Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

 

Ja bym nie decydował się na wybór ekipy która sama dostarcza materiał. Wolę sam się trochę pomęczyć i samem wyszukać materiały w jak najlepszej cenię przykład kupiłem teraz Unimatę i SuperMatę w Radomiu za 5000zł gdzie w Szczecinie za to chcieli 2000tys. drożej. Oczywiście zakup z FV.

 

Z ciekawosci : ile placiles za supermate i o jakiej grubosci w tym Radomiu ?

 

Fantom

 

15cm za 19,55zł brutto m2. Rolka wyszła 82,11zł brutto w Szczecinie wołali nawet po 140zł - 150zł za rolkę. Jeśli chcesz namiary mogę ci wysłać na priva. W cenę wliczony był transport na teren budowy.

 

No ja juz kilka dni temu zamowilem w Szczecinie. Cena "u nas" to 21,20 czyli drozej choc nie az tak duzo na szczescie.

 

Fantom

 

A możesz podać gdzie kupowałeś? To potwierdza, że należy szukać, szukać i jeszcze raz szukać. Jak szukałem teraz grzejników przez internet bo dostałem wycenę, ze Szczecina która była zawyżona i o dziwo znalazłem przez internet firmę która jest ze Szczecina i ma w dobrej cenie dokładnie te grzejniki jakie potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Darex: zgadzam się że Inwestor może sam wszystko pozałatwiać, zwłaszcza w czasach internetu , gdzie nawet jak nie wie co mu potrzebne, to się dowie albo od innych albo z instytucji.. Zdobędzie w ten sposób wiedzę o doświadczenie, którego potem nie wykorzysta, no chyba że jako forumowy spec. Jeśli tak jest taniej to ok, popieram :-)

Ja to nawet wolałabym żeby klient sam zdobywał wszystkie papiery, tak było kiedyś... Niestety dzis biurokracja w zakresie pozwolenia na budowę tak sie rozwinęła, że dzieło projektowe bez papierów trudno uznać za ukończone. A czekanie aż klient sam je uzyska, czasami wydłuża pracę nad projektem. Np ostatnio klienta wysłałam po umowę o wodę i on dopiero po paru miesiącach mi mówi, że w wodociągach chcieli żeby on dał projekt wod-kan... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym nie decydował się na wybór ekipy która sama dostarcza materiał. Wolę sam się trochę pomęczyć i samem wyszukać materiały w jak najlepszej cenię przykład kupiłem teraz Unimatę i SuperMatę w Radomiu za 5000zł gdzie w Szczecinie za to chcieli 2000tys. drożej. Oczywiście zakup z FV.

 

Z ciekawosci : ile placiles za supermate i o jakiej grubosci w tym Radomiu ?

 

Fantom

 

15cm za 19,55zł brutto m2. Rolka wyszła 82,11zł brutto w Szczecinie wołali nawet po 140zł - 150zł za rolkę. Jeśli chcesz namiary mogę ci wysłać na priva. W cenę wliczony był transport na teren budowy.

 

No ja juz kilka dni temu zamowilem w Szczecinie. Cena "u nas" to 21,20 czyli drozej choc nie az tak duzo na szczescie.

 

Fantom

 

A możesz podać gdzie kupowałeś? To potwierdza, że należy szukać, szukać i jeszcze raz szukać. Jak szukałem teraz grzejników przez internet bo dostałem wycenę, ze Szczecina która była zawyżona i o dziwo znalazłem przez internet firmę która jest ze Szczecina i ma w dobrej cenie dokładnie te grzejniki jakie potrzebuje.

szczukot ja też proszę o namiary

aLien01proszę o namiary na sprzedawce grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za odpowiedzi. Oczywiście jeżeli zdecydujemy się na opcję z materiałem to na pewno spiszemy wcześniej konkretną umowę z wyszczególnieniem materiałów jakie mają być użyte. Zastanawiamy się nad tą opcją gdyż dostaliśmy dość atrakcyjną ofertę od ekipy, która proponuje budowę z materiałem, tylko właśnie problem w tym że nie mam zbyt dużo opinii na temat tych ludzi więc boję się czy nie jest to zbyt ryzykowne.

Z kolei mamy też ofertę od drugiej ekipy, która proponuje robociznę plus ewentualnie pomoc w zakupie materiałów i ta ekipa wygląda bardziej wiarygodnie, aczkolwiek boję się, że ta opcja będzie nas drożej kosztować.

