Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam i pozdrawiam szczecinskich budowniczych!

poszukuje fachmana od kominka w naszym pieknym miescie - bede wdzieczny za kazda pomoc

z gory dziekuje

pozdrawiam trolik

Chcesz go spalić? Czy ma Ci zamontować, a może sprzedać kominek? Może potrzebujesz kogoś, kto Ci go ładnie oprawi? ...

:D

Chcialbym spalic...troche drewna w kominku ktory mam zamiar miec...

A tak powaznie to wydaje mi sie ze mam juz pomysl na kominek (DGP grawitacyjne, wybralem wklad i wiem jak mialaby wygladac obudowa) a teraz potrzebuje kogos kto bylby w stanie to zrealizowac. Problem w tym ze niedlugo bedzie robiony strop i chcialbym poprowadzic rure od DGP przez ten wlasnie strop, a nastepnie mniej wiecej po wakacjach zainstalowac to czarodziejskie urzadzenie...

 

 

 

tak wiec prosze o pomoc (namiary na dobre firmy/ fachowcow) za ktorą bede niezmiernie wdzieczny

pozdrawiam trolik

Krzysztofiak w Dąbiu. HIT System, znajdziesz na googlach

Do wykończenia też mam kogoś....

 

Ja robię przymiarki do obudowania swojego MAKROTERMA...byłbym wdzięczny za namiar na tego wykończeniowca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

witam witam szanowną grupę dawno mnie nie było ale wykończenówka na finiszu stąd czasu brak a i pracować trzeba więcej gdyz kasy brakuje mam pytanko czy ktoś ma namiary na taniego goscia od świadectwa energetycznego i namiary na kogoś kto robi pomiary elektryczne pozdr i z góry wielkie dzięki

Jeżeli jeszcze potrzebujesz gościa od ŚWIADECTW ENERGETYCZNYCH to się odezwij, namiary prześle na priv. Któtkie terminy i niedrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię przymiarki do obudowania swojego MAKROTERMA...byłbym wdzięczny za namiar na tego wykończeniowca :D

 

Jak Ci sie wogole on sprawuje ? chce wlasnie tez cos takiego wstawic

 

Fantom

ps. Ups - to moj tysieczny post :)

 

Sorki, że tak późno,właśnie wróciłem z pracy :lol:

MAKROTERM chodzi jak burza :wink: .Podłączyłem to cudo z Vaillantem i małym zasobniczkiem na ciepłą wodę (300l), żeby było ciekawiej mam jeszcze podłogówkę i żeby było jeszcze ciekawiej :wink: przy ogólnym bałaganie pociągnąłem instalację pod solar (ale to cudo będzie wpięte i zamontowane dopiero wówczas jak zamieszkamy (póki co patrzę jak ten akurat sprzęt fajnie tanieje i pokazują się oferty dofinansowań tej formy energii :lol: ).

Co do samego kominka bardzo dobrze się sprawuje-miałem okazję sprawdzić podczas wszystkich prac wykończeniowych w domku... Gazowca nie uruchamiam wówczas wcale (tzn. on sam się nie odpala-bo kominek dostarcza odpowiednią temperaturę).

Po rozpaleniu mija trochę minut i grzejniki są już ciepłe :D .

Ja osobiście polecam, na dzień dzisiejszy jestem zadowolony-wprawdzie jeszcze nie zamieszkaliśmy na stałe w domku, ale myślę że będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zobaczyc czy da sie palic weglem w kozie/piecyku czy zostac przy drewnie.

 

Fantom

Czolem

Massakrrra z tym pradem, spodziewalem sie ze to troche wyjdzie wiec jak uslyszalem ze hydraulicy sie nie boja zimna bo maja nagrzewnice elektryczna to polecialem do Casto i z ciezkim sercem wydalem pare setek na kawal blachy z ceglami w srodku.

