Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Jestem ostatnio w temacie : Drzwi zewnetrzne i barmy garażowe. Czy ktoś z forumowiczów użytkuje bramę Wiśniowskiego i czy jest z niej zadowolony ? A jesli tak to czy mogę prosić o namiary na firmy sprzedające takie bramy? :D

 

Użytkuję, jestem zadowolony.

Kupowałem przez Urzędowskiego.

Jak się przebijesz przez błoto to możesz obejrzeć :wink:

 

Dzięki Q - BIS będę dzis na dzaiłce bo mam pomiar okien i myślę że błoto mamay podobne :lol: . Tyle tylko ze ja dokłądnie nie wiem który to Twój domek tz. myslę że wiem ale nie jestem pewna :-? . A mozesz powiedzieć na jakiej ul. zamawiałeś bramę. Jak na razie najtańszy Wiśnioweski 450x 240 mamy za 7000 tyś. Podoba mi się ta brama bo ma dokładnie taki kolor jak moje okna dab bagienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Jestem ostatnio w temacie : Drzwi zewnetrzne i barmy garażowe. Czy ktoś z forumowiczów użytkuje bramę Wiśniowskiego i czy jest z niej zadowolony ? A jesli tak to czy mogę prosić o namiary na firmy sprzedające takie bramy? :D

 

Użytkuję, jestem zadowolony.

Kupowałem przez Urzędowskiego.

Jak się przebijesz przez błoto to możesz obejrzeć :wink:

 

Dzięki Q - BIS będę dzis na dzaiłce bo mam pomiar okien i myślę że błoto mamay podobne :lol: . Tyle tylko ze ja dokłądnie nie wiem który to Twój domek tz. myslę że wiem ale nie jestem pewna :-? . A mozesz powiedzieć na jakiej ul. zamawiałeś bramę. Jak na razie najtańszy Wiśnioweski 450x 240 mamy za 7000 tyś. Podoba mi się ta brama bo ma dokładnie taki kolor jak moje okna dab bagienny.

 

Brałem przez p. Bogdana Tymofiejewicza tel. 791 370 361

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ostatnio w temacie : Drzwi zewnetrzne i barmy garażowe. Czy ktoś z forumowiczów użytkuje bramę Wiśniowskiego i czy jest z niej zadowolony ? A jesli tak to czy mogę prosić o namiary na firmy sprzedające takie bramy? :D

 

Użytkuję, jestem zadowolony.

Kupowałem przez Urzędowskiego.

Jak się przebijesz przez błoto to możesz obejrzeć :wink:

 

Dzięki Q - BIS będę dzis na dzaiłce bo mam pomiar okien i myślę że błoto mamay podobne :lol: . Tyle tylko ze ja dokłądnie nie wiem który to Twój domek tz. myslę że wiem ale nie jestem pewna :-? . A mozesz powiedzieć na jakiej ul. zamawiałeś bramę. Jak na razie najtańszy Wiśnioweski 450x 240 mamy za 7000 tyś. Podoba mi się ta brama bo ma dokładnie taki kolor jak moje okna dab bagienny.

 

Brałem przez p. Bogdana Tymofiejewicza tel. 791 370 361

 

Dzięki już dzwoniłam zobaczymy co mi pan powie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowal ktos nasze "lokalne" kominki Arysto ?

Podobno mozna je zamawiac praktycznie w dowolnych rozmiarach itp ?

 

Fantom

 

Krótka wymiana zdań m.in. o Arysto na str. 1122.

Teska odradzała ale nie napisała dlaczego :roll:

 

Jej chyba chodzilo o budowlancow a nie o kominki

 

Fantom

 

niestey o kominki,pare lat do tyłu to one tylko jakoś wygladały i działały jeden sezon...dlatego nie pisałam nic, bo moze towarzystwo się poprawiło..... :wink: chociaz słuchy dochodzą że nie do końca.

ale ja juz zupełnie nie w temacie, mók kominek "pracuje" już 6 sezon i jest nie do zdarcia :wink: ptzypominam - mam Jotula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ścianek kolankowych - to my je otynkowaliśmy i potem był z tym sam problem. Chyba wersja z regipsem jest OK.

