Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Moga byc lusaflor i inne. ale tak jak pisalem wczesniej, koszt transportu jest tak duzy, ze musza byc kupowane na miejscu. Taki jeden gazon moze wazyc 40-60 kg nawet. To na palete wejdzie powiedzmy 20 szt i juz bedzie kosztowac ze 150 zl.

 

Fantom

 

Jak czegoś nie mogę znaleźć to szukam producentów w całej Polsce, dzwonię i pytam czy jakieś sklepy lub hurtownie w Szczecinie lub okolicy zaopatrują - sprawdza mi się ten sposób całkiem nieźle bo nie ganiam bez sensu po całym mieście :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moga byc lusaflor i inne. ale tak jak pisalem wczesniej, koszt transportu jest tak duzy, ze musza byc kupowane na miejscu. Taki jeden gazon moze wazyc 40-60 kg nawet. To na palete wejdzie powiedzmy 20 szt i juz bedzie kosztowac ze 150 zl.

 

Fantom

 

Jak czegoś nie mogę znaleźć to szukam producentów w całej Polsce, dzwonię i pytam czy jakieś sklepy lub hurtownie w Szczecinie lub okolicy zaopatrują - sprawdza mi się ten sposób całkiem nieźle bo nie ganiam bez sensu po całym mieście :wink:

 

No wlasnie po pierwszych dniach, zero wiesci. Wszyscy maja na swoje rynki lokalne (tranposrt betonu za drogi - nie oplaca sie).

Czyli musze szukac kogos w okolicy.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś ze Szczecina lub okolic zdecydował się na zakup i instalację pompy ciepła firmy OCTOPUS i może napisać jak sprawuje się ten sprzęt ?

Nie przebrnęłam jeszcze przez wszystkie strony (choć bardzo się staram :D ) więc jeśli pojawił się już taki wątek to bardzo proszę o podpowiedź gdzie mogę go szukać.

Pozdrawiam serdecznie :p

Forumowa wyszukiwarka to tak naprawdę nic nie znajdzie oprócz samego forum :).

 

Tutaj takie pompy określają jako "sopel lodu". Nie wiem czy któryś z tematów dotyczy oferty firmy Octopus ale zasada działania jest identyczna więc jakies wnioski mozna sobie wyciągnąć.

http://forum.muratordom.pl/pompa-ciepla-sopel-lodu,t124388.htm

http://forum.muratordom.pl/czy-kupisz-pompe-ciepla,t25860-780.htm

http://forum.muratordom.pl/pompa-ciepla,t20041-180.htm

 

Trzeba trochę cierpliwości ale coś tam znajdziesz. Miłego czytania :).

 

Perm - bardzo dziękuję za pomoc :D. Od niedawna jestem na tym forum ale nie da się tego nie powiedzieć - JESTEŚCIE FANTASTYCZNI :lol: . Na niektórych forach tygodniami czeka się na odpowiedź a tu dziś pytanie i natychmiastowa reakcja z Waszej strony. Kiedy podjęliśmy z mężem decyzję, że zaczynamy budować dom byliśmy pełni obaw (ale to chyba normalne) odkąd zalogowałam się na forum jakoś tak nam raźniej :lol:

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i jak zawsze pozdrawiam serdecznie :p

 

P.S. Perm- cierpliwości do czytania to ja mam sporo tylko oczy już mi się zrobiły na pół twarzy :o - tyle tu tego wszystkiego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś ze Szczecina lub okolic zdecydował się na zakup i instalację pompy ciepła firmy OCTOPUS i może napisać jak sprawuje się ten sprzęt ?

Nie przebrnęłam jeszcze przez wszystkie strony (choć bardzo się staram :D ) więc jeśli pojawił się już taki wątek to bardzo proszę o podpowiedź gdzie mogę go szukać.

Pozdrawiam serdecznie :p

 

Dobrze, że szukasz informacji o tej firmie.

Być może problemy już za nimi ale kilka lat temu mieli poważne.

Dotyczyły jakości i działania urządzenia i odmowy naprawy czy uznania reklamacji.

