Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Kupowal ktos nasze "lokalne" kominki Arysto ?

Podobno mozna je zamawiac praktycznie w dowolnych rozmiarach itp ?

 

Fantom

 

Krótka wymiana zdań m.in. o Arysto na str. 1122.

Teska odradzała ale nie napisała dlaczego :roll:

 

Jej chyba chodzilo o budowlancow a nie o kominki

 

Fantom

 

niestey o kominki,pare lat do tyłu to one tylko jakoś wygladały i działały jeden sezon...dlatego nie pisałam nic, bo moze towarzystwo się poprawiło..... :wink: chociaz słuchy dochodzą że nie do końca.

ale ja juz zupełnie nie w temacie, mók kominek "pracuje" już 6 sezon i jest nie do zdarcia :wink: ptzypominam - mam Jotula.

hmm

jakoś wcześniej nikt nie krytykował Arysto hmm

palimy w kominku z PW Arysto drugi sezon - i raczej nie jest to okazjonalne palenie - zużyliśmy już ok 25m drewna i jak narazie wszystko ok. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Mam pytanie do osób które ocieplały poddasze. Jaką brubość wełny stosowaliście w swoim domu. Mi wykonawca proponuje 15 cm o współczynniku 3.8 (podobno bardzo dobry) i do tego 5 cm. Obawiam się ze to może byc mało co Wy na to ??????????????????????? :)

 

My wlasnie kupilismy Isovera 18 cm miedzy krokwiami Uni maty chyba + 10 cm bele tez Isovera razem 28 cm wspolczynnik coś powyzej 7.

 

Kupilismy material w Extradachu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Mam pytanie do osób które ocieplały poddasze. Jaką brubość wełny stosowaliście w swoim domu. Mi wykonawca proponuje 15 cm o współczynniku 3.8 (podobno bardzo dobry) i do tego 5 cm. Obawiam się ze to może byc mało co Wy na to ??????????????????????? :)

 

My wlasnie kupilismy Isovera 18 cm miedzy krokwiami Uni maty chyba + 10 cm bele tez Isovera razem 28 cm wspolczynnik coś powyzej 7.

 

Kupilismy material w Extradachu. :)

 

Ok tylko jak się ma to do mojej wełyny łączie 20? Boję się że za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzwoniłam dziś do geologa w sprawie wykonania badania gruntu na naszej działce. Usługę wycenił na 1800 zł + Vat. Czy to jest normalna cena ? Bardzo proszę również o pomoc w sprawie namiarów na geodetę, który zrobi nam wtórnik i wyznaczy granice działki.

Pozdrawiam serdecznie. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzwoniłam dziś do geologa w sprawie wykonania badania gruntu na naszej działce. Usługę wycenił na 1800 zł + Vat. Czy to jest normalna cena ?

Trochę to dużo :( - jakieś 5 otworów, tylko czy tyle potrzebujesz?. Geolodzy z reguły na podstawie swoich doświadczeń i map geomorfologicznych mają rozeznanie na co mogą sie natknąć na danym terenie. Zależy też jakie głębokie mają być te otwory. Spróbuj jeszcze popytać innych geologów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzwoniłam dziś do geologa w sprawie wykonania badania gruntu na naszej działce. Usługę wycenił na 1800 zł + Vat. Czy to jest normalna cena ? Bardzo proszę również o pomoc w sprawie namiarów na geodetę, który zrobi nam wtórnik i wyznaczy granice działki.

Pozdrawiam serdecznie. :p

 

Cześć

Myślę że usługę wycenił mega wysoko. Do 1000 zł powinnaś się spokojnie zmieścić.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Mam pytanie do osób które ocieplały poddasze. Jaką brubość wełny stosowaliście w swoim domu. Mi wykonawca proponuje 15 cm o współczynniku 3.8 (podobno bardzo dobry) i do tego 5 cm. Obawiam się ze to może byc mało co Wy na to ??????????????????????? :)

 

My wlasnie kupilismy Isovera 18 cm miedzy krokwiami Uni maty chyba + 10 cm bele tez Isovera razem 28 cm wspolczynnik coś powyzej 7.

