Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

...bo to co wyczyniają w tej Dobrej to po prostu o pomstę do nieba się prosi. :evil:

Akurat wiem czemu tak się działo. Gmina po prostu nie nadąża z działaniami za budującymi się nowymi domami. To nie wydawanie WZ miało w jakimś stopniu zahamować powstawanie nowych osiedli. Tam w okolicy wszystkiego brakuje: mocy, wodociągów, kanalizacji, dróg. To gmina musi o to zadbać tylko jak tu nagle wykopać się z ciepłego grajdołka. Najłatwiej utrudniać no ale zdaje się to się już skończyło. Działki podrożeją :( .

 

Myśle że to strasznie sztuczne i dziwne działania, bo akurat ja wodociąg buduję sobie sama, zamiast kanalizacji mam szambo więc skoro ja dostałam pozwolenie na szambo to dlaczego moi bezpośredni sąsiedzi nie. Jest wiele innych środków zastępczych w swoich pierwotnych WZ maiłam agregap prądotwórczy, studnię wierconą i gaza ze zbiornika, szambo i jakoś nie było wtedy problemu żeby je wydać. Myśle że skoro nie możnma podłączyć się do kanalizy bo ona nie przerabia tego wszystkiego to sa jakieś alternatywy w postaci szamba lub ekologicznej oczyszczalni ale oni nawet na to nie chcą się godzić co chyba nie do końca jest zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówi do mnie Laska... uważam to za obraźliwe,

Myślę że szymekkk równiez nie poczuł by się miło kiedy nawałabym g,o nawet zdrabniając, na 8 literę alfabetu...

 

Znam kilka wyrazow na literke H, ale akurat zaden nie przychodzi mi do glowy.

Moze mialas na mysli 3 literke alfabetu (pomijajac ą) ? :D

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest przepis coby nie robić studni i chyba szamb na terenach uzbrojonych w sieci. W biurze mam swojego lexa... Dlatego ludzie mający działki przy istniejących zapchanych sieciach są ugotowani... Ale gdy nie ma ani Planu ani sieci to sprawa jest do wygrania. Oczywiście gdy się w to nie wtrąci Natura 2000 i inne Otuliny, brrr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzwoniłam dziś do geologa w sprawie wykonania badania gruntu na naszej działce. Usługę wycenił na 1800 zł + Vat. Czy to jest normalna cena ? Bardzo proszę również o pomoc w sprawie namiarów na geodetę, który zrobi nam wtórnik i wyznaczy granice działki.

Pozdrawiam serdecznie. :p

Witam ja korzystałem z usług n-geo M. Niedziólka 3 otw za 900 stówek szybka reakcja na zlecenie. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich hurtowniach w których robiłam wyceny (4)

operowano R :)

W katalogu Isovera tez podawane jest R.

Wiec moze to zalezy od producenta. NIe jest to wszakże moje widzimisię...

Zresztą dyskusja jest bez sensu.

 

Ale nie lubię kiedy ktoś mówi do mnie Laska... uważam to za obraźliwe,

Myślę że szymekkk równiez nie poczuł by się miło kiedy nawałabym g,o nawet zdrabniając, na 8 literę alfabetu...

 

Robia prawidlowo, bo zamawiasz material o okreslonej "grubosci".

 

Dyskusja nie jest bez sensu, bo wyjasnia roznice miedzy nomenklatura.

 

Ludzie zbyt latwo sie obrazaja o drobiazgi.... nie mam zamiaru w takie meandry wchodzic i czytac kobiece mysli, czyli jakie slowo maja na mysli piszac o kolejnych literach alfabetu... . Niedomowienia to ciekawa metoda dialogu, ale nie dla mnie :p

 

Milego popoludnia ;)

Koniec tematu z mojej strony :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Po przebrnieciu przez strone papierkowa budowy naszego wymarzonego domku chcemy zabrac sie za praktyczna czesc.No i tu powstal problem z wyborem ekipy budowlanej.Stad moja prosba czy moze ktos polecic jakas zwarta grupe?Dzialke mamy na Gumiencach a projekt to Slodki z firmy MG PROJEKT.Z gory baaaardzo dziekuje za [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduje dom w okolicach Barlinka chciałbym zainstalować wentylacje mechaniczną, czy ktoś takową ma w tych okolicach, jesli tak, to czy mógłby podjechać i zobaczyć instalacje?

