Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Robil ktos studnie w Dobrej ? Na jakiej glebokisci mozna znalezc wode ?

 

Zastanawiam sie nad zestawem do podlewania ogrodka i ewentualnie do WC itp.

Deszczowka to lipa, wiec mysle nad jakas studnia. Jakby woda byla tak do 20 - 30 m to by bylo ok. Taniej niz sam zbiornik na deszczowke i zero problemow

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Do budujacych w Dobrej : kogo braliscie do podlaczenia kanalzy na swoich dzialkach i ile Was to kosztowalo. Kanaliza oczywiscie lezy juz na terenei dzialki, a do domu jakies 10 mb.

Robiliscie w Poldku czy u kogos innego ?

 

Fantom

 

W Dobrej, to wielokrotnie wymieniany na tym forum i na liście p. Piotr - 509 368 134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sz*gosc
Witaj,

nie znam p.Walczaka. Skoro jeszcze masz dużo czasu do budowy, to staraj się robić wycieczki w okolice gdzie budują np. Dobrej i tam wypytać o szczegóły wykonawców, inwestorów itp.

A jak trochę się poudzielasz na forum, to pewnie wpadnie w twoje ręce sławetna lecz przeceniana lista wykonawców.

Używaj wyszukiwarki - wpisując dane hasło, możesz sprawdzić czy ktoś już nie pisał o np. p. walczaku...

Pozdrawiam i życzę wytrwałości

 

dzięki wielkie za odpowiedź

może ktoś mógłby podpowiedzieć do kogo zwracać się o tę super-listę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja stoi 60cm od siatki.Sasiedzi wyrazili zgodę.

 

Hmm, mam nieodparte wrażenie, że pomimo zgody sąsiedzkiej jest to nadal niezgodne z prawem.

Tu zastosowanie mają te same przepisy, co przy sytuowaniu budynku - drewutnia bez okien 3m od granicy.

Furtką może być drewutnia niezwiązana stale z gruntem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ja miałem do wykonania lekko ponad 30m od skrzynki do budynku. Rura PE na głębokości 0,8m. Wewnątrz w zasadzie brak instalacji, bo jest tylko w pomieszczeniu gospodarczym (do kotła). Za to zapłaciłem 700 zł + VAT. W tej cenie także próby szczelności.

 

A możesz podać namiary na wykonawcę

 

Pan Jacek Pracoń, tel. 602 334 655.

Robił u mnie zew. instalację gazową, studnię retencyjną i chłonną z kręgów betonowych (do deszczówki) i zewnętrzną instalację kanalizacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Możecie napisać jak izolowaliście balkony nad wykuszem, czy dawaliście obróbkę blacharską i czy możecie kogoś polecić do wykonania?

 

Ja na razie mam papa x2. A dalej będę robił: folia, styro, wylewka i... potem się zobaczy. Obróbkę blach. zamierzam robić (a wykonać będzie mi to musiała ekipa od elewacji - której obecnie szukam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robil ktos studnie w Dobrej ? Na jakiej glebokisci mozna znalezc wode ?

 

Zastanawiam sie nad zestawem do podlewania ogrodka i ewentualnie do WC itp.

Deszczowka to lipa, wiec mysle nad jakas studnia. Jakby woda byla tak do 20 - 30 m to by bylo ok. Taniej niz sam zbiornik na deszczowke i zero problemow

 

Fantom

 

Nie zgadzam się. Mam dwa zbiorniki -razem ok 9m3. Koszt całej instalacji ok 7K. Wodę w ubiegłym roku miałem całe lato. Całość opisywałem po wielokroć w kilku wątkach.

Oczywiście studnia to też dobre rozwiązanie - należy rozważyć wszystkie za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się. Mam dwa zbiorniki -razem ok 9m3. Koszt całej instalacji ok 7K. Wodę w ubiegłym roku miałem całe lato. Całość opisywałem po wielokroć w kilku wątkach.

Oczywiście studnia to też dobre rozwiązanie - należy rozważyć wszystkie za i przeciw.

 

Czy Twoje zbiorniki mają przelew do studni chłonnej czy do kanalizacji deszczowej?

Do zbiorników masz zestaw hydroforowy?

Rozumiem że jak masz dwa zbiorniki to każdy zbiornik zbiera ci wodę z innej części połaci dachowej, czy tak? są one połączone między soba czy pracuja w układzie oddzielnym?

Gdzie nabywałeś te zbiorniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoje zbiorniki mają przelew do studni chłonnej czy do kanalizacji deszczowej?

Do zbiorników masz zestaw hydroforowy?

Rozumiem że jak masz dwa zbiorniki to każdy zbiornik zbiera ci wodę z innej części połaci dachowej, czy tak? są one połączone między soba czy pracuja w układzie oddzielnym?