 

Kupilismy material w Extradachu. :)

 

Ok tylko jak się ma to do mojej wełyny łączie 20? Boję się że za mało

 

Madzia, ja mam w projekcie 20 cm między krokwiami i 10 cm pod krokwiami. Zakładam że domek będzie energooszczędny. Jeśli chcesz mieć dobrze ocieplone poddasze to 20 cm może być mało.

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Mam pytanie do osób które ocieplały poddasze. Jaką brubość wełny stosowaliście w swoim domu. Mi wykonawca proponuje 15 cm o współczynniku 3.8 (podobno bardzo dobry) i do tego 5 cm. Obawiam się ze to może byc mało co Wy na to ??????????????????????? :)

 

My wlasnie kupilismy Isovera 18 cm miedzy krokwiami Uni maty chyba + 10 cm bele tez Isovera razem 28 cm wspolczynnik coś powyzej 7.

 

Kupilismy material w Extradachu. :)

 

Ok tylko jak się ma to do mojej wełyny łączie 20? Boję się że za mało

 

Ktora dokaldniej welna ? jaka lambda ?

Ja daje supermate - najmniej chyba 25 cm bede mial

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

kolejne pytanie z natury tych dziwnych

Tak się przyglądam miejscom waszych zakupów budowlanych i zastanawiam się dlaczego nikt nie kupuje w casto, leroy, nomi? Rozumiem, ze jakość niektórych elementów jak np drzwi, okna, może być gorsza ale np płyty g-k, stelaże, tyniki i inne tego typu rzeczy? Czy zakup w hurtowni wychodzi zdecydowanie taniej? A może odpowiedz jest inna (taka z przymrużeniem oka :wink: ) że wszyscy budujący na tym forum, maja tyle kasiorki, że zakupy w hip-bud są według nich nie "trendy" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko kupowałam w Castoramie i Nomi. Może stolarkę trzeba staranniej wybierać czy armaturę, ale tak poza tym to nadal tam będę kupować :-)

...a propos ociepleń. W tym roku musimy przejść w istniejącym domu na ogrzewanie gazowe. Mamy wielkiego stresa, że będą wysokie rachunki. Mury wielowarstwowe bardzo grube, ale stropy i dach nieomal gołe i pewnie byle jak osadzone okna PCV albo drzwi. Brama garażowa gruba ocieplona ale z pewnością nieszczelna.

Czy są jakieś takie cienkie płyty ociepleniowe z wysokim współczynnikiem, którymi mogłabym dodatkowo obłożyć stropy i połacie dachowe od wewnątrz?

A robił ktoś badanie kamerą termowizyjną?

Może wogóle przejcie na gaz wepnę w projekt pod tytułem termomodernizacja..

Aha, jest też kominek w salonie ijest pomysł, żeby wykorzystywać go do ogrzewania poddasza poprzez system dystrybucji gorącego powietrza, żeby czasem oszczędzać gaz.. Czy można taki system przyłączyć do istniejącego kominka? Komin tego kominka biegnie obok górnej sypialni, czy można zrobić w nim po prostu otwór do sypialni i będzie ciepło? Nie zadymi się?

No i nie wiem czy jest jeszcze sens dać elektryczną matę grzewczą na pietrze w razie gdyby gaz był drogi a system dystrybucji gorącego powietrza z kominka pomagał na krótko...

Na pewno mieliście podobne pomysły to opiszcie co wam z nich wynikło. Solary też dam ale one też wymagają wiedzy bo wyjdą mi troszkę pod dachem, jako dach nad tarasem albo balustrada. Kto w Szczecinie jest super specem od solarów?