I jestem w kropce...

 

Witaj. Jestem handlowcem w jednej z okolicznych hurtowni ( nazwy nie podaje zeby nie było ze bawie sie w reklame ) z doswiadczenia Ci powiem że warto samodzielnie poszukać materiałów w kilku hurtowniach i koniecznie brac wyceny na piśmie w obecnej sytuacji hurtownie przeżywają swe ciężkie chwile i przebijają się strasznie schodząc naprawde nisko a rabaty jakie mają wykonawcy nie są wcale aż tak wielkie jakby się mogło wydawac jeśli masz odrobine czasu na poszukanie i podzwonienie polecam mozesz sporo zaoszczędzic.

 

Ps. Jeśli trzeba chętnie podpowiem co gdzie można rozsądnie znaleść ( i wcale niekoniecznie u mnie :D) sam budowalem i wiem jak liczy sie kazdy grosz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź mak1975 chyba zrobimy właśnie tak jak mówisz. Sami rozeznamy się z cenami, ale jak okaże się, że wykonawca może załatwić coś w lepszej cenie to pewnie skorzystamy. Obecnie rozglądamy się za materiałami na początek budowy, więc interesuje nas przede wszystkim beton, stal, bloczki fundamentowe i izolacje do fundamentów, chcemy ocieplić XPS 10cm no i na pewno przyda się też piasek zasypowy, ale tutaj zupełnie się nie orientuję w cenie może możecie coś podpowiedzieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko jak sobie poradziliście z deszczówką gdy nie ma kanalizacji deszczowej? Mój dom ma ok 280 mkw dachu ziemia na działce to głównie glina, zastanawiam się jaki duży zbiornik na deszczówke powinienem zastosowac ( bede ją wykorzystywał jedynie do ogrodu itp.) natomiast jej nadmiar muszę rozsączyć. Może ktoś już przerabiał ten temat proszę o rade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko jak sobie poradziliście z deszczówką gdy nie ma kanalizacji deszczowej? Mój dom ma ok 280 mkw dachu ziemia na działce to głównie glina, zastanawiam się jaki duży zbiornik na deszczówke powinienem zastosowac ( bede ją wykorzystywał jedynie do ogrodu itp.) natomiast jej nadmiar muszę rozsączyć. Może ktoś już przerabiał ten temat proszę o rade.

 

Mam ten sam problem i właśnie zastanawiam się jak go rozwiązać. Dodatkowo planowaliśmy również zrobić drenaż opaskowy ze względu na glinę, ale im więcej o tym myślę tym bardziej zastanawiam się co zrobić z tą wodą. Planowaliśmy odprowadzenie do zbiornika zamkniętego (ze względu na glinę) i wykorzystywanie jej do podlewania ogrodu i ewentualnie do spuszczania wody w toalecie tylko nie wiem jak to wygląda w praktyce czy zbiornik nie będzie się przepełniał w okresie wiosennym i jesiennym kiedy opadów najwięcej a ogrodu nie trzeba podlewać...

I dodatkowo u nas nie ma też kanalizacji ściekowej, planowaliśmy oczyszczalnie mamy już nawet zgodę, ale nie wiem czy ma to sens na glinie, glina jest głęboko i raczej nie ma szans na dokopanie się to gruntu przepuszczalnego.

Osoby budujące na glinie napiszcie jak sobie poradziliście z podobnymi problemami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko jak sobie poradziliście z deszczówką gdy nie ma kanalizacji deszczowej? Mój dom ma ok 280 mkw dachu ziemia na działce to głównie glina, zastanawiam się jaki duży zbiornik na deszczówke powinienem zastosowac ( bede ją wykorzystywał jedynie do ogrodu itp.) natomiast jej nadmiar muszę rozsączyć. Może ktoś już przerabiał ten temat proszę o rade.

 

Podpowiedz : nie interesuj sie jaka masz powierzchnie dachu, a jaka powierzchnie ma ten dach po zrzutowaniu na ziemie. Czyli w przyblizeniu jaka masz powierzchniezabudowy. Bo od tej powierzchni bedziesz wode odprowadzal.

