Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

perm, przecież nie zmyślam. Robię tylko to co mi Urząd każe... Co zrobię ze ściekami wiadomo (Plan miejscowy każe do sieci). Nie wiadomo tylko kiedy zrobię. No i ścieki to jest osobna branża. A nie ma obowiązku ubiegać się o wykonanie wszystkich branż jednocześnie. Urząd sam mi doradził takie rozwiązania i przerabiam je właśnie naraz w dwóch powiatach. W jednym (mój przypadek) nie mogłam uzyskać warunków technicznych na wodę (bo trzeba wodociąg przerobić w gminie) więc odłączyłam od projektu branże wodną i już się nie czepiają...

Z tego co Ty piszesz, chyba nie ma Planu Miejscowego. To masz inną sytuację niż te dwie moje... Trzeba spróbować, przed wystąpieniem o warunki zabudowy, uzyskać pisemko "zapewnienie dostaw (odbioru) mediów"...

Nie musisz był właścicielem żeby starać sie o warunki zabudowy na niepewną dzialkę. Możesz ją kupić po uzyskaniu warunków zabudowy. Taka akcja niewiele kosztuje, szanse wielkie, strata żadna... Ale żeby wyjść z fazy gdybania musisz znać numer działki, obręb, gminę i mieć pewność czy jest Plan czy go nie ma, czy wszczęto uchwalanie nowego Planu... Chętnie pomogę w tym śledztwie...

jeszcze cos... mówisz że działek jest mnóstwo. Jest więc możliwość, że szansy na szambo nie maja działki przylegające do ulicy z kolektorem ścieków. Działki przyległe do ulic bez kolektora, gdy nie ma Planu, maja większe szanse na szambo... Bo Prawo mówi, że nie wolno szamb na terenach uzbrojonych w kolektor, a Ty byś miał działkę na terenie gdzie kolektora nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

...

Nie twierdzę że zmyślasz. Nie jestem specjalistą od prawa budowlanego trudno więc bym zarzucał komuś pisanie nieprawdy. Po prostu poczułem szansę na załatwienie sprawy która jest jak na razie nie do przeskoczenia dla zdaje się paruset właścicieli działek w gminie Dobra. Oczywiście miejscowy plan nie istnieje, jest tylko studium na podstawie którego wiadomo co mniej więcej będzie i gdzie budowane. Podobnie jest zdaje się w całym Szczecinie. Planu zagospodarowania nie ma, nowy będzie. Kiedy - nie wiadomo. Wystąpiłem o warunki zabudowy dla jednej z działek którą byłem zainteresowany no i dostałem odpowiedź że WZ nie może zostać wydany ze względu na brak możliwości zagospodarowania ścieków na tym terenie. (działka od strony Bezrzecza przy krawędzi tego wielkiego pola ze słupami łączącego Bezrzecze z Wołczkowem). Podobną odpowiedź usłyszałem pytając o niektore działki w Dobrej, Dolicach czy Wąwelnicy. Ponoć to niezgodne z prawem unijnym ktore w takiej sytuacji zaleca zezwolenie na POŚia albo szambo. Urząd gminy ma to zdaje się głęboko gdzieś. Może coś pomieszałem bo to jakoś rok temu było ale zdaje się dalej sytuacja jest podobna bo nikt tam się nie buduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta_B możesz ubiegać sie o pozwolenie na budowę samej skorupy domu z przyłączem elektr i wodnym, ja tak teraz robię komuś. A kanaliza może dojdzie po zbudowaniu domu. Dom zbudujesz powolutku a pozwolenie na użytkowanie dopiero dostaniesz po wyprostowaniu sprawy ścieków. U moich klientów za 2 mce ma powstać zmiana planu dopuszczająca szamba tymczasowe przy Szosie Polskiej... No i trzeba lobbować za tą oczyszczalnią, wydzwaniać...

