Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Tak się składa, że mam zasobnik 300L i też mam problemy, bo żeby woda chciała wypłynąć z zasobnika, to musi do niego jakoś wpłynąć a przy tym ciśnieniu, a właściwie jego braku nie jest to możliwe. Po drugie, kranik ogrodowy mam wyprowadzony z budynku z pominięciem zasobnika, pieca i innych ciekawostek hydraulicznych. Niestety kran ten po odkręceniu go, odpowiada echem, a nie najmniejszym choćby strumyczkiem wody. Z niecierpliwością czekam na efekty tej modernizacji :|

 

pozdrawiam,

usychający żółwik

 

Żółwik a gdzie masz dom?

Ja mam na Dobrawki ( od Granicznej na Lubieszyn ) i woda jakaś jest. Też mam zbiornik 300l i chyba dzięki temu mam tę wodę, co prawda pomiędzy 19 a 23 to leci ledwie ciurkiem, szczególnie na górze, ale jest. Ciśnienie spada poniżej 1bara ...

Mam nadzieję, że ta inwestycja w Mierzynie trochę rozładuje problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o namiary na podbitkarza.

Niestety nasz umówiony nie przyszedł... nie odbiera telefonów, nie odpowiada na SMS-y.

Pilnie poszukuję nowej ekipy.

Ile teraz wołają za 1m2?

 

Czesc.

 

Sprobuj Pan Piotr. 500193540.

Zrobil mi ze swoim tesciem ładna podbitke pod koniec zeszlego roku cos za 40zl / mb (ale deski mialem juz pomalowane). A mialem goscia co spiewal 90.

 

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

Sprobuj Pan Piotr. 500193540.

Zrobil mi ze swoim tesciem ładna podbitke pod koniec zeszlego roku cos za 40zl / mb (ale deski mialem juz pomalowane). A mialem goscia co spiewal 90.

 

Pozdrawiam

Alek

 

Dzięki Alek! Czy pracowałeś może kiedyś na Kapitańskiej? A może to tylko zbieżność imion ;)

 

Może ktoś jeszcze ma inny kontakt? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółwik a gdzie masz dom?

Ja mam na Dobrawki ( od Granicznej na Lubieszyn ) i woda jakaś jest. Też mam zbiornik 300l i chyba dzięki temu mam tę wodę, co prawda pomiędzy 19 a 23 to leci ledwie ciurkiem, szczególnie na górze, ale jest. Ciśnienie spada poniżej 1bara ...

Mam nadzieję, że ta inwestycja w Mierzynie trochę rozładuje problem...

 

Okolice szeregowca na Granicznej. Wydaje mi się, że to kwestia wysokości n.p.m. Jak już pisałem, od zbiornika musiałbyś mieć pompę, która wtłoczyłaby Ci wodę na pierwsze piętro albo zbiornik umieszczony nad poziomem najwyższego kranu. W przeciwnym wypadku jesteś uzależniony od ciśnienia z wodociągów. No z fizyką się nie dyskutuje, a woda pod górkę nie płynie ;) Też wiążę pewne nadzieje z inwestycjami w wodociągi ;)

 

pozdrawiam,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam , że zaśmiecam trochę grupę ale mam do sprzedania oprawy halogenowe:

1. http://www.kwazar-lighting.pl/oswietlenie-lampy-przysufitowe-k-29n,-oprawa-halogenowa,-natynkowa-o_l_113_9105.html - 5szt. po 40zł/szt.

2. http://www.kwazar-lighting.pl/kwazar-lighting-k-93-1,-oprawa-halogenowa,-odlew-o_l_9517.html - 5szt. po 25zł/szt.

 

Są to nowe oryginalnie zapakowane oprawy kupione właśnie w tym sklepie. Kupiło mi się za dużo, można je obejrzeć na żywo w Dołujach.

 

Zapraszam

 

Wysłałam info na priv, ale nie ma odpowiedzi

Czy jeszcze aktualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jesteśmy na etapie zbierania ofert na budowę domu bo zamierzamy ruszyć na jesień. Z każdą ofertą cena za robociznę rośnie. Jak jeszcze mam założyć, że należy dodać z 20% więcej (wyczytałem z wcześniejszych postów) od zakładanego to zaczynam zastanawiać się w ogóle nad budową... Jak było w Waszych przypadkach? Czy też robiliście duże oczy przy wycenach firm ogólnobudowlanych?

 

Napomknę tylko, że w naszym wymarzonym domem jest parterówka z pow. użytkową ok. 160m2 (ok. 200m2 netto) i zaproponowane sumy za wybudowanie SSZ to od 70-150 tys PLN za robociznę. Z materiałem liczą aż do 390 tys PLN.