Chodzi mi przede wszystkim o sposób rozkładania kanałów.

 

Narazie mam rozterke czy instalować samemu, czy zlecić firmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat polaciowek.

 

Ktos z was uzytkuje OKPOLe?

Wiem, ze na rynku glownie Veluxy / Roto / Fakro...

 

OKPOLe niby dlugo na rynku, ale tak sie nie reklamuja jak wyzej wspomniane.

 

Jak ktos uzytkuje, to prosze o opinie, bo jak sie zorientowalem, to wszyscy maja podobne ceny przy takich samych wymiarach ;)

 

Pozdrawiam,

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie napisać jak wygląda odbiór domu w Gminie Dobra. Czy ktoś przyjeżdża na kontrole czy jest to tylko formalność. Czy muszę mieć zrobione podjazdy (polbruk) jeśli tak czy musi być on zgodnie z projektem czy mogę zmień nieznacznie wielkość i . Czy muszą być barierki na balkonie? I ogólnie na co zwrócić uwagę aby nie było wpadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wygląda odbiór w Dobrej. Ale jeśli bez polbruku wyjdzie Ci dziwny duży schodek gdzieś przed wejściem, którego nie ma w projekcie, to lepiej zrobić przynajmniej część polbruku bo nie ma jak korzystać z budynku. To samo barierki. Jeśli dana barierka wynika z przepisów to bez niej dom nie jest bezpieczny. Ale znam sporo domków bez barierek więc pewnie przechodzi, może na zasadzie że nikt nie przyjechał....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wygląda odbiór w Dobrej. Ale jeśli bez polbruku wyjdzie Ci dziwny duży schodek gdzieś przed wejściem, którego nie ma w projekcie, to lepiej zrobić przynajmniej część polbruku bo nie ma jak korzystać z budynku. To samo barierki. Jeśli dana barierka wynika z przepisów to bez niej dom nie jest bezpieczny. Ale znam sporo domków bez barierek więc pewnie przechodzi, może na zasadzie że nikt nie przyjechał....

Jezeli przyjda na odbior to na 100 % barierki, generalnie wszystko co wplywa na bezpieczenstwo. Ponadt sama gmina nic nie ma do tego, tam jedynie zglaszam do celow podatkowych wielkosc domu zgodna z podana w KW.

Ostatnio znajomi mieli odbior i gosciu mierzyl wszystko i sprawdzal z projektem, bo w ksiazce budowy bylo napisane ze wszystko zgodne z projektem. On powiedzial ze niemozliwe. Dom byl wykonywany w lekkiej konstrukcji z gotowych elementow wiec nie byla szans w trkaie budowy na zmiane :). Wiec w domu nie znalazl odstepstw od projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie napisać jak wygląda odbiór domu w Gminie Dobra. Czy ktoś przyjeżdża na kontrole czy jest to tylko formalność. Czy muszę mieć zrobione podjazdy (polbruk) jeśli tak czy musi być on zgodnie z projektem czy mogę zmień nieznacznie wielkość i . Czy muszą być barierki na balkonie? I ogólnie na co zwrócić uwagę aby nie było wpadki

 

Zakończyliśmy budowę w 2008 roku. Złożyliśmy wszystkie papiery, nikt nie przyjechał na kontrole a zakończenie budowy przeszło pozytywnie. Wpisaliśmy w zgłoszeniu o zakończeniu budowy co zostało zmienione, podpisał to kierownik budowy i architekt. Mamy balkon bez barierek, zero polbruku, więc da się bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...