Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

No to u mnie nie sa uzbrojeniem terenu a "zewnetrznymi odcinkami instalacji wewnetrznej". I tyle. a jedyne co mam jako "uzbrojenie" to woda i to juz mam w ZUD.

 

Fantom

 

dlaczego u ciebie akurat woda była interpretowana na tak a inne media już nie? Każde media dochodzące do budynku są uzbrojeniem podziemnym terenu, nieważne czy nazewnictwo mówi że są odcinkami zewnętrznymi sieci domowej.

 

Mniejsza z tym, tak czy siak już od początku tygodnia wałkuje ten temat i trzech niezależnych geodetów plus pani w urzędzie potwierdzili tą sama wersję, czyli robie tak jak mi pasuję, to ściąga geodeta, wracam do projektanta który zmienia projekt według współrzędnych ściągniętych przez geodetę, składam to jako aneks do pozwolenia na budowę w części przyłączy, wołam geodetę i on wtedy pisze mi że zgodne z projektem.

Wszyscy jak jeden mąż radzili mi aby jak ognia unikać wpisu geodety "niezgodnie z projektem". Nie wiem, może po pierwszym stycznia 2010 coś pod tym względem się zmieniło a ci którzy mieli to przed 1 stycznia nie mieli kłopotów. Fajnie by było gdyby ktoś się wypowiedział kto właśnie teraz załatwia sprawę przyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po przyłączach, budowa ruszyła od tego tygodnia - działamy ! Dziś wykopy pod fundamenty od samego rana.

 

Na tym etapie chciałem podziękować Panu Jackowi Praconiowi, przede wszystkim za błyskawiczne podłączenie bieżącej wody, przygotowanie wszelkiej dokumentacji, dzięki czemu uniknąłem wizyty w Goleniowie, szukanie Geodety oraz co jest najważniejsze dużym doświadczeniem oraz znajomościami budowlanymi co znacznie ułatwia pracę. Numer telefonu do Pana Jacka 602334655 (Woda, kanalizacja, gaz) oraz muszę również podziękować Elektrykowi, którego polecił mi Pan Jacek - Panu Ryszardowi. Naprawdę złote rączki przy nich to pikuś !! Także ten etap budowy dzięki pomocy Pana Jacka i Pana Ryszarda poszedł wzorowo

 

Podczas budowy postaram się wykonać dokumentacje fotograficzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego u ciebie akurat woda była interpretowana na tak a inne media już nie?

 

Moze dlatego, ze to gmina Dobra, ze geodeta i kierownik sie postaral itd ?

A mam znajomych, ktorzy wlasnie wszytskie media musza przeprojektowac, aneks do pozwolenia itp. Ale im wlasnie dal plame ich geodeta.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy "dał plamę geodeta"? to znaczy, ze co, że nie chciał się podłożyć? Wyjaśnij na czym ta plama polegała.

 

Acha, to jednak, trzeba robić te aneksy, po prostu Twoja sytuacja nie była normą tylko była wyjątkiem. No to już wszystko zaczyna mi się układać w jedną całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam szczegolow z tamtym geodetom. Wiem tylko tyle, ze powiedzial, ze wszystko ok, a potem zglosil ze niezgodne z projektami przylacza. Jakas masakra toczyla sie z pol roku.

U mnie to nie jest wyjatek. Cala sprawa obija sie chyba tylko o ten slynny ZUD. Jak nie masz w nim przylaczy to mozesz robic jak chcesz. A jak masz to jest problem.

I z tego co wiem, to jest jakas paranoja zalezna od powiatu. W szczeinie chyba wszystko musi byc zgloszone. W policach mialem tylko wode.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaki jest koszt adaptacji projektu wraz zalatwianiem formalnosci az do pozwolenia na budowe w zachodniopomorskim ? Bo z tego co dzwonilam i sie dowiadywalam to rzucaja cenami od 5 000zl netto i wyzej... Czy takie sa ceny, czy tylko mi sie wydaje to drogie?

