Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Mam pytanie i prośbę zarazem: czy ktoś przechodził w Urzędzie Miejskim w Szczecinie procedurę związaną z uzyskaniem zezwolenia na usunięcie drzew i krzewów na działce pod zabudowę mieszkaniową?

Działka posiada użytek Lz-RVI (grunty zadrzewione i zakrzewione), powierzchnia działki ca. 800 m kw, pow. zabudowy 200 m.

Pytania:

1. Jak długo w praktyce trwa procedura?

2. Jak szczegółowa musi być inwentaryzacja zieleni na terenie objętym inwestycją?

3. Czy UM w Szczecinie naliczył Wam opłaty lub nakazał zastępcze nasadzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

No witam w koncu sasaidow :)

Przypomnijcie mi tylko : budujecie sie tam blizej drogi glownej gdzie nie ma domkow obok, czy dalej obok domkow ?

 

Fantom

 

Przy drodze gminej zaraz obok ogrodzonej dzialki, mamy nadzieje ze w tym sezonie ruszy rowniez nasz szereg. Panawiam pytanie odnosnie przylaczy na Zielonej Gorce 5 tys za wode to normalna stawka?

 

Pozdr,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam tego co pisze arte72 za bzdury. Może ujmę to inaczej, bo znowu sprzedawcy wynalazku (rekuperator) usiłują go wcisnąć najszerszemu rynkowi zbytu (domki jednorodzinne) koloryzując na maksa, jak to w przypadku niekupienia reku będziemy mieli niekontrolowany napływ zimnego powietrza do wnętrza. Argument dobry w biurach, gdzie każde pomieszczenie pracownicze musi być wentylowane i musi być odpowiednia temperatura. Nijak to się ma do domku, gdzie przewód wentylacji grawitacyjnej obowiązkowy jest tylko w łazience i kuchni (salon to wtedy gdy jest kominek). Takie biedne dwie krateczki, w odosobnionych pomieszczeniach, to aż tak straszliwe zagrożenie? O wiele większym zagrożeniem dla portfela jest montaż klamek w oknach, bachor otworzy nie zamknie i obie kratki się chowają przy jednym uchylonym oknie!

Hotel z klimą to hotel z oknami nieotwieralnymi...

A gdy mi się zachce świeżego powietrza w domu, to wolałabym wdychać nieogrzane powietrze. Zwłaszcza po przeczytaniu artykułu nakazującego dokonywać czyszczenia aż co 2-3 mce instalacji wentylacyjnej mechanicznej..

Chciałabym mieć energooszczędny dom, ale chcę oddychać dokładnie takim samym powietrzem jakie jest na dworze, niemodyfikowanym, dlatego będę otwierać okna narażając się na nieodwracalne straty... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepne bzdury. Popytaj ludzi co maja WM od lat i zapytaj ile razy czyscili. Moga Ci pokazac zdjecia rur w srodku. Pytanie : ile razy czyscilas kominki od grawitacyjnego ? A w WM masz jeszcze czysciej, bo na wlocie masz filtry, czego nie masz w grawitacyjnej. Powtarzam : WM nie zwroci sie nigdy, a z rekuperatorem po wielu wielu latach. I patrzac pod tym katem to nie ma co kupowac. Tylko w przypadku patzrenia na komfort warto kupic.

Co do niekontrolowanego przeplywu powietrza w grawitacyjnej to szczera prawda. A wlassnie najwiecej ciepla ucieka przez te krtakiw zimie (roznica temp i cisnien). Do tego robiac WM wywalasz smrody z pomieszczen typu kuchnia i wc a pompujesz do pokojow itp. No i podstawowa zaleta : regulacja wilgotnosci ! Tego zadna grawitacyjna nie zrobisz (sorry - sa grawitacyjne z higrometrami).

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argumenty znowu dobre do szpitali albo więzień, skoro jakos nie widzicie czym różni się dom od biura. W domu, w przeciwieństwie do powyższych miejsc, człowiek przebywa dobrowolnie, nie musi siedzieć w tym czy tamtym pomieszczeniu ileś godzin. a jeśli coś emituje zły zapach czy wilgoć czy chłód, to nie musi czekać na dobre serce zarządcy obiektu tylko sam w każdej chwili jest w stanie zlikwidować uciążliwość. Nie żartujcie że do tego najlepszy jest tylko reku. Poza tym, chyba miałabym poczucie marnotrastwa siedząc cały dzień na dworze podczas gdy w pustym domu ciągle następuje wymienianie powietrza. A to że ludzie nie czyszczą swoich instalacji to nie oznacza, że to jest zdrowe. Gorzej, jeśli sami handlarze zalecają czyszczenie to wolę się nie narażać na konsekwencje nieczyszczenia, których oni mi nigdy nie ujawnią. Przebywać w klimatyzowanym pomieszczeniu to jest bezdyskusyjny komfort, ale żyć cale życie - chyba niezdrowe... na pewno nie tradycyjne. Taniej mi będzie mieć luksusowy dom w tym punkcie oparty na tradycji :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperatory (czy tez WM) maja regulacje (plynna lub skokowa). Jak sie wychodzi z domu to sie usatwia minimalny bieg i tyle. A jak jest impreza i w domu 100 osob to na maksa i jazda. I nie trzeba otwierac okien w zime.

