Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

....@#!, nie straszcie, że aż 50% trzeba dodać !?

 

Proszę o bardziej serio wypowiedzi, bo też jestem zainteresowany, czy można się zmieścić w kosztach podanych w aktualnym kosztorysie czy też trzeba dodawać. A jeśli tak, to ile? Mam nadzieję, że Szczukot jest bliższy prawdy niż Fantom, hę? :D

 

wiesz jak jest, jak dobry jest kosztorys zależy od tego jak dobry jest kosztorysant, to podobnie jak z wycena naprawy auta po wypadku, program mowi jedno, a w rzeczywistości wychodzi coś innego i jak wyklepiesz sobie sam to zaoszczędziełs, tak samo z domem - będziesz budował systemem gospodarczym to powinieneś mieć taniej niż w kosztorysie, jak zlecisz budowę to raczej nie wierzę, żebyś się zmieścił... ale osobiście nie chcę myśleć o 50% na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Niestety kosztorysy z projektu często nie pokrywają się z rzeczywistością, nie uwzględnia wielu dodatkowych kosztów , poza tym zazwyczaj są to ceny netto. Bliżej jest prawdy ten co pisze że trzeba dodać ok 40, 50% do tej kwoty. Ale jest jedna zasada która się bardzo dobrze sprawdza: 1/3 kosztów stan surowy, 1/3 kosztów instalacje i wykończenie do stanu deweloperskiego i 1/3 kosztów to typowa wykończeniówka. Ten schemat sprawdził się w wielu obserwowanych przez ze mnie budowach. Ja też byłam optymistką jak zaczynałam budowę, ale nie ma co się zniechęcać inaczej człowiek będzie wiecznie mieszkał w bloku.

 

Acha do Sławka, jeśli chodzi o wycenę to podaje się wykonawcy wszystkie rysunki, łącznie z konstrukcją i rzutami więźby, taki doświadczony budowlaniec doskonale wie co i jak wyjdzie, do tego podajesz mu z projektu zestawienie więżby i powierzchnie ścian. Najlepiej jednak dawać już ostateczny projekt do wyceny, ten już po zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan surowy jeszcze jako tako - powiedzmy niech bedzie te + 20%. Ale potem .....

 

Fantom

 

Zgadzam sie w 100%, nie znam budowy na któej wyszło by tyle ile w kosztorysie, stan surowy to jeszcze, jeszcze ale potem zaczyna się prawdziwa zabawa :)

Ale nie ma co sie zniechęcać, jakoś pomalutku wszystko wyjdzie, a ile radosci potem :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam od budujących przyjaciół, ze wykończeniówka wykancza :). My przygotowujemy sie do zalewania stropu i jak na razie mieścimy sie w założonych kosztach. Spory rozjad cenowy mieśmy tylko na piasku zasypowym, reszta raczej ponizej założeń. SSZ wyceniało nam ponad 20 firm zozrzut cenowy był szokujący. Wiekszość firm wyecniała nam robociznę i materiał. Jeśli macie projekt gotowy mozecie złożyć swoja oferte na stronie http://www.szukajfachowca.pl/ .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt mamy gotowy, zmian jest niewiele, można je opisać, przesunięcie ścianek działowych przecież nie ma chyba znaczenia, może będzie miało znaczenie, że chcę większe okna połaciowe, na pewno ma znaczenie, że chcę dodać małe okienka w ścianie garażu... owszem mógłbym poczekać na gotowy projekt i dopiero rozsyłać zapytania, ale trochę szkoda mi też czasu, planuję ruszyć z budową we wrześniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze muszę Was o coś zapytać - generalnie SSZ to także okna i brama garażowa. Tylko czy przypadkiem w celach gwarancyjnych zarówno brama garażowa jak i stolarka okienna nie powinna być montowana przez ekipę dostawcy? Jak Wy to robiliście? Braliście sam towar i montowała to ekipa budowlana czy jednak ekipa dostawcy? Może najrozsądniej byłoby dać stolarkę okienną i drzwiową budowlańcom z budowy a tylko bramę garażową ze względu na napęd itd. ekipie dostawcy? Doradźcie proszę!...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

-budowa na palach odpada-koszty

-płyta fundamentowa również wychodzi więcej a na mojej działce sa grunty wysadzinowe wiec tymbardziej odpada

-budowa fundamentów nawet na znacznej głębokości z bloczków betonowych wychodzi najkorzystniej cenowo.

