Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

ponawiam ogłoszenie o sprzedaży styropianu podłogowego

 

Mam do odsprzedanie 6 paczek styropianu podłogowo - dachowego o grubości 7 cm. Hurtownia nie chce mi przyjąć tego co zostało bo ta grubość jest nietypowa.

Jedna paczka to 4m2 (każda paczka to 8 arkuszy o wym 0,5x1 m).

Cena do dogadania, wiadomo że będzie taniej niż w hurtowni po mojej cenie zakupu. Jeśli ktoś jest zainteresowany to niech da znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Co do scianki kolankowej, to chyba mniej niz 80 cm nie ma sensu dawac. Ja u siebie zrobilem cos kolo 120 cm. Tu gdzie mieszkam aktualnie jest cos kolo 150 cm. Ale to trzeba rozpatrywac indywidualnie. Jak np dom masz badzo szeroki (ja mam cos kolo 9 m) to mozesz dac mniejsza - i tak pomieszczenia beda duze. No i trzeba pamietac o dozwolonej w planie wysokosci zabudowy aby czasami jej nie przekroczyc. Kazde podwyzszenie o powiedzmy 25 cm, tyle samo dodaje powierzchni w pelni uzytkowej (przy kacie dachu 45st). Podniesienie scianki zwieksza sporo powierzchni w pelni uzytkowej a kosztuje niewiele (koszt malej ilosci "cegiel" i murowania + tynkowanie, malowanie itp). A z drugiej strony, zbyt duze podniesienie powoduje czesto z zewnatrz zepsucie bryly budynku, zbyt wysokie umiejscowienie skraju dachu/rynny itp. No i przy oknach polaciowych, jak bedzie za wysoko kolankowa (mysle ze juz gdzies od 140 cm) moze byc problem z montazem. Beda albo bardzo wysoko (nic nie zobaczysz) albo trzeba robic combo (drogie i slabe).

 

I jeszcze jedno : pamietaj, ze to co na poczatku postawisz to nie jest docelowa wysokosc scianki kolankowej. Dojdzie do tego najprawdopodobniej wysokosc murłaty, a odejdzie wysokosc posadzki (styro, wylewka, podloga) i zabudowa poddasza/ocieplenie.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaznie ? Ja bralem tylko dwa razy : na poczatku i teraz do inwentaryzacji

 

Fantom

 

na poczatku, nie bardzo wiem co co masz na myśli? potrzebny był wtórnik, później wytyczenie budynku, później wytyczenie przyłączy zgodnie z projektem (chyba że nie miałeś do projektu przyłączy uzgadnianych), inwetaryzacja powykonawcza no i jak robisz płot to on wytycza granice działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtornik, wytyczenie budynku czy przylaczy - wszystko za jednym razem. Granice dzialki jak wiekszosc raczej ma wytyczone. Podczas pierwszego pomiaru tylko sprawdzilem czy graniczniki dobrze stoja. No i drugi pomiar to inwentaryzacja powykonawcza. Razem dwie wizyty. Jak dobrze pamietam to 800 + 1000 zl mnie to kosztowalo.

 

Fantom

ps. Tak swoja droga to do wytyczania budynku czy przylaczy to nawet geodeta nie jest potrzebny. Jak ma sie projekt i prawidlowo stojace graniczniki i miare to wyznacza sie takie punkty samemu z taka sama dokladnoscia. Geodeci pracuja zazwyczaj z dokladnocia do 10 cm i to jest ok. Ja mialem robione z dokladnoscia co do 3 cm (a nawet ponizej 1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, nie bardzo wiem jak zrobiłeś wtórnik i wytyczenie budynku za jednym razem, przecież wtórnik jest potrzebny architektowi aby na niego wrysował dopiero budynek i podał współrzędne.

Co do reszty to się zgadzam, można to zrobić samemu, a co do granicy działki to rzadko widać punkty geodezyjne, bardzo często jak są w około inne budowy to po prostu są one niszczone lub zasypywane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wtornika nie mialem geodety na dzialce :)

Wiec dwie wizyty.

 

Co do granicznikow, to qlasnie najlepiej aby podczas tej pierwszej je dobrze wyznaczyc i postawic. A potem to juz wszystko mozna sprawdzic samemu.

 

No i jeszcze jeden temat : nie znam jeszcze nikogo (moze ktos sie pochwali ?) kto ma przylacza zgodnie z projektem. JA wszytsko mam zmienione - rzeczywistosc pokazala jak lepiej zrobic a nie jak jest w projekcie. Tylko wode mam zgodnie z pierwotnym projektem bo byla zrobiona idealnie jak chcialem. A prad, kanaliza, deszczowka, gaz juz ida inaczej.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jeden temat : nie znam jeszcze nikogo (moze ktos sie pochwali ?) kto ma przylacza zgodnie z projektem. JA wszytsko mam zmienione - rzeczywistosc pokazala jak lepiej zrobic a nie jak jest w projekcie. Tylko wode mam zgodnie z pierwotnym projektem bo byla zrobiona idealnie jak chcialem. A prad, kanaliza, deszczowka, gaz juz ida inaczej.

