Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Madzia1976, Catharina

Nie wazne co macie w projekcie ani gdzie sei budujecie. Musiscie dla konkretnej dzialki (swojej) sprawdzic jaki macie plan zagospodarowania terenu (w Dobrej nawet ze strony mozna sciaganc, wiec w Szczecinie chyba tez). Tam macie zapisy, ktore mowia o podstawowoych parametrach. Miedzy innymi czym mozecie ogrzewac (i np karty dachow itp itd). I musicie miec projekt (adaptowany oczywiscie), ktory musi je spelnic.

W Dobrej na znacznym obszarze nie mozna miec paliwa stalego do ogrzewania i nic tego nie zmieni.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję za podpowiedz, ale trzeba przyznać że, to już jest przesada, żeby narzucać inwestorom czym mogą sie ogrzewać. To jest straszne, dosyć że, człowiek kupi cos swojego i płaci podatki to jeszcze musi sie trzymać ustalonych przez urzędników zasad, które na ogół są bezsensowne i nie specjalnie uzasadnione. Jeszcze raz dziękuję za info że, cos takiego tam jest czytałam tą decyzje kilkakrotnie i nigdy nie zwróciłam uwagi na tego typu określenia dotyczące czym mam sie ogrzewać ehhh Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynk gipsowy to jakies 23 zl/m2 z wszystkimi materialami. Ile sama robocizna - nie mam pojecia

 

Fantom

 

Ja jak ostatnio robilem rozeznanie, to chcieli po 21 zeta za m2 z materialem za gipsowy.

 

Teraz to ja nawet jednego za 19 zl znalazlem (zima nieciekawa). Ale juz wiosna tuz tuz, wiec mysle, ze srednio bedize 22-24 zl/m2

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolejne pytanie z natury instalacji.

 

Kto z was ma rekuperacje i czy jest z niej zadowolony.

 

Dostalem oferte na wykonanie od firmy rekuperatory.pl.

Chca prawie 30kPLN i twierdza, ze mozna miec okolo 40% odzysku

ciepla. Jesli zaloze, ze placilbym w sezonie 1500 za ogrzewanie miesiecznie przez

7 miesiecy, to dawaloby to max 4kPLN oszczednosci. Stad wniosek, ze to ustrojstwo zwroci sie w najlepszym przypadku po 8 latach (jesli koszty paliwa beda takie jak podalem, bo przy mniejszych to jeszcze dluzej).

 

Teraz pytanie, czy wybierajac wentylacje mechaniczna robiliscie to z mysla odzysku ciepla, czy raczej ze wzgledow na wydajniejsza wymiane powietrza?

 

Pozdr.,

Szymek

1. Nie wiem jak duży dom i jaki rekuperator - ale 30kPLN to bardzo drogo

to jedna z najdroższych firm w regionie ;-)

2. Odzysk cepła, prawidłowa wymiana powietrza, brak konieczności otwierania i zamykania okien (wychładzanie pomieszczeń) - no i pilnowanie potem by wszystkie zostały zamknięte. Że nie wspomnę o tym, że jak sąsiad pali "byle czym" to nie masz tego smrodu w domu ;-)

3. Skuteczność wentylacji grawitacyjnej jest mizerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolejne pytanie z natury instalacji.

 

Kto z was ma rekuperacje i czy jest z niej zadowolony.

 

Dostalem oferte na wykonanie od firmy rekuperatory.pl.

Chca prawie 30kPLN i twierdza, ze mozna miec okolo 40% odzysku

ciepla. Jesli zaloze, ze placilbym w sezonie 1500 za ogrzewanie miesiecznie przez

7 miesiecy, to dawaloby to max 4kPLN oszczednosci. Stad wniosek, ze to ustrojstwo zwroci sie w najlepszym przypadku po 8 latach (jesli koszty paliwa beda takie jak podalem, bo przy mniejszych to jeszcze dluzej).

 

Teraz pytanie, czy wybierajac wentylacje mechaniczna robiliscie to z mysla odzysku ciepla, czy raczej ze wzgledow na wydajniejsza wymiane powietrza?