 

Mozesz podac jakie byly problemy ?

My zdecydowalismy sie na tynkowanie, bo widzialem scianki z rygispow w pokojach dzieciecych i nie chce miec sera ze sciany.

 

Fantom

 

No właśnie te łączenia - regips i tynk. Dodam, że my mamy w domu tynki cem - wap. i te połączenia wyszły tak, że ostatecznie trzeba było położyć szpachlę, a ja chciałam mieć tynki cem. wap. bez szpachli - takie mi się podobają. Mąż trochę przesadził i tę szpachlę położył na innych ścianach, więc .....bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Czy ktoś może się podzielić namiarami na hurtownie materiałów bud. wełna na poddasze, styropian na ocieplenie, płyty KG itd. Taka co ma dobre ceny - wiadomo.

Nie pamiętam ale ktoś napisał na naszym forum, że sprowadzał wełnę z pod Poznania bo było taniej.

Jeśli tak to może być i gdzieś z Polski...

 

A drzwi wejściowe? Drewniane, jakie macie doświadczenia?

- Urzedowski

- Art tom- rozprowadzane przez Royal house ze Struga

- CAL

Może ktoś z Was ma i może lub nie powiedzieć cosik o jakości, serwisie itp.

 

O! bramy garażowe, Wiśniowski, Normstahl,

 

Proszę jeśli tylko ktoś, coś wie dobrego czy złego proszę o każdą opinię.

 

Dziękuje wszystkim, którzy dziela sie ze mną swoimi doświadczeniami, przesyłaja namiary na fahowcow i zadaja sobie trud przesylania mi zdjęć.

Moje niskie ukłony i bardzo dziękuję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dziś kupiliśmy wełnę folie i profile do ocieblenia poddaszy. Z 3 miejsc i internetu jak sie orientowalismy i tak najtaniej wyszlo w Extradachu :)

Nie szukalismy dlugo wiec moze tez i malo wnikliwie, ja tam jestem z wyceny zadowolona.

 

Dzis dostałam tez dwie wyceny bram garazowych,

jak na razie zostaje mi Normstahl jakies 800 zl tansza od Hormana.

Macie jakies opinie na temat tych dwoch? Albo możecie polecić jakies tańsze a dobre? Szukamy 5 metrowej segmentowej..

 

 

i dostalismy pierwsze wyceny okien, oferty skladalismy na targach...

Chcielismy drewniane, jednak chyba bedą plastiki w kolorze drewna ... są jakies 10-15 tyś tańsze :(

Poki co Sokołka, ale czekamy na następne wyceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dziś kupiliśmy wełnę folie i profile do ocieblenia poddaszy. Z 3 miejsc i internetu jak sie orientowalismy i tak najtaniej wyszlo w Extradachu :)

Nie szukalismy dlugo wiec moze tez i malo wnikliwie, ja tam jestem z wyceny zadowolona.

 

Dzis dostałam tez dwie wyceny bram garazowych,

jak na razie zostaje mi Normstahl jakies 800 zl tansza od Hormana.

Macie jakies opinie na temat tych dwoch? Albo możecie polecić jakies tańsze a dobre? Szukamy 5 metrowej segmentowej..

 

 

i dostalismy pierwsze wyceny okien, oferty skladalismy na targach...

Chcielismy drewniane, jednak chyba bedą plastiki w kolorze drewna ... są jakies 10-15 tyś tańsze :(

Poki co Sokołka, ale czekamy na następne wyceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Czy ktoś może się podzielić namiarami na hurtownie materiałów bud. wełna na poddasze, styropian na ocieplenie, płyty KG itd. Taka co ma dobre ceny - wiadomo.

Nie pamiętam ale ktoś napisał na naszym forum, że sprowadzał wełnę z pod Poznania bo było taniej.

Jeśli tak to może być i gdzieś z Polski...

 

Proszę jeśli tylko ktoś, coś wie dobrego czy złego proszę o każdą opinię.

 

Dziękuje wszystkim, którzy dziela sie ze mną swoimi doświadczeniami, przesyłaja namiary na fahowcow i zadaja sobie trud przesylania mi zdjęć.

