Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Ile płaciliście za wykonanie podmurówki? Chodzi o samą robociznę.

Jaką lepiej robić...wylewaną,czy murowaną z bloczków?

Na jakiej głębokości powinna być podmurówka w ziemi,aby nie działał na nią mróz?

 

dołączam się do pytania.

 

Mamy do wykonania podmurówkę schodkową. Pierwsza wycena ok120zł za mat+rob. za ok. 90m płotu z wylewaną podmurówką.

 

Może macie jakieś namiarki na fachmanów od tego typu prac? (polecenia)

 

pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

...

 

No wiesz, wole miec z przodu krate o wysokosci 150-200 i ostrej gorze, niz siateczke 120 cm, ktora przeskoczy nawet jamnik. O wygladzie nie wspominajac.

 

Fantom

 

Pomiędzy kratą o jakiej wspominasz i na którą pewnie łatwo się będzie wspiąć a siateczką jest masa rozwiązań, na pewno również estetycznych i będących wystarczającą przeszkodą dla jamnika...

 

Chodzi mi o polski zwyczaj grodzenia się na potęgę, który w jakiś sposób świadczy o naszej mentalności.

Zastanów się - wierzysz, że to wysokie ogrodzenie przed czymś cię ochroni?

Masz znajomych mających domy? Popytaj czy próbował im kiedyś wskoczyć pies albo wleźć lump ?

Wystarczyłby pół metrowy żywopłot i on wyznaczając granicę twojej posesji tworzy barierę dla przypadkowych wtargnięć - a powtarzam tym zamierzonym nie przeszkodzisz.

Nie zrozum mnie nie źle - nie namawiam cię do zmiany pomysłu, po prostu uważam, że te mury, kraty, bramy, zamknięte osiedla to iluzja bezpieczeństwa...

 

Niestety naszej mentalności się nie zmieni.

Zdecydowanie ładniejszym jest rozwiązanie z niewielki, delikatnym płotkiem, dzięki któremu wyeksponowany jest dom. Chyba, że jest się "terrorysto-przestępcą" :wink: i ma się coś do ukrycia. Oczywiście nie mam zamiaru nikogo na tym forum obrażać i tym bardziej nic nie insynuuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa dyskusja o płotach była. Nie wytrzymam i wypowiem i swoje zdanie na ten temat. Wysoki płot jest ok po to, żeby nasz własny pies nie wyskakiwał na łajzy. I koniecznie bez ostrego zakończenia typu szereg dżid, bo znajomy już zdejmował własnego psa nadzianego na te dźidy a potem dospawał ładne serduszka na wierzchu. Zły człowiek z dżidami sobie poradzi na pewno. Ale naprawdę nie chciałabym znaleźć nawleczonego na dżidy dziecka najgorszego wroga nawet... A dzieci uwielbiają pokonywać przeszkody...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem nowy na forum, chciałem się przywitać.

Pod koniec maja zaczynam budowę domu w miejscowości Czarna Łąka pod Szczecinem (wschodnia strona jez. Dąbie). Póki co - wszystko mnie trochę przeraża - mam nadzieję, że m.in. dzięki lekturze tego forum jakoś sobie poradzę :)

 

pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem nowy na forum, chciałem się przywitać.

Pod koniec maja zaczynam budowę domu w miejscowości Czarna Łąka pod Szczecinem (wschodnia strona jez. Dąbie). Póki co - wszystko mnie trochę przeraża - mam nadzieję, że m.in. dzięki lekturze tego forum jakoś sobie poradzę :)

 

pozdrawiam,

Artur

Witamy. Nie ma się co bać. Myśleć, liczyć pieniądze i nikomu nie ufać a będzie dobrze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem nowy na forum, chciałem się przywitać.

Pod koniec maja zaczynam budowę domu w miejscowości Czarna Łąka pod Szczecinem (wschodnia strona jez. Dąbie). Póki co - wszystko mnie trochę przeraża - mam nadzieję, że m.in. dzięki lekturze tego forum jakoś sobie poradzę :)

 

pozdrawiam,

Artur

 

Czarna Łąka ....

Ale tam imprezy kiedyś były...

Teraz już nie przeszkadzają mieszkańcom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem nowy na forum, chciałem się przywitać.

