85 tys. To za dom o powierzchni 156 m2, dach kopertowy z wykuszami+ strop lany. Jak to wyglądało u Was.

 

Sporo, 540 zł/m^2 za samą robociznę. U nas, Szczecin i okolice, jest drogo, licho wie czemu. Proponowałbym jednak poszukanie tańszej ekipy. Ceny 80k, 90k za stan surowy to były, ale w szczycie bumu budowlanego lata 2007/2008. Może ta ekipa żyje wspomnieniem złotych czasów? Czasy sie zmieniły i nie sądzę, żeby problemem były silikaty. Raczej jest to wymówka, aby podnieść cenę. Jak pan znajdzie ekipę, proszę się pochwalić. Zamierzam budować na wiosnę właśnie z silikatów, stąd jestem ciekaw rezultatów pana poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do budujących swoje domy z silikatów. Czy trudno Wam było znaleźć ekipę do budowania takim materiałem i jakie koszty za SSO. Ja jestem po rozmowie z kilkoma ekipami i większość grymasi jak słyszą o silikatach. Znalazłem jedną firmę, która specjalizuje się w tym materiale, ale za SSO życzą sobie 85 tys. To za dom o powierzchni 156 m2, dach kopertowy z wykuszami+ strop lany. Jak to wyglądało u Was.

 

Sporo, 540 zł/m^2 za samą robociznę. U nas, Szczecin i okolice, jest drogo, licho wie czemu. Proponowałbym jednak poszukanie tańszej ekipy. Ceny 80k, 90k za stan surowy to były, ale w szczycie bumu budowlanego lata 2007/2008. Może ta ekipa żyje wspomnieniem złotych czasów? Czasy sie zmieniły i nie sądzę, żeby problemem były silikaty. Raczej jest to wymówka, aby podnieść cenę. Jak pan znajdzie ekipę, proszę się pochwalić. Zamierzam budować na wiosnę właśnie z silikatów, stąd jestem ciekaw rezultatów pana poszukiwań.

 

Oczywiście,że będę szukał i podzielę się swoimi rezultatami. Myślę, że pan też. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

2 pytania:

 

znacie może wkład kominkowy LEWIŃSKI - HUBERT (wkład stalowy z szamotem, szyber, deflektor, doprowadzenie z dołu, do wyboru mały, duzy, panorama. został mi polecony w sklepie jako ta sama półka co Arysto. Wykonanie widać solidne, może ktoś uzytkuje taki i podzieliłby się opiniami czy się sprawdził. Polecono go na Mickiewicza w Szczecinie

 

druga kwestia - czy znacie dobrą ekipę ze szczecina co zakłada alarmy?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Wam robil izolacje pozioma (papa) na chudziaku ?

Bo w sumie usze to wlasnei zrobic, i nie mam pojecia za bardzo jakiej firmy szukac. Bo to nie za duzo roboty i nie wiem nawet czy ktos chce takie male dzialki brac. ale co mialby zrobic wiecej ?

 

Fantom

 

Ja płaciłem 19zł z materiałem. Jeśli jesteś zainteresowany mogę wysłać namiary na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Wam robil izolacje pozioma (papa) na chudziaku ?

Bo w sumie usze to wlasnei zrobic, i nie mam pojecia za bardzo jakiej firmy szukac. Bo to nie za duzo roboty i nie wiem nawet czy ktos chce takie male dzialki brac. ale co mialby zrobic wiecej ?

 

Fantom

 

Ja płaciłem 19zł z materiałem. Jeśli jesteś zainteresowany mogę wysłać namiary na priva.

Ja robilem sam i odradzam, wbrew pozorom ciezka praca.

Kregoslup mi pekal, do tego cholernie brudna, caly w smole. Niemilo to wspominam.

Ja najpierw wypozyczylem odkurzacz przemyslowy i wszystko dokladnie odkurzylem, dzieki czemu dysperbit dobrze sie trzymal a papa ladnie sie kleila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Wam robil izolacje pozioma (papa) na chudziaku ?