Roxi10, dzięki, teren cudny ale własnie przez wielkość bardzo ciężko uzyskać pozwolenie na budowę. Ja wnioskuję o 4 domki a Oni mi na to odpisują że nie można zabudować CAŁEJ działki, choć wnioskuję tylko o 0,5% terenu... :roll:

 

To ciekawe co piszesz. We wniosku o PnB musisz podać co zrobisz ze ściekami inaczej go nie dostaniesz. Tak jest własnie na tym terenie. Urząd nie wydaje PnB czy nawet WZ bo nie wolno mieć POŚ czy szamba a kanalizacja nie wyrabia więc cię nie podłączą. Możesz cos bliżej jak to jest u ciebie załatwione? Nie jest to samowola oczywiście? To jest o tyle ważne że w okolicy jest masę działek "budowlanych" które de-facto budowlanymi nie są bo na żadną z nich urząd nie wyda WZ z tego samego powodu. Brak kanalizy. Te działki są stosunkowo tanie. Jakby sie dało budować jakoś "tylnymi drzwiami" to sam zastanowiłbym się czy jednak tam działki nie kupić.

 

Może to wam pomoże ale u nas było to samo gmina Dobra nie chiała dawać warunków zabudowy bo nie daje zgody na szambo lub POŚ oczywiście dla terenu gdzie nie ma planu zagospodarowania. Na szczęście ja się jeszcze załapałem na WZ ale sąsiedzi nie ale wracając do sedna zaskarżyli tą decyzje do SKO i wyszło, że gmina nie ma prawa nie wydawać WZ. Oczywiście sąsiedzi czekali jeszcze trochę bo gmina się odwołała od tej decyzji ale znowu przegrała. I gdy sąsiedzi myśleli, że już będzie z górki gmina powiedziała, że nie wyda WZ gdyż nie ma pieniędzy na utwardzenie drogi :) ale sąsiedzi podpisali umowę z gminą na to, że sami utwardzą drogi do działek. I to pomogło około 2 miesiące temu gmina zaczęła wydawać WZ i to z zapisem na POŚ lub szambo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie! :-) do wniosku o decyzje o warunkach zabudowy trzeba dołączyć kartki od wodociągów i Enea że jest możliwość zapewnienia tego śmego dla tej dzialki. Od gazu można też. Bezpiecznie wybrać działkę nie przy kolektorze. Taka sytuacja powinna być jasna od strony prawnej i do wygrania. No ale bez konkretów niczego nie gwarantuję. Może właśnie się coś zmieniło bo też od niedawna słyszę że by starać się o pozwolenie na sama skorupę domu i to od urzędników... Decyzja o warunkach zabudowy może sobie spokojnie pisać, że chce ścieki dawać do sieci. A faktyczne wybudowanie oczyszczalni czy kolektorów zależy od lobbingu w tym kierunku...

Jeszcze jedno. Można otrzymać pisemko, że wojt zawiesza wydanie dec o w.z. do czasu uchwalenia Planu. Trzeba wqtedy pilnować daty, bo równo rok po tym piśmie wójt ma obowiązek wydać dec o w.z. Chociaż nie gwarantuje czy pozytywną.

Ale pozostawianie wniosku o dec o w.z. bez rozpatrzenia to bezczelność i na to sie składa skargę. Dlatego wcześniej warto żeby wniosek zawierał komplet wymaganych prawem załączników, był starannie przygotowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie twierdzę że zmyślasz. Nie jestem specjalistą od prawa budowlanego trudno więc bym zarzucał komuś pisanie nieprawdy. Po prostu poczułem szansę na załatwienie sprawy która jest jak na razie nie do przeskoczenia dla zdaje się paruset właścicieli działek w gminie Dobra. Oczywiście miejscowy plan nie istnieje, jest tylko studium na podstawie którego wiadomo co mniej więcej będzie i gdzie budowane. Podobnie jest zdaje się w całym Szczecinie. Planu zagospodarowania nie ma, nowy będzie. Kiedy - nie wiadomo. Wystąpiłem o warunki zabudowy dla jednej z działek którą byłem zainteresowany no i dostałem odpowiedź że WZ nie może zostać wydany ze względu na brak możliwości zagospodarowania ścieków na tym terenie. (działka od strony Bezrzecza przy krawędzi tego wielkiego pola ze słupami łączącego Bezrzecze z Wołczkowem). Podobną odpowiedź usłyszałem pytając o niektore działki w Dobrej, Dolicach czy Wąwelnicy. Ponoć to niezgodne z prawem unijnym ktore w takiej sytuacji zaleca zezwolenie na POŚia albo szambo. Urząd gminy ma to zdaje się głęboko gdzieś. Może coś pomieszałem bo to jakoś rok temu było ale zdaje się dalej sytuacja jest podobna bo nikt tam się nie buduje.