Dodatkowo, mozna malym kosztem (powiedzmy 3 tys zl) dorobic do tego GWC i miec chlodzenie latem !

Co do samej "czystosci" to z reku masz czystsze powietrze niz z grawitacyjnej. Z grawitacyjnej, leci ci caly syf, a w reku to zostaje na filtrach.

A pytanie : w jaki sposob zamierzasz "rozszczelnic" dom przy grawitacyjnej ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!

 

Geolog wlasnie sprawdzil [...] :wink:

 

Ja mam gline i to taka ze sztycha grubsza niz 7 cm lamie szpadel ;) Dwa juz zlamalem. Paskudne to jak nie wiem, woda sie wokol chaty od razu zebrala po roztopach i to w niektorych miejscach na kilkanascie cm, nawet zielono sie zrobilo na fundamentach ;) Posmutanialem troche na poczatku ale... zakupilem szpadel i posiwcilem jakies 4 h i pare litrow potu. Wykopalem row ktory prymitywnie odprowadza wode od krawedzi budynku. I co? Wyszchlo do suchej nitki do poziomu wykopanego kanaliku, i to podczas tych deszczow ostatnich. Ta glina po prostu dziala jak foremka, woda splywa jak po kaczce wiec jesli tylko jej to umozliwimy to mamy problem z glowy. Dlatego juz znalazlem kopareczke ktora za 422 PLN za dobe bede mogl sie pobawic i odkopie fundamenty poukladam rurki za 1000 i geowloknine za 500. Woda musi odplywac wiec zakpie pare zbiornikow 1000 ltr (120 PLN szt). Teoretycznie z mojego dachu nie powinno splynac w roku wiecej niz 10.000 ltr, czesc zuzyje na podlewanie wiec polowa wystarczy, po jednym w kazdym rogu powinno sprawe zalatwic a jak nie - pompa do wody brudnej za 200 PLN. ale co dalej? Ja mam z gorki...nizej nikt sie nie buduje. Prosillismy gmine (Dobra) zeby zrobili deszczowke, ale jakos im si enie spieszy wiec zaraz bedzie problem bo ja sobie z moja i splywajaca ew. od sasiada woda poradze ale kazdy rzad dzialek nizej ma problem rosnacy w tempie ciagu arytmetycznego.

Zostaje zawsze zamowienie wozu asenizacyjnego...

Tak wiec minusem jest to ze woda na glinie pokazuje sie momentalnie ale plusem ze latwo ja okielznac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperatory (czy tez WM) maja regulacje (plynna lub skokowa). Jak sie wychodzi z domu to sie usatwia minimalny bieg i tyle. A jak jest impreza i w domu 100 osob to na maksa i jazda. I nie trzeba otwierac okien w zime.

Dodatkowo, mozna malym kosztem (powiedzmy 3 tys zl) dorobic do tego GWC i miec chlodzenie latem !

Co do samej "czystosci" to z reku masz czystsze powietrze niz z grawitacyjnej. Z grawitacyjnej, leci ci caly syf, a w reku to zostaje na filtrach.

A pytanie : w jaki sposob zamierzasz "rozszczelnic" dom przy grawitacyjnej ?

 

Fantom

 

Ok, więc zastanowię się nad tymi reku, jeśli... no właśnie... jeśli wymyslę jakiś sposób na tańsze fundamenty (ale o tym innym razem - może się uda).

Sęk w tym, że mam wycenę na instalację reku za circa 30k, z pewnej znanej firmy ************.pl - możecie polecić jakąś solidną firmę z okolic Szczecina, która ma rozsądniejsze ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Woda musi odplywac wiec zakpie pare zbiornikow 1000 ltr (120 PLN szt). ...

Szczegol, jestem zainteresowany takimi zbiornikami, możesz podrzucić namiary?

 

Jezeli to sa takie plastikowe zbiorniki to lepiej sie zastanowic. Juz nie jeden tak zrobil i potem to wykopywal bo ..... sie zawalilo wszystko.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam w koncu sasaidow :)

Przypomnijcie mi tylko : budujecie sie tam blizej drogi glownej gdzie nie ma domkow obok, czy dalej obok domkow ?

 

Fantom

 

Przy drodze gminej zaraz obok ogrodzonej dzialki, mamy nadzieje ze w tym sezonie ruszy rowniez nasz szereg. Panawiam pytanie odnosnie przylaczy na Zielonej Gorce 5 tys za wode to normalna stawka?