Jak rozpalilem drewnem do cug byl taki ze drewno spalalo sie momentalnie i wszystko w komin szlo a piec sie nawet nie nagrzewal, przymkniecie niewiele dawalo bo slabo sie palilo i tez niewiele ciepla oddawalo. Uznalem ze pomysl taki sobie.

Ale Panowie hydraulicy nabyli worek wegla i jak napalili w srodku czarnym zlotem to mimo braku posadzki (dziury pod wszystkimi drzwiami balkonowymi) i braku jakiegokoliwek ocieplenia (tez na dachu) na dole panowala temperatura... wyzsza i to sporo niz na dworzu. Musialo byc + 3 bo ponizej panowie nie chcieli rurek klasc. Na zewnatrz ile bylo w zeszlym tygodniu to kazdy wie.

Jak teraz przeczytalem o tym pradzie to chyba zaraz polece i kozie zlobek zrobie, sianka nawrzucam a ponad to w ramach wdziecznosci nominuje ja jako oficjalny kominek ktory pozniej zabuduje tylko, bedzie sobie tak stala w salonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ze Szczecina i okolic.

Właśnie chciałabym dołączyć do społeczności ludzi, którym zamarzyła się przeprowadzka do własnego domku z kawałkiem zielonego wybiegu.

Podglądam was (a właściwie "podczytuję" :o ) już od dłuższego czasu, bo działeczkę kupiliśmy już rok temu i powoli oswajmy się z myślą o tym na co się porywamy. Jestem na etapie wyboru odpowiedniego projektu i tu muszę pozdrowić Madzię 1976 :D , ponieważ dzięki jej postom zainteresowałam się projektem NATALIA z MG PROJEKT. Później wczytałam się z zainteresowaniem w forum dotyczącym tego właśnie projektu i już całkiem jestem zauroczona Natalią, chociaż wcześniej z uporem maniaka unikałam projektów z wielospadowym dachem.

Troszkę zaczynam przynudzać....., chciałam tylko się przedstawić, ale też jednocześnie nieśmiało zapytać, czy byłaby możliwość obejrzeć Natalię na żywo w okolicy?

Będę bardzo wdzięczna za przysługę ...

I .... cieszę się że dołączyłam do tego grona :D :D :D

 

Witaj w gronie budowlanych samobójców :D

 

Miło że ktos czyta mój dziennik, co prawda nowości budowlanych nie zbyt wiele, a nam się udało przed tą arktyczną zima zalać tylko strop ale to już zawsze coś :p . Jeśli będziesz miała ochotę zobaczyć naszą namiastkę Natalki to zapraszam do Dobrej na budowę, mam nadzieję że się nie zakopiesz. Jeśli chodzi o forum Natalkowe to bardzo, bardzo mi pomogło w podjęciu decyzji co do wyboru domu i absolutnie tego nie żałuję. W Szczecinie na dzień dzisiejszy stoją dwie całkowicie wybudowane Natalki (przynajmniej o tylu wiem). Jedna oglądałam w środku i było tak jak oczekiwałam po prostu super :p. My wiele zmian w naszaym domu nie robiliśmy więć myślę że będzie bardzo zbliżony do oryginału, jak tylko mrozy dpuszczą i śniegi zejdą to ruszamy z budowa dalej, nie czekamy na wiosnę bo na Wigilię 2010 przeprowadzka (już gości sprosiłam)

POzdrawiam Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Madzia 1976

Na pewno skorzystam z zaproszenia ... ale może faktycznie jak śniegi stopnieją :roll: . Chętnie zobaczę Natalię na żywo i ocenię na co się porywamy :roll:

Czy możesz podać mi namiary gdzie stoją gotowe Natalki i ewentualnie namiary do ich właścicieli??? Chciałabym usłyszeć jak sprawdza się Natalia w życiu codziennym. Swoje wstępne wątpliwości spisałam w forum natalkowym...