 

Na terenie na którym ja mam działkę okolice ul. Grnicznej w Dobrej jest podbonie. Ludzie pokupowali działki i nie mogą dostać WZ właśnie ze względu na brak możliwości podłączenia do kanalizy, a pozwplenia na szambo czy Ekologiczną oczyszczalnię ścieków nie chcą wydawać (co uważam za bezsensowne) ale gmina tak robi i już. Moi sąsiedzi odwołali się od decyzji gmoiny do SKO i sprawa ponownie wróciła do rozpatrzenia przez gminę i znowu gmina warunków nie wydała. Mogli by biegać po sądach i pewnie by wygrali, ale nie będa się budować teraz, a ja niedługo (mam nadzieję ) kończę budowę swojego domu więc tak czy siak gmina WZ będzie musiała im wydać na zasadzie sąsiedztwa i stwierdzili że poczekają. Jakieś wyjście to jest. Dodsm, ze my mieliśmy farta bo chyba jako jedni z nielicznych dosatliśmy warunki zabudowy i chyba jako ostatni na tym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka wełan, ale widzę ze musze sie zainteresowac tym tematem bo te 20 cm będzie chyba mało. Nie wiem czy ten współczynnik ma tu jakieś zanczenie czy nie?

 

Znaczenie ma. Im nizszy tym wełna bardziej izoluje dach (mniejsze straty ciepła przy tej samej grubości) Jak masz mało miejsca - bierz ten o najniższym współczynniku (najdroższa).

Ile masz miejsca miedzy krokwiami? Bo moze nie masz miejsca na wiecej wełny i dlatego wykonawca Ci tak proponuje? (wełna musi być krótsza od wysokości krokwii o minimum 2-3 cm)

 

Dzięki za informacje, już rozmawiałam z wykonawcą.

i faktycznie nie dobrze jest wciskać wełną na siłę między krokwie ona też musi oddychać, u mnie 18 wchodziła by na mocny wcisk, więc jest 15 o współczynnik 0,38 (chyba tym razem nic nie pokićkałam bo ostatnio napisałam 3, 8 czy jakoś tam) tak to jest jak laik bierze się za mądrości budowlane. Moja wełna to podobno jedna z droższych i z bardzo dobrym współczynnikiem, mam obiecane że będzie cieplutko od mojego wykonawcy, bo jak nie to ja go zajdę, a mieszka w Dobrej więc daleko nie będę miala :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie twierdzę że zmyślasz. Nie jestem specjalistą od prawa budowlanego trudno więc bym zarzucał komuś pisanie nieprawdy. Po prostu poczułem szansę na załatwienie sprawy która jest jak na razie nie do przeskoczenia dla zdaje się paruset właścicieli działek w gminie Dobra. Oczywiście miejscowy plan nie istnieje, jest tylko studium na podstawie którego wiadomo co mniej więcej będzie i gdzie budowane. Podobnie jest zdaje się w całym Szczecinie. Planu zagospodarowania nie ma, nowy będzie. Kiedy - nie wiadomo. Wystąpiłem o warunki zabudowy dla jednej z działek którą byłem zainteresowany no i dostałem odpowiedź że WZ nie może zostać wydany ze względu na brak możliwości zagospodarowania ścieków na tym terenie. (działka od strony Bezrzecza przy krawędzi tego wielkiego pola ze słupami łączącego Bezrzecze z Wołczkowem). Podobną odpowiedź usłyszałem pytając o niektore działki w Dobrej, Dolicach czy Wąwelnicy. Ponoć to niezgodne z prawem unijnym ktore w takiej sytuacji zaleca zezwolenie na POŚia albo szambo. Urząd gminy ma to zdaje się głęboko gdzieś. Może coś pomieszałem bo to jakoś rok temu było ale zdaje się dalej sytuacja jest podobna bo nikt tam się nie buduje.