Moje niskie ukłony i bardzo dziękuję. :D

 

O styropian itp zapytaj w LEVELBUD. Nie bralem u nich, ale ceny mieli lepsze niz zaplacilem u konkurencji

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostałam tez dwie wyceny bram garazowych,

jak na razie zostaje mi Normstahl jakies 800 zl tansza od Hormana.

Macie jakies opinie na temat tych dwoch? Albo możecie polecić jakies tańsze a dobre? Szukamy 5 metrowej segmentowej..

 

Ja kupilem Krispola 4 x 2,2 - kosztowalo mnie to jakos 6 tys zl z najlepszym napedem.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItamy wszystkich forumowiczów!!!

 

Właśnie zakupiliśmy projekt naszego przyszłego domu, dlatego też postanowiliśmy dołączyć do zacnego grona forumowiczów, aby móc czerpac z Waszego doświadczenia, jak również dzielić się swoimi spostrzeżeniami po przebrnięciu przez poszczególne etapy naszej budowy.

 

Geodetę poleconego już mamy, cena 900 zł za wykonanie mapy do celów projektowych. Niestety nadal nie mamy architekta, dlatego też prosimy Was o pomoc w tej kwestii i polecenie paru sprawdzonych architektów w celu adaptacji projektu w rozsądnej cenie.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItamy wszystkich forumowiczów!!!

 

Właśnie zakupiliśmy projekt naszego przyszłego domu, dlatego też postanowiliśmy dołączyć do zacnego grona forumowiczów, aby móc czerpac z Waszego doświadczenia, jak również dzielić się swoimi spostrzeżeniami po przebrnięciu przez poszczególne etapy naszej budowy.

 

Geodetę poleconego już mamy, cena 900 zł za wykonanie mapy do celów projektowych. Niestety nadal nie mamy architekta, dlatego też prosimy Was o pomoc w tej kwestii i polecenie paru sprawdzonych architektów w celu adaptacji projektu w rozsądnej cenie.

 

Pozdrawiamy

 

No to sporo przed Wami.

900 zł za mapke wydaje mi się dużo. Chociaż swoją robiłam w 2008 roku, więc może ceny poszyły w górę. Co do architekata to ja mam projekt indywidualny, ale sporo osbób korzystało z usług Pana Andrzeja Lorka. Pracownię ma gdzieś na Pl. Batorego w Szczecinie. Załatwia wszystko aż do PnB

Jaki projekt wybraliście?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Czy ktoś może się podzielić namiarami na hurtownie materiałów bud. wełna na poddasze, styropian na ocieplenie, płyty KG itd. Taka co ma dobre ceny - wiadomo.

Nie pamiętam ale ktoś napisał na naszym forum, że sprowadzał wełnę z pod Poznania bo było taniej.

Jeśli tak to może być i gdzieś z Polski...

 

Proszę jeśli tylko ktoś, coś wie dobrego czy złego proszę o każdą opinię.

 

Dziękuje wszystkim, którzy dziela sie ze mną swoimi doświadczeniami, przesyłaja namiary na fahowcow i zadaja sobie trud przesylania mi zdjęć.

Moje niskie ukłony i bardzo dziękuję. :D

 

O styropian itp zapytaj w LEVELBUD. Nie bralem u nich, ale ceny mieli lepsze niz zaplacilem u konkurencji

 

Fantom

Wełne Rockwoola i stryopian kupowaliśmy w hurtowni Żemo w Mierzynie. W danym momencie mieli najlepszą cenę. U nikch kupowaliśmy stelaże do rigipsu i płyty.

Zapytaj również w Extradachu, mieli bardzo dobre ceny na Isovera. Handlują wełną od niedawna, więc dowiedziałam się o tym po fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co prawda mam jeszcze trochę czasu ale dzisiaj właśnie zamówiłem kominek Byrskiego i pomyślałem, że rozejrzę się w temacie obudowy. Ogólnie planuję zwykłą prostą zabudowę beż żadnych udziwnień z płyty G-K i ewentualnie ramkę z kamienia lub przypominający kamień. Orientujecie się ile może to kosztować i czy możecie kogoś polecić?