Generalnie dom na codzień zamieszkuje jedna osoba tylko na parterze a niektóre weekendy zamieszkany jest cały dom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko kupowałam w Castoramie i Nomi. Może stolarkę trzeba staranniej wybierać czy armaturę, ale tak poza tym to nadal tam będę kupować :-)

 

Ja staram sie unikac marketow budowlanych. Po pierwsze jest tam drozej niz w hurtowniach zalatwiam, po drugie duza wiekszosc towarow jest gorszej jakosci.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko kupowałam w Castoramie i Nomi. Może stolarkę trzeba staranniej wybierać czy armaturę, ale tak poza tym to nadal tam będę kupować :-)

...a propos ociepleń. ....

Generalnie dom na codzień zamieszkuje jedna osoba tylko na parterze a niektóre weekendy zamieszkany jest cały dom...

 

Wynajmuje mieszkanie na poddaszu w dużym domu parter+piętro+poddasze użyt+piwnica pod całym budynkiem z ogrzewaniem. Kiepsko ocieplony, okna i drzwi starego typu (dziury jak w Komitecie), jak jest mocny wiatr to go czuć w mieszkaniu. Temperatura ustawiona na 19 stopni, piec dosyć duży, grzejniki bez regulacji, żeliwne, instalacja CO wykonana z rur stalowych, srednica, że ho, ho (Dogrzewamy piecykiem na butle gazową bo mamy małe dziecko) Mrozy były ostre do -20 i największy rachunek za gaz to 1900 zł, co wydaje mi sie przy tym standardzie domu cena bardzo niska. Więc u ciebie nie powinno być aż tak tragicznie. W tygodniu na pietrze grzejniki przykręcone i powinno być chyba ok. A komina nie warto a nawet nie mozna odkrywać, w końcu nie masz żadnej pewności czy jest do końca szczelny. A wystarczy nie wiele do tragedii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz dom to piwnice, parter poddasze i stryszek. Z lat 80-tych...

Ponoć teraz jak się wybierze dobry kocioł to nie jest tak tragicznie. Jeszcze spytam sąsiada co ma identyczny do m jak nasz i chyba w 90 latach założył gaz i narzekał że drogo... Ponoć obecne instalacje gazowe są oszczędniejsze niż tamte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

kolejne pytanie z natury tych dziwnych

Tak się przyglądam miejscom waszych zakupów budowlanych i zastanawiam się dlaczego nikt nie kupuje w casto, leroy, nomi? Rozumiem, ze jakość niektórych elementów jak np drzwi, okna, może być gorsza ale np płyty g-k, stelaże, tyniki i inne tego typu rzeczy? Czy zakup w hurtowni wychodzi zdecydowanie taniej? A może odpowiedz jest inna (taka z przymrużeniem oka :wink: ) że wszyscy budujący na tym forum, maja tyle kasiorki, że zakupy w hip-bud są według nich nie "trendy" :lol:

 

Odpowiedź jest prosta - w marketach nie dają żadnego rabatu. Jak się zwiążesz z jakąś hurtownią, to rabat wynosi nawet ok. 30 %. Suma sumarum kupujesz towar lepszej jakości po niższej cenie niż w Casto itp. My np. wszystkie kleje do płytek kupowaliśmy Sopro. W marketach ich nie uświadczysz. Po rabacie wszystko było tańsze niż np. Mapei w Castoramie. Podobnie farby. Cały dom wymalowaliśmy Maleritem Caparola. Ich też nie uświadczysz w markecie. PO rabacie 25 % wyszło nam taniej niż farby marketowe, a ich jakość ogólnie jest oceniana raczej jako kiepska. Przykładów można mnożyć. To nie jest więc trendy, lecz raczej forma oszczędności. Wg mnie w Casto kupują ludzie którzy mają za dużo pieniędzy i nie liczą się z ich wydawaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markety budowlane są dla ludzi... którzy maja mało czasu i niefrasobliwe podejście :-) Mam nadzieję, że gdy zacznę budować swój wymarzony dom, to tak jak Radek, wybiorę produkty dobrych marek w dobrych cenach gdzieśtam, gdzie jeszcze chyba mnie nie było... Oby... Ale obawiam się że jak zwykle dostane rozkaz kupienia czegokolwiek "na wczoraj"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...