 

Na terenie na którym ja mam działkę okolice ul. Grnicznej w Dobrej jest podbonie. Ludzie pokupowali działki i nie mogą dostać WZ właśnie ze względu na brak możliwości podłączenia do kanalizy, a pozwplenia na szambo czy Ekologiczną oczyszczalnię ścieków nie chcą wydawać (co uważam za bezsensowne) ale gmina tak robi i już. Moi sąsiedzi odwołali się od decyzji gmoiny do SKO i sprawa ponownie wróciła do rozpatrzenia przez gminę i znowu gmina warunków nie wydała. Mogli by biegać po sądach i pewnie by wygrali, ale nie będa się budować teraz, a ja niedługo (mam nadzieję ) kończę budowę swojego domu więc tak czy siak gmina WZ będzie musiała im wydać na zasadzie sąsiedztwa i stwierdzili że poczekają. Jakieś wyjście to jest. Dodsm, ze my mieliśmy farta bo chyba jako jedni z nielicznych dosatliśmy warunki zabudowy i chyba jako ostatni na tym terenie.

 

Gmina nie chciała wydawać WZ nawet na zasadzie sąsiedztwa przykład dobry to mój sąsiad obok niego stoi zamieszkany dom mimo to nie dostał WZ. Początkowo powiedzieli mu jak gmina rozbuduje oczyszczalnię w Redlicy to wtedy wznowi wydawanie WZ ale to może potrwać nawet 5lat ale jak pisałem wcześnie gmina Dobra zaczęła wydawać WZ gdyż było to niezgodne z przepisami. Jak ktoś chce mogę podać namiary na sąsiada który przeszedł całą drogę walki z gminą o WZ i w tym roku dostał WZ. Później poszło już lawinowo i inni sąsiedzi bez problemu też dostali WZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie twierdzę że zmyślasz. Nie jestem specjalistą od prawa budowlanego trudno więc bym zarzucał komuś pisanie nieprawdy. Po prostu poczułem szansę na załatwienie sprawy która jest jak na razie nie do przeskoczenia dla zdaje się paruset właścicieli działek w gminie Dobra. Oczywiście miejscowy plan nie istnieje, jest tylko studium na podstawie którego wiadomo co mniej więcej będzie i gdzie budowane. Podobnie jest zdaje się w całym Szczecinie. Planu zagospodarowania nie ma, nowy będzie. Kiedy - nie wiadomo. Wystąpiłem o warunki zabudowy dla jednej z działek którą byłem zainteresowany no i dostałem odpowiedź że WZ nie może zostać wydany ze względu na brak możliwości zagospodarowania ścieków na tym terenie. (działka od strony Bezrzecza przy krawędzi tego wielkiego pola ze słupami łączącego Bezrzecze z Wołczkowem). Podobną odpowiedź usłyszałem pytając o niektore działki w Dobrej, Dolicach czy Wąwelnicy. Ponoć to niezgodne z prawem unijnym ktore w takiej sytuacji zaleca zezwolenie na POŚia albo szambo. Urząd gminy ma to zdaje się głęboko gdzieś. Może coś pomieszałem bo to jakoś rok temu było ale zdaje się dalej sytuacja jest podobna bo nikt tam się nie buduje.

 

Na terenie na którym ja mam działkę okolice ul. Grnicznej w Dobrej jest podbonie. Ludzie pokupowali działki i nie mogą dostać WZ właśnie ze względu na brak możliwości podłączenia do kanalizy, a pozwplenia na szambo czy Ekologiczną oczyszczalnię ścieków nie chcą wydawać (co uważam za bezsensowne) ale gmina tak robi i już. Moi sąsiedzi odwołali się od decyzji gmoiny do SKO i sprawa ponownie wróciła do rozpatrzenia przez gminę i znowu gmina warunków nie wydała. Mogli by biegać po sądach i pewnie by wygrali, ale nie będa się budować teraz, a ja niedługo (mam nadzieję ) kończę budowę swojego domu więc tak czy siak gmina WZ będzie musiała im wydać na zasadzie sąsiedztwa i stwierdzili że poczekają. Jakieś wyjście to jest. Dodsm, ze my mieliśmy farta bo chyba jako jedni z nielicznych dosatliśmy warunki zabudowy i chyba jako ostatni na tym terenie.

