Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Poszukuję ekipy do wykonania kominów systemowych Schiedel, znacie kogoś godnego polecenia?

Pozdrawiam

 

Euroklinkier jest magazynem fabrycznym Schiedla, może tam Ci kogoś polecą.

Albo mogę podać telefon do przedstawiciela Schiedla i on kogoś poleci :)

 

Przy murowaniu tego komina nie ma zadnych dziwnych tematow. Samemeu nawet mozna to zrobic. DO komina nawet instrukcje murowania dostajesz

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawiaduje listą. Bywa, że kilka dni nie odpowiadam - czasem wyjeżdżam, czasami choruje, ale lista nie jest bez opieki.

Mam nadzieję, że z nowym sezonem spłyną nowe informacje i opinie o budowlańcach od osób, które doświadczają ich na własnej skórze.

A może teraz? Kiedy jeszcze śnieg w polu znajdziecie nieco czasu aby skrobnąć notkę?

 

Bezpośrednie prośby wysyłajcie, proszę, na adres listy, nie na priv. Do priva nie mogę dodawać załączników!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż stoję na rozdrożu jeśli chodzi o wybór ogrzewania - niestety nie mam na działce przyłącza gazowego. Jak wcześniej pisałem rozważam różne ewentualności - od pompy ciepła po piec na pellety. Chciałbym trafić na jakiegoś wykonawcę instalacji grzewczych, który zna się na rzeczy - w tym na nowościach (pompa ciepłą ciagle traktowana jest jako nowość) i potrafi doradzić, a nie uczy się dopiero na kolejnych realizacjach. Jestem trochę zniechęcony rynkiem "szczecińskim" bo po rozmowie z jednym z wykonawców pomp ciepła odniosłem wrażenie, że najlepiej jakbym tej pompy ciepła wcale nie montowal, a brał pod uwagę inne możliwośći.

W związku z tym mam pytanie, czy ktoś z okolic Szczecina montował w swoim domu pompę ciepła (i jest z tej pompy zadowolony) lub piec na pellety i może polecić firmę, która mu realizowała projekt kołowni (zakładała pompę ciepła)?

Niestety na liście od Azalki nie ma takiej kategorii.

Będę bardzo wdzięczny za wasze sugestie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co po etapie hydrauliki.

Czy ktos z was, zdecydowal sie na piec Wolf?

Mam go w jednej z ofert, Pan instalator zachwala go,

ale ja pierwszy raz uslyszalem o tej firmie.

 

Pozdrawiam,

Szymon

 

Ja slyszalem duzo dobrego o tych kotlach, znajomy ma i bardzo sobie chwali. Wada jest to ze dosc slabo rozwninety jest serwis tych kotlow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mam pytanie, gdzie umieszczaliście przewody wentylacyjne (went. mechaniczna) miedzy parterem a poddaszem użytkowym, w założeniu że rekuperator jest na stryszku nad poddaszem. Kanały okrągłę czy płaskie i czy wylewając strop zostawialiście otwory na wentylację?

I jeszcze pytanko co do wentylacji garażu i pom. gospodarczego - wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna (pomieszczenia nieogrzewane)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mam pytanie, gdzie umieszczaliście przewody wentylacyjne (went. mechaniczna) miedzy parterem a poddaszem użytkowym, w założeniu że rekuperator jest na stryszku nad poddaszem. Kanały okrągłę czy płaskie i czy wylewając strop zostawialiście otwory na wentylację?

I jeszcze pytanko co do wentylacji garażu i pom. gospodarczego - wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna (pomieszczenia nieogrzewane)

 

pozdro

 

W zasadzie to na wentylację powinien być projekt (ja dostałem w komplecie kupując projekt domu). Niestety gdzieś trzeba będzie przejść kanałami i w związku z tym konieczne będzie ich obudowanie ale wszystko zależy od układu pomieszczeń, w których kanały będą wychodzić. Można zejść na parter jednym kanałem i wykonać rozprowadzenia czy to kanałami prostokątnymi czy okrągłymi ale to będzie wiązać sie z obniżeniem sufitu lub dużą ilością zabudów. Jest też opcja, że kanały prostokątne można umieścić w wylewanym stropie, pomiędzy zbrojeniem. Schodząc ze stryszku można kanały spróbować schować pod zabudową poddasza, tzn między krokwiami, obok kominów, rozwiązani jest naprawdę dużo ale jak już wspominałem wszystko zależy od układu pomieszczeń. Co do dziur w stropie to naprawdę warto je zostawić, bo przekłuwanie nie jest najprzyjemniejszą sprawą. A w pomieszczeniach jak garaż i gosp. nie stosuje się wentylacji mechanicznej zintegrowanej z wentylacją dla domu. Kanały okrągłe są tańsze i łatwiejsze w montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mam pytanie, gdzie umieszczaliście przewody wentylacyjne (went. mechaniczna) miedzy parterem a poddaszem użytkowym, w założeniu że rekuperator jest na stryszku nad poddaszem. Kanały okrągłę czy płaskie i czy wylewając strop zostawialiście otwory na wentylację?