Bo w sumie usze to wlasnei zrobic, i nie mam pojecia za bardzo jakiej firmy szukac. Bo to nie za duzo roboty i nie wiem nawet czy ktos chce takie male dzialki brac. ale co mialby zrobic wiecej ?

 

Fantom

 

Ja płaciłem 19zł z materiałem. Jeśli jesteś zainteresowany mogę wysłać namiary na priva.

Ja robilem sam i odradzam, wbrew pozorom ciezka praca.

Kregoslup mi pekal, do tego cholernie brudna, caly w smole. Niemilo to wspominam.

Ja najpierw wypozyczylem odkurzacz przemyslowy i wszystko dokladnie odkurzylem, dzieki czemu dysperbit dobrze sie trzymal papa ladnie sie kleila.

 

Robota może na ciężką nie wyglądała ale fakt trzeba było posprzątać wysmarować dysperbitem trzeba było mieć palnik z butlą gazową aby rozgrzać papę no i czas. Dodatkowo ekipa mówiła mi, że kładzie tą lepszą papę jak dobrze pamiętam z domieszką tworzywa sztucznego aby się nie rwała. W sumie nie wiem ile na te 19zł przypada materiału a ile robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

2 pytania:

 

znacie może wkład kominkowy LEWIŃSKI - HUBERT (wkład stalowy z szamotem, szyber, deflektor, doprowadzenie z dołu, do wyboru mały, duzy, panorama. został mi polecony w sklepie jako ta sama półka co Arysto. Wykonanie widać solidne, może ktoś uzytkuje taki i podzieliłby się opiniami czy się sprawdził. Polecono go na Mickiewicza w Szczecinie

 

druga kwestia - czy znacie dobrą ekipę ze szczecina co zakłada alarmy?

 

pozdr

 

Zakładał mi alarm, p. Wojtek Wesołowski - firma Alfa alarm. Polecam - fachowiec pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

2 pytania:

 

znacie może wkład kominkowy LEWIŃSKI - HUBERT (wkład stalowy z szamotem, szyber, deflektor, doprowadzenie z dołu, do wyboru mały, duzy, panorama. został mi polecony w sklepie jako ta sama półka co Arysto. Wykonanie widać solidne, może ktoś uzytkuje taki i podzieliłby się opiniami czy się sprawdził. Polecono go na Mickiewicza w Szczecinie

 

druga kwestia - czy znacie dobrą ekipę ze szczecina co zakłada alarmy?

 

pozdr

 

Zakładał mi alarm, p. Wojtek Wesołowski - firma Alfa alarm. Polecam - fachowiec pierwsza klasa.

 

Q-BIS dzięki wilelkie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka wszyscy

jak myślicie czy zakładając solary do układu C.O. to czy kominek z płaszczem wodnym to pieniądze wyrzucone w błoto?

 

Hej.

Chyba ciezko powiedziec. Ja kominek robie. i moze bede go uzywal jako glowne zrodla energii. Solary moga co najwyzej w CO wspomagac piec - chyba nic wiecej. Ogolnie stosuje sie je do CW

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka wszyscy

jak myślicie czy zakładając solary do układu C.O. to czy kominek z płaszczem wodnym to pieniądze wyrzucone w błoto?

Solary do C.O. to chyba male nieporozumienie bo musialbyc miec bardzo duza ich powierzchnie zeby byly w stanie odpowiednio nagrzac, a jezeli do tego chcesz kominek to wg mnie on zawsze da wyzsza temp i solary wogole by nie pracowaly.

Solary jak juz do CWU (czyli cieplej wody) ale wtedy potrojna wezownica lub dodatkowy wymiennik jezeli ma to jeszcze wspolgrac z kominkiem.

Sam posiadam solary i jestem srednio zadowolony bo koszty grzania cwu nie sa az tak wysokie stad dlugi czas zwrotu inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...