Pewnie gdzieś w necie coś jest na ten temat.

Zaczynali dawno - chyba bazowali na technologii szwedzkiej, którą przerobili na własną.

Ale widziałem, że wystawiają się na targach, reklamują - może złe już za nimi i są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie napisać jak wygląda odbiór domu w Gminie Dobra. Czy ktoś przyjeżdża na kontrole czy jest to tylko formalność. Czy muszę mieć zrobione podjazdy (polbruk) jeśli tak czy musi być on zgodnie z projektem czy mogę zmień nieznacznie wielkość i . Czy muszą być barierki na balkonie? I ogólnie na co zwrócić uwagę aby nie było wpadki

 

U mnie dokumenty składał kierbud. On sprawdzał co musi być w domu.

Ale barierki były i podjazd też - nie wiem czy potrzebne.

Nie było jakichś poważnych odstępstw od projektu.

Długo się nie odzywali - zadzwoniłem i okazało się, że mają zastrzeżenia: brak oceny izolacji przez elektryka i drugiego protokółu od kominiarza. No to pojechałem i okazało się że: dokument od elektryk był, tylko skserowany na drugiej stronie - umknął uwadze :wink: a protokół był z tzw rekontrolą, co też umknęło, ale w końcu uznano za dopuszczalne i wystarczające.

Nikt nie przyjechał na kontrolę, czy odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile was kosztowało (robocizna) ocieplenie poddasza wrac z położeniem płyt k-g?

55 PLN m2

welna 2x15, w tym szpachlowanie i malowanie jednokrotne na bialo

 

A jak liczą inne roboty np: zabudowa stryszka płytami OSB, zabudowa ścianek kolankowych.

Ja jak rozmawiałem z ekipami to miałem wyceny około 40zł/m2 do 60zł/m2 ale jak pytałem się o te dodatki to każdy już osobno doliczał za te "dodatkowe roboty". Ja płacę 60zł/m2 ale gościu liczy mi tylko powierzchnie gdzie idzie wełna x2 + zabudowa G-K, nie liczy ścianek kolankowych, ocieplenia 1 x wełna na stryszku i inne drobiazgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo czy nik nie ma solarów :o :o :o

 

Pomocy bo nie wiem czy się decydować czy nie. Jeśli to tylko na ciepłą wodę to dość długo trzeba by czekać żeby inwestycja się zwróciła, bo w końcu tego gazu na ogrzanie wody to aż tak dużo nie idzie, i juz sama nie wiem. :x

Nie jestem w tym autorytetem ale mogę napisać dlaczego ja się na solary nie zdecyduję. Po pierwsze jest to dodatkowa, dosyć skomplikowana i droga instalacja. Po drugie ze względu na specyfikę nasłonecznienia w Polsce może być efektywnie uzywana tylko przez ok pół roku. Po trzecie nie jest to instalacja bezobsługowa i bezproblemowa ze względu na możliwość przegrzewania się glikolu w upalne dni. Po czwarte koszty uzyskania CWU nawet za pomocą prądu są stosunkowo niskie więc okres zwrotu takiej instalacji jest bezsensownie długi tym bardziej jeżeli kupujemy ją na kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo czy nik nie ma solarów :o :o :o

 

Pomocy bo nie wiem czy się decydować czy nie. Jeśli to tylko na ciepłą wodę to dość długo trzeba by czekać żeby inwestycja się zwróciła, bo w końcu tego gazu na ogrzanie wody to aż tak dużo nie idzie, i juz sama nie wiem. :x

 

Jeśli nie masz domu pasywnego, to solary zapewnią Tobie tylko CWU w zakresie ok. 70% rocznie zapotrzebowania na ciepła wode.

 

Koszt solarów dla 4-5 osobowej rodziny ok. 10-11tys z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo czy nik nie ma solarów :o :o :o

 

Pomocy bo nie wiem czy się decydować czy nie. Jeśli to tylko na ciepłą wodę to dość długo trzeba by czekać żeby inwestycja się zwróciła, bo w końcu tego gazu na ogrzanie wody to aż tak dużo nie idzie, i juz sama nie wiem. :x

 

Jeśli nie masz domu pasywnego, to solary zapewnią Tobie tylko CWU w zakresie ok. 70% rocznie zapotrzebowania na ciepła wode.