 

Pozdrawiam i liczę na Wasze porady.

 

U mnie było podobnie...

Za ok. 240m po podłogach życzyli sobie nawet 360K, ale w końcu zrobiłem za 230K z materiałem. A budynek dosyć skomplikowany.

Szukaj i targuj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo, choć jak mnie wycenili 220 mkw po podłodze na 70 tys (robocizna) to też myślałem że dużo. Kwestia skomplikowania konstrukcji, materiałów, rodzaju terenu, ale 390 tys. za 200 mkw to chyba przesada.

Podraża np. kopertowy skomplikowany dach, głębokie fundamenty, dachówka karpiówka... Jak budujesz na podmokłym terenie to też sobie doliczą za taplanie się w błocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy to też od tego, ile masz kasy. Jeżeli na forsie ci specjalnie nie zależy, to radziłbym wynając firmę, która zbuduje dom "po klucz". Myślę, że szybko znajdziesz ofertę po 2000 a nawet 1800 zł/m^2. I nie musisz się o nic martwić (tylko o zapłacenia rachunków). To ci wyjdzie prawie tyle samo, a nawet lepiej, bo masz dom "pod klucz", a nie SSO czy SSZ i jeszcze mnóstwo kłopotów z wykończeniówką: instalacjami, podłogami, tynkami etc..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie...

Za ok. 240m po podłogach życzyli sobie nawet 360K, ale w końcu zrobiłem za 230K z materiałem. A budynek dosyć skomplikowany.

Szukaj i targuj !

Dzięki za takie info, podniosło mnie trochę na duchu :D

Sporo, choć jak mnie wycenili 220 mkw po podłodze na 70 tys (robocizna) to też myślałem że dużo. Kwestia skomplikowania konstrukcji, materiałów, rodzaju terenu, ale 390 tys. za 200 mkw to chyba przesada.

Podraża np. kopertowy skomplikowany dach, głębokie fundamenty, dachówka karpiówka... Jak budujesz na podmokłym terenie to też sobie doliczą za taplanie się w błocie...

No właśnie dom może jest i duży ale nie jest specjalnie skomplikowany, dach kopertowy, ale dość prosty, fundamenty h=40 cm wiec raczej nie głębokie, a ziemia ładny piaseczek (kopałem sam ogrodzenie i rów na kabel elektryczny od ZK do RB ;) )

Zależy to też od tego, ile masz kasy. Jeżeli na forsie ci specjalnie nie zależy, to radziłbym wynając firmę, która zbuduje dom "po klucz". Myślę, że szybko znajdziesz ofertę po 2000 a nawet 1800 zł/m^2. I nie musisz się o nic martwić (tylko o zapłacenia rachunków). To ci wyjdzie prawie tyle samo, a nawet lepiej, bo masz dom "pod klucz", a nie SSO czy SSZ i jeszcze mnóstwo kłopotów z wykończeniówką: instalacjami, podłogami, tynkami etc..

 

Pozdrawiam

Nie zgadzam się że nie muszę się o nic martwić... to nie jest zakup chusteczek do nosa czy skarpetek tylko dość poważna decyzja życiowa i nie obejdzie się bez mojego nadzoru. Z takim podejściem wychodzą "kwiatki" że tutaj jest coś źle, tam coś źle i jak ekipa zorientuje się że nie nadzoruje się ich pracy to potem jest tylko płacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randap już zastosowałam. Chodzi o to, że z tyłu domu przy tarasie, chcę wyrównać ziemią nierówności, z kolei przy końcu działki jest teren podwyższony z pagórkami, tam chcę również to wyrównać i nie wiem czy to zbronować czy brać koparkowego? czy może jeszcze inaczej?!

U mnie działka była totalnie zarośnięta ale w planie miałem zrobienie urozmaiconego ukształtowaniem ogrodu więc nic nie robiłem z zielskiem. Przy tworzeniu ogrodu wstępnie zleciłem ukształtowanie koparką i dokończenie ręczne. Przy przemieszczaniu mas ziemi zielsko i małe krzewy praktycznie znikły. Na to narzuciłem 10 cm ziemi II klasy (NIE CZARNOZIEM) i posiałem trawę - zwykłą najtańszy gatunek. W miejscach przyszłych roślin dałem geowłókninę. I zacząłem kosić kosić kosić. Trawa zagłuszyła ewentualne zielsko które chciało się przebić. Po roku mam piękny trawnik i znikomą ilość chwastów. Bez stosowania chemii. Teraz jestem na etapie nasadzeń w geowłókninie. Po nasadzeniach zamierzam na geowłókninę rzucić kamyki.(na płaskim) i kamień łupany (na zboczach). Ale czy to się sprawdzi - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...