Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam wszystkich Noworocznie. :D

 

Co do pozwolenia na wjazd samochodów powyżej iluś tam ton, to chyba potrzebne jest ono od niedawna, w kazdym bądź razie nam powiedziano, że betoniarki nawet nie wyjadą bez takiego pozwolenia, ale problemu z załatwieniem nie ma.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

 

Gdzies na wjezdzie staja znaki ? Nie zauwazylem od strony Wolczkowa - jutro specjalnie zerkne.

 

Fantom

 

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie te znaki stoją, ale pozwolenie załatwia się w starostwie w Policach w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg. Wystarczy zadzwonić i powiedzieć od której strony będą jechały betoniarki, podać ich masę całkowitą i nr rejestracyjne. Przysyłają fax i to wystarczy.

Bez tego betoniarki nawet nie wyjeżdzają z bazy.

 

Pozdrzwaim Magda.

 

Może ktoś ma namiary na fachowców od wodociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich Noworocznie. :D

 

Co do pozwolenia na wjazd samochodów powyżej iluś tam ton, to chyba potrzebne jest ono od niedawna, w kazdym bądź razie nam powiedziano, że betoniarki nawet nie wyjadą bez takiego pozwolenia, ale problemu z załatwieniem nie ma.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

 

Gdzies na wjezdzie staja znaki ? Nie zauwazylem od strony Wolczkowa - jutro specjalnie zerkne.

 

Fantom

 

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie te znaki stoją, ale pozwolenie załatwia się w starostwie w Policach w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg. Wystarczy zadzwonić i powiedzieć od której strony będą jechały betoniarki, podać ich masę całkowitą i nr rejestracyjne. Przysyłają fax i to wystarczy.

Bez tego betoniarki nawet nie wyjeżdzają z bazy.

 

Pozdrzwaim Magda.

 

No bo jak nie ma znakow .... chyba ze sa.

Do mnie przyjezdzali rozni zawsze bez najmniejscyh problemow (zarowno od strony Wolczkowa jak i granicy tiry i betoniarki jezdzily)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One podobno są od niedawna. Było nawet głośno o tym w kronce szczecińskiej, jakiś misiąc temu.

Ograniczenie wjazdu poj pow 3,5 tony jest od dawna...

Mój wykonawca też miał z tym problem i molestował mnie w 2008 żebym załatwiał to zezwolenie, ale szybko okazało się, że niektóre firmy same o takowe się postarały więc wybrał taką, która je miała...

Chyba większość betoniarni takie już posiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do sprzedania agregat prądotwórczy kupiony 10.2009 gwarancja 24miesiące (faktura + Karta gwarancyjna). Kupiłem go jako drugi gdyż pod koniec budowy zepsuł mi się mój pierwszy agregat - czyli pracował około 1 miesiąca. Moc agregatu 2000W szczytowa 2400W. Kosztował mnie prawie 900zł sprzedam za 499zł :). Idealny jest w przypadku zaniku prądu można podpiąć kominek z płaszczem wodnym i inne urządzenia - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam do was pytanko. Ekipa która stawia mi mury zaproponowała mi również zadaszenie mojego domu 246,3 mkw wraz z wstawieniem okien dachowych, malowaniem krokwi, podbitką i rynnami wyceniając robociznę na 22,5 k dla tego projektu (http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-lubczyku-2/m44362a7fa6f10). Pytanie brzmi czy cena jest normalna czy chłopaków poniosło?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwego Nowego Roku życze wszystkim i mam pytanko.....

 

Ile kosztuje zamontowanie samego stelaża geberitu bez zabudowy?

A ja się przypomnę.

Muszę uzgodnić cenę z wykonawcą i nie mam żadnego punktu odniesiena.

Może jednak ktoś zna cenę?