 

Koszt solarów dla 4-5 osobowej rodziny ok. 10-11tys z montażem.

posiadam prózniowe

Ale drugi raz raczej bym nie zalozyl, za dlugo sie zwracaja. Zuzycie cwu to srednio 1 m3 dziennie, dla 3 osobowej rodziny (na podstawie danych z forum). Wiec nawet przyjmujac 2 m3 to przy obecnych cenach gazu jest to 3,20 dziennie. Przy teoretycznym 70% zapewnieniu zapotrzebowania daje to 800-900 zl oszczednosci w skali roku. Wiec zwrot w okolicach 10 lat- dosc optymistycznie. (koszt okolo 8000)

Zalozylem prozniowe bo zakladalem ze w zime troche popracuja, i "troche" popracowaly. Przez wiekszosc tej zimy to minimalnie bo lezal snieg :(, ktory skutecznie oslanial kolektory. Na podstawie tej zimy nie sadze ze jest to dobre roziwazanie do wspomagania ogrzewania, bo wg mnie nie dalyby rady, za duzo dni jest pochmurnych lub solary sa osloniete. Chyba ze powierzchnia bylaby zdecydowanie wieksza.

Co prawda w ostatnie dni temepratura w zbiorniku zdecydowanie sie podwyzszyla. Dzisiaj solary dogrzaly zbiornik 220 l do temp 56 stopnie a wiec w zupelnosci wystarczajaco. Wczesniej ta temp dochodzila do 45.

Warto najpierw rozgladnac sie za mozliwym dofinansowaniem, moze wtedy bedzie to bardziej atrakcyjne. Wg mnie solary idealne sa dla pensjonatow nad morzem czy w gorach, tam gdzie osczedzanie cieplej wody przez "mieszkancow" nie jest modne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy jest bardzo zadowolony z paneli solarnych, mimo że nie są one idealnie na południe. O ile nie potrafi on przekonać mnie do podłogówki, o tyle przekonał mnie i innych do solarów. Nie stosowałabym argumentu "kiedy to się zwróci". Po prostu jest to element techniczny domu, pomagający troszkę zmniejszyć rachunki. Dla mnie to ważne, bo nie mam stałych i wysokich dochodów. Kasa raz jest a raz jej nie ma. Można też solarami wspomagać ogrzewanie. Zapewne niskotemperaturowe. Podobno najlepiej mieć kompletny system z solarami i kotłem, z zasobnikiem wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale drugi raz raczej bym nie zalozyl, za dlugo sie zwracaja. Zuzycie cwu to srednio 1 m3 dziennie, dla 3 osobowej rodziny

 

Gdybyśmy zużywali ok. 1m3 dziennie dla 3 osób TYLKO na CWU, to dla 4 osób w skali miesiąca zużywali byśmy ok. 40m3 (TYLKO CWU) to musielibyśmy nie wychodzić z wanny :p

 

Średnie zużycie wody to ok. 50-70 L dziennie na osobe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy jest bardzo zadowolony z paneli solarnych, mimo że nie są one idealnie na południe. O ile nie potrafi on przekonać mnie do podłogówki, o tyle przekonał mnie i innych do solarów. Nie stosowałabym argumentu "kiedy to się zwróci". Po prostu jest to element techniczny domu, pomagający troszkę zmniejszyć rachunki. Dla mnie to ważne, bo nie mam stałych i wysokich dochodów. Kasa raz jest a raz jej nie ma. Można też solarami wspomagać ogrzewanie. Zapewne niskotemperaturowe. Podobno najlepiej mieć kompletny system z solarami i kotłem, z zasobnikiem wody.

Jak z kasą nie bardzo to jak zapłaciłaś za solary? Ja też muszę liczyć złotówki więc na solary mnie po prostu nie stać biorąc pod uwagę oszczędności z ich zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...