 

Gmina nie chciała wydawać WZ nawet na zasadzie sąsiedztwa przykład dobry to mój sąsiad obok niego stoi zamieszkany dom mimo to nie dostał WZ. Początkowo powiedzieli mu jak gmina rozbuduje oczyszczalnię w Redlicy to wtedy wznowi wydawanie WZ ale to może potrwać nawet 5lat ale jak pisałem wcześnie gmina Dobra zaczęła wydawać WZ gdyż było to niezgodne z przepisami. Jak ktoś chce mogę podać namiary na sąsiada który przeszedł całą drogę walki z gminą o WZ i w tym roku dostał WZ. Później poszło już lawinowo i inni sąsiedzi bez problemu też dostali WZ.

 

Dzięki za wiadomość , powiem sąsiadom, pewnie nie będą budowali się teraz, ale spróbują wystąpić o WZ jeszcze raz po skończeniu mojejbudowy i jak nie dostaną to trzeba będzie iść do sądu bo to co wyczyniają w tej Dobrej to po prostu o pomstę do nieba się prosi. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia, Twoi sąsiedzi na pewno nie muszą czekać na skończenie budowy. Już stan surowy Twojego domu pozwala określić warunki zabudowy dla nich. Ponadto zabudowana działka sąsiednia to tylko jeden z wymogów do spełnienia...

Trzeba gminę naciskać. Wiecie przecież że każda rada gminy to głównie nauczyciele i kasa idzie zamiast na uzbrojenie to na jakiś turniej!!

Jak to dobrze że mój Plan akurat nic nie mówi o ściekach, kolektora nie ma i tylko dlatego mogę mieć szambo. Ale nawet i szambo wycofałam z wniosku żeby mieć sprawę wod-kan zupełnie odciętą... Po naniesieniu obrysu budowanego domu do map branżysta zacznie się ubiegać o pozwolenie na moje wod-kan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo to co wyczyniają w tej Dobrej to po prostu o pomstę do nieba się prosi. :evil:

Akurat wiem czemu tak się działo. Gmina po prostu nie nadąża z działaniami za budującymi się nowymi domami. To nie wydawanie WZ miało w jakimś stopniu zahamować powstawanie nowych osiedli. Tam w okolicy wszystkiego brakuje: mocy, wodociągów, kanalizacji, dróg. To gmina musi o to zadbać tylko jak tu nagle wykopać się z ciepłego grajdołka. Najłatwiej utrudniać no ale zdaje się to się już skończyło. Działki podrożeją :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych wełnach ale z tego co się zdążyłam zorientować w Isover jest dokładnie na odwrót...

Im większy współczynnik R tym lepsze właściwości cieplne np: Uni mata - 3.85 a SuperMata (najlepsza już) 4,65. Moje 28 cm ma współczynnik 7.15 (suma z 2warstw wełny.)

Połozymy 18 między krokwiami - tyle się tam miesci, a na to poziome pasy 2giej warstwy - 10 cm.

 

W isover inne zasady fizyki?? Ciekawe :D

Proponuje zadanie domowe i rozroznic R od U ;)

Wtedy prosze sie wypowiadac a nie zamieszanie robic ;)

 

Ale prawda im wieksze R tym mniej przewodzi i im mniejsze U tym lepiej izoluje ;)

 

Dla przypomnienia U=1/R i chyba juz wszystko jasne ;)

 

Pozdr.,

Szymek

 

A ja na zadanie domowe dam Ci czytanie ze zrozumieniem :)

Madzia podała że wspolczynnik jej wynosi 3,8 - ( chodzi więc o R) w przypadki Isovera taki wspolczynnik R ma mata o grubosci 15. I do tego wspolczynnika się odnosiłam :) I im niższy wspolczynnik R tym gorzej,

To co podał Tatran odnosiłoby się do współczynnika U- i wtedy byłaby to prawda. Ale on tego nie zaznaczył. Gdyby współczynnik który podała madzia (3,8) odnieść do U - to ocieplenie byłoby rzadne :)

Tartan po prostu mówił o innym współczynniku niż ja i Madzia.