Tez mialem to sobie przeliczyc ale jakos sie nei zabralem do tego. Trzeba znalezc jeszcze srednie opady w naszym rejonie, ponmnozyc, dodoac zapasik i bedzie wymagana objetos zbiornika

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zbiornik na deszczówkę! Mi się przyda bardzo bo chcę mieć kilka hektarów pastwisk do podlewania. Ale zwykłym domom też się przyda. Przecież trawnik czasami polewany jest codziennie. Wielkość zbiornika mi dobierał projektant wod-kan. W zbiorniku można zainstalować czujnik który napisze smsa o przekroczeniu jakiegoś poziomu. Ale tym bym się nie martwiła. Myślę że i tak do podlewania będzie potrzebne więcej niż w tym zbiorniku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może miał ktoś z was do czynienia z archeologiem na swoje budowie? Niestety kupiłem działkę w obszarze objętym ochrona archeologiczną i w zwiazku z tym muszę zrobić badania arch. Interesują mnie koszty gdyż dostałem wycenę na 800 zł za dzień pracy archeologa i 1500 za opracowanie badań. Może znacie kogoś tańszego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może miał ktoś z was do czynienia z archeologiem na swoje budowie? Niestety kupiłem działkę w obszarze objętym ochrona archeologiczną i w zwiazku z tym muszę zrobić badania arch. Interesują mnie koszty gdyż dostałem wycenę na 800 zł za dzień pracy archeologa i 1500 za opracowanie badań. Może znacie kogoś tańszego?

 

Ostatnio o archeologu to było chyba tutaj (gdzieś tak w połowie strony):

http://forum.muratordom.pl/grupa-szczecinska,t3718-64500.htm

też w marcu...

ciekawe dlaczego... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko jak sobie poradziliście z deszczówką gdy nie ma kanalizacji deszczowej? Mój dom ma ok 280 mkw dachu ziemia na działce to głównie glina, zastanawiam się jaki duży zbiornik na deszczówke powinienem zastosowac ( bede ją wykorzystywał jedynie do ogrodu itp.) natomiast jej nadmiar muszę rozsączyć. Może ktoś już przerabiał ten temat proszę o rade.

 

Podpowiedz : nie interesuj sie jaka masz powierzchnie dachu, a jaka powierzchnie ma ten dach po zrzutowaniu na ziemie. Czyli w przyblizeniu jaka masz powierzchniezabudowy. Bo od tej powierzchni bedziesz wode odprowadzal.

Tez mialem to sobie przeliczyc ale jakos sie nei zabralem do tego. Trzeba znalezc jeszcze srednie opady w naszym rejonie, ponmnozyc, dodoac zapasik i bedzie wymagana objetos zbiornika

 

Fantom

Znalazłem informacje o opadach w naszym rejonie i wynoszą one średnio rocznie 600-650 a powierzchnia zabudowy to ok 180-190 mkw. Czy wiesz może jakie zdolnosci wchłaniania ma glina? Z wtepnych informacji jakie narazie zebrałem wychodzi musiałbym miec zbiornik ok 6000 L lub wiekszy ale moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem glin powraca co jakiś czas jak bumerang :wink: - paskudztwio, szczególnie o tej porze roku i na niezagospodarowanym terenie wokół domu :( . Rozsączanie deszczówki w glinach to nie jest dobry pomysł nawet jak nawieziemy warstwę ziemi urodzajnej (chyba, że zrobi się dość głeboką wymianę gruntu) - np. w czasie deszczów woda bedzie się lała z nieba i jeszcze z systemu rozsączającego (ew. można sterować rozsączaniem). Zbiorniki muszą być dobrze dobrane, żeby się ciągle nie przelewały o ile w całości są zamontowane w glinach. Ale myślę, że warto sprawdzić czy pod warstwą glin nie mamy piasków i jak to jest głęboko. Ja znalazłam takie miejsce u siebie na działce gdzie gliny są tylko do 2 m i mam tak zakopany zbiornik, że rozsącza wody w te piaski. Mam nadzieję, że to się sprawdzi :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako zbiorniki na deszczówkę montuje się zbiorniki na ścieki a ich pojemność chyba jest spora. Poza tym z tego zbiornika trzeba korzystać. Niemożliwe jest żebym odprowadzała wodę do tego zbiornika i nie korzystała już wcale z tej wody. Na pewno będzie podlewanie czy mycie czegoś zanim przekroczy te 6 000 L..