 

Pozdr,

Z

 

Ja robilem u goscia chyba Kobus sie nazywa. Przyjezdza z synami, kopia, robia i po 4 godzinach jest woda. Firma rodzinna :) Koszt chyba 3,5 tys zl z wszystkim (lacznie z papierologia).

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem u goscia chyba Kobus sie nazywa. Przyjezdza z synami, kopia, robia i po 4 godzinach jest woda. Firma rodzinna :) Koszt chyba 3,5 tys zl z wszystkim (lacznie z papierologia).

 

Fantom

 

Ja własnie jestem w trakcie podłączania mediów, za wodę płacę 5 tys, a robi mi Pan Piotr z listy gorąco go polecam. Cena obejmuje też odbiór przyłączy.

życzę spokojnych świąt

pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem jesienią 60 zł za metr bez podmurówki z materiałem. Wykonawstwo - ok. Chłopaki 4 razy az z Człuchowa jeździli do mnie. Taniej nie znalazłem.

 

Witam,

można prosić o namiary na tych fachowców z Człuchowa od płotu na priv? Z góry dzięki, szukam kogoś takiego, ci ze Szczecina upadli na głowę i powinni się leczyć a nie pracować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argumenty znowu dobre do szpitali albo więzień, skoro jakos nie widzicie czym różni się dom od biura. W domu, w przeciwieństwie do powyższych miejsc, człowiek przebywa dobrowolnie, nie musi siedzieć w tym czy tamtym pomieszczeniu ileś godzin. a jeśli coś emituje zły zapach czy wilgoć czy chłód, to nie musi czekać na dobre serce zarządcy obiektu tylko sam w każdej chwili jest w stanie zlikwidować uciążliwość. Nie żartujcie że do tego najlepszy jest tylko reku. Poza tym, chyba miałabym poczucie marnotrastwa siedząc cały dzień na dworze podczas gdy w pustym domu ciągle następuje wymienianie powietrza. A to że ludzie nie czyszczą swoich instalacji to nie oznacza, że to jest zdrowe. Gorzej, jeśli sami handlarze zalecają czyszczenie to wolę się nie narażać na konsekwencje nieczyszczenia, których oni mi nigdy nie ujawnią. Przebywać w klimatyzowanym pomieszczeniu to jest bezdyskusyjny komfort, ale żyć cale życie - chyba niezdrowe... na pewno nie tradycyjne. Taniej mi będzie mieć luksusowy dom w tym punkcie oparty na tradycji :-)

 

Zgadzam sie całkowicie, siedzieć cały rok przy zamkniętych oknach, bo wydałem 20k zł. na postępową wentylację? Za jakie grzechy? I za własne pieniądze?

Dodatkowo czyścić rury 2 razy do roku? Jak? Przeciez tego nie da się oczyścić. Chyba żeby wołac ekipe i płacic jak za zboże. A jak sie nie oczyści, wtedy w domu buzują różne bakterie, grzyby, roztocza... O wiele przyjemniejsze, prostsze i zdrowsze jest wietrzenie. Trzeba sobie odpowiedziec na proste pytanie: dla kogo budujesz dom? Dla siebie, czy dla producentów róznych "świetnych", "nowoczesnych" urządzeń i produktów. I nie dawać sie zwariować reklamom.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek z Was zlecał wykonanie okien firmie Agat+ z ul.Przestrzennej?

Jeśli tak, będę b.wdzięczna za opinie.

 

Ja zlecałem przed świętami - poprosiłem o wycenę na profilach salamander (ponoć bardzo dobre niemieckie profile) - cena o 10% niższa niż w MS okna i niższa aniżeli w Rufexie, ale decyzja odnośnie zakupu jeszcze nie zapadła.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do pytania.

 

Mamy do wykonania podmurówkę schodkową. Pierwsza wycena ok120zł za mat+rob. za ok. 90m płotu z wylewaną podmurówką.

 

Może macie jakieś namiarki na fachmanów od tego typu prac? (polecenia)

 

pozdrawiam

A.

 

Aniutka, jak poradziliście sobie ze spadkiem na działce z tego co pamiętam mamy podobnie usytuowane działki czy zrobiliście jakieś skarpy?

pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniutka, jak poradziliście sobie ze spadkiem na działce z tego co pamiętam mamy podobnie usytuowane działki czy zrobiliście jakieś skarpy?

pozdrawiam Bartek

 

Co do wycen plotow z podmorowka, to moga byc i za 200zl za mb ;)

Ja podliczylem swoja, to wyszlo mi w zaookragleniu 112 za mb. Jednak gdybym sie zdecydowal na

panele betafence (robie siatke) to byloby duzo drozej. Jesli porownywac to albo sama podmorowke,

albo podmorowke z takimi samymi materialami.

 

Pozdrawiam,

Szymek

 

PS. Mokrego Dyngusa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...