Więc nie ja zrobiłam zamieszanie :)

 

DO Madzi:

Wciskanie wełny na siłe nic nie da faktycznie, ale ja bym przemyślała położenie drugiej warstwy - przykrywającej krokwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie twierdzę że zmyślasz. Nie jestem specjalistą od prawa budowlanego trudno więc bym zarzucał komuś pisanie nieprawdy. Po prostu poczułem szansę na załatwienie sprawy która jest jak na razie nie do przeskoczenia dla zdaje się paruset właścicieli działek w gminie Dobra. Oczywiście miejscowy plan nie istnieje, jest tylko studium na podstawie którego wiadomo co mniej więcej będzie i gdzie budowane. Podobnie jest zdaje się w całym Szczecinie. Planu zagospodarowania nie ma, nowy będzie. Kiedy - nie wiadomo. Wystąpiłem o warunki zabudowy dla jednej z działek którą byłem zainteresowany no i dostałem odpowiedź że WZ nie może zostać wydany ze względu na brak możliwości zagospodarowania ścieków na tym terenie. (działka od strony Bezrzecza przy krawędzi tego wielkiego pola ze słupami łączącego Bezrzecze z Wołczkowem). Podobną odpowiedź usłyszałem pytając o niektore działki w Dobrej, Dolicach czy Wąwelnicy. Ponoć to niezgodne z prawem unijnym ktore w takiej sytuacji zaleca zezwolenie na POŚia albo szambo. Urząd gminy ma to zdaje się głęboko gdzieś. Może coś pomieszałem bo to jakoś rok temu było ale zdaje się dalej sytuacja jest podobna bo nikt tam się nie buduje.

 

Na terenie na którym ja mam działkę okolice ul. Grnicznej w Dobrej jest podbonie. Ludzie pokupowali działki i nie mogą dostać WZ właśnie ze względu na brak możliwości podłączenia do kanalizy, a pozwplenia na szambo czy Ekologiczną oczyszczalnię ścieków nie chcą wydawać (co uważam za bezsensowne) ale gmina tak robi i już. Moi sąsiedzi odwołali się od decyzji gmoiny do SKO i sprawa ponownie wróciła do rozpatrzenia przez gminę i znowu gmina warunków nie wydała. Mogli by biegać po sądach i pewnie by wygrali, ale nie będa się budować teraz, a ja niedługo (mam nadzieję ) kończę budowę swojego domu więc tak czy siak gmina WZ będzie musiała im wydać na zasadzie sąsiedztwa i stwierdzili że poczekają. Jakieś wyjście to jest. Dodsm, ze my mieliśmy farta bo chyba jako jedni z nielicznych dosatliśmy warunki zabudowy i chyba jako ostatni na tym terenie.

 

Gmina nie chciała wydawać WZ nawet na zasadzie sąsiedztwa przykład dobry to mój sąsiad obok niego stoi zamieszkany dom mimo to nie dostał WZ. Początkowo powiedzieli mu jak gmina rozbuduje oczyszczalnię w Redlicy to wtedy wznowi wydawanie WZ ale to może potrwać nawet 5lat ale jak pisałem wcześnie gmina Dobra zaczęła wydawać WZ gdyż było to niezgodne z przepisami. Jak ktoś chce mogę podać namiary na sąsiada który przeszedł całą drogę walki z gminą o WZ i w tym roku dostał WZ. Później poszło już lawinowo i inni sąsiedzi bez problemu też dostali WZ.

 

Moja działka znajduje się w Mierzynie więc również mam wątpliwą przyjemnośc załatwiania spraw w gminie Dobra. Wniosek o warunki zabudowy złożyliśmy 2 lata temu a później jeszcze raz, i jeszcze raz, i ... . Oczywiście kilka razy nam odmówiono z powodów, które tu opisujecie. Ostatni wniosek złożyliśmy w grudniu 2009 r (we wniosku zaznaczyliśmy studnię wierconą i szambo bezodpływowe - nie ma rady) i ku naszej radości na początku marca 2010 r odebraliśmy wniosek zaopiniowany pozytywnie. Z tego co nam powiedziano w Gminie jest juz zatwierdzony projekt budowy, tak przez wszystkich oczekiwanej oczyszczalni ścieków :D. Budowę przewidują na ok. 3 lata. Oby !!! Czego sobie i Wam serdecznie życzę.