 

Pozdr.,

Szymek

1. Nie wiem jak duży dom i jaki rekuperator - ale 30kPLN to bardzo drogo

to jedna z najdroższych firm w regionie ;-)

2. Odzysk cepła, prawidłowa wymiana powietrza, brak konieczności otwierania i zamykania okien (wychładzanie pomieszczeń) - no i pilnowanie potem by wszystkie zostały zamknięte. Że nie wspomnę o tym, że jak sąsiad pali "byle czym" to nie masz tego smrodu w domu ;-)

3. Skuteczność wentylacji grawitacyjnej jest mizerna.

Reku to przedewszystkim wymiana powietrza, oszczednosci z ogrzewana sa przy okazji. Grawitacyjna dziala i to rewelacyjnie zwlaszcza przy -25 ;), wtedy to dopiero jest wymiana powietrza. I jakims dziwnym trafem wtedy wiekszosc osob zatyka kratki wywiewowe.

 

U nas w pewne swieta bylo 21 osob, a okna nie byly zaparowane... Teraz okna otwieramy bardzo sporadycznie, nie ma potrzeby wietrzenia. Nastepnym razem napewno tez bym zrobil reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedz, ale trzeba przyznać że, to już jest przesada, żeby narzucać inwestorom czym mogą sie ogrzewać. To jest straszne, dosyć że, człowiek kupi cos swojego i płaci podatki to jeszcze musi sie trzymać ustalonych przez urzędników zasad, które na ogół są bezsensowne i nie specjalnie uzasadnione. Jeszcze raz dziękuję za info że, cos takiego tam jest czytałam tą decyzje kilkakrotnie i nigdy nie zwróciłam uwagi na tego typu określenia dotyczące czym mam sie ogrzewać ehhh Pozdrawiam

 

 

1. Nie wiem jak duży dom i jaki rekuperator - ale 30kPLN to bardzo drogo

to jedna z najdroższych firm w regionie

2. Odzysk cepła, prawidłowa wymiana powietrza, brak konieczności otwierania i zamykania okien (wychładzanie pomieszczeń) - no i pilnowanie potem by wszystkie zostały zamknięte. Że nie wspomnę o tym, że jak sąsiad pali "byle czym" to nie masz tego smrodu w domu

3. Skuteczność wentylacji grawitacyjnej jest mizerna.

 

No właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Możecie polecić sprawdzonych wykonawców do położenia ok 150m2 bruku i kostki granitowej + jakies murki + schody ogrodowe?

 

pozdrawiam

 

Polecam firmę gras. Wielokrotnie miałem przyjemność pracować z nimi, jak i na ich ogrodach. Podobno nie są najtańsi, ale nigdy nie słyszałem, żeby były problemy z wykonanymi pracami.

http://www.grassc.home.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie od reki mozna kupic styropian na podloge z dowozem ?

Bo w sumie okazalo sie, ze hurtowanie z ktorych bralem materialy na praktycznie caly stan surowy zamkniety, styropianu nie prowadza :(

 

Fantom

sprobuj tutaj:

budowniczy tel 91-434-96-11 lub

hurtownia ZEMO tylko nr nie moge znalezc, a miesci sie ona na koncu mierzyna (na górce) po prawej stronie jadac do sz-na.

pzdr Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę forowiczów na ostrożne podchodzenie do polecanych na forum fachowców...

 

Forum jest z zasady powołane do wymiany poglądów i pomagania sobie tym, którzy budują dom dla siebie.

Czasami inwestor jest również usługodawcą i wtedy (jeśli ma czas i chęci) dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym.

Czasami usługodawcy podszywają się pod inwestorów tylko w celu zareklamowania swoich usług.

Aktywny udział na forum pozwala na łatwe odsianie takich osób i ich postów.

Forum staje się coraz popularniejsze i takie próby będą się powtarzać.

 

Oczywiście może się zdarzyć, że usługodawca, który stara złapać klienta jest w porządku, ale to się dopiero okaże "w praniu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...