Zgadzam się. Wodę też mam jak w projekcie, ale już prąd inaczej. Jak już będzie stał płot to bedzie można w Enea przesunąć ZK (dosunąć do płotu). Gaz też będzie zupełnie inaczej bo będę musiał przesunąć nieco płot od frontu wgłąb działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

 

dzięki za pomoc i wsparcie na priv odnośnie umowy z wykonawcą, mam jednak pytanie co do szczegółowości załącznika odnośnie zakresu prac do wykonania. Czasem mam wrażenie, że przesadzamy, mimo, że lepiej zabezpieczyć się "w trakcie a nie po fakcie". Czytając niektóre zestawienia (a niestety nie znam się na tym zbyt dobrze) wydaje mi się, że piszę w ten sposób, że zamiast ZROBIĆ SIKU piszę ZDJĄC SPODNIE, ZDJĄĆ MAJTKI, ZROBIĆ SIKU, ZAŁOŻYĆ MAJTKI, PODCIĄGNĄĆ SPODNIE, ZAPIĄĆ SPODNIE, UMYĆ RĘCE. Nie gniewajcie się ze dosłowność, ale czy budowlańcy to naprawdę idioci, czy z nas chcą zrobić idiotów i dlatego tak się trzeba zabezpieczać?

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przyłączy zgodnie czy niezgodnie z projektem: rozumiem że jak projekt sobie a życie sobie to później geodeta pisze na inwentaryzacji że jest niezgodne z projektem, kto później biegał za nowymi uzgodnieniami? zwłaszcza interesuje mnie sprawa gazu, jak kanalizacja i inne media jakoś przechodzą to z gazem trzeba mocno się gimnastykować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

 

dzięki za pomoc i wsparcie na priv odnośnie umowy z wykonawcą, mam jednak pytanie co do szczegółowości załącznika odnośnie zakresu prac do wykonania. Czasem mam wrażenie, że przesadzamy, mimo, że lepiej zabezpieczyć się "w trakcie a nie po fakcie". Czytając niektóre zestawienia (a niestety nie znam się na tym zbyt dobrze) wydaje mi się, że piszę w ten sposób, że zamiast ZROBIĆ SIKU piszę ZDJĄC SPODNIE, ZDJĄĆ MAJTKI, ZROBIĆ SIKU, ZAŁOŻYĆ MAJTKI, PODCIĄGNĄĆ SPODNIE, ZAPIĄĆ SPODNIE, UMYĆ RĘCE. Nie gniewajcie się ze dosłowność, ale czy budowlańcy to naprawdę idioci, czy z nas chcą zrobić idiotów i dlatego tak się trzeba zabezpieczać?

 

Pozdrawiam

Sławek

 

Oni właśnie nie są idiotami, tylko jak potem im wytłumaczyć, że to ma być tak jak my chcemy, a nie tak jak im jest wygodnie. Powiedzmy, że w projekcie jest np. podsypka z ubitego piasku pod fundamenty i chudziak, kier.bud radzi żeby powiększyć szer. fundamentów bez chudziaku bo tak będzie dobrze i taniej, a budowlaniec, że on chce chudziak bo mu będzie łatwiej. Niby szczegół, a jak masz w umowie to ma tak zrobić i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mielę temat przyłączy do budynku, co człowiek to inna wersja. Chcę je zrobić niezgodnie z projektem, pewnie jak większość z was, w urzędzie powiedzieli mi że jak geodeta na dokumentacji inwentaryzacyjnej napisze mi że niezgodne z projektem i pójdzie to do powiatowego to wracam na start z całą dokumentacją i zaczynam od nowa procedurę o pozwoleniu na budowę łącznie z konstrukcjami i architekturą (wersję tą potwierdził geodeta), lepiej zrobić aneks do pozwolenia na budowę, natomiast kierownik mi powiedział że on nanosi na wtórnik zmienione przyłącza podbija się pod tym projektant sieci i to wszystko. Jak było u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ile teraz biorą za obłożenie schodów drewnem, za jeden stopień?

 

bardzo fenkju

 

Za stopień to nie wiem dostałem wycenę na 14,5 stopnia (bo spocznik jest ze schodkiem:P) schody proste dwubiegowe, 4 cm dębu z obróbką antresoli wokół bejca lakier na gotowo 10,5 tysia czekam/szukam porównania... a bez poręczy bo zapomniałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...