Pod koniec maja zaczynam budowę domu w miejscowości Czarna Łąka pod Szczecinem (wschodnia strona jez. Dąbie). Póki co - wszystko mnie trochę przeraża - mam nadzieję, że m.in. dzięki lekturze tego forum jakoś sobie poradzę :)

 

pozdrawiam,

Artur

 

Witam

Chyba każdy kto zaczyna budowę trochę go to przeraża, przynajmniej mnie również więc nie jesteś sam :), a forum z pewnościa jest świetną lekturą tymbardziej, że ludzie z forum są uprzejmi i służą pomocą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

No wiesz, wole miec z przodu krate o wysokosci 150-200 i ostrej gorze, niz siateczke 120 cm, ktora przeskoczy nawet jamnik. O wygladzie nie wspominajac.

 

Fantom

 

Pomiędzy kratą o jakiej wspominasz i na którą pewnie łatwo się będzie wspiąć a siateczką jest masa rozwiązań, na pewno również estetycznych i będących wystarczającą przeszkodą dla jamnika...

 

Chodzi mi o polski zwyczaj grodzenia się na potęgę, który w jakiś sposób świadczy o naszej mentalności.

Zastanów się - wierzysz, że to wysokie ogrodzenie przed czymś cię ochroni?

Masz znajomych mających domy? Popytaj czy próbował im kiedyś wskoczyć pies albo wleźć lump ?

Wystarczyłby pół metrowy żywopłot i on wyznaczając granicę twojej posesji tworzy barierę dla przypadkowych wtargnięć - a powtarzam tym zamierzonym nie przeszkodzisz.

Nie zrozum mnie nie źle - nie namawiam cię do zmiany pomysłu, po prostu uważam, że te mury, kraty, bramy, zamknięte osiedla to iluzja bezpieczeństwa...

 

Niestety naszej mentalności się nie zmieni.

Zdecydowanie ładniejszym jest rozwiązanie z niewielki, delikatnym płotkiem, dzięki któremu wyeksponowany jest dom. Chyba, że jest się "terrorysto-przestępcą" :wink: i ma się coś do ukrycia. Oczywiście nie mam zamiaru nikogo na tym forum obrażać i tym bardziej nic nie insynuuję

Ja również uważam, że powinno sie wyeksponować dom i dać niewielki delikatny płot, ja mam aktualnie ogródek ogrodzony siatką 140cm i złodzieja to nie przeraziło bo zamiast przeskakiwać po prostu sobie przeciął siateczkę i tyle, więc jak ma wejść to i tak wejdzie chyba że podłączymy płot pod napięcie. Dodatkowo przy tej siatce miałam wieczne narzekania sasiadki że muszę cos pomyśleć żeby to jakos zabezpieczyć bo mam psa a ona sie boi o swoje dziecko że włozy rękę i ją pies pokryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, czy ktoś z Was zastosował u siebie rozwiązanie

PC + podłogówka + rekuperator? Jak to się sprawdza?

 

Pytam, bo odradzano mi rekuperator przy zestawie PC+ podłogówka

jako zbędny wydatek.

 

Argumenty przeciw reku:

 

1 - oszczędności na ogrzewaniu będą znikome przy PC + podłogówce,

jeśli się to kiedykolwiek zwróci to po wielu, wielu latach.

 

2 - odświeżanie powietrza niewiele wniesie, bo przy sporek kubaturze domu

podobno nie poczujemy, że jest duszno.

 

I w drugą stronę: może ktoś ma PC + podłogówkę bez reku

i żałuje, że nie zrobił instalacji reku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury. Co ma rekuperator do zastosowanych metod grzania w domu ? Zupelnie NIC. Niewazne czym grzejesz, musisz miec albo grawitacje albo wentylacje mechaniczna. Ta druga praktycznie nie wystepuje w "opcji" bez reku.

Co do zwrotu reku, to jest on na pewno dlugi (ale i tak chyba krotszy niz przy PC !). Ale reku jest tylko dodatkiem ! Ogolnie WM stosuje sie wlasnie jako komfort w domu zamiast grawitacji. Zaduch w domu zawsze bedziesz mial, jezeli nie bedzie zadnej wentylacji. Logiczne. Ale i tak planujesz zrobic grawitacyjna - a to jest wymiana (odswiezanie) powietrza.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...