 

Coś w tym stylu:

http://lh3.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/S6DfOhhU9bI/AAAAAAAABPM/8p9RUe0iF-o/s800/4a6cb63c9b64cedbmed.jpg

 

lub taki:

http://lh5.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/S6DgGBTEDZI/AAAAAAAABPQ/NbSsrS-p9Cg/s800/DSCF6901.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje dokladnie cos podobnego. W sumie to koszt kamienia i troche robocizny. Kamien (granit itp) to cena od jakis 250 zlm2 do 1500 nawet. Zalezy glownie od kraju pochodzenia (nasze strzegomskie szare najtansze). Przy tej cenie masz z 3 cm gbosc. 2 cm beda taniej. Robocizna ? Mysle, ze na upartego samemu mozna by ten kamien przykleic, ale lepiej chyba wezwac kamieniarza

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItamy wszystkich forumowiczów!!!

 

Właśnie zakupiliśmy projekt naszego przyszłego domu, dlatego też postanowiliśmy dołączyć do zacnego grona forumowiczów, aby móc czerpac z Waszego doświadczenia, jak również dzielić się swoimi spostrzeżeniami po przebrnięciu przez poszczególne etapy naszej budowy.

 

Geodetę poleconego już mamy, cena 900 zł za wykonanie mapy do celów projektowych. Niestety nadal nie mamy architekta, dlatego też prosimy Was o pomoc w tej kwestii i polecenie paru sprawdzonych architektów w celu adaptacji projektu w rozsądnej cenie.

 

Pozdrawiamy

 

No to sporo przed Wami.

900 zł za mapke wydaje mi się dużo. Chociaż swoją robiłam w 2008 roku, więc może ceny poszyły w górę. Co do architekata to ja mam projekt indywidualny, ale sporo osbób korzystało z usług Pana Andrzeja Lorka. Pracownię ma gdzieś na Pl. Batorego w Szczecinie. Załatwia wszystko aż do PnB

Jaki projekt wybraliście?????

 

 

Dzięki za polecenie architekta, a co do projektu, to wybraliśmy z archonu Dom w nektarynkach 3. Swoja drogą ciekawe czy ktoś w grupie szczecińskiej już go buduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co prawda mam jeszcze trochę czasu ale dzisiaj właśnie zamówiłem kominek Byrskiego i pomyślałem, że rozejrzę się w temacie obudowy. Ogólnie planuję zwykłą prostą zabudowę beż żadnych udziwnień z płyty G-K i ewentualnie ramkę z kamienia lub przypominający kamień. Orientujecie się ile może to kosztować i czy możecie kogoś polecić?

 

Coś w tym stylu:

http://lh3.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/S6DfOhhU9bI/AAAAAAAABPM/8p9RUe0iF-o/s800/4a6cb63c9b64cedbmed.jpg

 

lub taki:

http://lh5.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/S6DgGBTEDZI/AAAAAAAABPQ/NbSsrS-p9Cg/s800/DSCF6901.JPG

 

Nasz kominek jest w pierwszym stylu. Cały prosty, tyle, że z boku mamy przygotowaną półkę na drewno. Ramka z marmuru. Całość z robocizną na gotowo - to ok. 5.000 zł, w tym wszystkie niezbędne materiały - kartki, rury, itp. Mamy wkład Lewińskiego za jakieś 3.000 zł. U nas kominek to tylko względy estetyczne, nie grzewcze. Dół jest wymurowany z bloczków z gazobetonu, góra regips. Jest w trakcie wykańczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItamy wszystkich forumowiczów!!!

.....Niestety nadal nie mamy architekta, dlatego też prosimy Was o pomoc w tej kwestii i polecenie paru sprawdzonych architektów w celu adaptacji projektu w rozsądnej cenie.Pozdrawiamy

....Co do architekata to ja mam projekt indywidualny, ale sporo osbób korzystało z usług Pana Andrzeja Lorka. Pracownię ma gdzieś na Pl. Batorego w Szczecinie. Załatwia wszystko aż do PnB ...

Też polecam p. Lorka mimo, że też nie korzystałam z jego usług. :D. Firma L&W Projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...