Ponadto, jeśli odprowadzamy deszczówkę na teren działki, to przecież tylko i wyłącznie do dołów chłonnych, one pomogą przedostać wodę przez warstwę gliny w głąb ziemi. Też mam glinę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko jak sobie poradziliście z deszczówką gdy nie ma kanalizacji deszczowej? Mój dom ma ok 280 mkw dachu ziemia na działce to głównie glina, zastanawiam się jaki duży zbiornik na deszczówke powinienem zastosowac ( bede ją wykorzystywał jedynie do ogrodu itp.) natomiast jej nadmiar muszę rozsączyć. Może ktoś już przerabiał ten temat proszę o rade.

 

Podpowiedz : nie interesuj sie jaka masz powierzchnie dachu, a jaka powierzchnie ma ten dach po zrzutowaniu na ziemie. Czyli w przyblizeniu jaka masz powierzchniezabudowy. Bo od tej powierzchni bedziesz wode odprowadzal.

Tez mialem to sobie przeliczyc ale jakos sie nei zabralem do tego. Trzeba znalezc jeszcze srednie opady w naszym rejonie, ponmnozyc, dodoac zapasik i bedzie wymagana objetos zbiornika

 

Fantom

Znalazłem informacje o opadach w naszym rejonie i wynoszą one średnio rocznie 600-650 a powierzchnia zabudowy to ok 180-190 mkw. Czy wiesz może jakie zdolnosci wchłaniania ma glina? Z wtepnych informacji jakie narazie zebrałem wychodzi musiałbym miec zbiornik ok 6000 L lub wiekszy ale moge sie mylic.

 

To jest 600-650 w jakich jednostkach ? w mm ?

Jezeli tak, to tyle spada na 1 m2 w ciagu roku. Mysle, ze najwieksza ulewa nie przekroczy w takim przypadku powiedzmy 50 mm. Czyli z dachu 200 m2 wyjdzie 10m3 wody. Zakldajac, ze nie bedzie wiekszego opadu (ale to i tak by byla chyba ogolnie powodz) i zakldajac, ze nie ma zadnego rozsaczania (a zawsze jakies jest w czasie opadu).

Ja chyba zrobie wlasnie cos tego rzedu

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko jak sobie poradziliście z deszczówką gdy nie ma kanalizacji deszczowej? Mój dom ma ok 280 mkw dachu ziemia na działce to głównie glina, zastanawiam się jaki duży zbiornik na deszczówke powinienem zastosowac ( bede ją wykorzystywał jedynie do ogrodu itp.) natomiast jej nadmiar muszę rozsączyć. Może ktoś już przerabiał ten temat proszę o rade.

 

Podpowiedz : nie interesuj sie jaka masz powierzchnie dachu, a jaka powierzchnie ma ten dach po zrzutowaniu na ziemie. Czyli w przyblizeniu jaka masz powierzchniezabudowy. Bo od tej powierzchni bedziesz wode odprowadzal.

Tez mialem to sobie przeliczyc ale jakos sie nei zabralem do tego. Trzeba znalezc jeszcze srednie opady w naszym rejonie, ponmnozyc, dodoac zapasik i bedzie wymagana objetos zbiornika

 

Fantom

Znalazłem informacje o opadach w naszym rejonie i wynoszą one średnio rocznie 600-650 a powierzchnia zabudowy to ok 180-190 mkw. Czy wiesz może jakie zdolnosci wchłaniania ma glina? Z wtepnych informacji jakie narazie zebrałem wychodzi musiałbym miec zbiornik ok 6000 L lub wiekszy ale moge sie mylic.

 

To jest 600-650 w jakich jednostkach ? w mm ?

Jezeli tak, to tyle spada na 1 m2 w ciagu roku. Mysle, ze najwieksza ulewa nie przekroczy w takim przypadku powiedzmy 50 mm. Czyli z dachu 200 m2 wyjdzie 10m3 wody. Zakldajac, ze nie bedzie wiekszego opadu (ale to i tak by byla chyba ogolnie powodz) i zakldajac, ze nie ma zadnego rozsaczania (a zawsze jakies jest w czasie opadu).

Ja chyba zrobie wlasnie cos tego rzedu

 

Fantom

Dokładnie mm. Ja też myśle o czym w tym przedziale. Zastanawiam sie tez nad pompa jaka zastosowac zakładajac podlewanie ogrodu. Wydaje mi się ze te małe zanurzeniowe są raczej nic nie warte i mysle o pompie ssacej powierzchniowej wys podnoszenia ok 35-40 m ciesnie wody ok 3. Tylko czy nie przesadzam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...