.....

pozdro

 

Rozumiem, że decyzja już zapadła, ale nie zgodzę się, że płyta fundamentowa odpada na gruntach wysadzinowych. Oto cytat z Muratora:

"Gdy po usunięciu humusu zostaną odkryte grunty niewysadzinowe (piaski), można od razu ułożyć chudy beton. Natomiast jeżeli pod ziemią roślinną są grunty wysadzinowe (gliny, iły), należy najpierw ułożyć warstwę zagęszczanego piasku, żwiru lub tłucznia (co najmniej 15 cm) albo na obrzeżach płyty do głębokości przemarzania gruntu wykonać tak zwane ostrogi z chudego betonu, a dopiero potem położyć pod nią podkład (10-15 cm). Następnie rozkłada się zbrojenie i betonuje płytę – betonem klasy co najmniej C 20/25. Płyta zasadnicza pod domy jednorodzinne ma z reguły grubość 18-30 cm. "

link: http://www.muratordom.pl/budowa/fundamenty/pyta-fundamentowa,14_1196.html

Ja się zdecydowałem na płytę, przy podobnych warunkach gruntowo - wodnych, i mam nadzieję, że autor wie, co mówi:).

Zobaczymy jakie bada koszty, twego rozwiązania i mego. Ważne są i koszty i skutek. Ale najważniejszy jest stabilnie posadowiony dom.

Jeżeli nie chcesz płyty, to może budowa na studniach? Zresztą już się zdecydowałeś. I masz już projekt przygotowany pod te rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam fachowców na budowę SSO i załamka. Niby kryzys a fachowcy - flachowcy zachowują się jak panny na wydaniu. Ostatni fachura (z listy!!!) po uzgodnieniach nagle przypomniał sobie że cenę jaką podał jest netto (choć od początku mówiłem jak osłu że chcę brutto) i powiedział że nie podpisze umowy, bo jest korzystna dla mnie (?!). Podejrzewam że dlatego, iż było napisane, że jak będą pracować na bańce to mam prawo ich wyrzucić. Kar umownych nie było, poza karą za bezpodstawne odstąpienie od umowy. Inny marudzi że się namyśli, bo ma kilka ofert i w ogóle. A trzeci dał cenę za samą robociznę 130 tys.

Jak ktoś zna dobrą wolną ekipę na wrzesień/październik, to może dać znać na priv. Domek prosty, 150 mkw użytkowej - w Dobrej.

Idę się napić i szukać w necie mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że decyzja już zapadła, ale nie zgodzę się, że płyta fundamentowa odpada na gruntach wysadzinowych. Oto cytat z Muratora:

"Gdy po usunięciu humusu zostaną odkryte grunty niewysadzinowe (piaski), można od razu ułożyć chudy beton. Natomiast jeżeli pod ziemią roślinną są grunty wysadzinowe (gliny, iły), należy najpierw ułożyć warstwę zagęszczanego piasku, żwiru lub tłucznia (co najmniej 15 cm) albo na obrzeżach płyty do głębokości przemarzania gruntu wykonać tak zwane ostrogi z chudego betonu, a dopiero potem położyć pod nią podkład (10-15 cm). Następnie rozkłada się zbrojenie i betonuje płytę – betonem klasy co najmniej C 20/25. Płyta zasadnicza pod domy jednorodzinne ma z reguły grubość 18-30 cm. "

link: http://www.muratordom.pl/budowa/fundamenty/pyta-fundamentowa,14_1196.html

Ja się zdecydowałem na płytę, przy podobnych warunkach gruntowo - wodnych, i mam nadzieję, że autor wie, co mówi:).

Zobaczymy jakie bada koszty, twego rozwiązania i mego. Ważne są i koszty i skutek. Ale najważniejszy jest stabilnie posadowiony dom.

Jeżeli nie chcesz płyty, to może budowa na studniach? Zresztą już się zdecydowałeś. I masz już projekt przygotowany pod te rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

 

cześć

faktyczne koszty, zarówno Ty jak i ja możemy porównać dopiero po stanie zerowym, architekt i konstruktor zapewniali że to rozwiązanie będzie najkorzystniejsze cenowo i dom będzie stabilnie posadowiony. Tak mam w projekcie i tego nie będę już zmieniał. A ile wstępnie liczycz kasy za płytę? ja mam pow. zabudowy 150m2.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam fachowców na budowę SSO i załamka. Niby kryzys a fachowcy - flachowcy zachowują się jak panny na wydaniu. Ostatni fachura (z listy!!!) po uzgodnieniach nagle przypomniał sobie że cenę jaką podał jest netto (choć od początku mówiłem jak osłu że chcę brutto) i powiedział że nie podpisze umowy, bo jest korzystna dla mnie (?!). Podejrzewam że dlatego, iż było napisane, że jak będą pracować na bańce to mam prawo ich wyrzucić. Kar umownych nie było, poza karą za bezpodstawne odstąpienie od umowy. Inny marudzi że się namyśli, bo ma kilka ofert i w ogóle. A trzeci dał cenę za samą robociznę 130 tys.