I jeszcze pytanko co do wentylacji garażu i pom. gospodarczego - wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna (pomieszczenia nieogrzewane)

 

pozdro

 

W zasadzie to na wentylację powinien być projekt (ja dostałem w komplecie kupując projekt domu). Niestety gdzieś trzeba będzie przejść kanałami i w związku z tym konieczne będzie ich obudowanie ale wszystko zależy od układu pomieszczeń, w których kanały będą wychodzić. Można zejść na parter jednym kanałem i wykonać rozprowadzenia czy to kanałami prostokątnymi czy okrągłymi ale to będzie wiązać sie z obniżeniem sufitu lub dużą ilością zabudów. Jest też opcja, że kanały prostokątne można umieścić w wylewanym stropie, pomiędzy zbrojeniem. Schodząc ze stryszku można kanały spróbować schować pod zabudową poddasza, tzn między krokwiami, obok kominów, rozwiązani jest naprawdę dużo ale jak już wspominałem wszystko zależy od układu pomieszczeń. Co do dziur w stropie to naprawdę warto je zostawić, bo przekłuwanie nie jest najprzyjemniejszą sprawą. A w pomieszczeniach jak garaż i gosp. nie stosuje się wentylacji mechanicznej zintegrowanej z wentylacją dla domu. Kanały okrągłe są tańsze i łatwiejsze w montażu.

 

dzięki bardzo za info,

 

a jak wygląda sprawa z wyciągiem kuchennym, słyszałem dwie wersje, jedna że okap jest częścią wentylacji mechanicznej co wydaje mi się bez sensu, bo zatłuści rekuperator, a drugą taką, że robi się niezależny kanał wentylacyjny właśnie do okapu nad kuchenką.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Jestem tu nowa, szkoda że tak późno;-)

Od dwóch miesięcy mieszkamy już na swoim wg projektu Archona Dom pod modrzewiem 2, ale ciągle wykończamy i dom i siebie;-)

Po dzisiejszych probach wyjazdu z przydomowej gliny, ochlapałam elewację

i stąd moja prośba o podanie namiaru na solidnych wykonawców układających polbruk :D

Jak narazie rozmowy prowadzę z firmą Rybud ze Szczecina, ale jest to pierwsza firma i nie mam porównania. Póki co Pan wydawał się ok :roll:

 

Czy ja również mogę prosić o przesłanie listy solidnych wykonawców??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kju, warunki techniczne wymagają żeby trzon kuchenny miał swój własny komin, więc wpuszczanie okapu w system poziomych rurek prowadzących do wspólnego komina czy rekuperatora jest zabronione. Z okapem jest problem bo i wyciąg mechaniczny oparów jest potrzebny, i wentylacja grawitacyjna kuchni lub inna ogólna - też. Działający okap zasysa powietrze z drugiego - ogólnego przewodu wentylacyjnego. No ale w końcu on nie działa wieczność. Ideałem byłoby, żeby na czas działania wyciągu w okapie, kratka wywiewna druga była zamknięta... Może w domach wentylowanych tylko mechanicznie problem jest mniejszy, bo po prostu drugi przewód w. m. może w tym czasie nie działać...

Wentylatornicy niektórzy zalecają okap niepodłączany do komina, tylko czyszczący powietrze wewnątrz kuchni, ja taki mam w mieszkaniu...

biały kruk, Elbud dobrze układa polbruk :-) z ul. Hangarowej 2, na terenie Elbudu jest też drobniejszy podwykonawca polbruku, który być może zajmuje się domkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne pozdrowienia już z nowego domu:) Udało nam się wprowadzić dwa tygodnie przed świętami także pierwsza gwiazdka za nami :) Właśnie podłączyliśmy net - w końcu mamy kontakt ze światem! Szczególne pozdrowionka dla sąsiadów:)

 

Zazdroszczę netu!! U nas w Wołczkowie tylko Global Connect dziala a podlączyc dopiero zechcą na wiosnę :-? A u Was jaki dostawca netu i na jakich warunkach ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...