Gdzie nabywałeś te zbiorniki?

 

Zrobiłem tak:

najpierw użyłem funkcji przeszukaj temat i znalazłem od razu taki wynik:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?2555-Grupa-Szczeci%C5%84ska&p=3651772&highlight=studnia+ch%C5%82onna#post3651772

następnie kliknąłem na mój nick i wybrałem funkcję zobacz posty i znalazłem:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126803-deszcz%C3%B3wka&p=4039009#post4039009

Wybacz, ale nie będę po raz kolejny pisał o tym samym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kanalizy brałam mojego wykonawcę który robił mi stan surowy, ale może to być również hydraulik, lub ktokolwiek inny kto wie jaki ma być spadek i jaka kineta w studzience. Koszt na gotowo z robocizną i materiałem to jakieś 100 zł za metr.

 

do tego potrzeba jeszce odbioru technicznego, dokumentacji... i można uderzać do Poldka po faktury za ścieki, bo właśnie ta firma obsługuje Dobrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś wie, jak mogę sprawdzić szczelność inst. deszczowej? Mam wrażenie, że coś za mało wody trafia do mojego zbiornika.... Jest jakiś sposób na sprawdzenie tego?

 

jedyne co mi przychodzi do głowy to w suchy dzień lać wodę do rynny ze szlauchu i patrzeć czy poziom wody w zbiorniku się zwiększa. Jeśli nie to oznacza że nie ma połączenia między rurami na odcinku do zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam nieodparte wrażenie, że pomimo zgody sąsiedzkiej jest to nadal niezgodne z prawem.

Tu zastosowanie mają te same przepisy, co przy sytuowaniu budynku - drewutnia bez okien 3m od granicy.

Furtką może być drewutnia niezwiązana stale z gruntem...

 

Wg prawa budowlanego ... w sprawie ochrony p-poż. ..."stojak, wiata, lub inna budowla przeznaczona do składowania drewna do kominka powinny być usytuowane co najmniej 4m od granicy działki" .... niestety:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg prawa budowlanego ... w sprawie ochrony p-poż. ..."stojak, wiata, lub inna budowla przeznaczona do składowania drewna do kominka powinny być usytuowane co najmniej 4m od granicy działki" .... niestety:(

 

A tu piszą co innego ;)

 

http://www.hilpers.pl/928090-budowa-wiaty-drewutni-w-granicy

 

chyba najlepiej dowiadywać się w lokalnym inspektoracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś wie, jak mogę sprawdzić szczelność inst. deszczowej? Mam wrażenie, że coś za mało wody trafia do mojego zbiornika.... Jest jakiś sposób na sprawdzenie tego?

 

Cześć sąsiadka ;)

 

Jak masz możliwość tak podstawić wiaderko w zbiorniku, żeby cała spływająca woda wleciała do niego to jedno wiaderko umieszczasz tak jak napisałem a drugim nalewasz określoną ilość wody do rynny i na koniec sprawdzasz czy mniej więcej tyle samo wyleciało co wleciało. I tak z każdą rurą spustową z rynien. Oczywiście wszystko w bezdeszczowy dzień ;)

 

Ale z drugiej strony powierzchnia Twojego dachu to ok. 300m2. Przy deszczu 2mm/h (dość mocny) padającym jednostajnie i równomiernie na całą powierzchnię (nieosiągalne w Dobrej, krainie wiatrów) w ciągu godziny zyskujesz 600l wody. W sporym zbiorniku przyrost takiej ilości wody może nie wydawać się szczególnie imponujący.

 

Pozdrowienia,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu piszą co innego ;)

 

http://www.hilpers.pl/928090-budowa-wiaty-drewutni-w-granicy

 

chyba najlepiej dowiadywać się w lokalnym inspektoracie.

 

Postawienie budowli niezwiązanej trwale z gruntem nie wymaga pozwoleń. Inaczej konieczne jest zgłoszenie lub pozwolenie na budowę i jeżeli jak piszesz "lokalny inspektorat" wyrazi zgodę (na papierku) to OK. Ale "złośliwy" sąsiad może podpierać się "prawem budowlanym: Art. 5.1, pkt. 1.b) i D.U. Nr 80 z 21.04.2006 RMSWiA w sprawie ochrony p-poż. budynków, innych obiektów budowlanych i terenów" - z tych aktów wynika, że min. odległość "czegoś" na drewno opałowe od granicy działki to 4 m. Może więc, tak jak Teska dogadać się z sąsiadem, a potem "dobrze z nim żyć". Też chcę postawić wiatkę na drewno blisko granicy działki.:yes: Gorzej, że sąsiada mam nieznanego. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...