Jak ktoś zna dobrą wolną ekipę na wrzesień/październik, to może dać znać na priv. Domek prosty, 150 mkw użytkowej - w Dobrej.

Idę się napić i szukać w necie mieszkania.

 

cześć

A możesz wysłać mi na priv co to za fachman (ten z listy) Mam na oku kilku z nich do SSO i ciekawość mnie zżera który tak cwaniakuje.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałam z moją firmą która budowała mi SSO bo jeszcze jakieś drobne sprawy ma do dokończenia u mnie i powiedział mi że ma tyle roboty że nie wie jak porozdzielać ekipy, robota pali się w rękach tyle ma klientów. Oczywiście o żadnym kryzysie nie może być mowy. Jak ktoś potrzebuje to dam namiary na moją ekipę, mam też jeden inny kontakt sprawdzony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze muszę Was o coś zapytać - generalnie SSZ to także okna i brama garażowa. Tylko czy przypadkiem w celach gwarancyjnych zarówno brama garażowa jak i stolarka okienna nie powinna być montowana przez ekipę dostawcy? Jak Wy to robiliście? Braliście sam towar i montowała to ekipa budowlana czy jednak ekipa dostawcy? Może najrozsądniej byłoby dać stolarkę okienną i drzwiową budowlańcom z budowy a tylko bramę garażową ze względu na napęd itd. ekipie dostawcy? Doradźcie proszę!...

 

My montowaliśmy okna, bramę i drzwi z ekipami firm od których kupowaliśmy, własnie ze wzgledu na gwarancje i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałam z moją firmą która budowała mi SSO bo jeszcze jakieś drobne sprawy ma do dokończenia u mnie i powiedział mi że ma tyle roboty że nie wie jak porozdzielać ekipy, robota pali się w rękach tyle ma klientów. Oczywiście o żadnym kryzysie nie może być mowy. Jak ktoś potrzebuje to dam namiary na moją ekipę, mam też jeden inny kontakt sprawdzony

 

ja poproszę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nowy. Gdzie można wrzucić wpis/reklame, mam ekipe remontowo budowlaną i chcialbym ja wypromowac.

Dziekuje i pozdrawiam wszystkich formumowiczów

 

Najlepsza i jedyna możliwa promocja to dobra opinia potwierdzona wpisem na listę od forumowiczów. Jak Pana ekipa komuś z nas będzie wykonywała jakieś prace to trafi Pan na listę wykonawców, która jest listą "od forumowiczów dla forumowiczów". Tam podzielą się oni swoją opinią na temat Pana pracy oraz tego czy warto firmę polecać dalej czy nie. Tymczasem nie zostaje chyba nic innego jak zostawić po prostu swoje namiary w poście z informacją, czym się Pana ekipa zajmuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie kupowaliście siatkę leśną do tymczasowego ogrodzenia?? Najlepiej jakby to było w okolicach prawej strony Szczecina. Castorama i inne są strasznie drogie.

Odstając od tego podobno w policach jest firma, centrumsiatek.pl i jest to i tak tanie rozwiązanie nawet jadąc po siatkę, ale może znajdzie się coś bliżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie kupowaliście siatkę leśną do tymczasowego ogrodzenia?? Najlepiej jakby to było w okolicach prawej strony Szczecina. Castorama i inne są strasznie drogie.

Odstając od tego podobno w policach jest firma, centrumsiatek.pl i jest to i tak tanie rozwiązanie nawet jadąc po siatkę, ale może znajdzie się coś bliżej?

 

Na Allegro był chłopak spod Szczecina, któy sprzedawał siatkę i paliki drewniane do ogrodzenia, ja kupowałem u niego, przywiózł mi wszystko do Dobrej bezpośrednio na działkę. Cena dużo niższa niż Castorama....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...