Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam,

mam do was pytanko. Ekipa która stawia mi mury zaproponowała mi również zadaszenie mojego domu 246,3 mkw wraz z wstawieniem okien dachowych, malowaniem krokwi, podbitką i rynnami wyceniając robociznę na 22,5 k dla tego projektu (http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-lubczyku-2/m44362a7fa6f10). Pytanie brzmi czy cena jest normalna czy chłopaków poniosło?

Pozdrawiam

bold - dom jest juz ocieplony badz wykonywany na scianach bedzie tylko cieply tynk?

przed kryciem ocieplic boki kukarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Uważam że u Ciebie ze względu na mniej połaciówek i dach dwu spadowy mniejszy o 50m, gdzie nie trzeba docinać dachówek skrajnych...mogłoby być taniej. Ale nie jestem fachowcem więc ciężko mi oceniać, pozatym skoro robili by obie roboty, to chyba jakiś upust powinien być co nie?

Targuj się :)

 

Dzięki za odpowiedzi- tak przypuszczałem, jak zwykle nie jest prosto oszacować. Targować oczywiście się będę także myśle że przynajmniej 1 k zleci, ale za wybraniem tej ekipy przemawia jeszcze jeden ważny argument jak wybudują sami cały SSZ to w przypadku błędów nie będzie zganiania jeden na drugiego tak jak w przypadku dwóch ekip.

 

Jak dobre ekipy, to nie bedzie jedna na druga nic mowic ;) Niemniej ciekawostka. Jak zaczalem sie przymierzac do wyboru okien, trafilem na taki jeden punkt, gdzie wlasciciel zaczal mi mowic gdzie ja tak naprawde chce okna, bo on by je inaczej rozplanowal ;) I ze on powie, gdzie murarze maja mi pozmieniac otwory... nie przemawial do niego fakt, ze jest tak jak ja chcialem oraz, ze nie zgodze sie na kombinowanie przy otworach gdy sa juz wymurowane z nadprozami ;)

 

Pozdr.,

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie dzieje ale nadal nic nie ma :evil:

raz plyty leza na ul.Basniowej tj

os.Bukowo od ul.Ogrodniczej jadac w strone Polic na Szose Polska

 

plyty sa do uzytku monza je obejzec mam ich chyba 4-5 ,chociaz troche betoniarek po nich przejechalo

 

dokadamy sie co i jak za ile przy jesli sie zdecydujesz, do zabrania od zaraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jesteśmy na etapie wykonczenia domu i moje pytanie brzmi gdzie kupować glazure i terakote, co polecacie? Chodzi mi tez o zaprojektowanie lazienek. Na razie byłam w Bokaro, Hyper Glazurze i Carmen i do tej pory Bokaro najlepiej wypadło, ale nie maja plytek włoskich i nie wiem gdzie jeszcze uderzyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jesteśmy na etapie wykonczenia domu i moje pytanie brzmi gdzie kupować glazure i terakote, co polecacie? Chodzi mi tez o zaprojektowanie lazienek. Na razie byłam w Bokaro, Hyper Glazurze i Carmen i do tej pory Bokaro najlepiej wypadło, ale nie maja plytek włoskich i nie wiem gdzie jeszcze uderzyć:)

Ja prawie wszystkie płytki kupiłam przez internet. Jest dużo, dużo taniej - na samej łazience ok. 10 m2 zaoszczędziłam ponad 1000,-. Pochodziłam po sklepach, pooglądałam, poczytałam na forum dział "wnętrza", przekopałam net i kupiłam. Te bardziej popularne były po 3-4 dniach, a na hiszpańskie czekałam 2 tyg. (to tak jak w Carmen). Na Santockiej jest Mak, na Świerczewskiej Ceramik (z dużą ofertą hiszpańskich i włoskich płytek), dalej naprzeciwko Hipera jest Kerkopol (to hurtownia i mogą ściągnąć prawie wszystko po niższych cenach). I jeszcze na Nowoeuropejskiej mignął mi jakiś sklep - jadąc od strony Redy na Gumieńce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę szukać*w takim razie, najgorsze jest to, że zupełnie nie mam zmysłu "widzenia przestrzennego" i największy problem mam z ułożeniem płytek w danym porządku. Poza tym mamy nie fajne doświadczenia z przesyłkami kurierskimi więc wolałabym uniknąć (mimo korzyści) zakupów internetowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jesteśmy na etapie wykonczenia domu i moje pytanie brzmi gdzie kupować glazure i terakote, co polecacie? Chodzi mi tez o zaprojektowanie lazienek. Na razie byłam w Bokaro, Hyper Glazurze i Carmen i do tej pory Bokaro najlepiej wypadło, ale nie maja plytek włoskich i nie wiem gdzie jeszcze uderzyć:)

 

Na Heyki masz Opoczno z projektantem. Mają tam też płytki innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...