 

Z gory dziekuje za jakies rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaki jest koszt adaptacji projektu wraz zalatwianiem formalnosci az do pozwolenia na budowe w zachodniopomorskim ? Bo z tego co dzwonilam i sie dowiadywalam to rzucaja cenami od 5 000zl netto i wyzej... Czy takie sa ceny, czy tylko mi sie wydaje to drogie?

 

Z gory dziekuje za jakies rady :)

 

 

My płacimy 5 tys. i wszędzie gdzie się dowiadywaliśmy to jest właśnie taki koszt- od 5 tys. w górę. Niestety zachodniopomorskie jest drogie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Nadal poszukuję "idealnego" kierbuda. Mam dwóch kandydatów: Waldemar Bończyk i Czuchaj Andrzej. Znacie ich może? O A.Cz. poczytałem już trochę opinii ale może ktoś coś jeszcze doda.

dzięki, pozdrówka

 

Witam, moim kierownikiem budowy jest pan Waldemar Bończyk. Jestem z niego zadowolony, nie jest bardzo "czepialski" ale też nie przepuści złego wykonania. Ogólnie pozytyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

mam temat, ciekaw jestem co mozecie mi podpowiedziec. Mam dzialke w tej czesci Dobrej, gdzie drogi wewnetrzne nie zostaly jeszcze przekazane gminie i sa wlasnosci Agrowestu. Niedaleko mnie jest droga, ktora oprocz mojej dzialki prowadzi jeszcze do dzialki sasiada. Sasiad i ja mozemy dojechac na dzialke bez koniecznosci jechania ta slepa droga. Moje pytanie jest takie - czy mozemy sobie (ja albo sasiad albo pol na pol) odkupic ta dzialke-droge od Agrowestu i podzielic miedzy nas sasiadow czy nie? Teoretycznie tak - bo wlascicielem nie jest gmina, ale praktycznie czy to wymaga zgody gminy, skoro w uchwalonym planie zagospodarowania ma tam byc taka wlasnie slepa uliczka?! I skoro ma byc to trzeba by bylo zmienic plan zagospodarowania, zeby zamienic ja na czesc sasiadujacych dzialek? I dalej - ta slepa uliczka jest czescia drogi wewnetrznej, z ktorej moga korzystac inni, czy mozemy wydzielic kawalek tej drogi nadajac jej inny numer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie buduje na Dobrawki w Dobrej. Chyba sobie radzi i chyba trzeba uważać bo to cwaniak. I drogi.

 

Pana Malickiego ktos mi polecal i mimo, ze na liscie wykonawcow ma same zle opinie to zdecydowalem sie z nim porozmawiac o ewentualnej realizacji mojej budowy. Ale nie spotkalem sie z Panem Malickim bo ma takich charakter, ze poklocilismy sie juz podczas pierwszej rozmowy przez telefon. Jak dla mnie cham i prostak, chociaz moze fachowcem jest niezlym. Znam zreszta taka firme co buduje w Dobrej, facet jest ponoc niezly i realizuje duze inwestycje, ale z nm jako z czlowiekiem nie wytrzymalbym jednego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim kierownikiem budowy jest pan Waldemar Bończyk. Jestem z niego zadowolony, nie jest bardzo "czepialski" ale też nie przepuści złego wykonania. Ogólnie pozytyw.

 

a mozesz zdradzic ile Pan Bonczyk "kosztuje" ? Ja jak na razie sklaniam sie ku opcji kierbuda od ekipy ktora bedzie budowala a moj bedzie inspektor nadzoru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz zdradzic ile Pan Bonczyk "kosztuje" ? Ja jak na razie sklaniam sie ku opcji kierbuda od ekipy ktora bedzie budowala a moj bedzie inspektor nadzoru...

 

Z tego co wiem to różnie się ceni, ode mnie wziął 2500 zł za cała budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...