Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Mam na zbyciu trochę desek. Część czysta, zaimpregnowana, część po szalunkach, ale wyczyszczone i odgwoździowane. Będzie tego z 3-4 metry szcześcienne. Część krótkich 0,5 do 1m, a część długich 2-5m. Powinno się komuś jeszcze nadać na szalunki i inne tematy pomocnicze. Odbiór własnym transportem. Po 25 lipca pomogę nawet załadować.

 

Kilka zdjęć:

http://galeria.dum.pl/h71o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

gdzie kupowaliście więźbę i jakiej była jakości ? czy wiecie może co z listą wykonawców?

Ja kupowałem w Poly Colour (http://www.wiezba-szczecin.pl). Specem od oceniania jakości więźby nie jestem, więc się nie wypowiadam. Wiem, że mój wykonawca SSO (Andrzej Żabicki) zawsze stamtąd brał (bierze) i nigdy nie narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zarośniętą chwastami działkę,którą chciałabym wyrównać wkoło domu i zasiać trawę. Działka jest nierówna, muszę podnieść jedną część terenu, bo przy intensywnych opadach stoi tam woda, wykorzystam do tego czarnoziem. Co zrobić z tą zachwaszczoną częścią? Nie mam zielonego pojęcia jak do tego się zabrać, więc proszę o poradę :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej popularny to chyba Randap (roundup) - poczytaj opinie. Ale nie podalas jakiego typu to chwasty - liscie czy nie.

 

Fantom

 

Randap już zastosowałam. Chodzi o to, że z tyłu domu przy tarasie, chcę wyrównać ziemią nierówności, z kolei przy końcu działki jest teren podwyższony z pagórkami, tam chcę również to wyrównać i nie wiem czy to zbronować czy brać koparkowego? czy może jeszcze inaczej?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dom przygotowany pod WM ? Czyli czy masz miejsca na rury, szachty itp.

Jezeli nie, to polecam firme Pro-Ogrzewanie. Jedna z dwoch w Szczecinei ktora robi w systemie NedAira. Dobre rekuperatory i rury o srednicy 8 cm.

 

Fantom

 

Tuboflexy? Mamy takie właśnie. Ale system będzie u nas działał za kilka miesięcy jak zamontujemy rekuperator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenowo wychodzi drożej o jakieś 25% - 30% od standardowej ceny ale też jest to wszystko solidniejsze, dobrze wygłuszone i zaizolowane izolacją zintegrowaną z przewodem. Układa się wszystko łatwo i wygina pod łagodnymi kątami (mniejsze straty) i co najważniejsze nie na trójnikach tylko na skrzynkach rozprężnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej popularny to chyba Randap (roundup) - poczytaj opinie. Ale nie podalas jakiego typu to chwasty - liscie czy nie.

 

Fantom

 

zgadza się - RoundUp 360 się to nazywa, do kupienia w Castoramie czy L&M, ja tego nie rozcieńsczałem tak jak piszą na opakownaiu, robiłem silniejsze stężenie, maseczka na nos, ochronna na oczy, baniaczek po ciśnieniem na plecy i opryskałem, po 3 tygodniach kosa spalinowa i wszystko leży, resztka dosuszy się w słońcu, palisz albo wywozisz, a potem rolnik z bronami, pługiem i dalej jazda! Chyba, że mieszkasz w Dobrej, to rolnika nie znajdziesz.... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenowo wychodzi drożej o jakieś 25% - 30% od standardowej ceny ale też jest to wszystko solidniejsze, dobrze wygłuszone i zaizolowane izolacją zintegrowaną z przewodem. Układa się wszystko łatwo i wygina pod łagodnymi kątami (mniejsze straty) i co najważniejsze nie na trójnikach tylko na skrzynkach rozprężnych.

 

My też mamy tuboflexy, ale reku już Renovent HR Large. Nam robiła całość Strefa Grzania. Na etapie montażu przyjechał Pan z Ned Air z Wrocławia. Koszt rzeczywiście droższy o jakieś 25 %, ale ja nie chciałam sufitów podwieszanych, a tuboflexy dają taką możliwość. Ułlożenie przewodów zajęło niespełna dzień. Szumy są słyszalne tylko nocą jak panuje zupełna cisza w domu. Natomiast reku mamy w pomieszczeniu gospodarczym na parterze za kuchnią i go wcale nie słychać, chyba że jw. i ustawimy go na 3 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

proszę o pomoc gdzie szukać w Szczecinie lub w okolicach składu/tartaku który handluje deskami podłogowymi. interesuje mnie zwykła deska podłogowa z drzewa z sosny, świerka, modrzewia. Jestem z Krakowa i nie mam rozeznania co gdzie w Szczecinie, a że potrzebuje komuś z rodziny wykonać tam podłogę potrzebuje materiał kupić tam. Proszę o namiary, linki, telefon cokolwiek godnego polecenia. Pozdrawia Kraków >)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dom przygotowany pod WM ? Czyli czy masz miejsca na rury, szachty itp.

Jezeli nie, to polecam firme Pro-Ogrzewanie. Jedna z dwoch w Szczecinei ktora robi w systemie NedAira. Dobre rekuperatory i rury o srednicy 8 cm.

 

Fantom

 

Mam WM w projekcie, a dom się buduje. Na pewno trzeba się dogadać z firmą zanim mi wyleją strop, bo w stropie będą szły przewody :)

Jeśli chodzi o firmę Pro, to raczej nie skorzystam z ich usług po tym, jak widziałem sposób ich pracy u kuzyna... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...