 

Kiedyś wydrukowałam sobie z netu cenniki jakiś firm budowlanych żeby wiedzieć o czym budowlańcy ze mna rozmawiają :roll: :

wg 1 -go: montaż zestawu podtynkowego typu geberit - od 250,- netto (do negocjacji)

wg 2-go: montaż konstrukcji stal. miski ustepowej lub bidetu 155,- obudowa 140,- to ceny bez vatu, czyt. "bez faktury"

Duża różnica, prawda? ale masz już jakiś "punkt".... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam do was pytanko. Ekipa która stawia mi mury zaproponowała mi również zadaszenie mojego domu 246,3 mkw wraz z wstawieniem okien dachowych, malowaniem krokwi, podbitką i rynnami wyceniając robociznę na 22,5 k dla tego projektu (http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-lubczyku-2/m44362a7fa6f10). Pytanie brzmi czy cena jest normalna czy chłopaków poniosło?

Pozdrawiam

 

Mi sie wydaje ze cena ok. jakbys chcial wstawic same polaciowki to za sztuke po 200-250 zl. Za podbitke biora kolo 40 zl/mb. Odejmij u siebie ile ci wychodzi cala reszta. Ja zaplacilem za reszte 20 tys. Sa tacy co robia po 12-15 podobno za takie dachy.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć.

Ja mam 300m dachu , 8 okien połaciowych i dwie proste lukarny, orynnowanie plus obróbka tarasu wpuszczonego w połać.

dach cztero spadowy, ale nie wiem czy podbitka jest w cenie...

i cena wyszł taka sama jak u ciebie a w przeliczeniu to za 1m 70/zł (netto),

a dojezdzali aż ze Stargardu (35km).

 

Uważam że u Ciebie ze względu na mniej połaciówek i dach dwu spadowy mniejszy o 50m, gdzie nie trzeba docinać dachówek skrajnych...mogłoby być taniej. Ale nie jestem fachowcem więc ciężko mi oceniać, pozatym skoro robili by obie roboty, to chyba jakiś upust powinien być co nie?

Targuj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć.

Ja mam 300m dachu , 8 okien połaciowych i dwie proste lukarny, orynnowanie plus obróbka tarasu wpuszczonego w połać.

dach cztero spadowy, ale nie wiem czy podbitka jest w cenie...

i cena wyszł taka sama jak u ciebie a w przeliczeniu to za 1m 70/zł (netto),

a dojezdzali aż ze Stargardu (35km).

 

Uważam że u Ciebie ze względu na mniej połaciówek i dach dwu spadowy mniejszy o 50m, gdzie nie trzeba docinać dachówek skrajnych...mogłoby być taniej. Ale nie jestem fachowcem więc ciężko mi oceniać, pozatym skoro robili by obie roboty, to chyba jakiś upust powinien być co nie?

Targuj się :)

 

oj roznie to jest.. niektorzy za karpiowke biora sporo wiecej, inni za ceramiczna licza inaczej jak za cementowa... naprawde, to trzeba by do specyfikacji sie odnosic.... generalnie stawki sa chyba miedzy 75-110 brutto z tego jak ja szukalem.... ja place cos kolo 100brutto w przeliczeniu na metr... i to jest wszystko, tylko bez podbitki..., to byla cena z oknami... 7mioma tez dach okolo 300m2, na glownej czesci dwuspadowy, na bocznych trojspadowy... jak na rysunku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że u Ciebie ze względu na mniej połaciówek i dach dwu spadowy mniejszy o 50m, gdzie nie trzeba docinać dachówek skrajnych...mogłoby być taniej. Ale nie jestem fachowcem więc ciężko mi oceniać, pozatym skoro robili by obie roboty, to chyba jakiś upust powinien być co nie?

Targuj się :)

 

Dzięki za odpowiedzi- tak przypuszczałem, jak zwykle nie jest prosto oszacować. Targować oczywiście się będę także myśle że przynajmniej 1 k zleci, ale za wybraniem tej ekipy przemawia jeszcze jeden ważny argument jak wybudują sami cały SSZ to w przypadku błędów nie będzie zganiania jeden na drugiego tak jak w przypadku dwóch ekip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...