Pozdrawiam

 

P.S. a w ogóle czy mam rację ale jeśli chodzi o Natalię to budują ją w większości babki :D , widocznie mężowie tak jak mój woli przy kompie pograć w gry wojenne niż pisać jakieś tam dyrdymały, ale jak co do czego o wszystko wypytuje "bo ja się na tym znam", tzn dysponuję wiedzą wyczytaną w necie w szczególności z forum of kors :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie na początku tak było i tez moja wiedza opiera sie na forum , bo budowlaniec ze mnie jak z koziej d.... trąba :lol: . Dokładnie nie pamietam na jakiel ulicy są Natalki, ale obie są koło siebie na Warszewie. Ja byłam w Natalce aga-bissmyk ( z forum Natalkoweg) napisz do niej na priv moze sie odezwie, ale jej dom utwierdził mnie tylko w przekonaniu ze to jest to :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym, że daleko im do aktualizacji map.

 

Ale fajnie widać na przykładzie Dołuje ile będzie jeszcze tam domów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym, że daleko im do aktualizacji map.

Oczyszczalni dla Dołuj, Bezrzecza, Warzymic i okolic też jeszcze nie zaktualizowali. Kupę miejsca a działkę trudno znaleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chase, nam robiła firma Biernat http://www.biernat.szczecin.pl/. Instalacja śmiga kilka miesięcy, póki co jesteśmy bardzo zadowoleni. Chłopcy montażyści bardzo konkretni i do tego sympatyczni, co rzadko na budowie nam się zdarzało. Na odbiór i pomiary przyjechał szef. No nie mam się kurna do czego przyczepić :)

Niestety mi nawet nie odpowiedzieli na maila. Szkoda skoro są polecani.

Ostatecznie dostałem wycenę. Byłem w biurze gdzie mają zrobioną instalację WM. Można tam obejrzeć jak śmiga reku Mitsubishi Loosnay. Generalnie dość sensownie gościu opowiadał. Na razie myślę.

 

Tymczasem pytanie z innej beczki. Miał ktoś styczność z firmą Budgryf w kontekście instalacji alarmowej?

 

Rozmawiałem też z polecanym tu Alfa-alarm (Wojciech Wesołowski) jednak preferują oni centrale Jablotron (na Satelu też zrobią, ale...) i dodatkowo wolą aby kontaktrony montował elektryk.

 

Może jakaś inna firma alarmowa godna polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdykam...

Odśnieżałem rano kilka godzin bo podosypywało a ja dojeżdżam taką polną drogą jakieś 200m a po południ wszystko jak krew w piach jak mawiał Miałczyński...

Nie wyjadę w poniedziałek do roboty tylko muszę szukać jakiegoś pługa....

Niech to szlag...

Wiem jak to boli... Pomyśl co będzie jak śnieg się nagle zacznie topić.... zostaje amfibia... a w bloku był "cieć", tzn. gospodarz domu, jak mawiał towarzysz Anioł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy możecie polecić, gdzie mogę kupić drzewo do kominka, ale takie które od razu nadaje się do palenia? Przywiózł mi gość drzewo, ale mokre :evil: . Na szczęście, gdy złożyłem reklamację to zabrał i zwrócił kasę.

podłączam się do pytania, może być dobry brykiet (w sumie nawet lepszy jest..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestesmy na samym początku drogi... i tak naprawdę to nie wiemy czy wogóle warto zaczynać dlatego mam pare pytań i byłabym wdzięczna za odpowiedzi. Mamy pewną działkę na oku, niewielka, na budowę możemy przeznaczyc około 240 tys zł, myślimy o budowie domu

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/filemon_bg/392

 

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/salsa/328

 

tylko, że bez garażu, balkonów itp. Ekipę w sumie mamy upatrzoną - koszt około 50 tys zł +/- do stanu surowego otwartego. Problemem są media - prąd i woda około 100 m od działki, kanaliza przy działce - jakie mogą być rzeczywiste koszty podciągnięcia? Pozostałe instalacje we własnym zakresie już w domu.

Jaki jest przyblizony koszt budowy tzn stan surowy otwarty? Z góry dziekujemy. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...