Pozdrawiam serdecznie :p

Flawia - mocno trzymam kciuki, żeby Twoje sprawy jak najszybciej pozytywnie się rozwiązały, bo przecież taki piękny teren nie może stać odłogiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na zadanie domowe dam Ci czytanie ze zrozumieniem :)

Madzia podała że wspolczynnik jej wynosi 3,8 - ( chodzi więc o R) w przypadki Isovera taki wspolczynnik R ma mata o grubosci 15. I do tego wspolczynnika się odnosiłam :) I im niższy wspolczynnik R tym gorzej,

To co podał Tatran odnosiłoby się do współczynnika U- i wtedy byłaby to prawda. Ale on tego nie zaznaczył. Gdyby współczynnik który podała madzia (3,8) odnieść do U - to ocieplenie byłoby rzadne :)

Tartan po prostu mówił o innym współczynniku niż ja i Madzia.

Więc nie ja zrobiłam zamieszanie :)

 

Laski... jak ktos mowi o wspolczynniku, to w domysle bedzie to U, bo R to oprnosc cieplna, ktora rozni sie od grubosci materialu. Teraz nawiazujac do mojego zadania domowego, to niestety takie mi nie potrzebne :p W przypadku tych literek mowimy o wspolczynniku U (stala materialowa) i o opornosci cieplnej R, ktora to stalą w zaden sposob nie jest, a juz tymbardziej wspolczynnikiem. Dlatego czesto operuje sie U, zeby latwo wyliczyc R w zaleznosci od tego ile tej welny sobie upchniemy.

 

Takze, moze tego nie zauwazylyscie.. ale mieszacie same poprzez nieznajomość nomenklatury do której się odnosicie :D

 

Życze milego weekendu i rozmow ze zrozumieniem ;)

 

:p :p

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj tam zaraz nieznajomość... nie wiesz że kobietom wszystko jedno która strona lewa a która prawa? A to nie znaczy że tego naprawdę nie wiedzą... Ja też, przepraszam, ale nie jestem w stanie z głowy podać czy mam na myśli U czy R czy lambda i czy ma to coś być wysokie czy niskie. Dajcie mi folder producenta to na pewno znajdę to, o co mi chodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich hurtowniach w których robiłam wyceny (4)

operowano R :)

W katalogu Isovera tez podawane jest R.

Wiec moze to zalezy od producenta. NIe jest to wszakże moje widzimisię...

Zresztą dyskusja jest bez sensu.

 

Ale nie lubię kiedy ktoś mówi do mnie Laska... uważam to za obraźliwe,

Myślę że szymekkk równiez nie poczuł by się miło kiedy nawałabym g,o nawet zdrabniając, na 8 literę alfabetu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych wełnach ale z tego co się zdążyłam zorientować w Isover jest dokładnie na odwrót...

Im większy współczynnik R tym lepsze właściwości cieplne np: Uni mata - 3.85 a SuperMata (najlepsza już) 4,65. Moje 28 cm ma współczynnik 7.15 (suma z 2warstw wełny.)

Połozymy 18 między krokwiami - tyle się tam miesci, a na to poziome pasy 2giej warstwy - 10 cm.

 

W isover inne zasady fizyki?? Ciekawe :D

Proponuje zadanie domowe i rozroznic R od U ;)

Wtedy prosze sie wypowiadac a nie zamieszanie robic ;)

 

Ale prawda im wieksze R tym mniej przewodzi i im mniejsze U tym lepiej izoluje ;)

 

Dla przypomnienia U=1/R i chyba juz wszystko jasne ;)

 

Pozdr.,

Szymek

 

A ja na zadanie domowe dam Ci czytanie ze zrozumieniem :)

Madzia podała że wspolczynnik jej wynosi 3,8 - ( chodzi więc o R) w przypadki Isovera taki wspolczynnik R ma mata o grubosci 15. I do tego wspolczynnika się odnosiłam :) I im niższy wspolczynnik R tym gorzej,

To co podał Tatran odnosiłoby się do współczynnika U- i wtedy byłaby to prawda. Ale on tego nie zaznaczył. Gdyby współczynnik który podała madzia (3,8) odnieść do U - to ocieplenie byłoby rzadne :)

Tartan po prostu mówił o innym współczynniku niż ja i Madzia.

Więc nie ja zrobiłam zamieszanie :)

 

DO Madzi:

Wciskanie wełny na siłe nic nie da faktycznie, ale ja bym przemyślała położenie drugiej warstwy - przykrywającej krokwie.

 

Zachcianka

ale druga warstwa będzie i chyba damy 10. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...